Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 7. 2008 12:26

louka
♥------
Registrovaný: 19. 7. 2008
Příspěvky: 23

Neumim mit vztah

Mám nového přítele,teda potenciálního. A bojím se,že i tenhle vztah zničím... - vždycky když se zamiluju, začnu se trápit a nutí mě to stále znovu testovat, jestli mě má rád "doopravdy" a kolik jeho láska "vydrží" - tak dlouho provokuju,až to prostě celý zkazím... ach jo.... nemáte někdo podobnou zkušenost? a co s tím?

Není tady

 

#2 19. 7. 2008 12:43

Zwetta
♥♥-----
Registrovaný: 20. 9. 2006
Příspěvky: 70

Re: Neumim mit vztah

hmmm, jako bych to psala já!...:-/
Poradit neumím, je to cca 2 měsíce do rozdchodu..., důvod stejnej....

Není tady

 

#3 19. 7. 2008 13:05

louka
♥------
Registrovaný: 19. 7. 2008
Příspěvky: 23

Re: Neumim mit vztah

jako důvod mě napadá, že nejspíš mám vnitřní přesvědčení, že nejsem dost dobrá, aby mě někdo mohl mít doopravdy rád, proto tomu nevěřím... no ale co s tím, to už si nevím... - fakt nikdo neporadíte? prosím... přece nás musí být víc...

Není tady

 

#4 19. 7. 2008 13:26

Sirius
Host

Re: Neumim mit vztah

Myslím, že to jen chce více sebevědomí a méně toho druhého zkoušet a vystavovat testování. Láska se přece nedá vynutit a již ne tím, že budu zkoušet co ten druhý vydrží.

 

#5 19. 7. 2008 14:14

yvonne
♥♥-----
Registrovaný: 3. 7. 2008
Příspěvky: 60

Re: Neumim mit vztah

louka napsal(a):

Mám nového přítele,teda potenciálního. A bojím se,že i tenhle vztah zničím... - vždycky když se zamiluju, začnu se trápit a nutí mě to stále znovu testovat, jestli mě má rád "doopravdy" a kolik jeho láska "vydrží" - tak dlouho provokuju,až to prostě celý zkazím... ach jo.... nemáte někdo podobnou zkušenost? a co s tím?

A jak ho testuješ?

Není tady

 

#6 19. 7. 2008 15:57

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Neumim mit vztah

Hm, to jsem delala driv i ja, ale to jsem byla jeste dite, nebo pubertak. Kdyz jsem se zamilovala poprve jako dospela (do meho soucasneho manzela), delat neco takoveho me uz vubec nenapadlo. Kolik je ti let, louko?

Není tady

 

#7 19. 7. 2008 18:20

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Neumim mit vztah

louka napsal(a):

jako důvod mě napadá, že nejspíš mám vnitřní přesvědčení, že nejsem dost dobrá, aby mě někdo mohl mít doopravdy rád, proto tomu nevěřím... no ale co s tím, to už si nevím... - fakt nikdo neporadíte? prosím... přece nás musí být víc...

Jo, to bude přesně ono. A co to přestat řešit, jestli tě DOOPRAVDY miluje a zaměřit se na to, jestli je on dost dobrý pro tebe


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#8 19. 7. 2008 18:41

louka
♥------
Registrovaný: 19. 7. 2008
Příspěvky: 23

Re: Neumim mit vztah

Ahoj všem a díky. Yvonne se ptala, jak ho testuju - no třeba se zmíním, že mě kamarád někam zve a čekám, jestli mu to bude vadit. Nebo jiným způsobem předstírám, že mi na něm vlastně ani tolik nezáleží a čekám, jestli o mě bude bojovat. Asi stupidní a pubertální, ale nemůžu si pomoct. Rozumově beru to, co mi radíte - mít víc sebevědomí a neřešit, jestli mě on opravdu miluje, spíš se ptát jestli je pro mě dost dobrý - v praxi to ale nedokážu. Prostě mě ty pochybnosti trápí a mučí a rozum je na vedlejší koleji....a fakt nevím, co s tím....

Není tady

 

#9 19. 7. 2008 19:42

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Neumim mit vztah

Jde o to změnit se, což se nestane ze dne na den. Já bych volil malé krůčky. Začít třeba tím, že až příště budeš mít tendenci otestovat přítele, kousnu se do jazyka a řeku si, že je to teda pěkná blbost takhle provokovat, a že tě má rád, páč kdyby ne, nebyl by s tebou smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#10 19. 7. 2008 19:49

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Neumim mit vztah

louka napsal(a):

jestli o mě bude bojovat

a jak si ten  http://www.stastnezeny.cz/images/smajlik/37.gif BOJ představuješ?  roll


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#11 19. 7. 2008 19:53

louka
♥------
Registrovaný: 19. 7. 2008
Příspěvky: 23

Re: Neumim mit vztah

Jo, Kaliku, to zní rozumně, zkusím to nějak tak... :-)

Není tady

 

#12 19. 7. 2008 20:48

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Neumim mit vztah

KALIK napsal(a):

Jde o to změnit se, což se nestane ze dne na den. Já bych volil malé krůčky. Začít třeba tím, že až příště budeš mít tendenci otestovat přítele, kousnu se do jazyka a řeku si, že je to teda pěkná blbost takhle provokovat, a že tě má rád, páč kdyby ne, nebyl by s tebou smile

Souhlas.

Není tady

 

#13 20. 7. 2008 0:29

xPetr
♥♥-----
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 98

Re: Neumim mit vztah

Promin, mozna budu skaredy, ale zrejme touzis po tom najit si notorickeho zarlivce. To potom "bude o tebe stat" natolik, az ti z toho bude spatne...

Není tady

 

#14 20. 7. 2008 9:30

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Neumim mit vztah

xPetr napsal(a):

Promin, mozna budu skaredy, ale zrejme touzis po tom najit si notorickeho zarlivce. To potom "bude o tebe stat" natolik, az ti z toho bude spatne...

Ano, pod to se také podepisuji


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#15 20. 7. 2008 13:43

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Neumim mit vztah

xPetr napsal(a):

Promin, mozna budu skaredy, ale zrejme touzis po tom najit si notorickeho zarlivce. To potom "bude o tebe stat" natolik, az ti z toho bude spatne...

Taky me to napadlo, ze to takhle muze dopadnout.

Není tady

 

#16 21. 7. 2008 11:08

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Neumim mit vztah

Já louku chápu, není to jednoduchý, když má člověk pochybnosti (prostě, když si nebo druhému) u jakéhokoliv důvodu nevěří. Chce to opravdu se zkusit podívat sám na sebe  jakby nestranně a z výšky:"Jak se to vlastně chovám, jestli se tím nesnižuju v očích druhého, jestli ho tím neunavuju, jestli bych zkousla takové chování sama na jeho místě...Zvažovat, neunáhlovat se, prostě se chovat s jakousi rozvahou, a když "to na mě příjde" - radši se bez nějakých provokací a zkoušení druhého - jen usmát smile

Není tady

 

#17 21. 7. 2008 11:44

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Neumim mit vztah

louko, mám to podobně jako ty. Jenže jsem momentálně zamilovaná a vím, že o toho dotyčného nechci přijít, tak se hodně hlídám. Věř mi jde to..

Není tady

 

#18 21. 7. 2008 11:54

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Neumim mit vztah

Barusja napsal(a):

louko, mám to podobně jako ty. Jenže jsem momentálně zamilovaná a vím, že o toho dotyčného nechci přijít, tak se hodně hlídám. Věř mi jde to..

jak se hlídᚠ?  va
...aby se nestalo, že jednou se hlídat přestaneš a budete se divit oba... neutral


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#19 21. 7. 2008 12:40

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Neumim mit vztah

A co myslíš, že mám dělat.
Když mě to napadne, honem rychle na to zapomenu a myslím, že později mi to nepřijde..

Není tady

 

#20 21. 7. 2008 12:41

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Neumim mit vztah

blbost. Špatně jsem to přečetla..

Spíš jsem to myslela tak, že řeším to, jak mě může mít rád. ..

Upravil(a) Barusja (21. 7. 2008 12:55)

Není tady

 

#21 21. 7. 2008 12:47

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Neumim mit vztah

Lučino,

fakt nasekat na zadek, co se do tebe vejde!!!! :-)
Takhle si vynucovat pozornost a neustálé důkazy lásky.

Ovšem Kalikuv do jazyka kousající způsobe postupných krůčků může být úspěšný.
Jinak budeš jako v zamotaném kruhu ničit jeden vztah za druhým.

Představ si, až ti bude 60let. Budeš vrásčitá a škaredá (tím myslím z tvého pohledu mladé a doposud ještě atraktivní mladé ženy) a zklamaná sama sebou, protože od sebe každého odeženeš hloupými kecy se záminkou, aby na tebe dotyčný žárlil. Takhle to fakt chceš??

Kromě kousání do jazyka je nejlepší pracovat na sobě a na svém sebevědomí. Není na to pár vět. Je to dlouhodobá záležitost (nejméně 1 - 2 roky, ale je to vlastně skoro-nikdy nekončící proces). Knihy, kursy, terapie, konstelace...a pak si to postupně zažít v reálných situacích v životě a vztazích.

Není tady

 

#22 21. 7. 2008 13:13

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Neumim mit vztah

louka napsal(a):

Ahoj všem a díky. Yvonne se ptala, jak ho testuju - no třeba se zmíním, že mě kamarád někam zve a čekám, jestli mu to bude vadit. Nebo jiným způsobem předstírám, že mi na něm vlastně ani tolik nezáleží a čekám, jestli o mě bude bojovat. Asi stupidní a pubertální, ale nemůžu si pomoct. Rozumově beru to, co mi radíte - mít víc sebevědomí a neřešit, jestli mě on opravdu miluje, spíš se ptát jestli je pro mě dost dobrý - v praxi to ale nedokážu. Prostě mě ty pochybnosti trápí a mučí a rozum je na vedlejší koleji....a fakt nevím, co s tím....

Mám za to, že ve vztahu k (potenciálnímu) partnerovi se zrcadlí vztah k sobě samému.
Jestli si sám nevěřím, je nasnadě, že s mou vírou v partnera to nebude o nic lepší.
Připomínᚠmi moji bývalku. Ta mě vlastně testovala po celou dobu - aby nakonec po letech
dospěla k rozhodnutí, že nejlepší PRO NI je vlastně život bez partnera.... ?! ... lol dumbom
A co mám z toho, že jsem se celé roky snažil ji podporovat a dodávat ji sebevědomí, jakož
i našim dětem? - Nic. - Jen jsem chytřejší o poznání, že s člověkem, který to NEMÁ v hlavě
sám o sobě tak nějak dobře srovnané, nemá cenu si vůbec něco začínat. - Právě proto, že
ono ani nejde nikoho předělávat, ani nejde nikomu nalít do hlavy sebevědomí....
Buďto jsme schopni brát život takový, jaký je, anebo nás čeká život plný bojů s nejrůznějšími
strachy a běsy.
Já si v tom udělal jasno už jako kluk: Budu brát život takový, jaký je. A nebudu nikoho a nic
pokoušet ani testovat. Žádného živého tvora, ani osud, ani štěstí.
Proto nelezu na skály, nevrhám se střemhlav do hlubiny uvázán na gumu, na kole i vozem
nejezdím jako šílenec, nespím s každou sukní...
Občas i někoho chytnu za rukáv, když se chystá vrhnout pod kola...
Jsem ve střehu. Což neznamená, že bych žil ve strachu.

Dávat si bacha pro mě neznamená přecházet vždy jen na zelenou, nýbrž ještě se ujistit, že
se skutečně žádný šílenec nechystá mě (na zebře) srazit.
Není to totéž, jako být paranoidní. - Jen beru věci jaké jsou - vím, že pravidla, zákony, vyhlášky,
písemně stvrzené svazky - že to všechno je hezké na papíře - ale já jsem si vědom, že ve skutečnosti
(v životě) to může být všechno úplně jinak.
Žádný slib, žádná svatba vám nikoho nezajistí na věky. Když s někým jsem, užívám si života s ním
- už však nikoli se slepou důvěrou v nerozlučnost, nýbrž S VDĚKEM za každý společně prožitý den.
Miluji své děvče. Ale už vím, že zítra, pozítří... mohu být zase sám.
gloria hjarta stolt

Není tady

 

#23 21. 7. 2008 15:42

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Neumim mit vztah

Slavek17 napsal(a):

louka napsal(a):

Ahoj všem a díky. Yvonne se ptala, jak ho testuju - no třeba se zmíním, že mě kamarád někam zve a čekám, jestli mu to bude vadit. Nebo jiným způsobem předstírám, že mi na něm vlastně ani tolik nezáleží a čekám, jestli o mě bude bojovat. Asi stupidní a pubertální, ale nemůžu si pomoct. Rozumově beru to, co mi radíte - mít víc sebevědomí a neřešit, jestli mě on opravdu miluje, spíš se ptát jestli je pro mě dost dobrý - v praxi to ale nedokážu. Prostě mě ty pochybnosti trápí a mučí a rozum je na vedlejší koleji....a fakt nevím, co s tím....

Mám za to, že ve vztahu k (potenciálnímu) partnerovi se zrcadlí vztah k sobě samému.
Jestli si sám nevěřím, je nasnadě, že s mou vírou v partnera to nebude o nic lepší.
Připomínᚠmi moji bývalku. Ta mě vlastně testovala po celou dobu - aby nakonec po letech
dospěla k rozhodnutí, že nejlepší PRO NI je vlastně život bez partnera.... ?! ... lol dumbom
A co mám z toho, že jsem se celé roky snažil ji podporovat a dodávat ji sebevědomí, jakož
i našim dětem? - Nic. - Jen jsem chytřejší o poznání, že s člověkem, který to NEMÁ v hlavě
sám o sobě tak nějak dobře srovnané, nemá cenu si vůbec něco začínat. - Právě proto, že
ono ani nejde nikoho předělávat, ani nejde nikomu nalít do hlavy sebevědomí....
Buďto jsme schopni brát život takový, jaký je, anebo nás čeká život plný bojů s nejrůznějšími
strachy a běsy.
Já si v tom udělal jasno už jako kluk: Budu brát život takový, jaký je. A nebudu nikoho a nic
pokoušet ani testovat. Žádného živého tvora, ani osud, ani štěstí.
Proto nelezu na skály, nevrhám se střemhlav do hlubiny uvázán na gumu, na kole i vozem
nejezdím jako šílenec, nespím s každou sukní...
Občas i někoho chytnu za rukáv, když se chystá vrhnout pod kola...
Jsem ve střehu. Což neznamená, že bych žil ve strachu.

Dávat si bacha pro mě neznamená přecházet vždy jen na zelenou, nýbrž ještě se ujistit, že
se skutečně žádný šílenec nechystá mě (na zebře) srazit.
Není to totéž, jako být paranoidní. - Jen beru věci jaké jsou - vím, že pravidla, zákony, vyhlášky,
písemně stvrzené svazky - že to všechno je hezké na papíře - ale já jsem si vědom, že ve skutečnosti
(v životě) to může být všechno úplně jinak.
Žádný slib, žádná svatba vám nikoho nezajistí na věky. Když s někým jsem, užívám si života s ním
- už však nikoli se slepou důvěrou v nerozlučnost, nýbrž S VDĚKEM za každý společně prožitý den.
Miluji své děvče. Ale už vím, že zítra, pozítří... mohu být zase sám.
gloria hjarta stolt

"Já si v tom udělal jasno už jako kluk:" godlikegodlike


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#24 21. 7. 2008 15:45

Blossom
Host

Re: Neumim mit vztah

Louko, i já myslím, že prapůvod tvého testování je malá sebedůvěra. Něco s tím dělej.
Já sama nikdy nikoho netestovala (vůbec by mě to nenapadlo), mě pokud vím taky nikdo netestoval, ale kdyby to někdo dělal, strašně by se tím u mě shodil, tím pádem bych si ho přestala vážit, a tím pádem bych o něj přestala mít zájem.

Buď si jistá, že vás oba otestuje nejlíp život sám. A to tak, že se člověku z toho někdy protáčejí panenky...

 

#25 21. 7. 2008 15:59

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Neumim mit vztah

Santala napsal(a):

"Já si v tom udělal jasno už jako kluk:" godlikegodlike

Když jako kluk stojíš u nemocniční postele, ve které leží umírající dědeček... a ten se vyrovnaným hlasem se všemi příbuznými loučí a nabádá nás s úsměvem, abychom neplakali, že už si to své odžil a že se už těší, jak si konečně odpočine... a že je třeba brát život takový, jaký je (tedy i s tím koncem, který čeká každého)... - pak to v člověku, kromě hluboké úcty k takovému člověku, může zanechat i něco víc...
Mimochodem, pak jsem (po letech) slyšel ta slova poduhé (a hned několikrát) - od strýce - který uměl taááák poutavě vyprávět !!! ... (už bohužel taky nežije) ... takže jsem se mohl podruhé a mnohem důkladněji zamyslet nad touto velkou životní moudrostí.

Já ji nikomu nevnucuji... - (Mně však už mockrát pomohla).
lyssna cool smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů