Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 7. 2008 23:39

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

pubertální děti a prázdniny

Ahoj, všichni smile
Máte někdo dvě či více pubertálních dětí najednou? A jestli ano, co s nimi děláte o prázdninách? Naše čtrnáctileté "slečny" se s námi, dospěláky, děěěsněěě nudí, je to vopruz a nuda. (Kdyby byly zvl᚝, tak s námi klidně na ty naše "trapný" výlety jezdí, jedí kopce zmrzliny a jsou rády, že je vezmem na koupálko, ale když jsou dohromady, jsou na zabití. Předvádějí se, nic jim není svatý, všechno je děsný, hnusný, otrava...jen nebejt z něčeho nadšenej a hlavně neprojevit o nic zájem - to by se člověk teprv shodil před tou druhou...) Nechat je doma přeci jen tak nejde, nebo jde? Úplně bez kontroly? ... hmmm... sice nikdy nic hroznýho neprovedly, když byly samy doma, ale před týdnem zrovna probíraly, jak se jejich dva spolužáci opili tak, že byli převezeni do nemocnice - jeden v bezvědomí, druhý ve stavu hluboké opilosti...mimochodem jeden je průměrný žák, druhý je premiant třídy, syn bohatých a inteligentních rodičů (to jako bez ironie, znám je z třídních schůzek a vypadají naprosto slušně, normálně, v pohodě)... Děti mizerný, tak co s nimi? Máte nápady? Díky.

Není tady

 

#2 2. 7. 2008 23:55

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: pubertální děti a prázdniny

Tak at navrhnou ony samy, co by jako rady delaly.

Není tady

 

#3 3. 7. 2008 0:00

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

smile Hehe, to už jsem zkoušela. Už před prázdninama. A výsledek? .... Jéééé usch ... nic... bejt doma...chodit nakupovat....bejt na icq....na blogu...chodit nakupovat.... usch No, to určitě dumbom Za prvé - nejsu milionář, abych jim každý den dala dva tisíce a poslala je do super-hyper-mega-marketu a za druhý tuhle konzumní kulturu nemusím. Občas udělám ústupek a někam jedeme do toho příšernýho nakupovacího maglajzu, ale abych tam trávila víkend co víkend a děti v tom podporovala...no to ne...

Není tady

 

#4 3. 7. 2008 0:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pubertální děti a prázdniny

Psí výcvikový tábor... denný tábor s nejakou zaujímaovu činnosou... tábor s výukou jazdy na koni... alebo tancom... nanúti ich ako štatistky do televézie alebo filmu, to by možno šlo už v štrnástich...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5 3. 7. 2008 0:08

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

No to je vopruz, Sel...učiněnej vopruz... voni na žádnej tábor nepojedou...tanec...pche... Já fakt nevím. Je pravda ale, že každá zvl᚝ by se na něco nachytat dala, ale jak jsou spolu, jakoby se předháněly, kdo víc nafoukne hubu a kdo bude vypadat víc znechucenej jakýmkoli nápadem... já už je snad příště nechám doma obě a naložím jim práci na celý prázdniny a bude po ptákách smile (Jen mi zbývá dořešit, co udělám, až se mi na to vykašlou.)

Není tady

 

#6 3. 7. 2008 0:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pubertální děti a prázdniny

Tak ich rozdežte, aspoň na týždeň-dva, podža záujmov- asi ich aj tak nemajú rovnaké... Po odlúčení sa uvidí, čo ďalej.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7 3. 7. 2008 0:15

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

Já už to s nimi do soboty teď vydržím, pak budeme doma, kde mají pc a tudíž u toho můžou trůnit dlouhé hodiny (pokud ovšem matka není trapná a nechce na tom přístroji pracovat). Jinak zájmy mají celkem podobné, ale jak říkám - jakoby se předháněly, kdo se bude chovat hůř... Máme pronajatý dům u jedné přehrady, paní majitelka bydlí v domě vedle. Včera grilujeme a já s hrůzou koukám, jak jí moje dcera plive na záhon (fuj, jak chlap si odplivla)...když jsem se ohradila (jednak se to nedělá a za druhé má paní okna asi patnáct metrů od zahrady), tak se tvářila ukřivděně...pak nám dospělým sebrala lahev vína a začala z ní upíjet. Když jsem jí napomenula a natáhla po lahvi ruku, znovu si lokla a vůbec mi ji nemínila dát... no, měla jsem co dělat, abych ji neztřískala. Druhá dcera jen koukala, protože je moje nevlastní a takovou drzost si ke mně nedovolí. Ta moje vlastní si zase nedovolí k příteli to, co si dovolí jeho vlastní dcera....on totiž teď má zalehlé ucho a špatně slyší. A když chce něco zopakovat, tak milá dcerunka to zopakuje s výrazem a takovým tónem, jakoby se bavila přinejmenším s idiotem... a ten můj blbec ji ani nic neřekne...ach jo... jsou to starosti wink

Není tady

 

#8 3. 7. 2008 0:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pubertální děti a prázdniny

Puberta... fakt verím, že puberta je dobrá na to, aby rodič s žahkým srdcom pustil to svoje neznesitežné diea do sveta s žahkým srdcom. Keby to boli furt také roztomilé detičky, mamy by sa ich asi snažili drža pri sebe prišité násilím...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 3. 7. 2008 0:21

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: pubertální děti a prázdniny

stolt Když v nich se člověk vážně nevyzná...to dělají, že jim je všechno jedno, pak najdu na netu jejich blog a je tam, jak je všechno na nic a jak uvažují o sebevraždách, jak si řežou ruce (to se dělá zajímavou, na rukou nic nemá).... no, taky jsem mívala různá období, taky dost složitá a připadala jsem si nemilovaná atd. atd. .... To přejde. Dokud dýchám, doufám - tak nějak je to motto, ne? wink

Není tady

 

#10 3. 7. 2008 0:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pubertální děti a prázdniny

stolt Ja som mala dos ažkú pubertu, ledva som ju prežila... ale som tu, to je hlavné.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11 3. 7. 2008 1:02

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: pubertální děti a prázdniny

Evo, asi je to fakt móda. Mám dva puboše - holku a kluka. A teď momentálně mají nejúžasnější prázdniny - sedí doma u pc a nikdo je nenutí jet na chalupu.. i takovou nabídku dostali od dědečka..  Sama si nedovedu představit, že bych den prázdnin trávila doma..
Holka, ta aspoň na chvíli vypadne se spolužáky ven, ale mladej ani náhodou.  Včera jsem se rozhodla, že jim to znechutim a nějakou tu prácičku jim večer předestřela - až přijdu z práce, bude uděláno to a to..  A co myslíš, že se stalo ? Doma ještě větší binec, než když jsem odcházela. Když jsem je dokopala, aby to co jsem chtěla udělali, byla jsem za blbku.
Dneska jsem přišla s tím, že nevím, zda naplánovanou dovču budu mít, prý jsem nepostradatelná a není za mně náhrada, tak mladej zajásal..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#12 3. 7. 2008 7:55

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: pubertální děti a prázdniny

Eva36 napsal(a):

smile Hehe, to už jsem zkoušela. Už před prázdninama. A výsledek? .... Jéééé usch ... nic... bejt doma...chodit nakupovat....bejt na icq....na blogu...chodit nakupovat.... usch No, to určitě dumbom Za prvé - nejsu milionář, abych jim každý den dala dva tisíce a poslala je do super-hyper-mega-marketu a za druhý tuhle konzumní kulturu nemusím. Občas udělám ústupek a někam jedeme do toho příšernýho nakupovacího maglajzu, ale abych tam trávila víkend co víkend a děti v tom podporovala...no to ne...

ty nemusíš, ony MUSÍ smile
... wink jak vždycky ti rodičové vědí, co je pro jejich děti nejlepší ...

jsou přece tvoje (aspoň jedna), tak se neboj, že by se z nich staly nějaký jednoduchý konzumní slepičky
a navíc - když nebudou mít děngy, tak je to "nakupování" rychle přejde


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#13 3. 7. 2008 8:15

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: pubertální děti a prázdniny

Mám syna, který už v pubertě není, má prázdniny a celé dny tráví na počítači a hraje hry. Když byl mladší, nutili jsme ho jezdit s námi k moři, do hor, na výlety, vždycky to odtrpěl, byl naštvanej, zhnusenej, otrávenej, nudil se, bolely ho nohy, hrůza. Teď je dospělej a krásné slunečné dny tráví u PC. Nelíbí se mi to, ale co můžu dělat? Dcera je jiná, od devíti let miluje koně, takže celé prázdniny tráví u koní, na koňském táboře a pod. když je doma, tak je ovšem taky na PC, eventuálně si čte. Na výlety a koupání ji taky neužije.

Není tady

 

#14 3. 7. 2008 9:37

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: pubertální děti a prázdniny

Naši puboši  odmala s námi jezdili rádi a jezdí i dodnes i přestože oba jsou už jsou téměř dospělí ( 18,22). Nejezdíme sami, ale s partou známých. Asi největší trest by pro ně byl, kdybychom se rozhodli jet sami .

Není tady

 

#15 3. 7. 2008 9:54

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: pubertální děti a prázdniny

Tak já svého pubertálního syna vidím o prázdninách asi 40 minut denně, nemá na mě čas, má přece spoustu práce a vyřizování s přáteli.Přijde jen, když má hlad, žízeň a potřebuje peníze.Jo a taky se vyspat.


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#16 3. 7. 2008 10:02

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: pubertální děti a prázdniny

Tak nᚠpuberák sice s námi na dovolenou pojede a neprotestuje, dokonce se i těší.   Nejraději však je, když se za "dospěláky" zabouchnou ráno dveře a on může být celý den doma sám.   Já jsem zase na nervy, když večer přijdu z práce a je doma nepořádek (podle mě, podle něj je pořádek).

Nechali jsme mu natřít plot, a pořád nesedí u pc, jenže on to tak "zprasil", že natřel i kliku od  branky, takže teď se do zahrady bez toho, abychom se nepřilepili ke klice, nedostaneme. dumbom  Beztak to udělal schválně, aby už nedostal žádnou takovou práci.   Samozřejmě, že si zničil i nové plavky,  protože přece nepoleze ven ve starých.big_smile

Včera jsem mu velkým písmem na papír  mimo jiné napsala, a pověsí prádlo a kde myslíte, že to prádlo večer bylo ?  Samozřejmě v koši, prý si ho nevšiml.dumbom  No prostě na zabití. doufám, že se mu to vrátí na jeho dětech.

Ale přece jenom mi chce ušetřit práci - prý mu nemám vařit, stačí dát 150,-  a on si zajde do restaurace.   To jsem zase odmítla já !!! To by mne ty prázdniny vyšly opravdu draho.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#17 3. 7. 2008 10:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: pubertální děti a prázdniny

S tou klikou jsi hodně pobavila:lol:lollollollollol . Myslím, že nᚠAdam by udělal naprosto to stejné, odmalinka uměl cokoliv udělat tak, aby již podruhé důvěru nedostal dumbom . Vyplatilo se mu to butter  A do restaurace by nešel, protože to není zdravé kapitulation .

Není tady

 

#18 3. 7. 2008 10:24

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: pubertální děti a prázdniny

Ahoj,Evo. Upřímně jsem se nasmála. Mám sice jenom jednoho puboše, takže se s ním dá vyjít, ale když jsou u nás jeho kamarádi, je to to samý, o čem píšeš Ty. A taky si vzpomínám na svoji pubertu, byla jsem taky taková. Naši si taky nevěděli rady, ale tátův kolega, který k nám často chodil na návštěvu, nás holky za všechno, co jsme předváděly, nahlas obdivoval, vypočítával nám naše úžasné přednosti, které neexistovaly, a každou prkotinu, kterou jsme řekly nebo provedly, vynesl na piedestal svých zážitků. Sám měl už dvě dospělé dcery, takže věděl, co dělá big_smile . Musím přiznat, že to zabíralo lol a že to byl asi jediný způsob, díky kterýmu jsme získaly trochu nadhled.
Ty Tvoje holky píšou blog. To je tvůrčí činnost! To je třeba podporovat. wink Asi bych se nepřiznávala k tomu, že jsem ho četla, ale zmínila bych třeba nějaký jiný blog nějakých úplně jiných holek a byla bych celá pryč z toho, jak je ten svět současných mladých lidí zajímavý a jak mě strašně baví to číst a taky že si myslím, že některé blogy jsou úžasný literární díla. Asi bych to neříkala přímo jim, ale třeba partnerovi nebo kamarádce, ale tak, aby to holky slyšely. (Protože jsem  líná se přetvařovat a používat nějaké techniky nastudeno, udělala bych to jedině v případě, že by mě něco z toho opravdu oslovilo a já byla o tom, co říkám, přesvědčená. Na mně by totiž byla lež nebo ironie okamžitě poznat.) A možná bych je zkusila (taky nějak nepřímo) zásobit tématy. A v rámci zásobení tématy už se to dá navlíct tak, že ke psaní potřebuje člověk mít nějaké zážitky, aby měl vůbec o čem psát a odtud by možná už bylo blíž k nějakýmu tomu výletu nebo táboru a tak. Jj, opakuju metody tátova kolegy, ale nic jinýho v současné době ani neumím používat a je to asi to jediný, co i u nás doma trochu zabírá.
Tak Ti přeju pevný nervy a hezký léto smile

Není tady

 

#19 3. 7. 2008 10:32

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: pubertální děti a prázdniny

haiel , dávám ti zlatou medaili za krásná slova ...
.... právě jsem byla chvíli na milenkách ... butter


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#20 3. 7. 2008 10:34

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: pubertální děti a prázdniny

Vlastních dětí nemaje, můžu přispět pouze tím, co si pamatuju ze své puberty - já bych tenkrát byla nejradši kdyby mě všichni nechali být - všechny ty tábory, výlety, rodinné dovolené - strašně jsem to nesnášela a nechápala co je tam hroznýho na tom, že si chci v klidu číst. Takže bych se přimlouvala nechat děti vycukat, případně dělat, co je baví a ne co si vy rodiče myslíte, že by je bavit mělo.

Není tady

 

#21 3. 7. 2008 10:52

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: pubertální děti a prázdniny

Smiř se s tím, že počítač dětem prostě nabídne nejlepší zábavu, s tím nic neuděláš. Hry, chatování, to jde dělat do nekonečna a spousta z nás nebyla jiných smile Maximálně jim můžeš zkusit dát nějakou časově náročnější práci za peníze, aby měly motivaci si něco vydělat. Ale jinak nečekej, že s tebou pojedou na chatu nebo že pojedou na tábor o koních. To platilo možná před dvaceti lety, dneska letí jiné věci.

Není tady

 

#22 3. 7. 2008 11:04

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: pubertální děti a prázdniny

Eva36 napsal(a):

Já už to s nimi do soboty teď vydržím... a ten můj blbec ji ani nic neřekne...ach jo... jsou to starosti wink

Čím to, že mě nepřekvapuje, že někdo, kdo svého partnera označí nepřípustným "ten můj blbec", si neví rady s dětma...
Proč s tebou ten tvůj blbec vlastně je?
dumbom

Není tady

 

#23 3. 7. 2008 11:09

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: pubertální děti a prázdniny

Slavek17 napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Já už to s nimi do soboty teď vydržím... a ten můj blbec ji ani nic neřekne...ach jo... jsou to starosti wink

Čím to, že mě nepřekvapuje, že někdo, kdo svého partnera označí nepřípustným "ten můj blbec", si neví rady s dětma...
Proč s tebou ten tvůj blbec vlastně je?
dumbom

Slavku17 tummenupplollol


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#24 3. 7. 2008 11:14

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: pubertální děti a prázdniny

Oto, víš, ona to zas až taková sranda není....  dumbom
Tam, kde si jeden druhého neváží, jde vztah ke kopru...
A totéž si myslím, pokud začnou lítat facky...

Není tady

 

#25 3. 7. 2008 11:17

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: pubertální děti a prázdniny

Jééé, to jsem ráda, že je to s puberákama všude podobný, jsem myslela, že se ten můj pubiš chováním nějak vymyká z normálu. Ufff.


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů