Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 30. 6. 2008 16:14

buchtuna
♥♥♥----
Místo: Střední čechy

Jak velké kapesné?

Dcera jede se svým otcem na týden k moři,nevím jak velké jí mám dát kapesné. Otec říkal že jí vše bude platit,takže tedy se jedná o to aby si mohla koupit něco na památku a poslat nám dopis. Nechci jí dát ani málo,ani moc.big_smile

Není tady

#2 30. 6. 2008 17:59

REŇAS
Host

Re: Jak velké kapesné?

Buchtunko,já bych ti ráda něco poradila,ale obávám se,že to nebude nic kloudného. Uvažovala bych v případě,že vše platí otec uvažovala bych určitě kolem 500 kč jako minimum, však si to přepočítej na eura,je to fakt minimum,no tak nevím,zdá se ti to moc nebo málo? Záleží natom,kam jede a zda to bude mít opravdu jen na pohled či dopis,komu všemu bude psát, a suvenýr( zda drobný či větší). My jedem do Řecka a tam má stát pohlednice,pouze orientačně - 0,30 e,známka asi 0,60e,nanuky kolem 0,70 e a suvenýr se podle mně dá pořídit od v průměru 5-10 e za drobnůstku, za nějaké mušle,magnetky,korálky na krk( to píšu po zkušenosti z Černé Hory),ale byli tam dárkové předměty i za  daleko víc. Tak zjistit kurs a trochu počítat,podívat se na tu či onou zemi. No,snad ti někdo něco lepšího  ještě poradí.

#3 1. 7. 2008 7:53

buchtuna
♥♥♥----

Těch 500,- jsem tak nějak zhruba myslela. Tam co jedou jsou ceny přibližně stejné co u nás,tedy potravin,kolik tam stojí suvenýry a zda jsou dražší netuším. BM mi říkal at' jí ssebou nic nedávám,ale já chtěla, i on to pak uznal že má mít své peníze.  Dceři je 8 let,ale je hodně "dětská" a bojím se že to utratí za hlouposti typu plyšáci které seženeš u nás.   Ale jsem už více méně rozhodnutá že jí dám 500,-  Nějak to dopadne,BM jí pohlídá at' nekupuje kraviny.

Není tady

#4 1. 7. 2008 9:06

Monika76
♥♥♥♥♥♥-

Taky bych dala pětistovku. Od jisté doby vůbec neřeším, co si naše dcera koupí, protože zjišťuju, že jen sama ví nejlíp, z čeho bude mít největší radost. Vždycky si na dovolené musela koupit buďto plyšáka nebo panenku, celou dovolenou s ní pak spávala, bez ní se nehla ani na krok, všude ji s sebou vláčela. Dáváš peníze jí, tak ať si je fakt utratí za co ona sama bude chtít.
Mimochodem moje zkušenost je, že dcera vždy utratí úplně vše do poslední koruny, nezůstane VŮBEC NIC. lol lol  Taky to tak máte? Já nevím, jak to dokáže, zůstanou jí třeba dvě Kč a ona ještě dokáže najít třeba nějaké lízátko atd. Příšerné. lol

Není tady

#5 1. 7. 2008 9:15

host5522
Host

Monika76 napsal(a):

Mimochodem moje zkušenost je, že dcera vždy utratí úplně vše do poslední koruny, nezůstane VŮBEC NIC. lol lol  Taky to tak máte? Já nevím, jak to dokáže, zůstanou jí třeba dvě Kč a ona ještě dokáže najít třeba nějaké lízátko atd. Příšerné. lol

Tak to jsem byla opačný případ. Na tábor jsem dostala stovku a 90 Kč jsem si po táboře dala do kasičky lol

#6 1. 7. 2008 11:25

buchtuna
♥♥♥----

Zrovna včera jsme o tom mluvili,že i kdyby jí zbylo pár halířů tak bude přemýšlet za co by to ještě utratila. Ona má plyšáku fakt dost a vůbec si s nimi nehraje. Tak bych byla ráda kdyby si přivezla třeba ty korálky,klobouek nebo tak něco. Ale je pravda že to jsou její peníze,tak at' utrácí o)

Není tady

#7 1. 10. 2009 10:37

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Vložím sem můj dotaz. Jak dáváte velké kapesné 10 letým dětem?
Buchtuno, už je po prázdninách, takže odpověď je už pasé, ale přítel má dceru z předchozího vztahu a pokud je u nás, tak žádné kapesné od mámy nemá a ani bych ho neočekávala. Když je s námi, tak platíme my (včetně peněz na nákup dárku a pohledů a tak), když je s matkou, tak platí matka, ne?

Upravil(a) pecule (1. 10. 2009 10:55)

Není tady

#8 27. 10. 2009 8:57

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

pecule.
já už mám děti větší,ale myslím si ,že když dostane 100-200kč ,mělo by to stačit!! Předpokládám ,že vše má.Mobil mu asi platíš.
Třeba tu bude mít někdo jinej názor .
jinak se to dost probírá na různých vláknech,stačí zadat do kolonky  hledat ,,kapesné".
a nebo zkus třeba tady http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=24416

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí