Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#26 1. 7. 2008 13:51

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Re: Alkoholizmus - alkoholici a ich partneri...

Nefrit, neboj se, není to tak těžké....já jsem zpočátku měla obavy a dělala si rozpis dne, plány, abych byla stále v činnosti. Možná to bylo dobře, možná ne. Jsou i takové metody. Vím, ale, že stálá myšlenka na TO, abych nezklamala, abych vše stihla, splnila, že je dost vyčerpávající a člověk může být pod stresem. Zkus na to přestat myslet a užívej si krásného života do kterého nepatří jed alkoholu. Dělej si radost jinak.

Není tady

#27 1. 7. 2008 14:16

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Wiki napsal(a):

Nefrit, neboj se, není to tak těžké....já jsem zpočátku měla obavy a dělala si rozpis dne, plány, abych byla stále v činnosti. Možná to bylo dobře, možná ne. Jsou i takové metody. Vím, ale, že stálá myšlenka na TO, abych nezklamala, abych vše stihla, splnila, že je dost vyčerpávající a člověk může být pod stresem. Zkus na to přestat myslet a užívej si krásného života do kterého nepatří jed alkoholu. Dělej si radost jinak.

Wiki,poslední dobou si dělám neustále radost a s tím ,co jsi napsala plně souhlasím. Můžu říct,že všechny střízlivé dny si vychutnávám o hodně líp jak dřív. smile A opravdu pomáhá nemyslet na to.

Není tady

#28 1. 7. 2008 17:09

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Vzpomínám si, že jsem dokonce přemýšlela i o tom, co budu kde pít? Jak to řeknu? Jak odmítnu....? Co udělám až bude přípitek? Pořád strach, obavy, nejistota. A přitom je to tak jednoduché...

Nejvíc mi pomohla práce. Prošla jsem rekvalifikací, zkrátka jsem začla všechno , ale ÚPLNĚ všechno znovu. Bylo to jako znovu se narodit. Za každý rok jsem porostla o 5let. Vlastně začneš jinak přemýšlet. Ruku v ruce s tímto roste sebevědomí....atd. A pak už tě nic nezastaví.

Zkrátka  a jednoduše škrtnout alkohol a vymazat ho a žít. Naplno. Nezapomeň na odměny! První moje odměna byla zimní kožená nádherná bunda - sako s kožíškem. Dříve bych si ho nikdy ! nekoupila (takový nerozum!! tak hříšně drahý!!). Ale já jsem se rozhodla, že si ho zasloužím. ...a taky jsem si ho užila, 100x jsem slyšela - "jé, tobě to sluší.., ty máš krááásnou bundu.." To jsem se vždy jen krásně usmívala a věděla své. Ano sluší, ano zasloužila...stojí to za to !!
Nefrit neboj, věř si, chval se a odměňuj ! smile

Upravil(a) Wiki (1. 7. 2008 17:12)

Není tady

#29 1. 7. 2008 22:45

Maciatko400
♥♥-----

Ahojte smile,
Wiki, je zrejme pravda, ze clovek najskor musi padnut dost hlboko, aby sa mohol odrazit od dna a zacat smerovat hore, ak s tym niekto nezacne mat fakt vazne problemy, castokrat to neriesi az kym to neprerastie v peklo a ono to skor ci neskor prerastie vzdy... Mas moj hlboky obdiv, ze si to zvladla a tesim sa, ze to ide ked sa chce. Mne aktivity pomahaju, ale urcite to neprehanam, aby som bola v strese. A je dolezite, aby sme mali v podvedomi, ze nesmieme pit ale aby alkohol nebol kazdodenny strasiak a nekrutili sa nase myslienky okolo toho, ze sa nesmiem napit ani za nic. Ja som sa na tomto posmykla, ale dobre, ze sa tak stalo, ta skusenost ma obohatila a teraz viem, ako to riesit, keby sa to naaaaahodou zopakovalo. Proste nezatlkat, neriesit sama a hned vyhladat pomoc a stopnut to v zarodku. Ale dufam, ze sa mi to uz nestane, pevne dufam, lebo ano dni bez alkoholo su naplnene, pestrejsie a dlhsie tummenupp . Nastastie blizke okolie to vie a pred nimi nemusim vysvetlovat preco nepijem a ked sa nahodou dostanem do spolocnosti nie az takej blizkej, poviem ze beriem lieky na zaludok, na ktore pit nemozem. Nemusi to zas vediet kazdy, ludia vedia byt zli a odcudzujuci.
A co sa tyka vztahu, mrzi ma to lebo priatel stal pri mne velmi dlho a vlastne vdaka nemu som teraz tam kde som, ale chapem, ze ma problem s doverou a bez nej to vo vztahu nejde. Ked uz bolo dobre, pred preslapom, tak sme planovali aj spolocne byvanie, rodinu, ono to zaboli, ked clovek strati vlastnou vinou na com mu zalezi, niekoho s kym si inak skvele rozumie. Hlavne v dnesnej dobe divokych medziludskych vztahov...
Nefrit, mas pravdu aj mna ta skusenost svojim sposobom posilnila a zistila som kto pri mne naozaj stoji, ale ano aj vela vzala a uz nechcem stracat kvoli vlastnej "hluposti". A deticky su urcite tiez velkou motivaciou. Mozem sa este opytat, ci ste to s manzelom prekonali? Ale zrejme, ked si zacala pit kvoli samotnemu vztahu, boli v tom aj ine problemy...

Tiez som teraz na krizovatke, chcem zmenit pracu, cestujem uz roky a nie je to vzdy lahke, riesim byvanie, to zalezi aj od toho, ako dopadne moj vztah a teda riesim trojrocny vztah, ci bude mat este sancu prezit alebo nie...

Není tady

#30 2. 7. 2008 11:45

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Maciatko, hezky jsi to napsala...

Já jsem přišla komplet o všechno. O bydlení, rodinu, manžela, dítě, peníze, práci, hrdost, sebevědomí...
Sbírala jsem se doslova z mínusu. Pomohla mi jedna osoba. A dokonce to ani nebyl chlap. Vytáhla mě z bahna, kde jsem se válela - i když jsem se pokoušela vstát , chvíli mě "přidržela", když jsem byla vratká a klouzala zpět, a pak mě "naučila chytat ryby". Dnes "chytám" výborně a naopak zase já rozdávám. Už je to tak 10,11let, ale vzpomínám si na tu beznaděj jako dnes. Nikdo nepochopí jak, proč, se to děje, dnes ani já sama.

Je strašně důležité dokázat  a  zjistit, že jsi samostatná a soběstačná jednotka. Nemůžu si dovolit, aby moje pohoda závisela na tom, jestli mě dnes partner miluje nebo už ne. Jenže ten výsledek !!! Ten tedy stojí za to !!Jakmile toto zjistíš, tak je ti celý svět u nohou. Držíš si všechny drátky a nitky v rukou a pohybuješ s nimi tak, jak ty chceš. Možná, že toho šlo docílit i jinak, tak nějak normálně, tak, jak to dělá 90%populace, ale já ne. Já na to musela přijít takto. Přesto všechno, jak to bylo příšerné, jsem dnes ráda, že jsem tuto lekci dostala.

A o tom pití ve společnosti: já řeknu jednoduše nechci děkuju. Dám si např. colu. Nebo to , na co mám chuť. Absolutně nikomu nic neobjasňuju, ani se nevymlouvám. Proč taky???Prostě NECHCI a tečka.  Dělám si prostě to, co chci! A alkohol, jsem si všimla, že 10let jaksi nepostrádám. Je to tak jednoduché.
Holky? držím Vám palce a mějte se krásně!

Není tady

#31 2. 7. 2008 14:16

Maciatko400
♥♥-----

Ahoj Wiki, tak to som nestusila, ze az takto, mrzi ma to, ze si o vsetko musela prist, ale asi to bolo potrebne a o to viac ta obdivujem, ze si to zvladla tummenupp . Pomoc niekoho, je uz jedno ci partnera, kamosky ci rodica je fakt nesmierne dolezita. Riesila si to aj s pomocou odbornou? Zrejme hej... Samozrejme, ze vydrzim kvoli sebe, nie preto aby som niekomu nieco musela dokazovat, na com som sa posmykla, tak to nefunguje hmm. Dufam, ze aj ja ked sa o desat rokov obzriem spat, si poviem hmmmm boli to skvele roky a boli bez alkoholu a este ma vela takych caka smile!!

Není tady

#32 2. 7. 2008 14:24

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Selima napsal(a):

No, nie že by fajčneie bolo bohviečo - ja sama mám počínajúcu astmu a dym mi nerobí dobre, ale ešte som nepočula, že by fajčiar kvôli svojmu zlozvyku prišiel o zamestnanie či rodinu, alebo že by v rauši páchal veci na hranici zákona alebo aj za ním... Návykovosť je vysoká, dedičnosť - to neviem posúdiť, zdravotné dôsledky môžu byť vážne, ale spoločenský dopad je asi neporovnateľne menší.

offtopic  když tedy píšete, že existují geny alkoholika , existují  i geny závislosti na  kouření ?

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#33 2. 7. 2008 14:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Podľa mňa exisutjú gény, ktoré predstavujú zvýšené nebezpečenstvo podľahnúť takejto závislsoti. Tak ako existujú gény náchylnosti priberať, apod.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#34 2. 7. 2008 14:31

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

.... Tak ako existujú gény náchylnosti priberať, apod.

a to je hóódně  nebezpečné  lol wink

Není tady

#35 2. 7. 2008 14:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

usch stolt O tom by som mohla robiť prednášky... grater kapitulation

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#36 2. 7. 2008 14:35

Maciatko400
♥♥-----

jessika ano existuju, hlavne ked fajci matka, aj ked cez tehotenstvo nefajci... A ano aj predispozicie na obezitu su geneticky dane, ale so vsetkym sa da "bojovat" wink a samotne prejedanie, to neviem big_smile

Není tady

#37 2. 7. 2008 14:40

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Nejsem si úplně jistá,ale mám pocit že jsem četla,že to nejsou geny náchylnosti přímo na alkohol,nebo kouření,ale způsobu jak řešit krizové situace.Prostě dotyčný bude řešit problémy závislostí na droze všeobecně.Záleží jaký má  příklad např. v rodině, v partě kamarádů a tak ....Aspoň jsem to takhle pochopila já.

Není tady

#38 2. 7. 2008 14:40

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Maciatko400 napsal(a):

jessika ano existuju, hlavne ked fajci matka, aj ked cez tehotenstvo nefajci... A ano aj predispozicie na obezitu su geneticky dane, ale so vsetkym sa da "bojovat" wink a samotne prejedanie, to neviem big_smile

tak u nás kouří všichni v rodině ... kam okem dohodíš... po meči i po přeslici, vlastní i přivdaní/přiženění...
ale JÁ nekouřím a NIKDY (i když to slovo je tady zakázané) kouřit nebudu...

Není tady

#39 2. 7. 2008 14:43

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Tak ty geny na přibírání jsem chytla asi taky...přes koleno big_smile

Není tady

#40 2. 7. 2008 14:43

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Jessika napsal(a):

A co na to tvoj chlap, nechyba mu to? tongue

Upravil(a) Oxi (2. 7. 2008 14:43)

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#41 2. 7. 2008 14:49

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Chlap chodí na kouření jinam ....................... třeba do hospody, tam hulí snad všichni big_smile

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#42 2. 7. 2008 14:50

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Oxi napsal(a):

Jessika napsal(a):

A co na to tvoj chlap, nechyba mu to? tongue

gloria nezlob gloria

Není tady

#43 2. 7. 2008 14:51

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Je lepší za slovem "nekouřím"....dodávat "cigarety"   big_smile

Není tady

#44 2. 7. 2008 14:52

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

KALIK napsal(a):

Chlap chodí na kouření jinam ....................... třeba do hospody, tam hulí snad všichni big_smile

Ale ne vsem tongue

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#45 2. 7. 2008 14:52

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Nefrit napsal(a):

stoltstoltstolt

Není tady

#46 2. 7. 2008 14:56

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Dělám v práci většinou s muži,tak jsem se to prostě naučila ,aby nedocházelo k mylným představám smile

Není tady

#47 2. 7. 2008 15:03

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Oxi napsal(a):

Nefrit napsal(a):

stoltstoltstolt

myslela jsem , že to je nutné už jen pro puberťáky wink big_smile

Není tady

#48 2. 7. 2008 15:04

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Si snad myslis ze som nejaky starec ci co? tonguelol Za par dni mam 19 tongue

Není tady

#49 2. 7. 2008 15:08

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Oxi napsal(a):

Si snad myslis ze som nejaky starec ci co? tonguelol Za par dni mam 19 tongue

jo, "odtial to tak vyzerá" wink

Není tady

#50 2. 7. 2008 15:21

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Jessika napsal(a):

Oxi napsal(a):

Nefrit napsal(a):

stoltstoltstolt

myslela jsem , že to je nutné už jen pro puberťáky wink big_smile

Ne,ne, čím starší tím horší lol

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí