Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 7. 7. 2008 20:04

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

Jj, Modroočko, chápeš to dobře. No, co s tím podělám, že? Ono to zas přejde, myslíme si (já i její táta). Je pravda, že otec té mé je spíš samá legrace a jinak je flegmatik. To já, pokud se dohodnu s dcerou, že něco uklidí a ono to není, tak já zvýším hlas. A to se jí nelíbí. Jenže mně už nepředělá, jsem taková. Maximum mých možností se změnit jsem už u sebe vyčerpala, takže teď zvyšuji hlas až na třetí žádost (jsem fakt dobrá, dřív jsem houkla hned podruhý). Vím, že to zkouší. Taky vím, že v pubertě dcery jdou velmi často proti matkám. Snaží se jim vyrovnat, předčít je atd., matka nemůže vypadat jinak než jako strašidlo a nemůže mít vůbec žádný normální nápady, ale rozhodně jedině debilní a trapný. A pokud náhodou zachovávám klid, tak stejně tvrdí spolužákům, jak hrozně nas.aná jsem na ni byla...jj... Pozoruhodný bylo ale, jak když jsou holky spolu, tak opravdu prudí. Když jsou každá zvl᚝, jde to. Připravuju se, že musím pár let teď vydržet a prostě ji mít ráda takovou, jaká je. A tak to i je, i když má člověk na ně někdy zlost.

Není tady

 

#52 7. 7. 2008 20:07

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: pubertální děti a prázdniny

Ale jo, já mám ty svoje dva chlapy ráda, i když mě někdy berou dost o nervy. Občas jsou oba jako manžel po 20ti letech. Máme vztah spíš kamarádský, ale nevím, jestli to někdy není spíš na škodu. Taky na ně někdy musím zařvat, ale už míň a míň, oni mi jednou řekli, že se jim chce smát, když se rozčiluju a řvu a stejně všichni víme, že to k ničemu není.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#53 7. 7. 2008 20:09

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

Ano, i moje dcera je občas (dost často) po tatínkovi. A že mě to žere, no to mě žere. Poněvadž hlavně vidím ty vlastnosti, kvůli kterým jsem ho opustila....jj, člověk se musí obrnit a nedat se. Koneckonců - já jí vybrala takového tátu smile

Není tady

 

#54 8. 7. 2008 8:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pubertální děti a prázdniny

Tak mi přišel citát od Marka Ebena. Myslím, že rodiče puberáků by si ho měli denně opakovat http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png ... škoda, že jsem ho neznala dřív http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Možná, že puberta je jeden z nástrojů, jak příroda pečuje o lidský rod, aby nevyhynul.
Protože člověk by nikdy dobrovolně neopustil to bezpečí vlastní rodiny, kde je o něj postaráno milujícími rodiči a rodiče by asi těžko přenesli přes srdce, že to rozkošné a bezproblémové dítě najednou odchází. Ale pak přijde spásná puberta a z toho rozkošného dítěte se stane nesnesitelný jedinec, který opovrhuje svými rodiči, jejich hudbou, jejich oblečením, jejich životním stylem, takže nakonec jednou, když praští dveřmi a odejde, rodiče to jakž takž přežijí
A co je zajímavé, že hned venku na toho nesnesitelného jedince čeká jiný nesnesitelný jedinec, ovšem opačného pohlaví, který také před chvílí někde praštil dveřmi a ti dva nesnesitelní pocítí k sobě tak neuvěřitelnou náklonnost, že spojí své životy a stanou se z nich ti báječní milující rodiče, od kterých by žádné dítě neodešlo, nebýt puberty.
Je to podle mě velmi rozumné a co příroda dělá, dobře dělá.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#55 8. 7. 2008 10:05

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: pubertální děti a prázdniny

sisi21 napsal(a):

Eva36 napsal(a):

...Ale je to fakt síla ta puberta...

..a bude hůř!!!  Malé děti-malé starosti...velké děti- velké starosti....puberta je sranda!!lol
..takže VYDRŽ PRKA:VYDRŽ!!!!lol..

mohu potvrdit, že jste na tom Evo, ještě velice dobře smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#56 8. 7. 2008 15:41

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: pubertální děti a prázdniny

Tak já jsem letos  lákala svého puberáka ( 14 let) s cestovkou cca na týden - dala jsem mu i vybrat ( poznávací zájezdy) - nechtěl, že radši bude doma...ok, nenutím ( a tajně doufám, že mu to bude líto a příští rok se vnutí, haha)
Teď je s babičkou( tchýní) a se svým kámošem týden na Šumavě na chalupě.Těšili se tam, leč táhli s sebou  babičkou zakoupený notebook a spoustu filmů. Naštěstí  je tam natažená elektrika i  k venkovnímu posezení, protože jinak by asi na vzduchu moc nebyli.

Snažím se neřešitelné neřešit.
Na žádný tábor jsem syna nedostala, prostě chtěl být doma u PC....- a s kolem a kámošema - jsme na vsi, tak trochu zeleně kolem je a máme neustále otevřené okno dokořán.... :-)))

Není tady

 

#57 11. 7. 2008 12:33

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 1492
Web

Re: pubertální děti a prázdniny

asi jsem jiná, jinak si to nedokážu vysvětlit lol pubertu jsem neprožívala nějak extrémně. do 15ti let jsem jezdila na tábory, pak jsem jednou byla dokonce i jako praktikant, rodinný dovolený mě bavily, nemohla jsem se jich dočkat. letos se žádná nekoná, snad příští rok. táhne mi na jednadvacet let a upřímně bych rodinný dovolený neměnila, každý léto někam pokud možno vyrážím - bez počítače, televize. jediný elektronický přístroj, kt. mívám u sebe je mobil. musím se přiznat, že dnešní mládež nechápu. jedu např. busem, a když slyším, jak a o čem se baví... já vím, jsou nejspíš jinde, než jsem byla v jejich věku já. ale stejně... můj bratránek je už dobrý dva roky v těžký pubertě - rád se předvádí apod., ale v únosné míře, ví, kde jsou hranice. nesedí celý dny u pc, chodí ven, nebrání se dovolený, dokonce jel se strejdou někam na kamiony pod stan a byl naprosto unešenej. mladší bratránek taky pomalu ale jistě spěje k pubertálnímu věku, tak jsem zvědavá, jak to bude u něj. ale nebojím se, že by zakrněl zavřenej v baráku, je přespříliš hyperaktivní. a nesmím zapomenout, že úplně nejvíc jsme jako menší milovali, když jsme se všechny 4 děti (počítaje i mého bratra) sešly u prarodičů big_smile vážně jsme tolik jiný?? va

Evi, držím palce. však ony se holky uklidní - časem lol

Upravil(a) leny.wood (11. 7. 2008 12:34)


Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

 

#58 11. 7. 2008 15:16

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

Díky, holky, za povzbuzení. Zrovna dnes jsem se trochu zastavila v kolotoči uklízení, praní a nekonečných kol pracovních pohovorů (měním práci) a tak nějak na mě přišla "lítostivá".... za tu dovolenou, za ty holky, v rádiu hrajou samý ubrečený cajdáky, partner je nějakej nabručenej (včera jsme se chytli, protože neslyší už přes měsíc na jednou ucho a nemíní jít k doktorovi. takže na něj lidi mluví, on se usmívá no a nic neodpovídá nebo nedělá, tak lidi koukaj´, nechápou, já ho lituju, za ručičku ho vodit ale nemůžu, to by nesnes´, on sám neřekne "já neslyším" - tak jsem toho zrovna včera měla už plný zuby) ... no a ták... grater ... njn, budu to muset přežít. Těší mě, že mi píšete a podporujete mě. Dík. Pa pussa

Upravil(a) Eva36 (11. 7. 2008 15:18)

Není tady

 

#59 11. 7. 2008 15:27

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: pubertální děti a prázdniny

No , Evi, tak to sis naběhla smile tlačit chlapa k doktorovi ... to by ti mohl rovnou přiznat , že mu něco je wink

A víš, že ti tak trošku ty "malý" holky závidím ? Jé, co já bych za to dala... jednu takovou maličkou nepatrnou holčičku...
Tím nechci říct, že bych jí vyměnila za toho svýho syna..., brala bych jí "k"  ...
Zatím si teda radši budu číst o tom, jaký jsou holky v pubertě "děsný" a budu se po kouskách z touhy léčit smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#60 12. 7. 2008 10:18

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

Jess: Oni ty malý holky zloběj´ stejně jako kluci. Držím ti palce se synem, čtu to na vedlejším vlákně. Taky žádný med... njn, ještě že příroda to tak vždycky pomotá, že člověk nevidí, neslyší a že ty děti pak máme. Vědět tohle dopředu, tak jako lidstvo asi vyhyneme smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů