Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#976 29. 7. 2009 15:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Alkoholizmus - alkoholici a ich partneri...

Skús si nájsť aj nejakého koníčka... alebo obnoviť staré priateľstvá... vyskúšaj nejakú novú činnosť... proste sa fakt nauč plniť si priania a vôbec ich vnímať. Možno to po návrate ocení aj muž - a zapojí sa - ale keby, aj tak dobre...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#977 29. 7. 2009 15:01

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Ještě já, ono je to fajn, když to tu můžu vypsat, protože ty moje litanie by asi naživo těžko někdo vydržel a vy mě maximálně písemě sepsujete a navedete mě , kam dál. TAKY DÍKY VAŠIM RADÁM JE MI UŽ O NĚCO LÉPE. pussa hjarta

Out from the dark into the light !

Není tady

#978 29. 7. 2009 15:10

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No jo, koníčky bych měla, ale teď o prázdninách to moc nefunguje, orientální tance nejsou kde tančit sad , tak aspoň podle počasí chodím s "chlapečky" ( dvojčata, 17 let, 197cm) plavat, pěstuju doma kupu zvířecích miláčků: 6 koček, papoušek, dvoje rybičky, pavouk, želva. Teď, když jedeme pryč, tak zase mám starost kam s nimi. Ale hlavním koníčkem mi teď je pakování NA DOVOLENOU, musím vše nažehlit, naprat, nakoupit, prostě trochu maraton. Ne že bych jen doma seděla a vzdychala po Munďákovi, ale ono to možná odjinud tak vypadá. Já sem vždycky přijdu až když nutně potřebuju odpustit páru a vy si pak myslíte, bůhví jak se hroutím. Ono to v tu chvíli, co to píšu, tak je, ale díky tomu vypsání a vašim radám už to zvládám podstatně lépe než před 3mi týdny. smile DÍKY VŠEM

Není tady

#979 29. 7. 2009 15:37

mona1
♥♥♥♥---

ahojky,
Chtěla bych Vám jen  napsat, že "přítel" si napsal motivační dopis do léčebny a došel si ke psychiatrovi pro doporučení do léčebny, takže snad je to na dobré cestě a nastoupí tam, jen co mu pošlou termín. Zítra jde ještě do Laxusu, aby mu pomohly vydržet nepít než nastoupí.
Poslední dobou mám zase nějak nervy úplně na dranc, pořád je mi na zvracení. a jen se modlím aby už nastoupil a já si konečně "odpočinula".
Takže pevné nervy všem, ať už stojíte na jakkékoliv straně alkoholismu.

Není tady

#980 29. 7. 2009 15:57

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Doufám Mono, že i u vás to bude tak rychlé jako u nás. Munďák sice žádný motivační dopis nepsal, ale psychiatr mu
napsal doporučení, to jsme poslali ve čtvrtek poštou a v úterý už mu volali , že má ve čtcrtek nastoupit, takže to byl fofr, byli jsme z toho mírně vykulení, ale sbalila jsem ho a šel. Tak ať se to u vás taky vyřeší hned, ať už ho nemusíš pořád řešit. Jenže já si myslela, jak si oddechnu a teď, když si přečteš ty moje litanie-hrůza,co. Ale chce to prostě čas a zvyknout si na život bez hlídání, kontrol atd. Já se o to usilovně 3 týdny snažím styrka

Není tady

#981 29. 7. 2009 16:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

My sme včera mali tiež poslendú "tanečnú hodinu", už bude len video  a potom materská. grater kapitulation preto si hľadám iné formy pohybu a trávenia voľného času... asi skúsim zumbu a páčilo by sa mi, keby sa niekde robila jóga alebo tai-či pod šírym nebom. Dovolenka je výborná tummenupp , len som práve myslela na to, aby si sa naučila robiť si radosť a myslieť na seba aj MIMO dovolenky.  Keby si bola bližšie, zvieratá rada postrážim wink .

Brita

Není tady

#982 29. 7. 2009 16:32

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Radost jsem si za ty poslední tři týdny udělala asi tak za 4.000 Kč. Nejdřív jsem šla ke kadeřnici, nechala se ostříhat, přibarvit melír (mám v něm pár proužků do červena) a udělat masáž hlavy. Pak jsem si koupila nové letní šaty u Marks & Spencer a nakonec jsem to dorazila novým parfémem. Teď si dělám radost už jen tím, že jsem se rozhodla na tu dovolenou jet a i tou dovolenou a po ní už doufám budu mít myšlenky i na další věci, jako je focení a filmování (to už i na dovolené) a hra na klavír, ale na to musí mít člověk chuť, jinak to nejde.

Není tady

#983 29. 7. 2009 17:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

JJ, ale vyzerá to, že tú chuť máš - a to je dobre... wink

Brita

Není tady

#984 29. 7. 2009 20:53

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Jj, chuť by byla, ale kde vzít čas, když z práce chodím nejdříve v 17.30.

Není tady

#985 29. 7. 2009 22:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Holky, sláva! big_smile Dneska jsem konečně po 3 týdnech normální a klidná a to i bez prášku. A bylo to tak jednoduché! Prostě jsem se na ty naše 3 minuty připravila tak, že jsem mu byla schopna za minutu a půl říct vše, co jsem chtěla, on mi za minutu a půl řekl, co potřeboval on a ještě mi stačil říct, že o mě moc stojí, že mě miluje a nechce ztratit. Já mu řekla vše, co jsem mu potřebovala říct- jak se cítím mizerně, jak to zvládám sama, co v práci- a on poslouchal a ptal se a byl plný zájmu. Prostě stačilo se jen připravit na to, že vše nesmí trvat déle než 3 minuty. Pečlivě jsem si to nacvičila, odměřila stopkami a vida, jsem daleko spokojenější než kdybych s ním prokecala hodinu o ničem. big_smile

Upravil(a) Rosamunda (29. 7. 2009 22:58)

Není tady

#986 30. 7. 2009 11:41

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak zatím mi to vydrželo i dnes, i ráno jsem byla celkem v klidu, už týden beru toho ranního prášku jen třetinu, takže se to opravdu lepší. Ale ten včerejší tah s telefonátem byl bezva a dokonce jsem to vymyslela sama.  stolt Teď mě ale už začíná chytat cestovní horečka, už se móóóc těším na tu dovolenou!!! smile

Upravil(a) Rosamunda (30. 7. 2009 11:48)

Není tady

#987 30. 7. 2009 11:56

Blossom
Host

Rosamundo, to je dobře.
Víš, ono je podle mě i nesmysl chtít, aby se člověk změnil ze dne na den. Teď mluvím ne o Munďákovi, ale o tobě.

Prostě odchod Munďáka do léčebny je sice nejlepší řešení, ale svým způsobem i pro tebe naprosto nová situace - bývali jste asi po mnoho let skoro pořád i spolu, když spolu i pracujete.
Jednoduše si i ty na novou situaci zvykáš a učíš se v trochu pro tebe nové realitě žít.

Chci říct - řekla bych, že jsi i ty sama na dobré cestě, pracuješ na sobě a mnohé další přinese čas.  Byl by i nesmysl chtít absolutní tvou vyrovnanost hned, okamžitě jen co za Munďákem zaklapy dveře léčebny.
A léky vysazuj postupně, po dohodě s doktorem, a také podle toho, jak sama budeš cítit.

#988 30. 7. 2009 13:32

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Jj, máš  naprostou pravdu, Blossom. Kdysi jsem se pokoušela jeden z těch mých prášků vysadit rychleji, jenže pak jsem byla tak otrávená a otravná, že to prostě nešlo dál. sad Co se týče mé vyrovnanosti, prostě jsem sama sebe překvapila, že mi ten jeho odchod na léčení nijak neulevil, spíš naopak. To, co prožívám tedˇ je ale proti začátku kolem 9.7. procházka růžovým sadem. Už jsem aspoň schopná se soustředit na práci, jsem schopná sbalit věci na dovolenou, dřív jsem jen myslela na něj a na to jak se mi ukrutně stýská a že to bez něj vůbec nevydržím. Pěkná pitomost, co? Vůbec nechápu proč mi to pořád drnčelo v hlavě, když je tisíce ženských, které to bez manžela vydrží (ty jsi toho zářným příkladem), tak proč ne já? Asi mi z toho všeho trochu hráblo dumbom ale jsem ráda, že to ustupuje, už jsem se bála, že mi to zůstane, ten chorobný strach a stesk. grater

Není tady

#989 30. 7. 2009 23:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Rosamundo - šest koček va big_smile ???
Tak to jsme na tom téměř stejně - já mám o jednu méně.
Ovšem někdy mi to připadá, jako bych jich měla aspoň patnáct - to když otevřu dveře ledničky tongue
Mono1: alespoň dobrá zpráva, že se přítel rozhodl SÁM A O SVÉ VLASTNÍ VŮLI nastoupit do léčebny. Motivace "MÁM PROBLÉM S ALKOHOLEM A CHCI HO ŘEŠIT" je sama o sobě dost silná, teď jen zbývá doufat že léčbu zdárně dokončí a bude abstinovat pussa

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#990 31. 7. 2009 1:05

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

stolt šest koček a ještě jsme mívali psa, ale ten vloni v listopadu umřel. Já když jsem neměla normální vztah s manželem, tak jsem si pořizovala zvířata, protože ta dávají lásku bez výhrad, chtějí jen nakrmit a pohladit a právě ta možnost někoho pohladit mi chyběla nejvíc, tak jsem hladila kočky a psa. Ohromě to uklidňuje vissla.
Teď jsem právě dobalila 1. tašku s krámama na dovolenou, tak jsem ráda, že mám aspoň to. UFFF! tongue
P.S. Ta kočka ve Tvém avataru je Tvoje, Kiaro?

Upravil(a) Rosamunda (31. 7. 2009 1:06)

Není tady

#991 31. 7. 2009 8:28

Blossom
Host

Rosamunda napsal(a):

stolt šest koček a ještě jsme mívali psa, ale ten vloni v listopadu umřel. Já když jsem neměla normální vztah s manželem, tak jsem si pořizovala zvířata, protože ta dávají lásku bez výhrad, chtějí jen nakrmit a pohladit a právě ta možnost někoho pohladit mi chyběla nejvíc, tak jsem hladila kočky a psa. Ohromě to uklidňuje vissla.Teď jsem právě dobalila 1. tašku s krámama na dovolenou, tak jsem ráda, že mám aspoň to. UFFF! tongue

Ros, tuto motivaci - pořídit si milující zvíře, když milující člověk chybí nebo když vztahy nějak haprují- vidím kolem sebe na mnoha frontách. Asi to fakt pomáhá.

A kde jsi ty, Hanule? Pokud vím, 17-tého jste odjížděli na dovču, nejste už zpět? A jak se cítíš, ty i tvé děti? Pomohla vám změna prostředí a nové zážitky ? Napiš.

#992 31. 7. 2009 16:26

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Dneska ráno jsem zase trochu chytla nerva, ale asi to spíš bude cestovní horečka a nervy z toho, co jsem vše musela stihnout zajistit před odjezdem. Doufám, že se mi firma v době dovolené nepoloží,i když nevím, proč by měla, pak bych se mohla totiž položit i já. Na zítřek se moc těším, jedu navštívit svého milovaného Munďáka, který už je zase o krok blíže 2. stupni léčení. ON SE OPRAVDU SNAŽÍ va ! A podle hlasu je OPRAVDU RÁD, když mu volám, no ještě aby nebyl! smile No a pak už tady přestanu na 14 dní otravovat, i když... Beru si totiž ssebou notebook takže možná se dočkáte i nějakých zpráv z ciziny big_smile

Není tady

#993 31. 7. 2009 16:35

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

stolt Kočičáci pomáhají, řekla bych, že jsou přímo léčiví. Se psy je to těžší, ti se totiž pořád strašně vrtí, takže se s nimi nedá pořádně pomuchlat. Ale mám to vyzkoušený, že to pomáhá. big_smile

Není tady

#994 31. 7. 2009 18:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Rosamunda napsal(a):

stolt šest koček a ještě jsme mívali psa, ale ten vloni v listopadu umřel. Já když jsem neměla normální vztah s manželem, tak jsem si pořizovala zvířata, protože ta dávají lásku bez výhrad, chtějí jen nakrmit a pohladit a právě ta možnost někoho pohladit mi chyběla nejvíc, tak jsem hladila kočky a psa. Ohromě to uklidňuje vissla.
Teď jsem právě dobalila 1. tašku s krámama na dovolenou, tak jsem ráda, že mám aspoň to. UFFF! tongue

Není, ale je jednomu z mých mafiánů navlas podobná smile
Já měla doma kočky od mládí, nechala jsem je dožít u maminky a když jsem se přestěhovala na vesnici, pořídila jsem si napřed jednu kočku, potom druhou a pak už to šlo tak rychle, že jsem se nestačila divit lol A je to tak: zvíře dokáže milovat člověka bez podmínek, za pohlazení je vděčné a zejména kočky jsou mazlivé a přítulné, nechají se chovat, hladit a vrňánkují mi před spaním do ouška tak, že mě bezpečně uspí. Což se o manželovi říct nedalo - místo vrňánkování chrápal jako cirkulárka, okolo sebe šířil pach pivovary-lihovary, vlídného slova za kus žvance jsem se taky nedočkala, o mazlení a hlazení ani nemluvě ... lol Teď to s trochou ironie a nadsázky zlehčuji, ale zvířata jsou pro člověka, který citově strádá vítanou náhradou za partnera, který buď není - nebo je, ale projevy lásky a náklonnosti buď odmítá nebo si je nezaslouží stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#995 1. 8. 2009 17:03

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak tu sedím sama v restauraci v Ml. Boleslavi na náměstí a jsem celá smutná grater. Právě jsem odešla z návštěv u méko milého Munďáka. To byla krááása. 3 hodiny jsem zase poznávala samu sebe, byla jsem to zas já, ta sebejistá, rozhodná Rosamunda. Teď se cítím jak hromádka neštěstí UÁ.

Není tady

#996 3. 8. 2009 15:51

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

No čéče vidíš, mohla ses stavit za mnou...Jsem z MB.

Ros, já vím, že oba počítáte týdny a dny, ale o ty samotné dny přece vůbec nejde, jde o jeho kvalitativní posun...ne uběhlou kvantitu..

Jen abyste oba nebrali za konečnou propuštění z léčebny. To totiž bude jen začátek...
Prudím viď?
Na dovolené přijdeš doufám i na jiné myšlenky, než na M. Máš ho plnou hlavu .. smile

Možná bys mohla "použít" tyto týdny i  na uvědomování si své nezávislosti a samostatnosti. Třeba si  i připustit variantu  "bez něj". Pořád mám nepříjemný pocit, že tvůj život stojí doslova na něm.

Že to zvládneš levou zadní, o tom vůbec nepochybuju. A nemyslím tím, že bys s ním neměla počítat a měla ho odkopnout..vůbec ne. Jen si tu variantu uvědomit a jaksi zpracovat, že i tak to půjde...víš? Mám dojem , že ty to prožíváš hůř, než on...
Já jsem dnes hnusná, co?

Ros, ty jsi už na dovolené, tak už jen budu doufat, že ji prožiješ "naplno" a bez omezení. Nepřipusť si žádnou špatnou myšlenku, to jde..jo??
Tak Ros, ahoj a myslím na tebe!! hjarta

Není tady

#997 3. 8. 2009 17:57

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, Wiki nejsi hnusná, vím že máš pravdu, ale já zatím nechci život bez něj řešit, nemám proč. On se tak změnil,že je to zase on,jak jsem ho znala dříve a tak jsem se doo něj znovu zamilovala a on do mě taky! hjarta Jinak jsem na dovolené ve slovinských Julských Alpách, jsme tu s dětmi pod stanem a leje a leje. Tak zítra vyrazíme k moři, am se snad ohřejem. smile

Není tady

#998 4. 8. 2009 10:12

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Já vím, já ti rozumím...smile

Já jsem si sama kolikrát říkala, panebože...jak jsem mohla vůbec udělat to a to... nebo to..., jak jsem se mohla takto chovat...v době mé exhibice...jakoby to byl jiný člověk, který se mnou nemá vůbec nic společného....

Dnes už vůbec nechápu. Ani proč, ani proč jsem to vůbec dělala...třeba se dopracuje k témuž poznání..big_smile

a proč furt píšu sem, když je novej chlívek??

Není tady

#999 4. 8. 2009 10:30

Blossom
Host

Wiki napsal(a):

Já vím, já ti rozumím...smile

Já jsem si sama kolikrát říkala, panebože...jak jsem mohla vůbec udělat to a to... nebo to..., jak jsem se mohla takto chovat...v době mé exhibice...jakoby to byl jiný člověk, který se mnou nemá vůbec nic společného....Dnes už vůbec nechápu. Ani proč, ani proč jsem to vůbec dělala...třeba se dopracuje k témuž poznání..big_smile

a proč furt píšu sem, když je novej chlívek??

Naprosto potvrzuji zde vyjádřenou dvojakost, dvojtvářnost člověka závislého na alkoholu : Když si vzpomenu na svého BM, vybaví se mi 2 naprosto rozdílní lidé - PŘED závislostí a BĚHEM závislosti.
Ten první - skvělý, báječný chlap, bývala jsem na něj pyšná, kdyby se hypoteticky mohl vrátit zpátky, všeho nechám, vše opustím a budu zas s ním, štěstím bez sebe.
A ten druhý - BĚHEM  závislosti - smutná až depresivní vzpomínka na lidskou trosku propadající se níž a níž, osobnost obrácená naruby. Je smutné, když se za svého manžela musíte sydět. A i po rozvodu - zůstává stejně tátou vašich dětí, takže se depresivním pocitům nelze úplně vyhnout. sad

PS: mě se taky líp píše do starého chlívku, ten má historii příspěvků, má své souvislosti.

#1000 7. 8. 2009 21:49

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak vás chci  trochu potěšit, máme se skvělě, sluníčko hřeje, koupeme se, NEPRŠÍ. Zítra  vyrážíme na Lošinj, naši destinaci, tak se těším. Po cestě mi upadl výfuk, tak mi ho kamarád opravil, tak i auto mi jezdí dobře. A ranní prášek už neberu 4. den a nic! Myslím, že jsem na sobě dost mákla, sice se mi po něm stýská, aqle už aspoń nejsem tak strašně závislá, dokážun si to tu opravdu užít, vím, že si to zasloužíme. Sice musím úřadovat i odtud, protože máme nějaké problémy v lékárně ale zatím fungují, tak se snad ani nebudu muset vrátit dřív.tummenupp

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí