Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 7. 2008 10:20

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

K čemu je dobrá svatba ?

K čemu je dobrá svatba ? Má to vůbec v dnešní době smysl se brát ?


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#2 7. 7. 2008 10:42

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Poziadal ta o ruku? tongue


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#3 7. 7. 2008 10:45

kijjo
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Dobříš
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7334
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Ahoj, zřejmě asi navazuješ na téma "Nechci jméno po manželovi", kde se o tomto dost mluvilo. Pokud můžu mluvit za sebe (svatbu jsem měla teď ve čtvrtek), nejdříve jsme začali mluvit o dítěti a pak mi přítel řekl, co kdybychom se vzali? To bylo v prosinci 2007, otěhotněla jsem v květnu 2008 no a teď v červenci 2008 jsme se vzali. Oba si myslíme, že to je tak lepší hlavně kvůli dětem, jednodušší. Je to každého věc, kdybychom nechtěli děti, svatba by nás ani nenapadla. Holt jsme asi oba natolik "staromódní", že chceme dítě přivést do opravdové rodiny se vším všudy. Vím, že nám svatba nezaručí šastný a spokojený život, ale ulehčí nám i dětem spoustu starostí.

Pravděpodobně se tu zase rozjede živá diskuze na toto téma, ale podle mě by si tyhle otázky měl zodpovědět každý sám za sebe, stejně jako spoustu životních otázek. Záleží i na situaci každého z nás, na našich zkušenostech...


http://lb2f.lilypie.com/sVYsp1.png 

             krása a zdravíMMB: ID 150189                  http://kijjo.rajce.idnes.cz/

Není tady

 

#4 7. 7. 2008 10:59

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: K čemu je dobrá svatba ?

naprosto souhlas s Kijjo, jsme dva - svatbu nepotřebuji k ničemu, budeme chtít být 3 - od stejného příjmení počínaje po to co se tu už psalo (hceme dítě přivést do opravdové rodiny se vším všudy. Vím, že nám svatba nezaručí šastný a spokojený život, ale ulehčí nám i dětem spoustu starostí.) konče....
A taky klidně jako Kijjo nejdříve to dítko čekat a pak až svatba, tam už je pořadí fuk.


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#5 7. 7. 2008 13:06

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: K čemu je dobrá svatba ?

No, také to tak cítím. Poslední dobou se o tom bavíme a někdy jo a jindy né. Asi jediný důvod je pro mě právě dítko.
Mě asi spíš zajímalo - zda to má ještě jiný význam - např. právní nebo tak. Zda je rozdíl být svobodnou matkou - žijící s přítelem nebo vdanou ženou.
Prostě nevím.... sad


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#6 7. 7. 2008 14:02

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Nechci svatbu jen kvůli dítěti, chci ji i kvůli sobě. Jsem prostě staromódní v tomto směru. Poslední dobou mi vůbec nejde přes zuby slovo "přítel". dumbom
Chci partnera představovat jako svého muže. Je to tak pro mě přirozenější.
Taky mi vadí, že když někde představím svou dceru (např. u lékaře), tak mě každý osloví automaticky jejím příjmením....

Teď to možná vypadá, že přítele do svatby nutím, není to tak. Sám mě požádal o ruku smile


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#7 7. 7. 2008 14:25

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Feuria napsal(a):

No, také to tak cítím. Poslední dobou se o tom bavíme a někdy jo a jindy né. Asi jediný důvod je pro mě právě dítko.
Mě asi spíš zajímalo - zda to má ještě jiný význam - např. právní nebo tak. Zda je rozdíl být svobodnou matkou - žijící s přítelem nebo vdanou ženou.
Prostě nevím.... sad

Co třeba vdovský důchod...

Není tady

 

#8 7. 7. 2008 14:43

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Kdyz to dva chteji, tak to smysl ma.
Ja jsem ve vztahu ta, ktera odolava. Bydlime spolu, milujeme se, ditko na ceste, ale ja nevidim v nasem souziti 'tak jak je ted' a 'po pripadne svatbe' zadny rozdil.
Takze pro me osobne nema (i kdyz by treba z toho nejake vyhody plynuly). wink

Není tady

 

#9 7. 7. 2008 14:49

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: K čemu je dobrá svatba ?

kijjo napsal(a):

Ahoj, zřejmě asi navazuješ na téma "Nechci jméno po manželovi", kde se o tomto dost mluvilo. Pokud můžu mluvit za sebe (svatbu jsem měla teď ve čtvrtek), nejdříve jsme začali mluvit o dítěti a pak mi přítel řekl, co kdybychom se vzali? To bylo v prosinci 2007, otěhotněla jsem v květnu 2008 no a teď v červenci 2008 jsme se vzali. Oba si myslíme, že to je tak lepší hlavně kvůli dětem, jednodušší. Je to každého věc, kdybychom nechtěli děti, svatba by nás ani nenapadla. Holt jsme asi oba natolik "staromódní", že chceme dítě přivést do opravdové rodiny se vším všudy. Vím, že nám svatba nezaručí šastný a spokojený život, ale ulehčí nám i dětem spoustu starostí.

Pravděpodobně se tu zase rozjede živá diskuze na toto téma, ale podle mě by si tyhle otázky měl zodpovědět každý sám za sebe, stejně jako spoustu životních otázek. Záleží i na situaci každého z nás, na našich zkušenostech...

BLAHOPREJI k snatku!!! A k mimcu!
Pridej se k nam na Tehotenststvi do zimnatek 2008/09, samozrejme jenom jestli chces wink
Jinak se vsem omlouvam za offtopic

Není tady

 

#10 8. 7. 2008 15:15

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: K čemu je dobrá svatba ?

mag napsal(a):

Feuria napsal(a):

No, také to tak cítím. Poslední dobou se o tom bavíme a někdy jo a jindy né. Asi jediný důvod je pro mě právě dítko.
Mě asi spíš zajímalo - zda to má ještě jiný význam - např. právní nebo tak. Zda je rozdíl být svobodnou matkou - žijící s přítelem nebo vdanou ženou.
Prostě nevím.... sad

Co třeba vdovský důchod...

lol
lol
lol


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#11 8. 7. 2008 15:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Já to vidím jako psychický rozdíl, mít "přítele" nebo "manžela".
Když si to vyslovíte, už jenom v energii těch slov je rozdíl...
... když někdo řekne manžel, představíš si něco jiného než když někdo řekne přítel...
Řekla bych, že slovo přítel je takové "míň vážné" než slovo "manžel" - tam mi to připada takové "definitivní", i když samozřejmě víme, že existují i rozvody a že to tak být nemusí.
Prostě mi to přijde, jako že "manžel" má větší váhu než "přítel". Pocitově.
Já teda přítele mám, a určitě chci, aby se z něj stal manžel :-)
Vnímám to jako potvrzení, že skutečně rozhodl (v mém případě rozhodne) pro mě, že to bere vážně a jako závazek na celý život (doufám). Že ucítí tu závažnost okamžiku... :-)

Není tady

 

#12 8. 7. 2008 21:46

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Přesně tak...že můžu okolí vyjádřit tím jedním slůvkem "manžel" , že o mě někdo stál a vzal si mě za ženu hjarta


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#13 9. 7. 2008 9:14

Piia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ostrava
Registrovaný: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1211
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Feuria napsal(a):

No, také to tak cítím. Poslední dobou se o tom bavíme a někdy jo a jindy né. Asi jediný důvod je pro mě právě dítko.
Mě asi spíš zajímalo - zda to má ještě jiný význam - např. právní nebo tak. Zda je rozdíl být svobodnou matkou - žijící s přítelem nebo vdanou ženou.
Prostě nevím.... sad

Pokud jste oddaní je spousta věcí na úřadech jednodušší. My zatím oddaní nejsme, žijeme jako druh a družka a byly problémy třeba s tím, že když jsem si vyřizovala přídavky na dítě, musela jsem mít prohlášení přítele, že žijeme ve společné domácnosti, že mi neplatí žádné alimenty, ale že se hlásí ke společně posuzovaným osobám, což samozřejmě pokud jste manželé potřeba není. Když byl malý v nemocnici tak tatínek potřeboval mnou podepsaný písemný souhlas že může dostávat informace o malého zdravotním stavu (sice jsem nepochopila proč, když je to jeho otec, ale prý protože je děcko psané v mé péči a jsou to vnitřní směrnice - u manželů to potřeba není). Co se týká financí, na manželku na mateřské si manžel může nahlásit slevy na daních, na přítelkyni nebo družku nemůže. A podobně.


http://lilypie.com/pic/090119/pFeE.jpghttp://b3.lilypie.com/U8lVp1/.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/18/AoeE.jpghttp://lb1f.lilypie.com/Spq8p2.png

Není tady

 

#14 9. 7. 2008 18:31

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

My jsme se s manželem vzali, a nějak více nás to semklo. Před tím nám to bezvadně klapalo, ale teďka ještě víc. Asi je to i tím, že budeme mít mimi. My jsme se brali z lásky, a nemyslím si, že svatba je přežitek.

Není tady

 

#15 10. 7. 2008 7:49

daika
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2008
Příspěvky: 30

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Topazio: zní to krásně a naprosto s tebou souhlasím, do detailu - my se sice berem až teď v srpnu, taky z lásky a svatbu rozhodně za přežitek nepovažujeme ani jeden. Dalším trochu důvodem k tomu je jeho "šílené" povolání, tak kdyby se mu nedejbože něco stalo, jako o manželku se ta "instituce" o mě nějakým způsobem postará, jako družka bych měla smůlu...


Nejsem ta, na kterou se občas vzpomíná, ale ta, na kterou se nezapomíná...

Není tady

 

#16 13. 7. 2008 12:02

estelle
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 564

Re: K čemu je dobrá svatba ?

"Opravdová rodina se vším všudy" = oddaní partneři+dítě? yikes

Není tady

 

#17 13. 7. 2008 12:17

estelle
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 564

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Jinak k tématu. Pokud to dělám pro sebe a kvůli sobě, tak proč ne. Pokud to ale dělám kvůli dítěti, resp. nevdala bych se, kdyby nebylo dítě, nebo nenapadlo by mě vdát se, když není dítě, tak to nemá význam a je to jen takové podlehnutí tomu tlaku, že se to tak má, že vše bude jednodušší, žádné komplikace jako u neoddaných párů s dítětem. To je potom docela škoda. Člověk by měl dělat věci pro sebe a neohlížet se na ostatní (by je to vlastní dítě) nebo na okolí. O tom to manželství přece je.... Děti odrostou (pokud manželství vydrží) a co pak? Rozvést se nebo zůstat, když důvod manželství odpadl?

Není tady

 

#18 13. 7. 2008 18:56

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Ten můj má také velmi dobře placené povolání, ale proto jsem si ho nebrala. Ale na jednu stranu s tím důchodem mᚠpravdu, jako družka nemᚠžádné výhody. Kamarádka nebyla  vdaná a měla manžela v nemocnici, a oni jí nechtěli k němu pustit, pustili jí za ním až když za ním přijeli jeho rodiče. Teďka už jsou taky manželé a mají to lepší, manželé mají totiž větší práva než lidé, kteří spolu jenom žijí jak se říká na hromádce.

daika napsal(a):

Topazio: zní to krásně a naprosto s tebou souhlasím, do detailu - my se sice berem až teď v srpnu, taky z lásky a svatbu rozhodně za přežitek nepovažujeme ani jeden. Dalším trochu důvodem k tomu je jeho "šílené" povolání, tak kdyby se mu nedejbože něco stalo, jako o manželku se ta "instituce" o mě nějakým způsobem postará, jako družka bych měla smůlu...

Upravil(a) topazio (13. 7. 2008 18:58)

Není tady

 

#19 13. 7. 2008 18:57

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: K čemu je dobrá svatba ?

No, mám malé dítě a svatbu přítel plánuje( o ruku mě již žádal) na další léto 2009, s malou bych ted organizaci svatby nestihala a nemela na to naladu. Ale vzhledem k jeho představě svatby(velká, celá rodina moje i jeho, vsichni kamaradi... tzn. asi 50-60 lidi, svatba na Dobrisi, proste velka na muj vkus,) bychom potrebovali dost penez a ty mozna nebudou, ceka nas rekonstrukce domu, budu mit jen rodicovsky prispevek, chce jet na dovolenou, tak nevim kde na to vezmem, takze si myslim, ze to bude spise dalsi leto, kdy male bude 2,5 roku... Já bych se mohla vzít na radnici v pěti lidech a pak oslava klidne velka, ale to pry nejde:(
Každopádně mi to nevadí, protože do té organizace se moc nehrnu a nejsem ráda středem pozornosti...a pro mě to bude hlavně kvůli malé,
převážně z praktických důvodů, jelikož jsem dost pesimista asi v tomhle a nějak na lásku na celý život nevěřím, jsem hrozná... tak ani svatba pro me nema nejaky velky romantický význam...
ale jak tu bylo psáno - ano "manžel" zní lépe a váženěji...

Není tady

 

#20 13. 7. 2008 19:56

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: K čemu je dobrá svatba ?

estelle napsal(a):

"Opravdová rodina se vším všudy" = oddaní partneři+dítě? yikes

Taky teto rovnici nerozumim. roll

Není tady

 

#21 13. 7. 2008 23:34

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Právě máme svatbu čerstvě za sebou a kromě praktických důvodů, které nás k tomu na počátku vedly, mohu svatbu doporučit i proto, že to pro nás byl moc pěkný den, velmi nevšední, nad očekávání pěkný, povznášející zážitek spolu se všemi, které máme rádi. Moc příjemně mě ten "zvláštní den" překvapil. A jestli jsem měla strach že změnou jména ztratím svoji rodinu nebo část sama sebe, tak vůbec nic takového se nekoná. Včerejší den nás ještě víc sblížil a já jsem pořád já smile

Není tady

 

#22 13. 7. 2008 23:47

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Taky jsme si s manželem svatbu užili se vším všudy, a hlavně na ní byli lidičky, které máme moc rádi.smiledudlik

Není tady

 

#23 14. 7. 2008 14:14

masule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Choceň
Registrovaný: 21. 5. 2006
Příspěvky: 3984

Re: K čemu je dobrá svatba ?

tak já to más stejné jako Zuzina big_smile vdávám se kuli sobe a naprosto mi to vyhovuje,žiju s přítelem už 4a půl roku,máme malou uličnici a tak nejak jsem cítila,že chci být zase vdaná paní big_smile navíc ty problémy s jiným příjmením než má moje díte a večné vysvětlování na úřadech či lidem,kteří nás neznají,že on má takové příjmení a já makové,je šílený a dost únavný stolt Svatbu máme za necelé tři týdny a už se moc tešíme!

Není tady

 

#24 14. 7. 2008 14:16

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: K čemu je dobrá svatba ?

svatba je překásná věc...holka ty jsi to napsala moc krásně...když přemýšlím ale o té  své svatbě nic takového jsem necitíla...asi i proto že tam nebyla manželova maminka - zemřela půl roku před tím...nečekaně...a jejich rodina se stačila za tu dobu do svatby...tak nějak rozpadnout...ale když na to pohlížím ještě zpětně...asi jsem manžela skutečně nemilovala - byl to spíš tlak okolí...no jo taky ve 24 letech sad že dumbom s mojí vychovou...nic moc...sad

takže: ted jsem rozvedená...a po tom všem už svatbu ne  dumbom...jenže já jsem úúúplně v jiné situaci vid Feuríku tongue
jsem čuměla že jsi tohle vlákno založila ty...jsem koukala několik dní jen na název a dnes si ríkám co je to za člvoěk akterý se "takto" ptá...a koukám a ona Feurinka.....  smilesmilesmile  tummenupp


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#25 14. 7. 2008 14:36

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: K čemu je dobrá svatba ?

Martinka1 napsal(a):

Já to vidím jako psychický rozdíl, mít "přítele" nebo "manžela".
Když si to vyslovíte, už jenom v energii těch slov je rozdíl...
... když někdo řekne manžel, představíš si něco jiného než když někdo řekne přítel...
Řekla bych, že slovo přítel je takové "míň vážné" než slovo "manžel" - tam mi to připada takové "definitivní", i když samozřejmě víme, že existují i rozvody a že to tak být nemusí.
Prostě mi to přijde, jako že "manžel" má větší váhu než "přítel". Pocitově.
Já teda přítele mám, a určitě chci, aby se z něj stal manžel :-)
Vnímám to jako potvrzení, že skutečně rozhodl (v mém případě rozhodne) pro mě, že to bere vážně a jako závazek na celý život (doufám). Že ucítí tu závažnost okamžiku... :-)

Marti, to je,ale jen tvůj "pocit" .

Pro mne má slovo přítel, daleko silnější ( použiju tvůj termín - energii ) , než manžel...


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů