Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 7. 2008 17:38

Slunicko05
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 11. 2006
Příspěvky: 163

Jak překonat zlobu..

Zdravím všechny,
potřebuju poradit... a hlavně se někomu svěřit...
Jak mám v sobě překonat tu nenávist a hlavně zlobu.S mám býv.přítelem jsme se rozešli.
Napíšu to ve zkratce:-).
Zamilovanost je krásná,ale pak to bylo jiné a myslím i ošklivé.Máme spolu 2letou holčičku.On má z prvního vztahu chlapečka(od roku ho neviděl).
Opakovala se stejná situace jako v jeho předchozím vztahu.Skončilo to a on je teď opět svobodný.
Nečekala jsem,že si najde hned přítelkyni,paradoxně z místa,kde jsme bydleli.Myslela jsem,že bude o nás bojovat...a nic.Žije si opět svůj svobodnej život.
Je pravda,že malou vídá,kdy chce a to často...,ale díky jejímu věku se snažím,aby bylo vše v pohodě.Taky proto jsme se rozešli,že jsem nechtěla,aby malá byla svědkem našich hádek:-( a jeho výkyvů.
Njhorší je,že věci,které mu vadily u mě teď s úsměvem toleruje jinde(včetně psa,typu spodního prádla:-))atd.
Nová přítelkyně staví barák,děti nemá.... a on se vlstně hned přestěhoval k ní a tráví spolu veškerý čas.
Asi jsem praštěná,ale nejde mi to se stím vším smířit.Nedávno jsem se ho ptala,jestli bychom s tím nemohli ěnco dělat...,už kvůli malé... a tvrdě mě odpálkoval.
  Vlastně bych měla být ráda,že co se týká malé je to v pohodě(snad to není jen před termínem soudu),ale strašně mě s...myšlenka,že jsem na všechno sama a on si užívá vztah,kde nemusí nic z toho,co by musel s náma:-(.
chtěla bych to moc změnit,nechci se tím užírat,ale......
Na nový vztah nemám sílu a hlavně čas.
Cítím se strašně podvedená....

Není tady

 

#2 12. 7. 2008 19:43

krotinka
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 7. 2008
Příspěvky: 162

Re: Jak překonat zlobu..

Ahoj sluníčko,
určitě nikdo nepochybuje o tom, že tvoje situace je hodně těžká. Myslím, že nenávist a zlobu není potřeba překonávat, a určitě ne tak, že ji v sobě budeš potlačovat. Mᚠplné právo být naštvaná, cítit se podvedená a zklamaná. A to i přesto, že chceš abyste kvůli dcerce vycházeli dobře. Naopak. Právě kvůli tomu, že máte dítě, se mᚠprávo se cítit takhle. Ano, zloba je na místě.....závist, že je s novou přítelkyní....co jí závidíš? Že má stejné vyhlídky jako ty, nebo že má chlapa, který měl být tvůj a otec tvé dcery? Podle mě je to chlap, který neumí vytvořit vztah.....láska trvá tak 1- 2 roky a to navíc  se musí už vědomě budovat, jestli to nedokázal už dvakrát, tak je asi problém na jeho straně.
Mysli na sebe a na dcerku, na soudní vyrovnání, na to, že nemá cenu prosit o lásku někoho, kdo nezná její cenu.stolt

Není tady

 

#3 12. 7. 2008 21:13

Fifida
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2008
Příspěvky: 202

Re: Jak překonat zlobu..

Sluníčko,tuhle zlobu dobře znám,já zůstala sama s dvěma  malejma dětma.Co na to říct.Zloba tě přejde uvidíš.Tohle jsou nezodpovědní chlapi,co jdou jen za svým pohodlím a za nikým se neohlíží.Ani za svými dětmi.A jen tak na uklidněnou,chlapů je dost.I když já sem na ně přestala mít náladu,všem jde jen a jen o jedno.Třeba se jednou zamiluju,i když..............


Pravý přítel jež tě v srdci chová,nezná sladká lichotivá slova,
pravdu poví třeba trpce zněla,pravdu přijmy i když zabolela.

Není tady

 

#4 13. 7. 2008 8:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak překonat zlobu..

Slunicko05 napsal(a):

On má z prvního vztahu chlapečka(od roku ho neviděl).
Opakovala se stejná situace jako v jeho předchozím vztahu.Skončilo to a on je teď opět svobodný.
Nečekala jsem,že si najde hned přítelkyni,paradoxně z místa,kde jsme bydleli.Myslela jsem,že bude o nás bojovat...a nic.Žije si opět svůj svobodnej život.
Je pravda,že malou vídá,kdy chce a to často...,

Je to smutný...
Ale... nedalo se to předpokládat, že když tohle udělal první ženě, že to udělá znovu?
Teď Ty jsi na pozici jeho první ženy, když odešel od ní a jejího dítěte k Tobě...
Teď máte dítě spolu, on odešel od Tebe... a jeho nová přítelkyně je zase na místě, kde jsi byla Ty dřív...
Jenom se to posunulo.
Píšeš, že o své první dítě se nezajímá - tak je dobře, že se zajímá o Vaše společné dítě...
Ty opravdu chceš takového chlapa zpátky???
Je velká naděje, že až s novou přítelkyní budou mít dítě, že jí udělá to samý...
Co Tě vedlo (kromě zamilování samozřejmě) k tomu, že jsi byla s chlapem, který opustil ženskou s dítětem a to dítě nechtěl vídat a starat se o něj... myslela sis, že kvůli Tobě se změní?
Lidí, kteří se mění, není většina...
Asi Ti nezbyde, než právně upravit styk s dítětem, výživný na dítě i na jeho matku (tj. Tebe) a smířit se s tím, že vztah je u konce.
A nové přítelkyni ho klidně přej, pravděpodobně ji čeká to samý... nebo ji můžeš varovat, pokud mᚠdobré srdce, co ji čeká, pokud to bude chtít slyšet.

Jo, naštvaná klidně můžeš být, ale to je asi tak všechno...

Není tady

 

#5 13. 7. 2008 9:07

x56325
Host

Re: Jak překonat zlobu..

Sluníčko, četla jsem tvoje vlákna na psychologické a - promiň - tenhle tvůj příspěvek nechápu.
Po tom, cos tam popisovala, bych čekala, že budeš ráda, že mᚠrozchod ve zdraví za sebou.
Nerozumím tomu, proč řešíš, že už má přítelkyni, jak se k ní chová, co spolu dělají... já bych ti natvrdo řekla, že do jeho života ti nic není.
Nechápu proč se zlobíš, místo aby sis užívala klidu...
Nezlob se, jestli jsem se tě dotkla, ale být tebou, zajímal by mě v tomhle směru pouze styk bývalého přítele s dcerou. Nic víc.

 

#6 13. 7. 2008 10:25

Slunicko05
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 11. 2006
Příspěvky: 163

Re: Jak překonat zlobu..

Marinko 1,tak od neodešel od první ženy kvůli mě!!!:.-)
Mezitím měl jiné ženy a já se paradoxně o jeho ženě a dítěti dozvěděla později...

Není tady

 

#7 13. 7. 2008 10:25

Slunicko05
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 11. 2006
Příspěvky: 163

Re: Jak překonat zlobu..

Surikato,
taky to nechápu:-(,
ale možná je to ten prozatimní pocit samoty a prázdna.
Asi bych si měla přešít znovu své vlákno na psych.poradně:-)

Není tady

 

#8 13. 7. 2008 10:54

x56325
Host

Re: Jak překonat zlobu..

Tak, tak, Sluníčko! Hezky si to znovu přečti a připomeň si PROČ jste se rozešli.
Ono se to všechno usadí a uklidní, neboj.

A jsem ráda, žes to nevzala ve zlém. wink

 

#9 13. 7. 2008 21:51

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak překonat zlobu..

Slunicko05 napsal(a):

Marinko 1,tak od neodešel od první ženy kvůli mě!!!:.-)
Mezitím měl jiné ženy a já se paradoxně o jeho ženě a dítěti dozvěděla později...

Ok, beru, neodešel kvůli Tobě...
ALE - když ses dozvěděla - později - že má ženu a dítě, o které se nezajímá... nepřišlo Ti to divný? Jednak že Ti to rovnou neřekl a druhak že se nestará o vlastní dítě?
Já bych se spíš bála, že se nebude starat i o to Tvoje...
... ale zatím to vypadá, že se zajímá, tak a mu to dlouho vydrží.
Víc k tomu není co dodat.
Nezbyde Ti, než se s tím srovnat.
Dej si na kupu polštáře, představuj si, že je to on, a bouchej a křič.
Nebo zajdi na kurz boxu a vyboxuj to do pytle.
Dostaň to ze sebe...
Pořiď si denník a piš si svoje pocity.
Napiš mu dopis, ale neodesílej, a tam mu napiš všechno, co si o něm myslíš.
Jestli mᚠpocit, že to sama nezvládneš, zajdi k psychologovi.
Navenek bych se s ním snažila udržovat jakž takž dobré vztahy, kvůli děcku, aby se mohlo stýkat s tátou, když má táta zájem.
To samozřejmě neznamená, že mu nemůžeš říct, jak se cítíš, když Tě opustil... ale vrátit už se k Tobě nechce, jak jsem pochopila, takže jde o to, aby ses vnitřně smířila s tím, jak to je.

Není tady

 

#10 31. 7. 2008 13:24

Slunicko05
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 11. 2006
Příspěvky: 163

Re: Jak překonat zlobu..

tak jsem zase v p.....
vypadalo to,že se to zlepšilo...,ale po soudě zvrat.v neděli mi říkal,že si malou nechá přes poledne do večera....řekla jsem,že tak jsme se neddomluvili....a už to jelo: začal mi sprostě nadávat...a já mu s brekotem připínala autosedačku do auta...Když přijeli...řekl:promiň,bereš to?...byla jsem úplně rozklepaná.Myslela jsem,že je to za mnou..a není.
  no a včera si přijel i s přítelkyní pro malou...hlavně i jejím psem(pitbul-napadl už holku)!!!!víte,jak mi bylo?když odjížděli a já se vyklonila a viděla osazenstvo?
  vím,neovlivním to,ale začíná mi lhát,opět mě urážet atd.....
nevím,jak se k němu mám chovat.....nemůžu na něho hnusně,neumím to před malou.
byli jsme taky domluvení,že mi vrátí peníze...co mi dluží....já ho litovala!!!! a teď,když jsem ho viděla s naloženým autem materiálu na opravu baráčku,tak jsem se ho zeptala,kdy mi je teda dá.... a on mi řekl,že neví o tom,že by mi něco dlužil....!!!
Když se se mnou baví,připadám si jak ten poslední plevel...

Není tady

 

#11 31. 7. 2008 15:16

clavel
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 833

Re: Jak překonat zlobu..

nooo.. jako nic proti, ale kdyz ma ta jeho nova hvezda pitbula, kterej uz nekoho napadl, rozhodne bych mu malou nedavala...
k tomu ze ti dluzi nejake penize... na to zadny doklady - podklady asi nemas vid sad
sleduju te slunicko celou dobu, a vim ze to mas tezky.. ale na druhou stranu bud rada, ze si z jeho sparu pryc, a muzes si zit konecne svuj zivot, podle svyho...

Není tady

 

#12 31. 7. 2008 15:53

Nedoma
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 23. 4. 2008
Příspěvky: 940

Re: Jak překonat zlobu..

To je hrozný čtení, takoví by si zasloužili pověsit do průvanu víte za co... možná jeho zájem o malou časem pohasne - kolik platí aloše? Musí to být hrozný, vůbec si nedokážu představit, že bych s ex měl dítě a to bych teď musel "půjčovat" nebo dokonce snad dát do péče do blízkosti toho novýho pologramotnýho frajera. sad

Není tady

 

#13 1. 8. 2008 7:50

mfilip
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2008
Příspěvky: 412

Re: Jak překonat zlobu..

Kazda takova situace v te chvili cloveka vrati o kus zpatky, ale kdyz to preboli, clovek citi, ze je sam zase o kus dal. Nic nez cas neni lek. Snazim se divat na vse ocima ex a klast si otazky proc, ale moc to nejde, jejich mysleni nepochopime. Oni jsou uz ted nekde jinde a nezaslouzi si nase myslenky. Zatnout zuby a musi se jit dal. A kdyby nahodou po case jste citili jejich litost, tak ji neverte, je to jen jejich lek na svedomi, ktere nema s uprimnosti nic spolecneho.


Srdce nemá vrásky, bývají v něm pouze jizvy.
Coletteová Gabrielle Sidonie
Život: Pro lásku se jmenovaný odsuzuje k trestu odnětí srdce na doživotí.
Já. Martin. Ne Filip. Ale nevadi, jen mi to už dlouho nikdo neřekl. Jen tak, třeba z lásky.

Není tady

 

#14 1. 8. 2008 7:51

mfilip
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2008
Příspěvky: 412

Re: Jak překonat zlobu..

Nedoma napsal(a):

To je hrozný čtení, takoví by si zasloužili pověsit do průvanu víte za co... možná jeho zájem o malou časem pohasne - kolik platí aloše? Musí to být hrozný, vůbec si nedokážu představit, že bych s ex měl dítě a to bych teď musel "půjčovat" nebo dokonce snad dát do péče do blízkosti toho novýho pologramotnýho frajera. sad

Tak mne jen Nedomo napada, za co bychom do toho pruvanu povesili nase ex, kdyz chlapi se do pruvanu vesi za vissla


Srdce nemá vrásky, bývají v něm pouze jizvy.
Coletteová Gabrielle Sidonie
Život: Pro lásku se jmenovaný odsuzuje k trestu odnětí srdce na doživotí.
Já. Martin. Ne Filip. Ale nevadi, jen mi to už dlouho nikdo neřekl. Jen tak, třeba z lásky.

Není tady

 

#15 8. 8. 2008 19:54

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak překonat zlobu..

Sluníčko,
už tě někdy napadlo, že on si dovolí jen to, co ty mu dovolíš?
Že pokud se budeš podbízet grázlovi, jediné co za své nabídky dostaneš bude rána do nosu?
Že pokud budeš řešit jeho nové vztahy, ty sama tedy žádný kvalitní mít nebudeš?
Že to, co se ti děje, není jen vinou tvého bývalého partnera, ale i tvojí?
Že je-li něco v tvém životě ŠPATNĚ, bude to nejspíš proto, že i ty mᚠv sobě UVNITŘ něco špatně?
A že pokud to nenajdeš a NEOPRAV͊, bude to NAVENEK - tedy ve tvých vztazích s lidmi kolem tebe - taky pořád špatně?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#16 24. 8. 2008 8:25

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak překonat zlobu..

Ber to jako štěstí, že jsi to ty, kdo s vaším dítětem je a může ho denně vidět vyrůstat, starat se o něj. On se o to to ochudil, tak ho polituj


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů