Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 7. 2008 14:36

Terezie5
♥------
Registrovaný: 4. 7. 2008
Příspěvky: 1

Nabídnutá práce-co si o tom myslet?

Zdravím. Snad mi poradíte, chodila jsem rok pomáhat do jedné firmy-záskoky za nemoc nebo dovolené. Po roce se v jedné pobočce uvolnilo místo, bylo mi slíbeno, že mě vezmou na stálo. Bohužel nevzali a dál jsem chodila na zavolání vypomáhat, v jedné pobočce mi vedoucí slíbila místo za 1-2 roky pokud si nic nenajdu do té doby, mělo to být na plný úvazek. Nyní po roce přišla s tím, že jsou změny, že původní zaměstnankyně ještě nejde do důchodu, a že bych mohla dělat v další budově, ale zatím jen na pár hodin (3-4) a ještě by to byl jakýsi "poskok", běhat s kárkou mezi 2 budovami. Po novém roce by mi údajně zařídila, že bych tam mohla zůstat natrvalo na cca 4 hodiny denně (až dosud tam bylo práce tak akorát pro jednu, najednou by tam byly dvě). Čekala jsem, že mi třeba nabídne tohle prozatím a za ten další rok přestup na plný úvazek, bohužel nic takového. Mám zjištěný plat na 5hod denně a ten je 4tisíce, takže 3-4 hod by bylo podle mě max. 3000kč. Poraďte, co byste dělali? Já mám pocit, že to všechno byly jen sliby a teď se mnou potřebovali nějak "zamést". Díky všem za názory, nemohu se rozhodnout zda to přijmout nebo ne.

Není tady

 

#2 4. 7. 2008 14:43

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nabídnutá práce-co si o tom myslet?

Nařízením vlády č. 567/2006 Sb. byla s platností od 1. ledna roku 2007 zvýšena minimální mzda ze 7 955 Kč na 8 000 Kč. Tato částka zůstává v platnosti i v roce 2008.

- takže je divný, že za 5 hodin mᚠ4000 korun - to je míň než minimální mzda, která je za poloviční úvazek (tj. 4 hodiny denně) 4000...

Neboli, je-li to tak jak píšeš, zaměstnavatel porušuje zákon, protože platí míň než minimální mzdu.

Není tady

 

#3 6. 7. 2008 17:29

MiraB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 11. 2007
Příspěvky: 4046
Web

Re: Nabídnutá práce-co si o tom myslet?

Já se přidám, můžu???
Já mám zase 6ti hodinovej úvazek a fixní plat 7000kč. Mě se ale také nezdá moje čistá mzda 6500+- také nijak vysoká! Mám tedy částečný invalidní důchod, čímž nemám tedy tak velký srážky z platu, ale přesto vůči inflaci mi připadá můj plat směšný!
  Myslíte teda, že je to hranici? va


21.10.- ET,3-11.-//, 4.11.- MS a konec... sad

Není tady

 

#4 15. 7. 2008 9:02

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Nabídnutá práce-co si o tom myslet?

částka 8000Kč je hrubá,takže na 4 hod.=4000Kč hrubé mínus srážky!!Takže dělᚠza min.mzdu!!
Mě přijde,že tě využívá a jen slibuje-podívej se po jiné práci(já to měla podobný jak ty-nakonec jsem odešla a za tři roky zatím nesehnala takovýho vola,jako jsem byla já)Na poskoka těžko někoho najde,tak si tě drží slibama!!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů