Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 18. 7. 2008 20:32

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Dr. řikala, že vdávat se v neschopnosti, je protiprávní, prý by sňatek neměl platnost. Tak jak koukám, tak o tom nic moc neví. No to je už stejně jedno, alespoň jsem si užila celý volný víkend, a byl pěkně svatebnísmile

amba napsal(a):

V době pracovní neschopnosti se vdát klidně můžeš, ale jiná otázka je, že jsi nebyla tam, kde jsi v době nemoci měla být, pokud by jsi svatbu nestihla v době vycházek. Pak by jsi mohla přijít o celou nemocenskou a snad teď nově jsou i nějaké sankce, ale to nevím přesně.  Sňatek není pro nepřítomnost v době nemoci omluva- vychází se z toho, že když můžeš juchat na svatbě, tak můžeš i pracovat.  Proto se neschopenka přerušuje, aby se nevěsta pohybovala v rámci zákona a mohla si svůj svatební den užít bez zádrhelů.

Není tady

 

#52 24. 7. 2008 22:12

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Ještě dodávám:
Také by se mohlo mít za to, že v době pracovní neschopnosti je dotyčný člověk v  ne schopném psychickém stavu.

Není tady

 

#53 25. 7. 2008 16:47

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Já jsem byla ve skvělém psychickém stavu, nemocenskou jsem měla kvůli rizikovému těhu. Jinak duševně jsem v pořádku smile

amba napsal(a):

Ještě dodávám:
Také by se mohlo mít za to, že v době pracovní neschopnosti je dotyčný člověk v  ne schopném psychickém stavu.

Není tady

 

#54 21. 10. 2008 16:04

Nena
♥♥-----
Místo: Boskovice
Registrovaný: 26. 9. 2008
Příspěvky: 90

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Klubko napsal(a):

Přesně. A vyhozené peníze. Mě to příjde děsně líto. To radějí dĺouhou svatbení cestu.
Svatbu beru asi jen kvůli dětem, a našemu právnímu systému. Takže jít se svědky jedno odpoledne na radinici tam to podepsat a je vymlovaná. Cestou se třeba stavit na pivko.

lollollol


Narodíš se jen jednou , zemřeš jen jednou ,ale žiješ celý svůj život ! reta
www.neena.estranky.cz

Není tady

 

#55 22. 10. 2008 8:35

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: K čemu je dobrá svatba ?

amba napsal(a):

Klubko:
Píšeš " svatbu kvůli dětem a našemu právnímu systému".
Já proti svatbě nic nemám, ale když to vidím kolem sebe, tak mi to přijde z právního hlediska spíš hodně nevýhodné, hlavně kvůli našemu právnímu systému.  Ani se nedivím, že  plno párů nevstupuje do manželství.
Jaké v manželství vidíš výhody?

Ambo, nemyslela jsem to teď ohledně majetku. ale moje kamarádka svobodná matka zažila dost nedůstojné situace třeba při léčbě dítěte a pobytu v nemocnici, ač otec uvedený v rodném listu, jiného jména neměl právo na informace o nemoci svého syna atd. Toto bych viděla jako proti právní.
Naštěstí je to už historie.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#56 29. 10. 2008 14:46

Nick3594
Host

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Nazdar Fe wink, k čemu je dobrá svatba? No vidíš, to je dobrý dotaz, který si kladu taky big_smile. Já ke štěstí ten papír nepotřebuji, prostě cítím, že už rodina jsme, ale přítel občas nadhodí, že jsem svobodná matka vissla (a má pravdu) a pro pořádek že se vezmeme. Mě je to celkem fuk, jelikož ze začátku se ženit vůbec nechtěl, až ho kamarádi vystrašili, že se prcek bude jmenovat příjmením po mě vissla a hrozně se chtěl ženit, což jsem odmítla rock. V prvním trimestru, kdy mi bylo blbě jsem na nějaký vdavky rozhodně neměla ani pomyšlení.
Momentálně v tom nevidím rozdíl, jedině snad právní. A manžel pro mě neznamená víc než přítel. Pocitově se na tom nezmění vůbec ale vůbec nic tillfreds. No řekli jsme si, že to spácháme někdy v létě 2009, takže času dost big_smile.

 

#57 3. 11. 2008 16:10

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: K čemu je dobrá svatba ?

lvice: budete mit jen malou svatbu?

Není tady

 

#58 4. 11. 2008 14:22

Nick3594
Host

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Ano smile. Jen úzká rodina, oběd, posezení a finito big_smile. Před tím ještě udělám party pro kámoše na zahradě, navařím kotel guláše, koupíme sud a bude big_smile. Mě na velké akce nikdy moc neužilo big_smile. A za ušetřené peníze raději vyrazíme někam na dovču tummenupp.

 

#59 4. 11. 2008 16:07

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

lvice napsal(a):

Ano smile. Jen úzká rodina, oběd, posezení a finito big_smile. Před tím ještě udělám party pro kámoše na zahradě, navařím kotel guláše, koupíme sud a bude big_smile. Mě na velké akce nikdy moc neužilo big_smile. A za ušetřené peníze raději vyrazíme někam na dovču tummenupp.

Lvíčku ani jsi se nám nepochlubila, že se budeš vdávat tummenupp .

Není tady

 

#60 4. 11. 2008 16:31

host5522
Host

Re: K čemu je dobrá svatba ?

topazio napsal(a):

lvice napsal(a):

Ano smile. Jen úzká rodina, oběd, posezení a finito big_smile. Před tím ještě udělám party pro kámoše na zahradě, navařím kotel guláše, koupíme sud a bude big_smile. Mě na velké akce nikdy moc neužilo big_smile. A za ušetřené peníze raději vyrazíme někam na dovču tummenupp.

Lvíčku ani jsi se nám nepochlubila, že se budeš vdávat tummenupp .

Topi, asi jsi špatně četla.. vissla

 

#61 4. 11. 2008 16:58

Kuba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 10. 2007
Příspěvky: 269

Re: K čemu je dobrá svatba ?

lvice napsal(a):

Ano smile. Jen úzká rodina, oběd, posezení a finito big_smile. Před tím ještě udělám party pro kámoše na zahradě, navařím kotel guláše, koupíme sud a bude big_smile. Mě na velké akce nikdy moc neužilo big_smile. A za ušetřené peníze raději vyrazíme někam na dovču tummenupp.

To může být podle počtu kámošů docela velká akce - a přitom nic přehnaně nóbl - tak je to nejlepší. užijte si to tummenupp

Není tady

 

#62 31. 1. 2009 20:43

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Feuria napsal(a):

K čemu je dobrá svatba ? Má to vůbec v dnešní době smysl se brát ?

Já myslím, že to s dobou nemá nic společného a smysl to má pro toho, kdo cítí, že to chce


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#63 31. 1. 2009 21:03

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Dost dlouho jsem nad tou otázkou přemýšlela a... myslím že má smysl. Především symbolický a dopad tohoto rituálu může být pozitivní. Velkou inspirací jsou mi přírodní národy. Kdyby to nebylo tak důležité rozhodnutí, kdyby v tom nebyla nějaká symbolika, pak by tento rituál asi neexistoval.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#64 2. 2. 2009 14:47

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: K čemu je dobrá svatba ?

lvice napsal(a):

Ano smile. Jen úzká rodina, oběd, posezení a finito big_smile. Před tím ještě udělám party pro kámoše na zahradě, navařím kotel guláše, koupíme sud a bude big_smile. Mě na velké akce nikdy moc neužilo big_smile. A za ušetřené peníze raději vyrazíme někam na dovču tummenupp.

Lvíče, to je ten pán "koupací čepice " wink
Už je hodnej ? Sestru ani jinou už nenahání ?


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#65 3. 2. 2009 12:41

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: K čemu je dobrá svatba ?

No koukám že koupací čepice se stane legendou Babinetu...wink

Ano, svatba má smysl, pořád ještě. I ten obřad.


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů