Oznámení

29. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

29. ledna : Poslední šance pro přezrálé banány? Upečte z nich lahodnou buchtu

6. prosince : Je vám čtyřicet a už řešíte menopauzu? Co je příčinou předčasného nástupu, vysvětluje gynekolog

#101 18. 7. 2008 14:47

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Nenávist mámy k přítelovi

Nicolas:
PetrHl:

Správně, otec dcer je pěkný hajzlík, matka byla na jejich výchovu sama. Žádný mužský vzor neměly.

K hospodaření s financemi je vedla, proto byly ve slušném "balíku". Holt přišla láska.
Když matka chtěla, aby si svoje peníze ošetřily, tak ji za to začaly nenávidět se slovy: Nepřeješ nám štěstí, do toho se nám nepleť, je to náš život, naše peníze,  tobě do toho nic není, my si budeme žít jak chceme. Co chtěly, tak udělaly.
Matka na základě svých životních zkušeností jasně vnímala  SIGNÁLY jejich budoucích partnerů, které dcery, bohužel, ve své zamolovanosti neviděly. Obě se vdaly - TAK JE MATKA NECHALA PLOUT, TAK JAK CHTĚLY a do ničeho jim nemluvila. Všechny jsou od puberty vzpurné a dělají přesný opak toho, co jim matka řekne, jako by v pubertě "zatuhly". Žádná diskuse mezi nimi není možná.
Když pak přišly s miminem v náručí, úplně bez peněz, neměly kde spát, co jíst, ani co si obléknout a neměly ani jednu plenu pro dítě a  táhly se za nima dluhy, tak je matka kvůli vnukům vzala pod svá ochranná křídla. Kdyby neměly děti, tak je určitě nechala svému osudu, aby si to vyzkoušely. 
Nemyslete si, že se dcerunky poučily, to ani náhodou. Matku stále nenávidí, teď hlavně proto, že ONA měla mít rozum a dávají jí vinu za svůj, zatím zpackaný život.
Není to jednoduché, já sama nevím, jak bych se v takové situaci zachovala, vnoučata také miluju. Kvůli nim bych asi také leccos zkousla, ale ne všechno.
Snadno se teoretizuje co by se, jak by se, ale když nastane konkrétní situace, je to fakt těžké.

Vzhledem k výše uvedenému případu bych si udělala s mamkou "důvěrnou chvilku" a zeptala bych se jí, co konkrétně jí na mém příteli vadí a jak ho vidí ona. Nepodceňovala bych signály, které mamka vidí a zaměřila bych se na ně. Víme, že většinou nám v průběhu času začnou vadit "drobnosti", které nám v době zamilovanosti nevadily, nebo jsme je nevnímali vůbec.

Neznamená to, že bych se řídila ve výběru partnera přáním matky, ani bych se od ní nenechala  citově vydírat, jen bych ji vyslechla a pak si sama všechno srovnala v hlavě. Vybrat si životního partnera a otce budoucích dětí je vážná věc a poradní hlas někdy není od věci.

Není tady

 

#102 18. 7. 2008 15:34

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Nenávist mámy k přítelovi

Stejně tak, jako ty máš právo, stýkat se, žít a být s kým chceš, má tvoje matka právo rozhodovat, s kým se chce stýkat a s kým ne. Pokud má k tvému příteli nějakou nechuť a nestojí o to se s ním vídat, nemůžeš ji nutit.
Proto, jediné, co ti mohu poradit, respektuj to - nic jiného ti ostatně nezbývá. Pokud bys jí ho násilím cpala, byla bys stejná jako ona, která ti "cpe" tvého bývalého.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#103 18. 7. 2008 18:25

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Nenávist mámy k přítelovi

Nicolas napsal(a):

Delal jsem si legraci - neexistuje "vina" ci "nevina". O otci nebyla vůbec řeč. Byl či nebyl...to nevíme.
Jen to, že matka částečně sklízí ovoce toho, co sama zasela. Dobře jí tak, když má pak pocit, že má svoji dceru "na krku".

Snažit se je vždy asi základ. Vzpurné děti nejsou určitě pohodička.
Ale at si matka nestežuje, když sama nemá odvahu jim dát dostatek svobody, aby si děvčata zakusily to dobrodružství života samy (pokud jim je více než 18).
Necht tu ruku, která je drží za malou holčičí ručičku, trochu popustí.
Necht překoná tu hrůzu z toho, že děvčata nebudou dle jejích představ a nebudou mít "štastný" život dle jejich zkušeností.
Necht se nenechá rozesmutnit tím, že se dívkám dočasně nedaří a necht je podporuje jen do té míry, aby ji to nevyvolávalo pocit, že je má "na krku".

jj to jsou ty snahy rodičů dát svým dětem to "nejlepší" a za každou cenu je uchránit před chybami které sami dříve udělali.
Ovšem touto ochranou před "zlým" světem jim naopak ubližují, děcka nejsou na řešení problémů zvyklá a dopadá to tak jako ve výše uvedeném případě. hmm
Sám to vidím na své dceři a hyperprotektivní výchově exky sad

Není tady

 

#104 18. 7. 2008 18:28

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nenávist mámy k přítelovi

PetrHl napsal(a):

jj to jsou ty snahy rodičů dát svým dětem to "nejlepší" a za každou cenu je uchránit před chybami které sami dříve udělali.
Ovšem touto ochranou před "zlým" světem jim naopak ubližují, děcka nejsou na řešení problémů zvyklá a dopadá to tak jako ve výše uvedeném případě. hmm
Sám to vidím na své dceři a hyperprotektivní výchově exky sad

S tím souhlasím, já si myslím, že zametat dětem chodníčky je blbost, nejvíc se poučí z vlastních chyb a pádů na hubu a není to vůbec na škodu. Jako rodič mu můžu ty pády pomoct trochu přibrzdit, ale jinak ať berou zkušenosti samy.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#105 18. 7. 2008 19:40

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Nenávist mámy k přítelovi

Ivana napsal(a):

Jája napsal(a):

se přiznávám, že mi strašlivě vadí "k přítelovi"
a celou dobu se snažim to nenapsat lol

píšu taky spoustu hrubek, jen některý mi prostě vaději dumbomlol

Přítel -  bez přítela, jako pán - bez pána. Jasný, ne ?!dumbom

Tak použijte pěknou nezávadnou zdrobnělinku: k přítelíčkovi .... big_smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů