Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 7. 2008 13:12

kjára
♥------
Registrovaný: 13. 4. 2008
Příspěvky: 22

zánět močového měchýře

Připadá mi, že se ho úspěšně zbavuji, ale na internetu jsem četla, že se rád vrací :-(

Je tady někdo , kdo ho měl jen jednou a úspěšně se ho zbavil a nevrací se mu?

Není tady

 

#2 2. 7. 2008 19:34

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: zánět močového měchýře

Nechci být špatným rádcem, ale pokud trpíš na záněty močového měchýře, nechej si udělat testy z moče, či krve na chlamydie!

Není tady

 

#3 4. 7. 2008 0:40

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: zánět močového měchýře

Ja jsem mela jen jednou minuly rok v listopadu. Rozhodla jsem se pro prirodni cestou a antibiotika jsem nebrala.
Mela jsem byliny od cinskeho lekare, ze kterych jsem varila caje. Ladovala jsem se probiotiky a pila brusinkovy dzus.
A dietu jsem take upravila, snazila jsem se nekonzumovat cukr.
Odeslo to a nevratilo se to. smile Ale to je muj pripad, a kazdy je individualni.

Upravil(a) sunyata (4. 7. 2008 0:41)

Není tady

 

#4 7. 7. 2008 15:15

Janiiik
♥------
Registrovaný: 7. 7. 2008
Příspěvky: 1

Re: zánět močového měchýře

Ahoj, chtěla jsem se zeptat od té doby co pravidelně sexuálně žiju a beru antikoncepci se mi aspon trikrat do roka vraci zánět močového měchýře, mám občas i bělavý svědivý výtok, mám podezření na kvasinky, ale výtok není hrudkovitý tak nevím...zatím jsem s tím u gynekologa nebyla, a záněty léčím většinou antibiotiky a čajem..nakonec vše přejde, ale za plus mínus tři měsíce jsem v tom zase...máte nějaké rady porady na léky bez receptu?mastičky, čípky, cokoliv!!!a je něco na přeléčení i pro muže?..děkujůů

Není tady

 

#5 7. 7. 2008 15:43

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: zánět močového měchýře

Mě by zneklidnovalo to, že pravidelně sexuálně žiješ.....myslím, že z antikoncepce by neměl být svědivý výtok. Možná je problém  partner.
Já osobně bych zašla na gyndu na výtěr, přece jen je tam jistota, že se zjistí, co.....   a nechala bych si udělat i na chlamydie, ale ne stěr, ale z krve/ u obvodního/ ! Pokud by to byly jen kvasinky a nerovnováha v těle ,ta by se dala upravit i jogurtem.

Není tady

 

#6 7. 7. 2008 16:32

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: zánět močového měchýře

A hlavne lecit i partnera!

Není tady

 

#7 7. 7. 2008 16:36

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: zánět močového měchýře

Janiiik napsal(a):

Ahoj, chtěla jsem se zeptat od té doby co pravidelně sexuálně žiju a beru antikoncepci se mi aspon trikrat do roka vraci zánět močového měchýře, mám občas i bělavý svědivý výtok, mám podezření na kvasinky, ale výtok není hrudkovitý tak nevím...zatím jsem s tím u gynekologa nebyla, a záněty léčím většinou antibiotiky a čajem..nakonec vše přejde, ale za plus mínus tři měsíce jsem v tom zase...máte nějaké rady porady na léky bez receptu?mastičky, čípky, cokoliv!!!a je něco na přeléčení i pro muže?..děkujůů

Když Ti nic nepomáhá, zajdi k doktorovi - gynekologovi. To za prvé. Taky nevím, kde jsi vzala antibiotika BEZ RECEPTU? To snad ani nejde...
Já jsem jinak PROTI chemii, ale antibiotika jsou snad horší než nějaké čípky, které Ti předepíše doktor.
Pokud nejsi doktor nebo léčitel - jen tak na doporučení "kamarádek" bych nedala, jde o Tvoje zdraví - a v podstatě i zdraví partnera, který od Tebe může něco chytnout (nebo Ty od něj).
Takže za prvé zajdi k doktorovi, nech si poradit a K TOMU si můžeš přidat nějakou alternativní léčbu.

Není tady

 

#8 28. 7. 2008 19:16

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: zánět močového měchýře

Ahojky, několikrát za rok jsem trpěla strašnými záněty močového měchýře a dostal mě z toho až Renol a min. 2 litry tekutin denně smile Obojí můžu jen doporučit!!!!!! Antibiotika na chvíli zaberou, ale pak se to většinou stejně vrátí a čím častěji budeš tyhle podivný pilule polyka, tím častěji budeď zánět mít mad Taky brusinky jsou fajn. Hodně štěstí v léčení! hjarta


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#9 28. 7. 2008 19:22

tercina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 1. 2008
Příspěvky: 25

Re: zánět močového měchýře

Luthien, co je Renol, prosim?

Není tady

 

#10 1. 8. 2008 17:26

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: zánět močového měchýře

tercina napsal(a):

Luthien, co je Renol, prosim?

Renol jsou přírodní bylinné kapičky a funfují na principu vyrovnávání lymfatického systému a meridiánů (energetických drah). Někde se to ucpe, zablokuje a je problém sjuk O Renolu a dalších takových produktech si můžeš počíst na  Ale kdyby sis chtěla nějaké náhodou pořídit, je lepší jít přímo na konzultaci, sezení s někým, kdo se tím zabývá. Můžu ti pak jednoho človíčka doporučit tummenupp


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#11 1. 8. 2008 18:50

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: zánět močového měchýře

Já jsem měla zánět močáku cca před 9 lety. Při čůrání mi tekly slzy. Na to se snad nedá zapomenout.
Dostala jsem Furantoin (močové chemoterapeutikum) a hned druhý den byla parádní úleva a třetí jsem pomalu o ničem nevěděla. Za rok se mi opakoval a Dr mi dala totéž ( žádná ATB, ale tento lék je jen pro lidi nad 60kg).
Za další rok se mi "podařil" zánět ledviny.
Pokaždé jsem k tomu co nejvíce pila a hlavně urologický čaj.
Dobré je pomoci tomu i brusinkami.

Za posledních 7 let jsem v pohodě big_smile , ale je pravda, že když delší dobou méně piju, močové cesty pobolívají, ale stačí zařadit brusinky, pořádný pitný režim a je klid. Doufám, že už se to nevrátí big_smile


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#12 2. 8. 2008 22:49

tercina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 1. 2008
Příspěvky: 25

Re: zánět močového měchýře

Luthien, kdyby jsi mi nekoho doporucila, budu rada.

Spunt, nad 60kg, ja mam 54kg a Furantoin beru uz treti rok... Co se mi muze stat?

Není tady

 

#13 1. 10. 2008 9:25

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: zánět močového měchýře

je zánět močových cest přenosný "vzduchem", třeba jako chřipka nebo angína?


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#14 1. 10. 2008 9:38

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: zánět močového měchýře

Tercino - to nemyslíš vážně, že bereš Furantoin třetí rok??? Zánět se vzduchem nepřenáší, pouze přímým stykem !

Není tady

 

#15 1. 10. 2008 9:54

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: zánět močového měchýře

Zánět močových cest  - tanga, špatná hygiena, partner. a pod. Není to nic osobního tyto potíže má mnoho žen....



Jedna bakterie Escherichia coli, která vyvolává ledvinovou koliku, může člověka i zabít a dalším lidem v jeho okolí způsobit vážné onemocnění.

Není tady

 

#16 2. 10. 2008 13:48

panthe
♥♥-----
Registrovaný: 4. 9. 2008
Příspěvky: 37

Re: zánět močového měchýře

Holky mám pocit,že tu pletete dohromady gynekologické a urologické potíže.Zánět měchýře je,když se vám do měchýře přes močovou trubici dostane infekce.Nejčastější příčina je prochlazení a zavlečení infekce zvnějšku(tanga,utírání po wc ze zadu do předu,špinavé tuce v těch místech)Poznáte to podle pálení až řezání při močení,chodíte pořád a máte pocit,že i když jste se vyčůraly,tak chcete zase.Při zanedbání se zánět může rozšířit i do levin.Při samoléčení zabírá teplá vana,teplo ,klid a dostatek tekutin a z léků co má většina z nás doma,tak algifen kapky,ale ty pomáhají  jen na důsledek,né příčinuU doktora vám doporučí totéř+asi ATB(nebo chemoterapeutika-t.j.ten Furantoin,ale ten má ted bohužel pozastavenou výrobu,někde v lékárnách si ho ale vyrábějí sami).Někdy bývá příčina i zúžená močová trubice,tzn.,že se méně vyprazdnujete,(ale vy to ani nemusíte poznat)a tím pádem se tam lépe daří bakteriím.Na to zabírá rozšíření a po tomto zákroku,pokud dodržují pravidla,se většině žen již zánět nevrátí(samozřejmě to není zaručené).Pracuji na urologii a těchle případů tu mám denně několik,tak jsem se chtěla podělit o zkušenosti.Pěkný den...

Není tady

 

#17 2. 10. 2008 15:00

x62358
Host

Re: zánět močového měchýře

panthe napsal(a):

Holky mám pocit,že tu pletete dohromady gynekologické a urologické potíže.Zánět měchýře je,když se vám do měchýře přes močovou trubici dostane infekce.Nejčastější příčina je prochlazení a zavlečení infekce zvnějšku(tanga,utírání po wc ze zadu do předu,špinavé tuce v těch místech)Poznáte to podle pálení až řezání při močení,chodíte pořád a máte pocit,že i když jste se vyčůraly,tak chcete zase.Při zanedbání se zánět může rozšířit i do levin.Při samoléčení zabírá teplá vana,teplo ,klid a dostatek tekutin a z léků co má většina z nás doma,tak algifen kapky,ale ty pomáhají  jen na důsledek,né příčinuU doktora vám doporučí totéř+asi ATB(nebo chemoterapeutika-t.j.ten Furantoin,ale ten má ted bohužel pozastavenou výrobu,někde v lékárnách si ho ale vyrábějí sami).Někdy bývá příčina i zúžená močová trubice,tzn.,že se méně vyprazdnujete,(ale vy to ani nemusíte poznat)a tím pádem se tam lépe daří bakteriím.Na to zabírá rozšíření a po tomto zákroku,pokud dodržují pravidla,se většině žen již zánět nevrátí(samozřejmě to není zaručené).Pracuji na urologii a těchle případů tu mám denně několik,tak jsem se chtěla podělit o zkušenosti.Pěkný den...

Místo Furantoinu se začal vyrábět Nitrofurantoin retard. Jinak se vším souhlasím. Mě rozšiřovali ...trubičku...a vrací se mi zánět tak jednou za rok. Nevím proč, doktorka neví proč.

Upravil(a) ffly (3. 10. 2008 0:22)

 

#18 2. 10. 2008 15:15

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: zánět močového měchýře

Já brala Furantoin už v r.1970 a stačí si na něj vzpomenout a zvedá se mne žaludek a spolehlivě půjde vše ven.
Od dětství trpím na močák či ledviny (vrozená vada, záněty, kameny, operace). Brát Furantion 3 roky mne přijde nenormální. Já brala rok Biseptol, nepomohlo to, jen jsem si zničila 9 zubů..plomby. F.odmítám, rovnou hlásím nesnášenlivost. Je i na odvodnění.
Algifen..u mne nikdy na bolest nezabral..jo. spasmocystenal, ten býval dobrý. ale už není.
Zkus ROWATINEX, fytoterapeutikum,hnusné, ale funkční. Volně prodejné. A zánět močáku, ten není nakažlivý vzduchem.To je nastydnutí anebo špína. Anebo jiný zánět u partnera v puse a orální praktiky a u toho nastydnutí, studené vlhko...všimni si.
Chce tu SUCHE teplo, ne mokré, hodně pít, proplachovat. Urolog. čaj, Rudolfův pramen /asi už se neprodává, minerální pramen z Mariánek/, brusinky. Jíst lichořeřišnici..lístečky na chleba s máslem anebo brát ty tabletky na dezinfekci.
Žádný průvan, vlhko, mokro, zimu.
Po letech jsem ted z klimošky měla taky zánět, napoprvé zabral TRIURIN, volně prodejné, taky bylinky. Klimoška chladila dál, takže po Rowatinexu jsem dostala Gyrablok, i když chtěla dát Furantoin. Ted já ale nidky v životě do pusy nevemu.
Hodně pít, po třech operacích už piju, min. denně 2 litry.
Mladé holky...hlídejte si to, zánět může postoupit výš na vaječníky a pak by jste mohly mít problém otěhotnět.

Není tady

 

#19 3. 10. 2008 22:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: zánět močového měchýře

Ahoj, já jsem měla zánět močáku jen jednou. Bylo to asi následkem přecházeného nachlazení. Dostala jsem antibiotika, doma jsem to pořádně vyležela, držela jsem se v teple, hodně jsem pila a od té doby se mi to nevrátilo. Je to asi 10 let.
Ale mám taky otázku: teď mě druhým dnem bolí ne levé spodní straně zad, ale páteř to není - bolesti od páteře znám. Je to občasná bodavá bolest. Potíže při močení ale nemám žádné. Myslíte, že by to mohla být ledvina? Nemám ani teploty,jen jsem více unavená.Ani nachlazená nejsem.  Koupila jsem si urologický čaj a hodně piju. Nechce se mi s tím otravovat doktora, ale nemoci ledvin máme v rodě. Poradí mi někdo? Předem děkuji.

Upravil(a) Judyna (3. 10. 2008 22:53)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#20 8. 10. 2008 22:57

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: zánět močového měchýře

jestli to je spíše do boku ,mohla by to být ledvina..někde si mohla prostydnout,přechodit chřipku apd..ten čaj je dobrý a zkus si dát třeba šátek ,kožešinu okolo zad..Chcete teplo ..Pokud tě to nepřejde radši jdi k doktorovi..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#21 9. 10. 2008 0:08

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: zánět močového měchýře

Dej ruce v bok, jako na tanec nebo rozčilení a tam co hmátneš palec- ukazovák zhruba je ledvina/existují "tzv.cestující"/. Kdyby tě něco malíkovou hranou bouchnul a zabolelo to, tak to je ono.
Píchnutí..to může být písek nebo kámen, který se občas hne. Já tvořila kameny úspěšně od 9-ti prokázaně, do půlroku tam byl vždy nový kus, do 16-ti let. Nemusíš mít potíže, ale jak nastydneš, můžeš přijít kolika. To polezeš bolestí po zemi a pomůže jenom injekce na pohotovosti.
SUCHÉ teplo, prohřívat, kočku a hodně pít. Na to je i ten Rowatinex.
Ale vše ti prokáže moč, krev, sono či urografické vyšetření. Když to máte v rodině, tak o tom přece všechno víš.
Nemusí to ovšem být ledvina, může ti tam vystřelovat bolest z jiného orgánu v těle.

Není tady

 

#22 10. 10. 2008 23:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: zánět močového měchýře

Holky, děkuji moc za reakce. Pila jsem ten urologický čaj a aplikovala suché teplo a už je to v pořádku. V rodině máme spíš rakovinu ledvin a to z obou stran - bohužel. Já sama jsem měla zánět někdy v první třídě, byla jsem s tím dost dlouho v nemocnici a od té doby naštěstí nic. Maminka kdysi koliky měla, byla to prý opravdu hrůza. Jednou dostala nějaké léky (bohužel neví jaké), byla upozorněna na to, že jí bude dost špatně, ale a to vydrží. Vydržela a od té doby (je to víc než 20 let) koliku neměla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#23 10. 10. 2008 23:41

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: zánět močového měchýře

Jo, kdysi se s tím leželo 2 týdny nebo 2 měsíce v nemocnici, proto je tak nenávidím--jako nemocnice, stačilo jít kolem a už jsem tam ležela.....moderní léky byly na kusy, ale pouze v nemocnici. Mohla jsem je i brát doma, ale to se nesmělo...Jako tenkrát supermoderní ampicilin to byl. Alespon u nás to tak chodilo.
Já kdysi taky mívala záněty močáku, ale ty jsem chytla málox. To zánět ledvin je hned hotov, ale hlídám se, slíbila jsem to po třetí a nejhorší operaci, že už nikdy víc na operaci.

Není tady

 

#24 11. 10. 2008 0:11

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: zánět močového měchýře

Musim : ten Furantoin sem jako malá brala taky pořád.trpěla jsem na záněty močových cest ..
Tenkrát zabíral ,ale svinstvo to bylo ,,Zničilo mě to pěkně žaludek...fuj.brrr..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#25 26. 11. 2008 8:23

Bertuše
♥------
Registrovaný: 2. 10. 2008
Příspěvky: 10

Re: zánět močového měchýře

Ahoj, zánět močáku je fakt dost nepříjemná záležitost, taky jsem si tím párkrát prošla. Nikdy nezapomenu na tu strašnou bolest při čůrání. Mně se osvědčila kombinace: teplo, velké množství tekutin, aby se močák pěkně propláchnul, antibiotika, jejichž účinnost jsem podpořila s 3x5, pak 3x3 dražé Wobenzymu. Četla jsem, že i některé záněty močových cest vyvolávají chlamydie. I na tyhle případy se doporučují antibiotika v kombinaci s Wobenzymem. Důležité je při léčbě dodržet správné dávkování léku a hooooodně je zapíjet.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů