Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 30. 6. 2008 15:19

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Web

jak mám přestat kojit?

Ahoj, potřebuji poradit jak co nejšetrněji malého odstavit...já mám totiž totálního závisláka a po dlouhém zvažování jsem se rozhodla, že už nechci kojit. Vlastně i ted kojím dost často, přes den tak 3x, hlavně když jsme doma a malej  je třeba rozmrzelej a před spaním.......a bohužel je malej naučenej spát v naší posteli.......večer uspáváme v postýlce, to mu prso nedávám, kolem jedenácté už ale putuje ke mně a prso to jistí, pak je schopen pít ještě 3x-6x v noci. Ráno, když se probudí, tak už prso nechce, dělám mlíko.......

myslím si, že to nebude jednoduché, přes den to určitě odbourat dokážu, ale v noci nevím, jestli mám dát UM, čaj nechce, to mi odstrkuje ruku.....a hlavně ho asi budu muset nechat spát v postýlce a nechat řvát, protože v té naší posteli se prostě jen přitulí a ví, že dostane......takže jak na to? Poradí te?

http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16533.png

Není tady

#2 14. 7. 2008 16:06

Tiffany
♥♥♥♥♥--

Re: jak mám přestat kojit?

Koukám, že ti nikdo nenapsal, tak ti aspoň napíšu svoji zkušenost, nevím, jestli ti to pomůže... smile . Také jsem plánovala kojit max. jeden rok, ale už v tom roce jsem věděla, že to jen tak nepůjde, různě jsem se radila, volala na laktační linku, kde mi řekli, že malá nemusí být ještě připravena být odstavena. Tak jsem si prostě řekla, že si to prodloužím do roka a půl a uvidíme, s tím, že jsem postupně vždy jedno kojení odbourávala, vždy to, co mi přišlo, že potřebuje nejméně. A v noci jsem to nahradila čajem, i když je fakt, že malá se mi brzy přestala budit. No a tak jsme se dobrali na kojení ráno a večer, pak jsem ubrala ráno a večer jsem kojila tak ještě dva měsíce a skončili jsme zcela bez problémů v devatenácti měsících uplně. Ani jsem pak nemusela odsávat, jak to bylo postupně.

Píšeš, že čaj ti v noci nechce, tak mu prostě dej UM, jestli ho pije. V postýlce ho klidně přitulit nech, ale zkus mu dát lahvičku.
     Ono se to těžko radí, každé dítě je jiné a má jiné rituály, takže to chce asi trochu zkoušet. Přeju hodně štěstí.

Není tady

#3 14. 7. 2008 16:14

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth

Ja jsem prvne zacala odbouravat nocni kojeni. U nas to tak bylo jednodussi. Mala se v te dobe budila taky 3-6x za noc. Nenahrazovala jsem to cajem ani UM, mala zkratka nechtela ani jedno.
Vzdycky kdyz se vzbudila (a taky spala v nasi posteli), jsem ji proste prso nedala. Chvilku sice vyjadrovala nespokojenost, ale byla jsem prekvapena, ze moc nervala a brzo si zvykla. Musis ale vytrvat.

Není tady

#4 23. 7. 2008 12:36

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

#5 30. 7. 2008 21:47

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Web

ahojky, holky....stále kojím...nicméně mám zakoupena homeopatika z lékárny......zítra to začnu brát, tak mi držte palce, aby to zabralo...malej mi dnes vyndal prso z plavek na veřejném koupališti.......už ho fakt musím odstavit... smile

Není tady

#6 30. 7. 2008 23:09

alenak
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, dejte mi sem pak prosím zkušenosti s homoepatiky -
já vcelku spoléhám na homeopatika jako na poslední záchranu, protože jinak si už nevím rady.
Mám absolutního rozmazlenýho závisláka, co nesmí kravské mléko, a není naučený  žádnou UV ani na láhev (i čaj pije jen z hrnku), natož na dudlíka... jsem už z něj na mrtvici, vstávám i 8x za noc na kojení, nemám nervy na jeho řev, přes den pak chodím jak zombee...
Hrůza, kde jsou moje zásady?! Straší děcka jsem kojila 8 respektive 11 měsíců, odstavila pomocí lahve čaje v noci, postupně, vše šlo...
A teďka je to hrozný, Adam nechce nic než nakojit, má výdrž v mrčení, já už nemám nervy, tak povolím... TaKže se chystám k homeopatce, ale kdo budete mít právě s homeo. nějaké zkušenosti, tak prosím, prosím, sem s nimi...
Jestli homeo nezafunguje, tak kojím asi do 5 let nebo mě čeká blázinec nebo fakt nevím sad

Není tady

#7 1. 8. 2008 9:17

Florio
♥♥♥----

Ahoj holky, odstavovací. Tedy držím Vám moc palce, protože si dovedu představit, že je to o nervy. Hodně diskuzí se o tom vedlo na www.baby-cafe.cz, na modrém koníku také...jinak moje zkušenost, ale s mimikem 7M, což je asi o dost jiné, než-li přes roční závisláček-odstavovala jsem prvně v noci, nebo jsme vstávali přesně takto-po 1,5-2hod., každý týden jedno kojení pryč a místo něj jsem nabízela vodu-i třeba z hrenčku nebo ze lžičky, když měla žízeň tak se napila, když ne tak pohladit, položit a dobrou noc. Samozřejmě to nebylo bez pláče, 1.noc asi 5 min., 2.noc asi 15 min, 3. noc a 4.noc asi 1,5hod kňourání uprostřed noci, ale nedala jsem a další noc už nic. Od té doby co jsem ji odstavila z nočního kojení spí celou noc (od 19:00 do čtyř, pěti ráno kdy jsem ještě chvíli kojila a teď už jen UM a spí zase až do půl sedmé). Opravdu to za to stojí-vyspí se maminka i dítě. Ještě jen upozorňuji ale, že nespíme spolu v posteli a ani v jedné místnosti.
Mám tady kamarádku, která má 17měsíců závisláčka a je na tom podobně jako vy, jen ji malý "obtěžoval" i ve dne, jakmile usedne, už se jí sápe pod tričko, těm se osvědčilo přes den zabavit jinak, nahradit mlíko pitím UM brčkem (taky nic nechtěl, odmítal dudlíky a hrnečky i pítka), když kojit tak jen na jednom pravidelném místě, jinde ne.
K homeopatikům-je to na Vás, radši tu nebudu nic moc psát, ale možná by stálo zato se informovat o jejich výrobě a co to vlastně je, než to dětem i sobě dáte. Myslím si, že to sice neublíží, ale asi ani nepomůže. Kdyžtak napište zkušenosti, docela by mě to zajímalo.

Není tady

#8 3. 8. 2008 13:02

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Web

ahojky, tak vám popíšu svoje zkušenosti s homeopatiky...
1.den......Filda si za celý den nevzpoměl, že existuje prso, dost mě to navnadilo, nicméně v noci kojení 5x.....
2.den...taky jsem nekojila, v poledne usnul s mírným knouráním, ale bez prsa...v noci kojení 4x....chtěl sice 5x, ale ukecala jsem ho a on asi po 5 minutách usnul....
3.den....přes den dostla asi jednou, měla jsem nalité prso a potom asi v jedenáct večer, neb mi mlíko samovolně vytékalo a prso dost bolelo...v noci se pak ještě vzbudil asi 5x, ale nic jsem nmu nedala.....bylo to s řevem, ale naštěstí jen tak 5 -10minut...dostal až ráno  v bdělém stavu a mám pocit, že nepil tak dlouho...že by mu nechutnalo po těch homeop.???????těžko říct....
takže výsledek je pro mne trochu rozpačitej, ale aspon  se něco nastartovalo a snad to zvládneme a tak do týdne bych přestala kojit úplně...doufám......

Není tady

#9 11. 8. 2008 15:57

alenak
♥♥♥♥♥♥♥

Zlatynko, jaká ta homeo máš? Já mám Pulsatila a Ricinus, oboje CH 15 _ pro sebe, pro kluka mám Chamomila CH 15. Dnes první den bez denního kojení, kluk předvedl před poledním spaním hodinovej hysterák...fakt hoďku řval... Já jsem zralá na blázinec, ale dnes nedostal. Hodlám tento týden ponechat pouze noční kojení a v pátek zrušit přes víkend i to, neb manžel slíbil, že Adama pohlídá a já půjdu spát ke kámošce - jinak bych po půl hodině řevu vyměkla... Ach jo...proč mám toakovýho závisláka na starý kolena????? S předešlýma děckama jsem odstavila bez problémů sad sad

Není tady

#10 13. 10. 2008 20:24

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

tak toto téma je zajímavé, ráda bych ukončila kojení do roka, tak okolo 9.mesice, coz se docela blizi(od laktacni poradkyne bylo razeno kdyz do roka, tak v 8-9mesici, pak jsou deti zavisle hodne)... ale jak vam to slo? co s nalitymi prsy?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí