Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 7. 2008 18:53

Pavlen
♥------
Registrovaný: 17. 11. 2007
Příspěvky: 23
Web

Lexaurin

Dobrý den, akutně sháním Lexaurin na deprese a úzkosti. Pokud byste ho měl někdo doma a chtěl ho prodat, ozvěte se prosím na VitafUn@seznam.cz
Moje psychiatrička mi předepsala jiný druh léků, které mi absolutně vůbec nezabírají a má dovolenou na 14dní.
Cena nezáleží.gratergratergratergratergrater


Život je pes a proto žít je psina!!!

Není tady

 

#2 11. 7. 2008 19:06

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Lexaurin

Pavlen, mě ho napsala obvovaďačka, ikdyž se tak už doktorům neříká. Dokonce mi předepsala i antikoncepci, když měl můj gynekolog dovolenou. Zkus té své brnkout a zeptat se jí.


Iveta X

Není tady

 

#3 11. 7. 2008 20:05

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Lexaurin

Me ho napsala gynekolozka,kdyz jsem mela PMS.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#4 11. 7. 2008 21:31

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Lexaurin

lexaurin předepisují i obvoďáci, mě ho taky dal

Není tady

 

#5 12. 7. 2008 10:20

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Lexaurin

Lexaurin je mj. návykový. Psychiatrička asi ví, proč změnila léky. Jinak mám taky zkušenost, že to napíše i obvoďák.

Není tady

 

#6 12. 7. 2008 14:30

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Lexaurin

Hm, mně taky dal obvoďák Lexaurin, ale jedla jsem ho týden večer, abych mohla spát, po týdnu jsem to vysadila, je to návykový a zvládla jsem to i tak, sama. Jedna moje známá to jedla jako chleba. Divím se, že jí to doktor dal, taky jí to už málem lezlo na mozek, já nejsem zatáncem těchto léků, a když už, tak jen krátkodobě.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#7 12. 7. 2008 17:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Lexaurin

No právě, že Lexaurin napíše klidně i obvoďák a někteří obvoďáci ho pacientům předepisují tak dlouho, až se u nich rozvine celkem slušná závislost usch Pavlen, specielně s Lexaurinem si vůbec nezahrávej, nebo taky můžeš dopadnout tak, že skončíš jako rozklepaná troska v psychiatrické léčebně. Když Ti psychiatrička - tzn. odborník - nepředepsala Lexaurin, ale jiné léky, asi moc dobře věděla proč to dělá. MMCH Lexaurin není na deprese ani úzkosti, ale je to lék na bázi benzodiazepinů, tzn. na celkový útlum organismu, což s léčbou úzkostí a depresí nemá vůbec nic společného, od toho se předepisují antidepresiva.
Strašně nerada Ti to říkám, ale já osobně bych vůbec nepodporovala někoho, kdo si pokoutně přes internet shání podobné svinstvo stolt bez vědomí své ošetřující lékařky, protože bych měla velmi oprávněné podezření, že podporuji někoho, u nějž se už projevují první příznaky závislosti hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#8 12. 7. 2008 17:35

majkafa
Host

Re: Lexaurin

Konečně moudrá slova.
Pavlen, nezahrávej si a neměň si sama medikaci.
Taky jsem na psychiatrii zažila paní závislou pro změnu na Neurolu. Lexaurin a Neurol jsou POUZE výjimečně užíváné, pokud je třeba okamžitě zasáhnout. Jsou těžce návykové.
Tvá psychiatrička ví, co má dělat. Pokud mᚠvedlejší účinky, řekneš jí to a bude hledat jiný lék, ale tohle nedělej. V pondělí jistě najdeš jinou psychiatričku, jestli je to tak akutní, nebo třeba i hned - někde na lůžkovém psychiatrickém oddělení jsou lékaři nepřetržitě.

Upravil(a) majkafa (12. 7. 2008 17:43)

 

#9 12. 7. 2008 20:29

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Lexaurin

Mě napsala Lexaurin obvoďačka, když jsem si jí postěžovala, že někdy večer nemůžu z rozrušení usnout. Měla jsem tím na mysli, když se večer pohádám s manželem nebo jedu druhý den na zkoušky nebo prostě mám nějaký takový větší stres. Je fakt, že mi krabička vydrží hooodně dlouho, teď naposledy doktorka povídala, že už je to dva roky, co mi ho minule předepisovala.


Iveta X

Není tady

 

#10 12. 7. 2008 20:53

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Lexaurin

pavlen
lexaurin jsou prasky ktere zabiraji ihned, coz te muze svest k tomu ze jsou lepsi (na depresi). ale prave ze to je to nejhorsi protoze navykove svinstvo. jina antidepresiva, ktera jsou dlouhodobejsi, to znamena ze ucinek nepoznas ihned ale az po delsi dobe jsou lepsi v tom ze navykova nejsou, sice je musis brat delsi dobu, a ze zacatku je to spis horsi, ale konecny vysledek je spis lepsi a trvalejsi, to znamena za kdyz vydrzis tu dobu leceni, nemelo by se to pak vracet a opakovat. je to jako s prasky na spani, to co zabira ihned typu stilnox, je nejvic navykove svinstvo, prasky na spani ktere beres delsi dobu nez to zapusobi jsou lepsi, protoze se daji lepe vysadit. funguje to proste obracene nez bezna logika veli.. zkus se znovu informovat u psychiatricky a zajdi klidne za jinou, ta tvoje neni jedina na svete a deprese je dneska celkem bezny problem. drzim palce ahoj

Není tady

 

#11 13. 7. 2008 14:48

akras
♥------
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 30. 5. 2007
Příspěvky: 8

Re: Lexaurin

Dovolím si trošku oponovat, ano? Lexaurin ( stejně tak Neurol, Diazepam, Rivotril... ) patří do skupiny benzodiazepinů, to je pravda, způsobuje útlum, ale používá se k léčbě panických atak a úzkostí právě tím, že organismus utlumí ( lidově řečeno oblbnou )...jen to není lék na dlouhodobé užívání  ( řeší jen krátkodobé stavy ) a vysazovat se musí postupně...
Jinak se připojuju k tomu, vyhledat ke konzultaci i jiného psychiatra ( když je stávající na té dovolené )...ale rozhodně nechodit k obvoďákovi pro " další" Lexaurin...

Kiara napsal(a):

No právě, že Lexaurin napíše klidně i obvoďák a někteří obvoďáci ho pacientům předepisují tak dlouho, až se u nich rozvine celkem slušná závislost usch Pavlen, specielně s Lexaurinem si vůbec nezahrávej, nebo taky můžeš dopadnout tak, že skončíš jako rozklepaná troska v psychiatrické léčebně. Když Ti psychiatrička - tzn. odborník - nepředepsala Lexaurin, ale jiné léky, asi moc dobře věděla proč to dělá. MMCH Lexaurin není na deprese ani úzkosti, ale je to lék na bázi benzodiazepinů, tzn. na celkový útlum organismu, což s léčbou úzkostí a depresí nemá vůbec nic společného, od toho se předepisují antidepresiva.
Strašně nerada Ti to říkám, ale já osobně bych vůbec nepodporovala někoho, kdo si pokoutně přes internet shání podobné svinstvo stolt bez vědomí své ošetřující lékařky, protože bych měla velmi oprávněné podezření, že podporuji někoho, u nějž se už projevují první příznaky závislosti hmm


Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř smile

Není tady

 

#12 13. 7. 2008 20:31

Zet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 8. 2006
Příspěvky: 1155

Re: Lexaurin

Mě ho předepsala odboďačka, když jsem na vejšce nezvládla jednou zkoužkový období....tehdy mi to pomohlo se v klidu vyspat, jít na zkoužku znovu a tu udělat....Upozorňovla mě, že je návykový. Když mi ho nějaká dobrá duše přinesla, jak odešel ex, tak jsem si ho nevzalal, protože jsem potřebovala být stále i v noci ve střehu, když jsem byla sama s miminkem....a to už jsem teda nekojila....
Takže opatrně!!!

Není tady

 

#13 15. 7. 2008 6:28

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Lexaurin

Pavlen,ozvi se wink


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#14 1. 8. 2008 16:31

eli
♥♥-----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 32

Re: Lexaurin

Obvoďačka mi předepsala Lexaurin, ale po první tabletě se mi strašně motala hlava, celkově jsem se cítila hrozně slabá a malátná, prostě hrozný pocit. Nevim jestli mám pokračovat v braní a tyhle příznaky se ztratí časem nebo jestli mám přestat. Je mi hůř než předtím. Díky za odpověď.

Není tady

 

#15 1. 8. 2008 17:01

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Lexaurin

Děcka, proboha, proč to jíte??? sad
Nikdy jsem nepochopila, co tak strašného se může dít, že se lidi denně krmí utlumujícími prášky... Pokud to není úmrtí příbuzného. Všecko ostatní se dá zvládnout. neutral

Není tady

 

#16 1. 8. 2008 17:51

majkafa
Host

Re: Lexaurin

Tercilo, nelam si s tím hlavu. Víš jak to je, sytý hladovému nevěří. sad
Někdy jsou antidepresiva nevyhnutelná už jen z takového drobného důvodu, abychom vůbec přežili a zůstali tu.
eli, nevím, co poradit. Lexaurin řeší okamžitě, není to antidepresivum, kde se účinky projeví až za několik týdnů a prvotní nepříznivé účinky obvykle pominou. Pokud by mi bylo hodně zle, přestala bych ho brát, ale šla bych co nejrychleji k lékaři. Bohužel  je pátek, tak tam v pondělí hned zajdi.

 

#17 1. 8. 2008 18:01

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Lexaurin

Maji,
hlavu si tím nelámu, ale dost mě to v poslední době děsí, kolik lidí se těmi chemikáliemi cpe. Známá by prý bez prášku na spaní neusnula - no jo, jenže stejně má spaní potrhané a po ránu vypadá jak můra; kdyby se trošku chytila za hlavu, zjistila by, že si nanejvýš ubližuje a ne že si pomáhá. Jiná holka bere prášky a přitom ani nestuduje, ani neřeší rodinné dluhy, má zdravé a chytré děti - nechápu. Taky vypadá děsně. Kdyby si dala studenou sprchu a vzala rozum do hrsti.....
Chce to mít silnou vůli, nebýt slaboch a naučit se, že život je samá překážka a že když tu překážku nezdolám, taky se nic neděje. Rozhodně nic takového, abych se kvůli tomu přecpávala práškama, zanedbávala ranní příchod do práce a otravovala doktory.

Není tady

 

#18 3. 8. 2008 11:26

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Lexaurin

Terci, nejsou prášky jako prášky. Teď nemluvím o lécích typu Lexaurin, Stilnox a pod., které si někteří nerozumní lidé nechávají předepisovat jako na běžícím pásu od obvoďáka, který od stolu napíše recept komukoli na cokoli. A musím zareagovat na poslední část Tvého příspěvku:

Chce to mít silnou vůli, nebýt slaboch a naučit se, že život je samá překážka a že když tu překážku nezdolám, taky se nic neděje. Rozhodně nic takového, abych se kvůli tomu přecpávala práškama, zanedbávala ranní příchod do práce a otravovala doktory.

Tercilo, existují lidé, kterým podobné rady nejsou nic platné a kteří kvůli svému zdravotnímu stavu antidepresiva prostě brát musí. Těm nepomůže ani silná vůle, ani podezírání ze slabošství, natož samoučení se zdolávání životních překážek. To je totéž, jako bys poradila člověku s čerstvě amputovanou nohou, aby neblbnul a šel se pěkně proběhnout na sluníčko usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#19 3. 8. 2008 12:21

majkafa
Host

Re: Lexaurin

stolt

Člověku v depresi říct to, co píše Tercila, je stejné, jako říct člověku se zlomenou nohou místo sádry na nohu - neblbni, to rozchodíš.

Nejsem zastáncem užívání prášků, o kterých píše Kiara, trvale, mám stejný názor, jako ona. Ale když je zle, lepší brát antidepresiva a postupně pracovat s psychologem a sám se sebou na zlepšení, ale v nejhorším jsou lepší antidepresiva, než smrt. Škoda, že tohle tolik lidí nechápe, že takové stavy člověk skutečně někdy zažívá a pak tyto stavy zlehčují a nemocného nabádáním k optimizmu dostávají ještě víc na dno. dumbom

 

#20 3. 8. 2008 13:28

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Lexaurin

Taky se přidávám k názoru Kiary a Majkafy.
Léky samy o sobě nejsou řešením, ale jsou velkou pomůckou k tomu, abychom byli vůbec schopni řešení najít.

Není tady

 

#21 3. 8. 2008 13:59

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Lexaurin

Jinak, Lexaurin není antidepresivum. Používá se ke zvládání (záměrně neříkám "léčbě")akutních úzkostných nebo panických stavů.
Stilnox je hypnotikum, v podstatě prášek na spaní.
Obojí silně návykové a proto se nesmí užívat déle, než několik týdnů. To by měla být dost dlouhá doba na to, aby se začalo s terapií, která by měla pomoci skutečně.

Antidepresiva jako taková návyková nejsou, začínají (oproti zmiňovaným dryjákům) působit až po delší době a berou se dlouhodobě.

Není tady

 

#22 3. 8. 2008 14:02

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Lexaurin

Musela jsem na chvilku od PC, takže se vracím zpět, protože mě obzvl᚝ zaujala ještě jedna věta Tercilina příspěvku a nedá mi to, abych se k tomu nevyjádřila:

Jiná holka bere prášky a přitom ani nestuduje, ani neřeší rodinné dluhy, má zdravé a chytré děti - nechápu. Taky vypadá děsně. Kdyby si dala studenou sprchu a vzala rozum do hrsti.....

Tercilo, jak vůbec můžeš vědět, PROČ dotyčná léky bere??? Píšeš "prášky", takže ani přesně nevíš, o jaký druh léků se jedná. Jestliže jde o antidepresiva, musím Tě ubezpečit, že příčinu jejich užívání neodstraní žádná studená sprcha, ale medikace včas nasazená odborným lékařem. Jsi ukázkovým příkladem toho - a nezlob se na mě - jak většina lidí, by i vzdělaných - pohlíží na člověka, odsouzeného k dennímu užívání antidepresiv.
Jestliže je nemocný "zdánlivě" v příznivé rodinné situaci, nemá ani dluhy a neřeší studia, rozhodně to není tak, že neví, co by roupama dělal a jen tak z pouhého rozmaru zobal "nějaké prášky". A zase jsme u předsudků, jejichž následky jsou často nedozírné. Přesně kvůli podobným názorům, které zastávᚠa ze strachu z reakce okolí se často lidé, u kterých propukla jakákoliv forma depresí, psychóz, neuróz či fobií zuby-nehty brání návštěvě odborníků a jejich další osud je poté velice nešastný. A můžeš mi věřit, že výše zmíněná onemocnění nejsou žádná legrace, ale pod jejich vlivem nemocný trpí jak pes stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#23 3. 8. 2008 18:08

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Lexaurin

Tercilo, já jsem příklladem toho, jak píšeš - onemocnělajsem těžkou depresí zdánlivě úplně bez důvodu. Byla jsem šastně vdaná, měladvě úžasné děti, rodiše i tchán s tchýní mě milovali, měla jsem kamarádky, práci, jezdili jsme na dovolené, výlety , všechno super. A já najednou neměla ani sílu vstát z postele, všechno mě strašně unavovalo, měla jsem pocit, že jsem na dně černé díry a jediná možnost, jak z toho ven je se zabít. Kdybych nebrala antidepresiva, už jsem to dávno udělala. Lexaurin mi taky předepsali, já ho brala víc než rok a žádnou závislost jsem si na něm nevypěstovala. Musím tedy říct, že mi ani nijak zvl᚝ nepomáhal, ale třeba by to bez něj bylo ještě horší, co já vím. Každopádně teď beru antidepresiva již devátým rokem a budu je brát do smrti. Radši tohle, než ještě jednou zažít ten strašlivý pocit, že nic nemá žádný smysl a že je nejlepší zemřít.

Není tady

 

#24 4. 8. 2008 14:13

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Lexaurin

Tercila napsal(a):

Maji,
hlavu si tím nelámu, ale dost mě to v poslední době děsí, kolik lidí se těmi chemikáliemi cpe. Známá by prý bez prášku na spaní neusnula - no jo, jenže stejně má spaní potrhané a po ránu vypadá jak můra; kdyby se trošku chytila za hlavu, zjistila by, že si nanejvýš ubližuje a ne že si pomáhá. Jiná holka bere prášky a přitom ani nestuduje, ani neřeší rodinné dluhy, má zdravé a chytré děti - nechápu. Taky vypadá děsně. Kdyby si dala studenou sprchu a vzala rozum do hrsti.....
Chce to mít silnou vůli, nebýt slaboch a naučit se, že život je samá překážka a že když tu překážku nezdolám, taky se nic neděje. Rozhodně nic takového, abych se kvůli tomu přecpávala práškama, zanedbávala ranní příchod do práce a otravovala doktory.

Kéž by to bylo tak jednoduché....dudlik , ale není...
i když je fakt, že se někdy AD apod. preparáty nadužívají, ale jde o to poznat kdy a u koho hmm

Není tady

 

#25 4. 8. 2008 14:26

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Lexaurin

Tercilo,
buď ráda, že netušíš o čem píšeš smile  Souhlasím s Kiarou, Majkafou, Damilou.
Ikdyž nejsem zastáncem braní Lexaurinu, mě v prvotní fázi, kdy jsem měla takové panické ataky, že jsem nebyla schopná vyjít z domu, do obchodu jsem odcházela na 20x atakpod, prostě pomohl.
Samozřejmě, že nesouhlasím s tím, jak vůbec mohou obvoďáci takové prášky dávat jen tak, ale při panických, úzkostných poruchách jsou prvotní záchranou, krátkodobou, ale záchranou, aby se člověk opravdu v těchto atakách nezvencnul.
I má psychiatrička mi je po půl roce strašně nerada předepisovala, ale předepsala, ale s tím, že mi řekla, že tohle balení mám na rok a mám ho brát, až prostě nebudu moct vůbec fungovat....využila jsem snad asi půlku za ten rok a takhle jsem se naučila bez nich být.... ikdyž zpočátku ty úzkosti byly k nepřekonání...ale to je doba minulá, dnes mám tyhle stavy nepříjemné, ale ne nezvladatelné...
Takže Lexaurin ano, ale jen na překonání nezvladatelného období... a podle mě tohle posoudí jen psychiatr, obvoďák stěží...


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů