Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#51 2. 7. 2008 15:22

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Alkoholizmus - alkoholici a ich partneri...

Jessika napsal(a):

Oxi napsal(a):

Si snad myslis ze som nejaky starec ci co? tonguelol Za par dni mam 19 tongue

jo, "odtial to tak vyzerá" wink

gratergratergratergrater

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#52 2. 7. 2008 15:31

Darila
♥------

Prosím Vás a o jakém "kouření" se tu vlastně bavíte?????reta

Až bude vynalezen kypřící prášek do mraků, bude nám kynout skvělá budoucnost !

Není tady

#53 2. 7. 2008 15:40

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Ktore sa podla teba viac hodi k alkoholizmu? wink

Ale v niektorych lietadlach uz bude tiez hulenie povolene, dokonca zdarma lol
http://www.youtube.com/watch?v=UfIY24BErBE

Upravil(a) Oxi (2. 7. 2008 15:48)

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#54 2. 7. 2008 15:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Nefrit napsal(a):

Je lepší za slovem "nekouřím"....dodávat "cigarety"   big_smile

tabak, to je širší pojem. Alebo: "Nešlukujem dym"... rodna

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#55 2. 7. 2008 16:31

Blossom
Host

Všem abstinujícím a bojujícím alkoholikům držím všechny palce. A pokud to na vás přijde a vy se zas napijete, vyhledejte sami pomoc, hlavně se s tím sami snažte něco dělat. Pokud máte v okolí lidi, kteří vás podporují, strašně si toho važte a snažte se jim i nějak vynahradit tu dobu, kdy to s vámi měli těžké.
Vzpomínám nerada na dobu, kdy byl můj BM na léčení: Na mě padla tehdy celá jeho firma, k tomu naše  malé děti, celá domácnost , zahrada,pes apod. Snažila jsem se přitom BM ze všech sil podporovat, jezdila jsem za ním, jak jen to šlo. Po třech a půl měsících jeho léčení jsem byla jak vyždímaný hadr, těšila jsem se, až se vrátí a prosila ho, ať tu káru povinností chvíli táhne za mě, že já už nemůžu, potřebuju se vzpamatovat.
Dodnes vzpomínám na ten šok, když z léčebny přijel a jakoby se nechumelilo zasednul k televizi a povinnosti mu jaksi nedocházely. Ten hrozný pocit, když jsem pochopila, že i kdyby už nepil, stejně mám všechno na hrbu já.  A potom stejně zas bohužel pít začal...
Prosím, uvědomte si, že jestli vás partner neopustí a podporuje vás, není to samozřejmost!

Kdyby BM dokázal abstinovat, nebo i kdyby občas selhával, ale SÁM VŽYCKY HNED NABĚHL K DOKTORU PRO POMOC, ráda bych s ním byla dodnes, býval to kdysi skvělý člověk, skvělý mužský, skvělý táta. I za cenu občasných excesů, které by ovšem okamžitě SÁM řešil, bych s ním ráda zůstala. Bohužel, byla jsem to já, kdo chtěl pořád něco řešit, léčit, a on využíval celou svou inteligenci na neuvěřitelně věrohodné výmluvy, uhýbání, ukrývání lahví...

Všem alkoholikům, kteří  dovedete abstinovat, držím palce a smekám před vámi. Všem, kteří s tím SAMI AKTIVNĚ bojují, patří má obrovská úcta a obdiv.
Mějte přitom na paměti, že pokud začnete znovu pít, strašlivě zničíte život všem vašim nejbližším. Vaše osobnost se převrátí naruby, stanou se z vás trosky, a čeká vás předčasná a hodně blbá smrt a vaše blízké trápení a trauma na celý život.

Kdykoli vzpomínám na svého BM (který pár let po rozvodu na pití zemřel), nemůžu se ubránit dvěma pocitům:
Vzpomínce na kdysi báječného člověka, se kterým jsem fakt chtěla být napořád. A pocitu výčitky, kterou se mi nedaří vygumovat z hlavy: "Proč jsi to tak strašně podělal? Proč jsi mě i dětem tak strašně ublížil? I tím, že nám už tolik let chybíš?"

#56 2. 7. 2008 17:39

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

Nefrit napsal(a):

Je lepší za slovem "nekouřím"....dodávat "cigarety"   big_smile

tabak, to je širší pojem. Alebo: "Nešlukujem dym"... rodna

Selimo,Tvoje slova se mi ještě budou hodit big_smile

Není tady

#57 2. 7. 2008 17:51

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Blossom napsal(a):

Všem abstinujícím a bojujícím alkoholikům držím všechny palce. A pokud to na vás přijde a vy se zas napijete, vyhledejte sami pomoc, hlavně se s tím sami snažte něco dělat. Pokud máte v okolí lidi, kteří vás podporují, strašně si toho važte a snažte se jim i nějak vynahradit tu dobu, kdy to s vámi měli těžké.
Vzpomínám nerada na dobu, kdy byl můj BM na léčení: Na mě padla tehdy celá jeho firma, k tomu naše  malé děti, celá domácnost , zahrada,pes apod. Snažila jsem se přitom BM ze všech sil podporovat, jezdila jsem za ním, jak jen to šlo. Po třech a půl měsících jeho léčení jsem byla jak vyždímaný hadr, těšila jsem se, až se vrátí a prosila ho, ať tu káru povinností chvíli táhne za mě, že já už nemůžu, potřebuju se vzpamatovat.
Dodnes vzpomínám na ten šok, když z léčebny přijel a jakoby se nechumelilo zasednul k televizi a povinnosti mu jaksi nedocházely. Ten hrozný pocit, když jsem pochopila, že i kdyby už nepil, stejně mám všechno na hrbu já.  A potom stejně zas bohužel pít začal...
Prosím, uvědomte si, že jestli vás partner neopustí a podporuje vás, není to samozřejmost!

Kdyby BM dokázal abstinovat, nebo i kdyby občas selhával, ale SÁM VŽYCKY HNED NABĚHL K DOKTORU PRO POMOC, ráda bych s ním byla dodnes, býval to kdysi skvělý člověk, skvělý mužský, skvělý táta. I za cenu občasných excesů, které by ovšem okamžitě SÁM řešil, bych s ním ráda zůstala. Bohužel, byla jsem to já, kdo chtěl pořád něco řešit, léčit, a on využíval celou svou inteligenci na neuvěřitelně věrohodné výmluvy, uhýbání, ukrývání lahví...

Všem alkoholikům, kteří  dovedete abstinovat, držím palce a smekám před vámi. Všem, kteří s tím SAMI AKTIVNĚ bojují, patří má obrovská úcta a obdiv.
Mějte přitom na paměti, že pokud začnete znovu pít, strašlivě zničíte život všem vašim nejbližším. Vaše osobnost se převrátí naruby, stanou se z vás trosky, a čeká vás předčasná a hodně blbá smrt a vaše blízké trápení a trauma na celý život.

Kdykoli vzpomínám na svého BM (který pár let po rozvodu na pití zemřel), nemůžu se ubránit dvěma pocitům:
Vzpomínce na kdysi báječného člověka, se kterým jsem fakt chtěla být napořád. A pocitu výčitky, kterou se mi nedaří vygumovat z hlavy: "Proč jsi to tak strašně podělal? Proč jsi mě i dětem tak strašně ublížil? I tím, že nám už tolik let chybíš?"

Blossom,to že mě i po počátečním odporu ke mě neboli k alkoholu...nedivím se,začal partner tolerovat nebo i podporovat,jak se to vezme,neberu jako samozřejmost.Myslím ,že vůbec nejsem špatná,protivná,nejsem agresivní,je se mnou legrace,mám koníčky...jen prostě teď už jen občas nezvládnu situaci,chodím k psycholožce a tak možná i tím se ostatní trochu zklidnili a podporují mě.Jsem za to ráda.A to co jsi napsala,budu mít určitě v paměti smile

Není tady

#58 3. 7. 2008 0:01

Maciatko400
♥♥-----

Blossom, je mi luto, co sa stalo, naozaj... Alkohol meni samu podstatu cloveka, jeho osobnost, zmyslanie, spravanie... Aj ked sa s priatelom rozideme, co sa asi bohuzial stane, nikdy mu nezabudnem, ze ma dostal na spravnu cestu a ze aj vdaka nemu som tam, kde som, zachranil mi zivot, bez jeho podpory a podpory ludi okolo mna  by som to nezvladla... Vzdy som myslela, ze my zeny sme silnejsie, ze dokazeme davat viac sanci a viac odpustat, ale ma moju hlboku uctu a obdiv, ze to vydrzal tak dlho a dal mi tolkokrat sancu a plne akceptujem, ze jeho pohar trpezlivosti pretiekol... Je mi len luto, ze prave vo chvili, ked som ja uverila v seba on to vzdal, zle nacasovanie hmm. Ale mozno by to navzdy stalo medzi nami a postupne zabijalo nas vztah tak ci tak. Viem, ze sa s tymto problemom stretne u kamaratov, poznam minimalne troch, ktori to raz budu musiet riesit alebo im to rozbije vztahy ak to riesit nebudu. U nich sa to zatial az tak neprejavuje, ale vo vseobecnosti ma muzsky organizmus vacsiu odolnost voci alkoholu, respektive kazdy organizmus reaguje na pitie individualne. Mozno sa potom stretneme po rokoch a ja mu s hrdostou budem moct povedat, ze som to zvladla, ze ked ludia chcu tak to zvladnu, nie je zbitocne im podat pomocnu ruku. Bohuzial, problemom je, ze aj ked ma stale podporoval, nechcel pochopit podstatu a problematiku alkoholizmu a abstinencie. Chcela som mu to vysvetlit na principe cigariet, ze preco uz roky chce prestat fajcit, cigarety mu vlastne ani nechutia, obmedzuju ho pri sporte a ma dost pevnu volu zdolat Mont Blank, ale nie dost pevnu zdolat malu zlu cigaretu, ktora ani nemeni jeho spravanie a myslenie, aj ked to nie je to iste ako alkoholizmus, ale princip je rovnaky vola vezrus zavyslost. Ci by v tejto sekunde vedel prestat fajcit do konca zivota bez "preslapov", ze by si nezapalil v stresovej situacii, ked mu je smutno ci ked sa bavi a okolo sa fajci... Moj priatel pije malo a videla som ho opiteho naozaj len zopar krat, potom mu bolo tyzden zle a dusoval sa, ze uz nikdy pit nebude smile. Ze ked uz bol opity s kamaratmi a vedel, ze ked bude pit o nieco viac, bude opity a bude mu zle, ale zopar krat, proste presvyhol svoj limit, lebo mu uz "rozkazoval" pred tym vypity alkohol. A to rozhodne nema problem s pitim... Asi mu to uz nebudem mat kedy povedat, ale malo by to vobec vyznam pochopil by to niekto, kto si to peklo nezazil na vlastnej kozi, nazazil aky vie byt alkohol zly pan, ze su nas statisice, ze je mnozstvo ludi v jeho okoli o ktorych to ani netusi - hladinkari, ze ta ciara medzi normalom a zavyslostou je velmi tenucka, ze do toho moze padnut kazdy jeden z nas... Moje telo paradoxne a prave  mozno nastastie, reaguje na alkohol velmi zle, potom mi uz bolo z neho len zle a pila som aby mi zle nebolo, respektive bolo zle co najmenej a skoncila som aj par krat v nemocnici, co boli pre neho urcite zazitky, co lamu vieru. Nastastie preto, ze ak by moje telo neragovalo tak averzivne, mozno by som este pila roky a dlho by to nik netusil, ale takto som mala len dve moznosti, bud by ma alkohol zabil alebo to zvladnem aj ked to bola dlhsia cesta s presplapmi a budem mat sancu prezit este plnohodnotny zivot, mam len 27 a este kopec dni a zazitkov pred sebou a ja chcem zit, velmi, stredna cesta nevedie, urcite nie v mojom pripade...

Není tady

#59 3. 7. 2008 7:15

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Nefrit, mas pravdu aj mna ta skusenost svojim sposobom posilnila a zistila som kto pri mne naozaj stoji, ale ano aj vela vzala a uz nechcem stracat kvoli vlastnej "hluposti". A deticky su urcite tiez velkou motivaciou. Mozem sa este opytat, ci ste to s manzelom prekonali? Ale zrejme, ked si zacala pit kvoli samotnemu vztahu, boli v tom aj ine problemy...

Maciatko ano,byly v tom i jiné problémy. Ty největší krize,tak ty jsme překonali,aspoň doufám. Situace se doma zklidnila,tak snad bude líp.Řekla bych ,že si mě teď nějak víc opečovávají smile

Není tady

#60 3. 7. 2008 10:03

Blossom
Host

Ahoj všem. Nefrit, já to vůbec nemyslela osobně, spíš tady vypisuju svou zkušenost obecně. Třeba to i někomu pomůže, no a taky to pomáhá mě. Je to sice už fůra let, jsem jakžtakž s tím co se stalo vyrovnaná, ale velké jizvy a šrámy na duši mi zůstaly. Čas od času mi pomáhá "vykecat se z toho", třeba tady na Babinetu.
Mimochodem, právě tohle mi tehdy chybělo - s někým to zkonzultovat, podělit se o zkušenosti a pocity s někým, kdo to zažívá nebo zažil.
Ještě jsem všem, kteří už jsou s alkoholem na hraně, chtěla říct: Vyhledejte pomoc, běžte se léčit, čím dřív, tím líp. Sami bez odborné pomoci to nezvládnete. A léčebny už dnes nejsou to, co de ukazuje ve filmech - dril a buzerace, ale něco úplně jiného. Co vím od BM zhruba  před 10 lety, byly to po celý den psychoterapie, nácvik autogenního tréningu (nebo co to bylo), společné rozebírání příčin a situací ve skupině, pracovní terapie, pinpongové zápasy, dokonce výlety a diskotéky. Pochopitelně, ani při této péči to není asi procházka veselým lunaparkem.
Ale pár celoživotně (nebo  tedy aspoń velmi dlouhodobě) abstinujících alkoholiků, tedy lidí s plnohodnotným normálním životem, znám. Takže to jde. I když se to bohužel nepodaří každému.
Ale bojujte, bojujete o své zdraví, spokojenost svých bližních a hlavně o svůj život.

#61 3. 7. 2008 11:02

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Blossom,možná to tak ode mne vyznělo,ale já si to osobně nevzala.Napsala jsem jen ,jak to mám já smile
Jinak jsem se jednou setkala s paní,která v léčebně byla a přiblížila mě ,jak to tam chodí. Myslím ,že to není až tak hrozný i když procházka to určitě není .

Není tady

#62 3. 7. 2008 23:14

Maciatko400
♥♥-----

Blossom, ono velmi pomaha ak blizky podaju pomocnu ruku, ale vzdy, vzdy, vzdy je to len na tom cloveku, musi to chciet on sam, dokazat sam sebe, ze to zvladne! Ked o tom nie je presvedceny, je asi kazda pomoc marna. Velmi si vazim, ze mi priatel pomahal a asi viem ako to myslis s tym vynahradzanim, ale aj to do urcitej miery, za to ze som spravila hlupost, nebudem mu plnit co mu na ociach vidim z pozicie ja zachranena obet a on moj zachranca, nechcem aby mi to vo vztahu pri urcitych situaciach vyhadzoval na oci, ze vtedy ked si pila a ja som ti pomohol, ak bude nas vztah pokracovat, tak ho chcem mat rovnocenny. Dufam, ze si tiez pochopila ako to myslim, samozrejme ze vdacna mu som, ale chcem aby ma bral zase ako rovnocennu partnerku. Ak by to tvoj partner zvladal, dokazala by si ho aj po tom vsetkom brat stale ako rovnocenneho partnera? Bohuzial hypoteticka otazka, ale zaujima ma to.
A s tym rozpravanim sa o probleme, mas uplnu pravdu, aj vy nasi partneri sa potrebujete o tom rozpravat, aj pre to som sem dala svoj prispevok. Ked bol tvoj partner na lieceni, nemali sa moznost terapie zucastnit sa ako rodinny prislusnik? Ak ta niekedy prepadnu myslienky, ze si mohla spravit viac a pomoct mu, ver ze nemohla, je skvele, ze si pri nom stala ale ten boj bol len a len na nom!!!!

Není tady

#63 4. 7. 2008 14:48

Blossom
Host

Ahoj, Maciatko, asi obě víme, co druhá strana chtěla říct.
Jen ujišťuju spíš pro jistotu, že jsem nechtěla být dál v roli "doživotní záchrankyně", aby mi byl do smrti vděčný a tím by byl náš vztah nerovnovážný. Ne, já opravdu jsem ten vztah chtěla a potřebovala mít rovnocenný. Ale ta rovnovážnost, právě proto, že já několik let všechno táhla doma sama a trápila se jeho selháváním, ta rovnovážnost tam nebyla. Stala jsem se nositelem těžkého břemene (= jeho) a už jsem to prostě dál nemohla unést.

Ptáš se, zda bych ho po léčení, když by dál zvládal abstinovat a náš život by se opět stal "normální", zda bych ho dovedla brát rovnocenně. Cítím v tvé otázce podotázku na to, zda bych po něm, třebas podvědomně, nevyždadovala doživotní vděčnost a zda bych stále nevyčítala minulost.
Víš, když tento problém nastal, brala jsem to asi takhle: Měli jsme po  pár let nádherné manželství, spokojenou rodinu. Pak nás po letech potkal první problém, bohužel obrovský - závislost na alkoholu. Byla jsem odhodlaná udělat pro záchranu vše a taky jsem to udělala. Ale je to nesmírně, nesmrně vyčerpávající, zvlášť když to trvá roky.
Po jeho návratu z léčení jsem strašně potřebovala slyšet něco jako: "Tak, a už je to všechno zlé definitivně za námi. Jsem rád a vážím si toho, že jsi stála při mě. Vím, žes to neměla po dlouhou dobu lehké a že si potřebuješ odpočinout. Tak teď zas převezmu na svá bedra všechny věci, které jako mužský můžu a mám zajistit, a pokusím se i po nějaký čas ti pomáhat víc s domácností i s dětmi, aby sis mohla odpočinout. Teď, když ty jsi na dně a vyčerpaná, tak se zas na oplátku já postarám o tebe."
Tak nějak jsem to potřebovala slyšet, abych to v sobě dovedla psychicky uzavřít. Po nějaké době mého zotavení jsem si představovala, že prostě dál pojedeme jako dřív, každý si v rodině budem plnit své povinnosti i role, naprosto rovnovážně, tak jako to bývalo k naší naprosté spokojenosti kdysi. Byla bych s ním ráda, i za cenu, že když občas selže a napije se, okamžitě vyhledá pomoc u doktorů ON SÁM. I za tu cenu, že budou občasné, ale JÍM ŘEŠENÉ recidivy vy pití, bych ho brala. Milovala jsem ho.

Možná to popisuju až příliš po lopatě, ale  chci prostě, abyste tomu porozuměli, tomu, co je potřeba udělat pro partnera, který vás dlouhou dobu podporoval. Spolupráce léčebny s rodinoou alkoholiků byla absolutně nulová. I přesto, že jsem o takovou pomoc doktory prosila.

Víš, nemůžu se bohužel zbavit pocitu výčitky: On nezvládl stresy v povolání, které si sám vybral, po kterém toužil. Přitom měl moji plnou podporu, spokojenou rodinu, zázemí (Vím, že to takto i popisoval on sám v léčebně, není to jen můj pocit). A tím, že dopustil, aby se mu to tak strašně vymklo z rukou, na mě pak spadlo úplně všechno: Jeho firma o cca 20 lidech, malé děti, domácnost. Já to musela zvládnout úplně sama všechno. Rozumíš, tím, že on nezvládl svoji část, na mě neúmyslně hodil úplně všechno.
Nemůžu se zbavit pocitu výčitky, že tak inteligentní člověk po několik let využíval svoji inteligenci k mlžení, uhýbání, schovávání lahví k výmluvám.  Že ji nevyužil k tomu, se z toho dostat.

#64 4. 7. 2008 15:06

Blossom
Host

Ještě k té "spolupráci" léčebny s rodinnými příslušníky... Žádnou formu mi sami nenabídli. Vím, že by mě pomohlo třeba sezení manželek pacientů s psychiatrem - ošetřujícím lékařem, nebo s psychologem, kde by nám poradili, na co se připravit, jak postupovat.. Nic takového tehdy nebylo.
Ksyž jsem asi 14 dnů před manželovým propuštěním z léčebny sama vyhledala psychiatričku, která ho léčila, prosila jsem ji o pomoc a informace. Ptala jsem se jí: Jak velká je šance, že se vyléčil? Co mám jako manželka dělat, abych ho podpořila? Na co se tak asi mám po návratu připravit? Bude on někdy tím, kým býval dřív?... Dívala se na mě studeným rybím pohledem a její jediná odpověď byla "Nedějejte si iluze". Když jsem svou prosbu o pomoc opakovala, i ona znovu řekla "nedělejte si iluze". Tak to byla veškerá "pomoc" ze strany lékařů mě.  Mě pak pomáhala po několik let psycholožka, kterou jsem si sama našla. A mimochodem, jedno z našich dětí potřebovalo po jeho smrti opakovanou pomoc psychologa a posléze i psychiatra.
Jak mu tohle mám dokázat odpustit? Prosím poraďte mi někdo! Já bych si tak přála to uzavřít, odpustit, ale nejde mi to. Potřebovala bych mít klid v duši i já a dopřát klid i jemu. Mám pocit, že on ten "klid a mír" v duši  taky "tam někde na druhém břehu" nemá.

#65 4. 7. 2008 15:18

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Blossom napsal(a):

Jak mu tohle mám dokázat odpustit? Prosím poraďte mi někdo! Já bych si tak přála to uzavřít, odpustit, ale nejde mi to. Potřebovala bych mít klid v duši i já a dopřát klid i jemu. Mám pocit, že on ten "klid a mír" v duši  taky "tam někde na druhém břehu" nemá.

Mohlo by pomoct, zajít na kurz a postavit si na to konstelaci...

Pokud nechceš nikam chodit, můžeš si zkusit, postav si 2 židle, na jednu si sedni a na druhé si představ, že sedí býv. manžel... a řekni mu všechno, cos mu chtěla říct, a neřekla nebo nestačila říct...

Můžeš i nadávat...

A až už nebudeš mít co nadávat, vstaň a ukloň se mu (teda té prázdné židli) na znamení úcty k jeho osudu... v té úkloně můžeš zůstat tak dlouho, jak budeš chtít.

A za chvíli, pokud budeš zase naštvaná, na něj (židli) můžeš křičet. Třeba si i vzít polštář a mlátit do něj.

A takhle to můžeš střídat, dokud to ze sebe všechno nedostaneš...

Není tady

#66 4. 7. 2008 22:44

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Byla jsem tuhle u psycholožky a vyprávěla jsem ji jak mě jeden člověk potěšil v jeden den a druhý den mě následně jako ženskou ponížil.Řekla mi ať si vyberu jeden polštář a vezmu si ho jak chci a můžu s ním dělat co chci.Potom mě řekla ať si představím,že jsem v kině a to co mě postihlo,ať si představím jako film přede mnou. Potom jsem se měla vžít do hlavní osoby(to jsem měla být já) a říct jí ,nebo jí udělat to ,co zrovna v tu chvíli potřebovala.Nemyslela jsem si,že mě to tak vezme.Navnek tvrďák,uvnitř ublíženej člověk smile Tak nějak se mi ulevilo. To jsem chtěla napsat k reakci Martinky smile

Není tady

#67 5. 7. 2008 16:35

emanuela
♥♥-----

Ahoj všem, jsem manželka alkoholika, za týden mu končí 3 mesíční léčba.Můj přibeh znáte manžel má milenku a za mnou pouze docházel.Nechci se už vracet ke svému příběhu.Manžel má milenku a manželku, mě jako manželku má pro jistotu, abych mu vždy pomohla.Není to špatný chlap i on mě v životě hodně pomohl. Naše problémy začali v době kdy já podnikala, manžel pil a já prostě o něj nejevila zájem. Našel si přítelkyni a pil dál, jenomže já si žila svůj život, tak jeho pití jsem neřešila. Pouze řešila jeho problémy.A když dostal ultimatum v zaměstnání, šel se léčit. Pomáhala jsem mu , navštěvovala ho, ale on se dál dělí mezi mnou a milenkou. Manžel se v 52 letech rozhodl pro léčbu, za týden končí. Měl odbobí že dokozal rok nepít.Co k tomu dodat, snad že jsem měla ho opustit už dávno, protože 3 roky řeším jenom ho a jeho problémy.Chtěla bych poradit všem jakmile je problém řeště ho. Já jsem v začaroveným kruhu, myslela jsem že manžela dostanu na svoji stranu, ano pouze tehdy když potřebuje pomoc. Alkoholici jsou slaboši, je to prý nemoc, ale zase to mají jednoduší aspon se můžou vymluvit na nemoc.V léčebně za celou dobu psal pouze o své rodině a tak paní psycholožka nepoznala nic jak žije.Pokud se Vám člověk nesvěří a umí dobře lhát, žije ve lži třeba celý život. Chci poradit těm mladým opusttě svoje protěšjky když vám ubližují dokud je čas.Ahoj všem přeji krásný prázdniny a jak si žijí já, jsem sama žiji si svůj život, mám malýho jorkšíra, kterýmu se nyní věnuji nejvíc, přemýšlím o životě a jsem ráda , že jsem sama, než žít s někým kdo mě ubližuje.

Není tady

#68 7. 7. 2008 8:54

Blossom
Host

Martinko a Nefrit, děkuju. Zkusím to. Sice jsem se už kdysi o něco podobného pokoušela, ale zkusím to znovu.
Já bych nenadávala a nepotřebovala vybít nějakou skrytou agresi, jen bych asi strašně brečela a nemůžu se zbavit pocitu výčitky, asi bych nekonečně vyčítala... On je to totiž hrozně dlouhej seznam ublížení dětem, mě, jeho mamince a dalším blízkým.

Chci říct, že když si vzpomenu na BM, vidím dvě, ničím si nepodobné postavy: Bezvadného chlapa, kterého jsem milovala strašně moc a strašně dlouho, vážila jsem si ho a vzhlížela k němu, byl to úžasný člověk. Kdyby to šlo, brala bych ho zpět všema deseti, hned, okamžitě...
A pak obraz druhý - potácející se lidská troska, člověk bez vůle, ohrožující třeba jízdou v opilosti i své okolí, člověk, za kterého jsem se strašně styděla, i když jsme už byli rozvedení, vždyť stejně to byl pořád táta našich dětí...

Kdo z vás je s pitím na hraně, prosím vás, vemte si z našeho příběhu poučení a bojujte, jděte se léčit hned, neříkejte si  "vždyť já to zvládám, zvládnu to sám".
Protože máte opravdu jen 2 možnosti - jedna  - doživotní abstinence a důstojný, plnohodnotný život a druhá je cesta do kanálu. Nic mezi tím.

#69 7. 7. 2008 14:47

emanuela
♥♥-----

Ahoj souhlasím se vším co je zde napsáno a sama jsem si tím prošla, na jedné straně úžasný člověk na druhé straně troska a tahle věta vystihuje vše:Protože máte opravdu jen 2 možnosti - jedna  - doživotní abstinence a důstojný, plnohodnotný život a druhá je cesta do kanálu. Nic mezi tím.
Manžel končí léčbu ve čtvrtek a dal nevím co bude, ale přeji mu hodně stěstí. Sám ale určitě nechce abstinovat doživotně, protože alkoholem žil a měl ho rád, je to opravdu těžky. Nevím třeba to překoná, jako manželka mu přeji hodně štěstí.A vám všem pokud máte doma alkoholika jiná cesta není, odejdite od něj a nebo on sám bude chtít se vyléčit a pak mu pomáhejte, nikdy nepřinutíte nikoho k něčemu co sám ten člověk nechce. Chodila jsem do léčebny, jsou tam normální lide, ale každý snad první je rozvedený, je jich málo co mají manželku a k tomu milenku, tak jako třeba můj muž a stojí za ním.  ŽIVOT JE VELKÝ BOJ, ALE KAŽDÁ VELKÁ RÁNA KTERÁ VÁS POTKÁ VÁS POSUNE DÁL............................,

Není tady

#70 9. 7. 2008 14:30

Maciatko400
♥♥-----

Ahojte, ako sa vam dari smile? Pisem vam z italy, kde som pracovne od pondelka, vcera to bol mesiac co som "cista" po preslape, viem kratko ale potesi, osmeho je moje stastne cislo, tak si kazdeho osemeho na to pomyslim, dufam ze s cistou hlavou stolt. .

Emanuela, z tvojich slov citim, ze si manzelom sklamana, a nie je len jeho alkoholickym problemom ale aj milenkou...
"Sám ale určitě nechce abstinovat doživotně, protože alkoholem žil a měl ho rád, je to opravdu těžky" Ak nechce a nebude, potom bolo liecenie zbitocne, lebo zase do toho spadne... A ak s nim nie si stastna celkovo, nie len kvoli alkoholu, tak nebude lepsie sa s nim rozist tak ci tak? Neviem, nepoznam vas vztah, ale tak by ti neublizoval...

A to ze je podpora partnerov alkoholikov dolezita je fakt, ale ked si ju nevazia a su v tom aj ine zalezitosti, ako napr. milenka, tak ja sama by som od takeho partnera odisla...

Není tady

#71 9. 7. 2008 14:35

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

Maciatko400 napsal(a):

Ahojte, ako sa vam dari smile? Pisem vam z italy, kde som pracovne od pondelka, vcera to bol mesiac co som "cista" po preslape, viem kratko ale potesi, osmeho je moje stastne cislo...
A to ze je podpora partnerov alkoholikov dolezita je fakt, ale ked si ju nevazia a su v tom aj ine zalezitosti, ako napr. milenka, tak ja sama by som od takeho partnera odisla...

100%-ní SOUHLAS ....... (ostatně jedno přísloví říká: Nehažte perly sviním).... dumbom

Upravil(a) Slavek17 (9. 7. 2008 15:00)

Není tady

#72 9. 7. 2008 16:59

emanuela
♥♥-----

Ahoj, souhlasím s názorem.Pořád jsem manželka a prožili jsme spolu 29 let, já se chovala  někdy hnusně, manžel pil, každý máme nad tím svůl podíl a to si člověk musí uvědmit.Ale pokud manžel odejde k milence není  řešit. Manžel zítra se vrací  z léčení a určitě nemá jasno, prostě ted už to musím řešit já. Léčba mu dala zabrat, po psychické stránce to nebylo někdy jednoduchý, ale nelituji ho, myslím že s  mu trošku zastavil čas a to bylo dobře.
Já si tedy přeji mít hlavně klid a manželovi hodně štěstí i kdyz vím že mě stále bude vyhledávat, bohužel jsem jenom jeho rodina. Všem radím pokud si chlap najde milenku řeště to hned, nenechte se uhlácholit že to vyšumí, ba ne spíš pak každý zašne kalkulovat a je to vše horší. Každý si svoji cestu musí najít sám, my můžem dát svůj názor, nikoho nemůžem nikam tlačit. Každý to pochopí ci je zprávný.

Není tady

#73 11. 7. 2008 9:41

Maciatko400
♥♥-----

Ano Slavek, mas pravdu, ked som zalozila tento prispevok, bola som trochu prekvapena prvymi reakciami... Ale je zrejme potrebne rozlisovat alkoholikov, ktori maju pocit ze ziadny problem nie je, nic sa nedej a nemaju potrebu svoj alkoholizmus liecit, potom tych, ktori nie su vnutorne presvedceni, ze problem maju, ale tlaci ich do liecby rodina, priatelia alebo okolnosti, u tych vacsinou liecba uspesna nie je, no a potom ti, ktori si po case svoj problem uvedomuju, riesit ho chcu, vedia, ze to ide tazko a podpora rodiny ci priatelov im pomoze, ale musia sa chciet liecit kvoli sebe, kvoli svojmu zivotu a nie aby dokazovali najblizsim, ze to zvladnu, lebo tak to nefunguje...

Emanuela viem, zie pricina problemov vo vztahoch nie je nikdy ciernobiela, to iste. Ako dopadol manzelov navrat z liecenia? Ma pracu, alebo moznost nastupit do prace? Je dolezite, aby teraz nemal vela volneho casu a kratil si ho popijanim. Trosku tomu nerozumiem, on byva teda u milenky alebo u teba? A kolko ma tu milenku? Myslis, ze by sa vas vztah dal este zachanit, po vzajomnom rozhovore a urcitych zmenach a chces to vobec este? Samozrejme, je to len a len vasa zalezitost, ak nechces o tom pisat, pochopm to smile, ale ako sa drzi po lieceni by ma zaujimalo... dik.

Není tady

#74 12. 7. 2008 8:21

emanuela
♥♥-----

Ahoj odpovídám na dotaz:
Emanuela viem, zie pricina problemov vo vztahoch nie je nikdy ciernobiela, to iste. Ako dopadol manzelov navrat z liecenia? Ma pracu, alebo moznost nastupit do prace? Je dolezite, aby teraz nemal vela volneho casu a kratil si ho popijanim. Trosku tomu nerozumiem, on byva teda u milenky alebo u teba? A kolko ma tu milenku? Myslis, ze by sa vas vztah dal este zachanit, po vzajomnom rozhovore a urcitych zmenach a chces to vobec este? Samozrejme, je to len a len vasa zalezitost, ak nechces o tom pisat, pochopm to smile, ale ako sa drzi po lieceni by ma zaujimalo... dik.

Manžel došel ve čtvrtek z léčebny, něco si doma podělal, jako poštu atd a odešel od té doby jsem se s ním neviděla. Určitě nepije, zda začné pít nevím. Myslím, že ano , ale až tak po roce. Myslela jsem, že v léčebně se rozhodne, vrátí se domů, ale nerozhodl se tak, ani neměl odvahu mě zavolat. Ale pozor když byl v léčebně mě pravidelně volal.Jezdila jsem za ním ani slovem se nezmínil psycholožce , že se mnou nežije.V době kdy došel  domů jsem nebyla doma, byla v práci, ale ta moje  je 5 min od bydliště a ví kde pracuji, mohl za mnou klidně dojíd. A proč co by mě řekl???.Nyní já nemám co už  dotat. S manžeůem jsem žila 29 let, z toho v podstatě pil ale až poslení roky se to ztupnovala, kdy jme se odcizili našel si milenku a ted je snad vyléčený alkoholik odešel.Milenka je samozřejmě mladší je jí 38 let, mě 49 let. Ale já nejsem usedlí typ, jsem sportovní typ, samostatná ženská. A sex jsaem s manželem měla kdykoli jsme se viděli, v tom problém nebyl. U nás k tomu došlo tak, že on hledal změnu, pak ji našel a za mnou jezdil jako za milenkou, manželkou, měl u mě zázemí , oporu, prostě plno problému jsem mu pomohla vyřešit. Nyní už mě nepotřebuje, práce mu zůstala nastupuje do té stejné, jelikož jeho šéf je můj dobrý kamarád, tak jsme tak domluveni.Léčit se šel proto, že v práci mu dali na vybranou, bud se půjdeš léčit a nebo odejdeš ze zaměstnánmí.Opět jsem mu problém vyřešila.Většinu věcí má zatím doma, ale věřím že se odstěhiuje na stálo a podá žádost o rozvod!!!!!!!!!!!!Předpokládám, že náš život ve třech příchodem manžela s léčebny skončil.Nyslím, že už mě ted nepotřebuje.Určitě mě to není jedno, spíš jsem vždy mu pomáhala, 3 dny se neozve, pak zavolá a je to pořád dokola.Víš jak jsem se chovala jako ten alkoholik, závislá na manželovi, sice nevím proč.On už pro mě nedělá nic, asi je to tím, že ho znám od svých 16 let jsem na něj zvyklá.Potřebuji sama pomoc, abych se od nej odpoutala, no snad to zvládnu.Mě mrzí, že nemá v sobě trochu slušnosti a přímo mě do očí říct jak chce žít, prostě bez řeči uteče......... pak zavolá a já zase mu podlehnu a takto jsme žili 2 roky.Vina je nyní na mé straně , že mu to toleruji.Je to závislost na partnerovi.

Není tady

#75 31. 7. 2008 10:18

Maciatko400
♥♥-----

Ahojte, ako sa mate smile? Emanuela ako s manzelom, drzi sa? Podarilo sa ti od neho odputat?
Ja sa nastastie drzim tummenupp, teraz ficim na zumbe - tanecny aerobic ktoremu sa venujem, cez vikend som si bola spravit certifilkat na instruktorku zumby v londyne, sme len 7 (satocni lol) na slovensku, trenujem teraz kazdy den je to super, tak ani nemam cas vymyslat smile. A aj s poloviciakom to vyzera, ze to zvladneme smile. Tak vam chcem poslat pozitivnu energiu, teraz jej mam aj na rozdavanie lol a drzim vsetkym palce nech sa dari tummenupp smile.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí