Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 30. 6. 2008 14:36

Maciatko400
♥♥-----

Alkoholizmus - alkoholici a ich partneri...

Najprv som sem zalozila moj prvy prispevok, "Aky rozchod skor preboli", ale podstata je alkohol. Potom som nakukla do inych tem a pani, velmi vela ich tu je, co sa tyka problemu alkoholu vo vztahoch.
Vacsinou sem ale pisu priatelia a partneri alkoholikov, ja som na druhej strane, abstinujuci alkoholik a aj moj priatel to tazko nesie. Ak uz nezachranim moj vztah, mozno pomozem vam ostantym, partnerom alkoholikov... Je vas urcite vela, pretoze aj nas s tymto problemom su statisice. Ale verte mi, ze tak ako tym trpite vy, my tym trpime 100 nasobne viac, aj my chceme mat narok na pekny zivot a partnerske vztahy, nezasluzime si ich, za to ze sme zlyhali? A aby sa to opat nestalo, aby sme tym, ktory to este neriesia pomohli, je potrebna vasa podpora a pochopenie, s vami nasimi partnermi to rozhodne zvladame lahsie pussa a mnohi to aj zvladneme tummenupp. Na zaciatku som sa o tom hambila hovorit, ale cim viac sa stretavam s touto problematikou, tym viac vidim ze je treba o tom hovorit, hlavne z druhej strany, lebo tych, kt. alkoholova zavyslost poznacila, ci uz ako zavyslich, abstinujucich alkoholikov alebo ich partnerov je tak straaaaasne vela butter

Není tady

#2 30. 6. 2008 15:00

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Alkoholizmus - alkoholici a ich partneri...

Podla coho usudzujes, ze alkoholik trpi vo vztahu viac, ako normalny, zdravy clovek vo vztahu s alkoholikom? Mas nejake oficialne (alebo aj neoficialne) statistiky miery trapenia vo vztahoch poznacenych alkoholom?
Pekny zivot a pertnerske vztahy niesu narokovou zlozkou zivota, vacsinou na tom musia makat poctivo cely zivot wink O alkacovi, ktory zatriezva fnuka a slubuje, ale aj tak je furt nas*acky tazko mozeme povedat, ze sa snazi ... Okrem toho snaha sa ceni u malych deti, u dospelych jedincov vysledky wink

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#3 30. 6. 2008 15:35

Maciatko400
♥♥-----

Oxi, alkoholik netrpi len vo vztahu, ale celkovo v osobnom, pracovnom, spolocenskom zivote, fizicky aj psychicky... Niktori si to uvedomia, niektori nie. A alkoholici vela kvoli zavyslosti stratia, tak ako vsetci zavysli. Nepotrebujem statistiky, mam vlastnu skusenost aj z jednej aj druhej strany, aj moj otec bol alkoholik. "Normalni, zdravi ludia..." Necitim sa byt nenormalna a ked abstinujem ani chora, aj ked moj organizmus to samozrejme poznacilo, ale som este mlada a nastastie nie je to nic, co by sa nedalo zvladnut a preliecit.

"O alkacovi, ktory zatriezva fnuka a slubuje, ale aj tak je furt nas*acky tazko mozeme povedat, ze sa snazi", suhlasim, ale su aj taki, co s tym nieco chcu robit a robia a tu je potrebna aj ta snaha a pevna vola, ktore sa podla mna cenia cely zivot, nie len u malych deti a vo vsetkych aspektoch zivota a v pripade alkoholizmu je cenenym vysledkom abstinencia...

Není tady

#4 30. 6. 2008 15:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Mačiatko, ale poznám dvoch mužov, ktorí sa rozhodli radšej nemať vlastné deti, aby tie raz netrpeli ako oni a aby sa ich "alkoholické" gény nešírili... Máš toto premyslené? Napríklad teda...
Okrem toho, moja teta sa až do stýrkovej predčasnej smrti tárpila - a vlastne sa trápi aj teraz, s bratrancom. Ten chodí na Hraničnú, ale... stále to nad ním visí. Myslím, že ona by si - keby bola mala dostatok informácií, ako že nemala - už alkoholika nevzala a nemala by s ním deti. A ja úplne chápem prečo. Mmch, jedným z mužov, čo sa rozhodli nešíriť ďalej svoje gény, keďže videl, kakú paseku to robí v rodine(všetci muži z ich rodiny mali problém s alkoholom), bol jeho synovec. Klobúk dolu pred ním! godlike godlike BI. A zatiaľ bojuje s alkoholom s miernou prevahou, aj keď to vyzerá na remízu... Strýka alkohol vlastne asi zabil, alebo mu k smrti aspoň pomohol. (Strýko bol švagor mojej mamy, priženený do našej rodiny, synovec je z JEHO vetvy rodiny, syn jeho brata - aby bolo jasné).

Upravil(a) Selima (30. 6. 2008 15:43)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5 30. 6. 2008 15:58

Maciatko400
♥♥-----

:-O, to nemam mat deti, aby som nesirila geneticke zatazenie, uf silna kava, a co ti co maju v rodine cukrovku, astmu, srdocve poruchy a milion inych chorob, ktore dnes vo svete su. Su geneticky zatazeni ludia, ktori vzivote s alkoholom problemy nemali, niektori dokonca abstinuju z presvedcenia, nie preto, ze mali niekedy problemy s alkoholom. Tam kam chodim, su ludia zo vsetkych socialnych vrstiev, vekovych kategorii muzi aj zeny, su tam aj drogovo zavysli - deti, lebo drogova zavyslost sa prejvuje skor, vsetci ti ludia si uvedomuju, ze maju problem a chcu ho risit.  Uf, z tychto dvoch prispevkov mam pocit, ze sme menejcenni, co s nami, zakazat nam mat deti, izolovat nas? Na svete su miliony ludi so zavyslostami... Nie je lepsie o tom probleme diskutovat, preco je to tak a ako to riesit? Dost ste ma zaskocili... A este k tym detom, aku mas zaruku ze dieta geneticky nezatazneych rodicov sa nestane alkoholikom alebo drogovo zavyslim, potom co ked sa neda vyhovorit na geneticke zatazenie, aj ono by nemalo mat deti, aby bola ochranena dalsia generacia? Priznam sa, zaskocila si ma takto som nad tym nikdy neuvazovala.

Není tady

#6 30. 6. 2008 16:08

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Maciatko400 napsal(a):

Uf, z tychto dvoch prispevkov mam pocit, ze sme menejcenni, co s nami, zakazat nam mat deti, izolovat nas?

To je tvoj pocit wink a podla teba 100 x silnejsi, ako ked niesme alkoholici, ze?
Nikto ti nezakazuje mat deti. Radsej sa skus pozriet na svoj pohlad na vec:
Ked alkoholika beriem ako choreho cloveka tak pindas, ale ked ti to vyhovuje, zrovnavas to s beznymi chorobami (a co ti co maju v rodine cukrovku, astmu, srdocve poruchy a milion inych chorob). Nieje to trosku ucelove?
Neberiem ta ako menejcennu, avsak nesuhlasim s tvojim tvrdenim, ze alkac trpi vo vztahu viac, ako jeho zdravy partner. Skor naopak, vase excesy nam poseru 24 hodin z kazduckeho dna, ale vam je to luto len vo chvilkach cistej hlavy wink

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#7 30. 6. 2008 16:12

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Maciatko400 napsal(a):

:-O, to nemam mat deti, aby som nesirila geneticke zatazenie, uf silna kava, a co ti co maju v rodine cukrovku, astmu, srdocve poruchy a milion inych chorob, ktore dnes vo svete su. Su geneticky zatazeni ludia, ktori vzivote s alkoholom problemy nemali, niektori dokonca abstinuju z presvedcenia, nie preto, ze mali niekedy problemy s alkoholom. Tam kam chodim, su ludia zo vsetkych socialnych vrstiev, vekovych kategorii muzi aj zeny, su tam aj drogovo zavysli - deti, lebo drogova zavyslost sa prejvuje skor, vsetci ti ludia si uvedomuju, ze maju problem a chcu ho risit.  Uf, z tychto dvoch prispevkov mam pocit, ze sme menejcenni, co s nami, zakazat nam mat deti, izolovat nas? Na svete su miliony ludi so zavyslostami... Nie je lepsie o tom probleme diskutovat, preco je to tak a ako to riesit? Dost ste ma zaskocili... A este k tym detom, aku mas zaruku ze dieta geneticky nezatazneych rodicov sa nestane alkoholikom alebo drogovo zavyslim, potom co ked sa neda vyhovorit na geneticke zatazenie, aj ono by nemalo mat deti, aby bola ochranena dalsia generacia? Priznam sa, zaskocila si ma takto som nad tym nikdy neuvazovala.

Myslim, ze kazdy trpici nejakou  vaznou prenosnou chorobou by mel dukladne zvazit , jestli bude mit deti.

Není tady

#8 30. 6. 2008 16:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Nie, nie zakázať, ale priznať si, že mám problém, že som problémový partner - a priznať to aj tomu sovjm unajbližšiemu človkeu, a potom sa s tým naučiť žiť. Nie všekty choroby sú geneticky podmienené, cukrovka II. typu je získaná, astma alergického pôvodu dtto, srdcové poruchy - no, ľuďom so závažnými poruchami odporúčajú nemať deti; ale ako sa rozhondú, je samozrejme vždy na nich. Všetko je vždy na jednotlivcoch. Ja si proste len pamätám, ako sa bratranec triasol, keď jeho opitý otec - ktorý bol zatriezva najlepší a najmilujúcejší rodič a človek všeobecne - prišiel domov opitý, a ako sa nevedel sústediť, triasli sa mu ruky... hrozné. A to si strýko netrúfol naňho ani na svoju ženu a moju tetu fyzicky, lebo keď raz na ňu vztiahol ruku na tehotnú, zbila ho tak, že ho zošívali na chirurgii. Keď strýko zmizol, bratranec skoro nezmaturoval. Až o tri roky identifikovali jeho mŕtvolu, vylovenú z Dunaja... sad aj taký koniec môže mať manželstvo s alkoholikom, bohužiaľ. A to som ho fakt mala rada a obdivovala jeho šikovnosť, muzikálnosť a veselú náturu, keď práve nepil... kapitulation
Podľa mňa žiť s alkoholikom je ako žiť s človekom, nad ktorým visí Damoklov meč nejakej choroby ako reálna hrozba. Sú takí ľudia, čo sa na to dajú, a ja ich obdivujem, ale je to skutočné riziko, to si nič nezastierajme. Aj s tým dodatkom, že mnohí ľudia majú sklon k alkoholizmu ukrytý  a prepukne až neskôr v živote, počas nejakej krízy, alebo tak. To je holý fakt... Prvý krok k náprave je priznať si to a niečo s tým robiť(tu klobúk dolu, Mačiatko godlike ), ďalší je minimalizovať straty či prípadné riziko.

Upravil(a) Selima (30. 6. 2008 16:17)

Brita

Není tady

#9 30. 6. 2008 16:27

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Mačiatko, a co bys chtěla slyšet? Alkoholismus je tvůj problém jen do chvíle, kdy to zasáhne do života druhého . Pokud abstinuješ, nemůže po druhém chtít, aby nepil nebo nechodil do hospody, tím spíš není jeho povinnost, i když tě miluje, tě hlídat . V podstatě tvoji otázku nechápu.

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#10 30. 6. 2008 16:51

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Selima napsal(a):

Nie, nie zakázať, ale priznať si, že mám problém, že som problémový partner - a priznať to aj tomu sovjm unajbližšiemu človkeu, a potom sa s tým naučiť žiť. Nie všekty choroby sú geneticky podmienené, cukrovka II. typu je získaná, astma alergického pôvodu dtto, srdcové poruchy - no, ľuďom so závažnými poruchami odporúčajú nemať deti; ale ako sa rozhondú, je samozrejme vždy na nich. Všetko je vždy na jednotlivcoch. Ja si proste len pamätám, ako sa bratranec triasol, keď jeho opitý otec - ktorý bol zatriezva najlepší a najmilujúcejší rodič a človek všeobecne - prišiel domov opitý, a ako sa nevedel sústediť, triasli sa mu ruky... hrozné. A to si strýko netrúfol naňho ani na svoju ženu a moju tetu fyzicky, lebo keď raz na ňu vztiahol ruku na tehotnú, zbila ho tak, že ho zošívali na chirurgii. Keď strýko zmizol, bratranec skoro nezmaturoval. Až o tri roky identifikovali jeho mŕtvolu, vylovenú z Dunaja... sad aj taký koniec môže mať manželstvo s alkoholikom, bohužiaľ. A to som ho fakt mala rada a obdivovala jeho šikovnosť, muzikálnosť a veselú náturu, keď práve nepil... kapitulation
Podľa mňa žiť s alkoholikom je ako žiť s človekom, nad ktorým visí Damoklov meč nejakej choroby ako reálna hrozba. Sú takí ľudia, čo sa na to dajú, a ja ich obdivujem, ale je to skutočné riziko, to si nič nezastierajme. Aj s tým dodatkom, že mnohí ľudia majú sklon k alkoholizmu ukrytý  a prepukne až neskôr v živote, počas nejakej krízy, alebo tak. To je holý fakt... Prvý krok k náprave je priznať si to a niečo s tým robiť(tu klobúk dolu, Mačiatko godlike ), ďalší je minimalizovať straty či prípadné riziko.

Ja myslim, ze nad kazdym neco visi. Ja temer nepiju , ale za to jsem silny kurak. Tak to jsme na tom skoro stejne ohledne pripadnych chorob , nebo ne\?

Není tady

#11 30. 6. 2008 16:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No, nie že by fajčneie bolo bohviečo - ja sama mám počínajúcu astmu a dym mi nerobí dobre, ale ešte som nepočula, že by fajčiar kvôli svojmu zlozvyku prišiel o zamestnanie či rodinu, alebo že by v rauši páchal veci na hranici zákona alebo aj za ním... Návykovosť je vysoká, dedičnosť - to neviem posúdiť, zdravotné dôsledky môžu byť vážne, ale spoločenský dopad je asi neporovnateľne menší.

Brita

Není tady

#12 30. 6. 2008 17:02

Maciatko400
♥♥-----

Oxi alkoholizmus je choroba, oficialna a liecitelna, aj ked dozivotne nad tebou vysi damoklov mec, ja teraz nehovorim o alkoholikoch, ktori svoj problem neriesia s nimi zit je peklo, viem zazila som, ale o tych ktori pomoc chcu a chcu s tym nieco robit, ja sa monetalne povazujem za abstinujuceho alkoholika, moje okolie o tom vie, neprisla som kvoli tomu o kamaratov, ale z vasich nazorov mam pocit, ze ak som raz do toho spadla, ruky odo mna prec - v partnerskych vztahoch, ved do toho mozem spadnut hocikedy, v com mate pravdu, mozem.
Regina, nikdy som od priatela nechcela aby na spolocnych akciach nepil, alebo od kamaratov, ktori o mojom probleme vedia, tak aby pri mne nepili. Bola som na dost akciach, kde som jedina niekedy aj spomedzi 20 ludi nepila a bavit som sa s nimi vedela. Nespravedlnujem sa, ale co sa stalo, nezmenim, len mozem ist dalej a drzat sa. A nie je nikoho povinnostou ma strazit, samozrejme, ak sa clovek chce napit, nic ho neustrazi, vzdy si cestu najde, samozrejme ze je to len na mne a mojej pevnej voly. Ide o to, ci dat abstinujucim alkoholikom a alkoholikom sancu, z vasich reakcii mam pocit, ze nie sad. A co ak by sa to stalo vasim blizkym, partnerom, rodicom, detom, co by ste robili ako by ste to riesili? Ako nealkoholici... Mimochodom, podla statistik je potencinalnym alkoholikom kazdy, kto si obcas vypije, ci uz len na akciach, tak kde je ta hranica smile?

Není tady

#13 30. 6. 2008 17:09

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth

Priznam se, ze jsem asi dost dobre nepochopila na co se nas Maciatko pta.
Z me vlastni zkusenosti -- prozila jsem svych 18 let zivota s otcem alkoholikem a trpeli jsme cela rodina. Ted po letech  ja mam svou vlastni rodinu, partner ani ja nepijeme, presto otcuv alkoholismus me svym zpusobem pronasleduje, trauma v podobe nocnich mur o otcove agresivite sem tam vystrci ruzky.  V mem pripade (i kdyz mam za sebou terapii) otcovo piti ovlivnilo muj vztah k muzum, k memu partnerovi, k dceri.....

Není tady

#14 30. 6. 2008 17:11

sunyata
♥♥♥♥♥♥-

Oxi napsal(a):

Maciatko400 napsal(a):

Uf, z tychto dvoch prispevkov mam pocit, ze sme menejcenni, co s nami, zakazat nam mat deti, izolovat nas?

To je tvoj pocit wink a podla teba 100 x silnejsi, ako ked niesme alkoholici, ze?
Nikto ti nezakazuje mat deti. Radsej sa skus pozriet na svoj pohlad na vec:
Ked alkoholika beriem ako choreho cloveka tak pindas, ale ked ti to vyhovuje, zrovnavas to s beznymi chorobami (a co ti co maju v rodine cukrovku, astmu, srdocve poruchy a milion inych chorob). Nieje to trosku ucelove?
Neberiem ta ako menejcennu, avsak nesuhlasim s tvojim tvrdenim, ze alkac trpi vo vztahu viac, ako jeho zdravy partner. Skor naopak, vase excesy nam poseru 24 hodin z kazduckeho dna, ale vam je to luto len vo chvilkach cistej hlavy wink

Presne tak tummenupp

Není tady

#15 30. 6. 2008 18:07

Maciatko400
♥♥-----

Vlastne sa na nic konkretne nepytam, bol to skor prispevok na diskusiu, pisu sem zeny, ktore maju problemy s partnermi alkoholikmi, nevsimla som si tu pirpsevok opacny, ze by sem napisal abstinujuci alkoholik, ktoremu jeho konanie a pitie narusilo vztah. Chcela som sem dat pohlad aj z druhej strany, lebo v prispevkoch radite od nas utekat ako koniec koncov aj tu. Ako som uz pisala, aj moj otec bol alkoholik, viem ze zit a alkoholikom je peklo, ale paradoxne som do toho spadla aj ja ale chcela som to riesit a riesim to. Rozmyslam o tom vsetkom, tak som sem o tom napisala. Nie je to len o damoklov meci nad hlavou, ale aj o spatnej vazbe okolia ako vidim, dost jednoznacnej. Ano, ak sa jedna o vasho partnera, ci rodica da sa od nich odist ci distancovat ak chcete a co ak sa to stane vasim detom, kam ich odlozite, nebudete to chciet riesit, pomoct im, nebudete chciet aby raz mali partnera a rodinu. Aj ja mam mamu, ktora tym trpi ale stoji pri mne aj jej pomoci vdacim za vela. Je lahsie odsudit a distancovat sa ako pomoct a pochopit. Aj vase nazory mi to potvrdzuju. Chcela som sem dat aj pohlad z druhej strany, nie je alkoholik ako alkoholik, nie kazdy si chce znicit zivot, alebo ublizovat svojim blizkym, ale ked do toho spadnete, je tazke sa z toho dostat. Vela alkoholikov zlihalo, alkohol ich zabil,  ale su aj taki, ktori dokazali abstinovat do konca zivota. Pomohli im blizky, ktori neutekali. Ale dotycna osoba to musi chciet sama kvoli sebe. Myslela som, ze tato diskusia by mohla pomoct partnerom alkoholikov, neviem, asi naivne...

Není tady

#16 30. 6. 2008 18:10

sunyata
♥♥♥♥♥♥-

Maciatko, uprimne ti preji hodne pevne vule, stesti a kuraze.

Není tady

#17 30. 6. 2008 19:24

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Maciatko, a ty abstinuješ? Od té doby, co abstinuješ, si do toho zase nespadla? Kolik abstinujících to dlouhodobě vydrží? Mě osobně to zajímá a obdivuju ty, co vydrží.

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#18 30. 6. 2008 22:28

Maciatko400
♥♥-----

Sunyata dakujem smile
Kalik ano abstinujem, ale bola to dlha cesta, uvedomenie si problemu a riesenie toho problemu. Odkedy som abstinovala uz pod dozorom odbornej pomoci, chodim na skupiny, som sa posmykla raz po dva a pol mesiaci, kratka doba viem, ale som to stopla a dobrovolne som isla na detox aby som sa zase nerozpila, su to 3 tyzdne, ja som len na zaciatku, skupiny trvaju rok a beru sa aj lieky - rok, ktore pomahaju potlacit chut na alkohol. V skupine mam napr. ludi, ktori sa posmykli po 8 rokoch ci 10 rokoch abstinencie, sa na tyzden rozpili a potom dosli na detox... a opat chodia na skupiny. Ked uz som abstinujuci alkoholik, este stale mam volbu, snazit sa abstinovat dozivotne, to je jasne, ak sa smyknem, hned vyhladat pomoc, lebo sa to moze stat za rok ci za desat, alebo sa rozpit a dorazit. Velmi dolezite je navstevovanie skupin a potom klubov, dozivotne, pomaha to abstinovat a kluby organizuju aj rozne akcie v prirode a podobne, nie je to nic nemocnicne sterilne alebo neprijemne smile. Mimochodom, je nas tak vela, ze do tych skupin sa je problem dostat, aj ked clovek chce, uz len to je dovod na zamyslenie a vela ludi to riesit chce a chodia tam, ludia ktorych keby ste bezne stretli a nikdy by ste to na nich nepovedali. Sledujem tuto tematiku, stale viac sa zacina hovorit aj o alkoholizme zien, ktory je o to zradnejsi, ze zeny casto piju tajne, lebo v nasej spolocnosti sa opilstvo muzov skor toleruje, tak isto stupa percento zien, ktore sa rozpiju na materskych dovolenkach, kolkokrat o tom ani ich najblizsie okolie nevie, lebo hladinkuju, to znamena, ze si udrzuju urcitu hladinu alkoholu v krvy, aby nemali abstinencne priznaky, nemusia ani posobit opito. Alkoholici casto piju vodku, tu nie je citit... Aj napr. takymito info, som chcela pomoct priatelom alkoholikov a ked o tom probleme pisem, je to urcity druh terapie, alebo ako to nazvat smile

Není tady

#19 30. 6. 2008 22:53

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Maciatko400 napsal(a):

Vlastne sa na nic konkretne nepytam, bol to skor prispevok na diskusiu, pisu sem zeny, ktore maju problemy s partnermi alkoholikmi, nevsimla som si tu pirpsevok opacny, ze by sem napisal abstinujuci alkoholik, ktoremu jeho konanie a pitie narusilo vztah. Chcela som sem dat pohlad aj z druhej strany, lebo v prispevkoch radite od nas utekat ako koniec koncov aj tu. Ako som uz pisala, aj moj otec bol alkoholik, viem ze zit a alkoholikom je peklo, ale paradoxne som do toho spadla aj ja ale chcela som to riesit a riesim to. Rozmyslam o tom vsetkom, tak som sem o tom napisala. Nie je to len o damoklov meci nad hlavou, ale aj o spatnej vazbe okolia ako vidim, dost jednoznacnej. Ano, ak sa jedna o vasho partnera, ci rodica da sa od nich odist ci distancovat ak chcete a co ak sa to stane vasim detom, kam ich odlozite, nebudete to chciet riesit, pomoct im, nebudete chciet aby raz mali partnera a rodinu. Aj ja mam mamu, ktora tym trpi ale stoji pri mne aj jej pomoci vdacim za vela. Je lahsie odsudit a distancovat sa ako pomoct a pochopit. Aj vase nazory mi to potvrdzuju. Chcela som sem dat aj pohlad z druhej strany, nie je alkoholik ako alkoholik, nie kazdy si chce znicit zivot, alebo ublizovat svojim blizkym, ale ked do toho spadnete, je tazke sa z toho dostat. Vela alkoholikov zlihalo, alkohol ich zabil,  ale su aj taki, ktori dokazali abstinovat do konca zivota. Pomohli im blizky, ktori neutekali. Ale dotycna osoba to musi chciet sama kvoli sebe. Myslela som, ze tato diskusia by mohla pomoct partnerom alkoholikov, neviem, asi naivne...

Maciatko,myslím ,že to není naivní.I když spousta lidí to odsuzuje,protože neví o problematice dost a taky spousta lidí všechny alkoholiky dává do pytle s "ožraly",kteří naslibují a skutek utek.Řadím se na Tvou stranu ,protože abstinovat začínám a vůbec to není lehký.Já vím,dostala jsem se do toho sama,tak se z toho zase dostanu sama i s odbornou pomocí a věřím tomu,že to zvládnu i když ne hned.Nikoho nenutím ,aby se mnou zůstal,ale obdivuju Ty co vydrží.Spousta lidí by to do mě neřeklo,a mám pár kamarádů a kamarádek,kteří stojí při mě  naštěstí a to mě drží.To jsou ty stálice ,co mě znají odjakživa,ještě před tím a ví ,čím jsem si taky prošla. Ale to není omluva.To řešení  problémů jsem si vybrala sama.Maciatko držím palečky,ať Ti to dobře dopadne hjartapussa

Není tady

#20 30. 6. 2008 23:17

Maciatko400
♥♥-----

Dakujem Nefrit smile asi ano, asi to chapu len ludia ktori si tym sami prejdu, ti co to nezazili, nas mozu podrzat, ale asi nikdy uplne nepochopia nase osobne boje s alkoholom. Ani na mna by to nikto nepovedal, kto nevie...Aj ja mam priatelov, ktori su pri mne uz roky rokuce a teraz ma tiez podporuju a o tom priatelia su a su v zivote velmi doleziti, lebo ostvaju - ti naozajstni, aj ked to napriklad partner vzda. Ale hlavne, hlavne to musime zvladnut kvoli sebe!!!! Moc moc ti drzim palce, aby si to tiez zvladla smile.

P.S. Prosim vas, ako sa do rychlej odpovedi daju dat obrazkovi smajlici, lebo tu nikde nevidim listu s nimi, dakujem smile

Není tady

#21 1. 7. 2008 0:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Mačiatko, ja to poznám skôr z tej druhej strany... zo strany ľudí, čo to zažívali S ALKOHOLIKMI. Napísala som už, že máš môj obdiv za to, že si si to priznala a šla s tým neičo robiť. To je prvý krok. Druhý krok podľa mňa je priznať si, že to nado mnou visí ako Damoklov meč... A áno, nad každým visí nejaký Damoklov meč a každý máme nejakého súkromného démona, často závislosť(na jedle, na inom človeku - Ivana wink ), ale démoni práve trochu strácjaú na moci, keď ich pomenujeme a zadefinujeme. Ďalší krok je naučiť sa nejako s tým žiť. A ďalší naučiť s tým žiť svoje okolie. Nie ľahké, to netvrdím, ale zvládnuteľné.
Môj strýko sa po rokoch nedostal poriadne ani k prvému kroku. Začal chodiť na Hraničnú, až keď mu išlo o zdravie a v podstate o život (mal tlak 200 na 140 hmm a problémy so žlčníkom, pečeňou a praskajúcimi žalúdočnými vredmi ). Akonáhle mu otrnulo, pil znovu. Bol presvedčený, že nie je alkoholik - veď všetci v jeho okolí a rodine pili (v tom mal bohužiaľ skoro pravdu, vo svojej rodine bol v podstate podpriemer, jeho otec sa uchlastal na smrť a bratia pili prvú ligu; nepila len jeho jediná sestra). Bratrancovi to trvalo kratšie, kým si priznal, že je v prd... v kýbli, ale stále ešte sa učí s týmto démonom žiť. So striedavými úspechmi. A celá rodina sa trasieme, či jeho syn nezdelil jeho sklony... hmm

Brita

Není tady

#22 1. 7. 2008 0:14

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Díky moc a jsi statečná ,že jsi to tady tak rozvířila.A myslím ,že je to dobře ,protože takzaných hladinkářů je podle mých zkušeností strašně moc a taky se k nám třeba někdo jěště přidá.Ono je to ožehavé téma a přitom téma z reálnýho života. Ti hladinkáři ,pokud tak zůstanou celý život,nikdo si jich moc nevšimne...možná ano,ale nedělají tolik problémů,protože nejsou nijak moc viditelní nebo nedělají nijak zvlášť přestřelky.Je potřeba ,aby se Ti co s tím nemají problém,seznámili.Je to problém dnešního světa,protože nikdo na láhev nepíše upozornění jak pro kuřáky.Oni jsou na tom stejně,jen to nezpůsobuje tolik problémů jak alkohol.Vše je to droga,alkohol,cigarety.tvrdá droga,jídlo.Jsou to stejný příznaky ,stejný důvody "proč",jen rozdílný účinek a rozdílný následky.Bohužel..Možná ,kdybych si to zavčas uvědomila,byla bych kuřák nebo něco jinýho.Možná kdybych se rozešla s mým nynějším partnerem a hledala bych dalšího,uspěla bych spíš jako kuřačka jak alkoholička .Tak to je smile A děkuju opravdu v duchu všem ,co se mnou zůstali hjarta

Není tady

#23 1. 7. 2008 11:28

Maciatko400
♥♥-----

Ahojte, dakujem za chapave slova pussa , hladinkarmi su skor uz spominane zeny, alebo su aj skryti alkoholici, ludia na vysokych postoch, ktori makaju od nevidim do nevidim a na uvolnenie si potom vzdy vecer daju poharik, ci dva pravidelne, ale aj im sa to moze postupne vymknut z ruk. A este som si vsimla, ze sa tu vacsinou pise o muzoch - partneroch, otcoch, strykoch atd. Ako som uz spominala, muzske pitie a chlastnie bolo vzdy v spolocnosti skor tolerovane storstark , poznam zopar znamych co s tym maju evidentne problem, ale sa nad tym len mavne rukou - zatial su este mladi aj ked niektori zenati, ale bezdetni...
Selima a co pises ty, no ono hlavne starsie generacie  albert to neriesili, nehovorilo sa o tom probleme tolko, a na liecenia sa dostali az teraz po desatrociach pitia uz so znicenym organizmom, vtedy je pomoc o to tazsia, bohuzial sa teraz profiluje generacia, ked sa musia ludia liecit uz pred tridsiatkou ak chcu, uz v tomto veku su zavysli a maju velke problemy, ja osobne mam "len" 27 rokov a zivot este pred sebou tummenupp , nasa generacia zacinala mat prve skusenosti s alkoholom okolo tych 15 rokov a vyssie, ak sa to neriesi vcas uz 30 rocni ludia zacinaju zomierat na zdravotne problemy spojene s alkoholom, ka sa to vsak lieci teraz je relativnou vyhodou, ze nemame za sebou este taku "uspesnu" a dlhorocnu pijacku karieru a lahsie sa naucime zit bez alkoholu, teda ti co naozaj chcu. Ako sme my mali prve skusenosti s alkoholo a cigami okolo patnastky, dnesne deti zacinaju mat prve kontakty ako desatrocne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kedy tato generacia zacne mat problemy so zavyslostou ako dvadsatrocni sad. A to nespominam drogy...
Nefrit ja sa teraz vela venujem sportu a tancu, velmi to pomaha a je dolezite mat vykryty cely den nejakymi aktivitami, aby clovek nesiahal po alkohole. Tiez si pila aj sama? Pises, ze kvoli partnerovi, mala si s nim problemy vo vztahu alebo si aj on rad vypil?

Není tady

#24 1. 7. 2008 12:03

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Maciatko držím ti také palce, žij si spokojeně svůj krásný nový život a absolutně neřeš co na to tvůj partner..atd. Pokud s tebou nebude chtít být, tak dobře, ať není. To na tvém novém krásném světě přece nic nezmění...ne??!

Mám podobnou zkušenost jako ty. Alkohol mě nezajímá už tak 10let. Rozhodla jsem se a ne. Moje okolí dnes ani netuší, dokonec si mysleli, že si dělám legraci.....nevěříli mi... Prostě si alkohol neobjednávám a nepiju ho. Nepotřebuju ho.  Stále jasná hlava, stále můžu jezdit. Osobní spokojenost.

Alkoholik trpí v životě strašně - ale ten je "viník", takže nemá nárok být litován a to ani sám sebou. Šanci by rozhodně dostat měl. Člověk totiž může do něčeho takového spadnou zničeho nic, ve svých bílých čistých šatečkách, při solidním zaměstnání, i při slušnosti serioznosti a zodpovědnosti. Pokud se pak octne na šikmé ploše, prostě jede dolů, strašně těžko se vstává. Pak má šanci, až dopadne na dno. Krutá, ale dobrá zkušenost.

Není tady

#25 1. 7. 2008 12:40

Nefrit
♥♥♥♥♥--

Maciatko,máš pravdu v tom ,že opravdu hodně pomáhají aktivity.Já naštěstí mám plno zálib,mám děti ,takže bych opravdu nerada skončila pod kytičkama,na to se mám pořád ještě ráda. Ke Tvému dotazu...pila jsem sama a řešila tím hlavně vztahové problémy. K alkoholu jsem se dostala vlastně až asi po 11 letech manželství.Manžel nikdy moc nepil,měl k tomu vždycky tak trochu odpor kvůli jeho otci.On pil kdysi hodně,ale teď už se hlídá a v důchodovým věku už ani moc pít nemůže.Jen ještě chci říct ,že rodina s mým problémem se taky hodně musela srovnat,ale teď se situace celkem zklidnila,takže i já jsem víc v pohodě.

Dodala bych ještě,že jsem se nikdy ...doufám nelitovala,ani to po nikom nežádám.Beru to jako hodně tvrdou zkušenost,která mě hodně nejenom vzala i dala,ale rozhodně bych se bez téhle zkušenosti napříště obešla.Asi tak smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí