Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 7. 2008 18:56

Romin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 297

kolik týdnů?

Dobrý den ,jsem docela zmatená,jsem těhotná a byla jsem u doktora a ten mi zatím nedal průkazku a mám přijít za měsíc,ale jde o to,že mi řekl ,že jsem asi 5týdnů těhotná ale neví ještě jistě.Ale já jsem těhotná tak 3-3,5 maximálně vím to určitě.Ted jsem brouzdala po internetu a tam píšou,že doktoři vypočítávají délku těhotenství od prvního dne poslední menstruace a to je to co nechápu.Hodně žen co tam píšou tak říkají to samé,že jsou těhotné 7týdnů,ale podle doktora 9týdnů.Vyznáte se  v tom někdo prosím.Těhotenstí se přece počítá od oplodnění vajíčka a ne od menstruace.

Není tady

 

#2 16. 7. 2008 19:05

host5522
Host

Re: kolik týdnů?

"Medicínsky" se těhotenství opravdu počítá od prvního dne poslední menstruace stolt

Takže to je správně - pokud víš, že jsi otěhotněla cca 3 týdny zpátky a mᚠovulaci v polovině cyklu, jsi opravdu v 5. týdnu.

To co mám na metříku je délka těhotenství od prvního dne poslední MS (ale taky vím, že jsem otěhotněla o 14 dní později). smile Taky jsem z toho byla na začátku zmatená, ale brzy se v tom zorientuješ smile

Upravil(a) yellow108 (16. 7. 2008 19:09)

 

#3 16. 7. 2008 19:08

Romin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 297

Re: kolik týdnů?

J8 to nechápu jak to můžou počítat od prvního dne poslední menstruace,když to tak není.Jestli že jsem měla poslední menstruaci tak jsem těhotná ještě nebyla,když jsem jí měla.Já vím,že je to tak,ale nechápu to prostě.Dík

Není tady

 

#4 16. 7. 2008 19:10

host5522
Host

Re: kolik týdnů?

Romin napsal(a):

J8 to nechápu jak to můžou počítat od prvního dne poslední menstruace,když to tak není.Jestli že jsem měla poslední menstruaci tak jsem těhotná ještě nebyla,když jsem jí měla.Já vím,že je to tak,ale nechápu to prostě.Dík

Prostě to tak počítají. wink big_smile Nemůže být vždycky všechno logické big_smile

 

#5 16. 7. 2008 19:13

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: kolik týdnů?

Ono to svou logiku má - prostě těhotenství počítají už od fáze, kdy to vajíčko, které v půlce cyklu bude oplodněno, začne růst a dozrávat smile ale doporučuju nad tím nijak moc nedumat a brát to prostě tak, že těhotenství se počítá od 1.dne cyklu, ve kterém k otěhotnění došlo big_smile big_smile

Není tady

 

#6 16. 7. 2008 19:44

Tutule
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 16849
Web

Re: kolik týdnů?

yellow108 napsal(a):

Romin napsal(a):

J8 to nechápu jak to můžou počítat od prvního dne poslední menstruace,když to tak není.Jestli že jsem měla poslední menstruaci tak jsem těhotná ještě nebyla,když jsem jí měla.Já vím,že je to tak,ale nechápu to prostě.Dík

Prostě to tak počítají. wink big_smile Nemůže být vždycky všechno logické big_smile

Prostě proto taky, že každá žena má ovulaci jindy a dr přesně nemůžou určit, kdy jsi otěhotněla, tak se to počítá podle prvního dne MS, ono se to potom srovná na UTZ. Já taky měla termín jindy a pak na UTZ ve 12týdnu mi podle velikosti plodu vypočítali termín podle UTZ, ale je to stejně jedno, mimi si stejně samo určí, kdy se chce narodit, takže nějaký termín porodu ho naprosto nezajímá lol


http://www.tickerclub.com/cache/59dac1956b.png
http://www.tickerclub.com/cache/a003200884.png

Není tady

 

#7 19. 7. 2008 15:21

Datlicka
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2008
Příspěvky: 248
Web

Re: kolik týdnů?

Romin napsal(a):

Dobrý den ,jsem docela zmatená,jsem těhotná a byla jsem u doktora a ten mi zatím nedal průkazku a mám přijít za měsíc,ale jde o to,že mi řekl ,že jsem asi 5týdnů těhotná ale neví ještě jistě.Ale já jsem těhotná tak 3-3,5 maximálně vím to určitě.Ted jsem brouzdala po internetu a tam píšou,že doktoři vypočítávají délku těhotenství od prvního dne poslední menstruace a to je to co nechápu.Hodně žen co tam píšou tak říkají to samé,že jsou těhotné 7týdnů,ale podle doktora 9týdnů.Vyznáte se  v tom někdo prosím.Těhotenstí se přece počítá od oplodnění vajíčka a ne od menstruace.

Vsude v knihach ukazuji ze pokud jsi napr. v 7 tydnu tehotenstvi, plod je stary 5 tydnu. Jak pisi holky automaticky se vypocitava stari tehotenstvi podle posledni menstrulace a to uvadeno jako stari dle PM (posledni menstr.) a pak je kolem 12 tydne stanoveno stari plodu dle ultrazvuku UZ a to je nepresnejsi nebot ve 12 tydnu je dite plne vyvinute a lze delat prvni screaningove vysetreni ditete. Na to vsak musi byt skutecne ve 12 tydnu. U me to napriklad dle PM 12 tydnu nebylo mozno udelat musela jsem prijit od va tydny pozdeji nebot jsem o 10 dni v rozdilu. To znamena ze k datumu porodu  dle PM je pricteno 10 dni a to je termin porodu dle UZ. Doufam ze je to srozumitelne. Takze prirucy tvrdi ze k oplodneni dochazi mezi 8-14 dnem, proto je tyden tehotenstvi napr.7tt ale plod je stary 5tt. Jesltize ja jsem o 10 dni v rozdilu dle UZ nemam plodne dny mezi 8-14 ale mezi 18-24dnem od menstrulace. Rozumime si?

Prukazku davaji az kdyz naleznou srdicko na monitoru a to je v 7 tydnu, pokud mas pozdeji ovulaci budete + / - nejaky tyden ( u me to bylo napr. v 9tydnu dle PM) , presto do 12 tydne se muze cokoliv stat a muze se o mimi prijit, rika se tomu prirozeny vyvoj a regulace dle prirodnich zakonu.
Pocitej ze prukazku dosatnes tak kolem 9 tydne dle PM az se najde srdicko na monitoru.


http://ticker.7910.org/an1cCDx0g410030MTAxNTY0Ynw2Nzg3NTI2NGRhfERhbmllbCBEaW5lIA.gif

Není tady

 

#8 19. 7. 2008 15:25

Datlicka
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2008
Příspěvky: 248
Web

Re: kolik týdnů?

Romi ma to svou logiku, jen je treba to pochopit, pokud jsem to nenapsala zretelne a nechapes tu logiku, napis cemu nereozumis pokusim se to jeste vysvetlit znovu reta

Blahopreji k miminku, opatrujte se a doufam ze dojdete ve zdravicku do 12 tydne a pak az do toho 38-42 tt kdy je termin pro narozeni mimi.


http://ticker.7910.org/an1cCDx0g410030MTAxNTY0Ynw2Nzg3NTI2NGRhfERhbmllbCBEaW5lIA.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů