Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 21. 6. 2008 14:05

REŇAS
Host

PANELÁK A JAK TRÁVÍTE VOLNÝ ČAS S DĚTMA?

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:22)

#2 21. 6. 2008 14:29

Piia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ostrava
Web

Re: PANELÁK A JAK TRÁVÍTE VOLNÝ ČAS S DĚTMA?

Ahoj,
přes týden jsem jenom s prckem, tak to chodíme do mateřského centra, na dětské hřiště nebo s balonem na louku a když přijede na víkend nevlastní sedmiletá  dcerka, tak se snažíme vymýšlet něco a nesedí doma, sama ven odmítá chodit i když děti z okolí zná, takže buď jde na hřiště se mnou a prckem, nebo vymýšlíme výlety - za tetou na vesnici a se vyřádí na zahradě, nebo do ZOO (to už je v dnešní době pěkně drahá zábava), hledám kde se v okolí pořádají různé akce pro děti, chodíme do muzea, kino si dovolíme tak 2x za rok (vzhledem k tomu, že musíme sehnat hlídání pro malého, což je u nás dost problém a navíc jenom lístky pro 2 dospěláky a 1 dítě vyjdou na 300,-), teď v létě se chystáme chodit na koupaliště (vloni otevřeli jedno veliké a celkem hezké nedaleko nás v Bělském lese), nebo jdeme jen tak na společnou procházku do lesa nebo na zmrzlinu, je fakt že se nedá pořád něco vymýšlet a ani peněženka není bezedná, takže když je chladněji tak většinou sedíme doma a to je potom celkem nuda a přitom zabíjárna na nervy.

http://lilypie.com/pic/090119/pFeE.jpghttp://b3.lilypie.com/U8lVp1/.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/18/AoeE.jpghttp://lb1f.lilypie.com/Spq8p2.png

Není tady

#3 21. 6. 2008 14:46

REŇAS
Host

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:22)

#4 15. 7. 2008 12:56

marina
♥♥-----

Já mám 5ti letou dceru a momentálně řeším podobný problém. Vždycky jsme byly hodně aktivní (jsme samy) - jezdily jsme na výlety, chodily plavat, cvičit...a najednou přišlo léto a mám pocit, že se jen nudíme v paneláku. Byly jsme u moře, bylo to skvělé, ale nakoupené jsme až až, takže to už nás ani jednu nebaví. Buď je vedro a nic se venku dělat nedá, nebo prší. Už mi to leze na mozek...a musím se přiznat, že poprvé po 5ti letech je mi opravdu smutno z toho, že jsme samy...

Není tady

#5 15. 7. 2008 18:40

REŇAS
Host

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:23)

#6 16. 7. 2008 10:06

marina
♥♥-----

Reňas, dík moc za povzbuzení...
Myslím, že problém "co s dětmi v paneláku" musí řešit hodně rodin. Někdo jezdí každý týden na chatu, ale i to musí asi časem omrzet. Užijte si dovču u moře...ale pozor - tu depresi jsem si přivezla právě od toho moře :-)))  (Bylo tam moc hezky a teď se nemůžu dostat do "reálu" :-)

Není tady

#7 16. 7. 2008 11:34

♥♥-----

Já jsem s dcerkou také sama,celý život na vesnici v baráčku a teď dva roky v paneláku.Je to děs.Ale má dcerka má výhodu,že můj BM zůstal v našem domečku,takže měsíc tráví u něho,pak týden nebo 14 dní tábor,babička s dědou a spolu máme necelých 14 dní,takže výlety a tak.Stojí to také dost peněz,je jí 11,takže dětské ceny už nikde moc nejsou,ale jsem ráda,že v paneláku tráví opravdu minimum času.Baví nás kolo,brusle,takže když je hezky je to paráda,když prší,tak doma nebo krytý bazén a nebo nějaký ten výlet.

Není tady

#8 16. 7. 2008 13:53

REŇAS
Host

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:24)

#9 17. 7. 2008 10:56

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

No myslím, že to není bydlením v paneláku, když je problém naložit s volným časem. Záleží na místě, kde žijete, na možnostech rodiny, na financích atd. I na bydlení v paneláku se dá nají hodně pozitiv - uklidíte si ty tři místnosti a máte hotovo (žádná údržba zahrady, vyklízení sklepu, půdy a daleko větších prostor pro údržbu...). Když máte štěstí na dobré sousedy, tak je vyhráno, protože i na sousedním pozemku může bydlet soused neruda, který dělá naschvály apod. Můžu porovnávat - od narození jsem 21 let žila ve velkém městě v paneláku a posléze 18 let na malém městě v domku. Dětství jsem měla moc pěkné, vůbec jsem se nenudila, přes týden škola, kroužky a o víkendu odpolední promítání v kině, bruslení na stadionu, občas cirkus, plavání na koupališti nebo v bazénu, děda nás vyvezl vlakem za město a vraceli jsme se pěšky, občas nás bral na houby, nebo jsme chodívali jen tak na zmrzlinu do města, rozhledny v okolí, kam se dalo dostat MHD a pak výšlap pěšky, na dopravní hřiště atd. Možností bylo spoustu, navíc jsme měli štěstí, že žila babička s dědou, kteří se nám taky hodně věnovali, hlavně děda měl pokaždé nějaký nápad, co podniknout.
Teď sice moje děti mají tu výhodu, že u domku je zahrádka, ale přijde mi, že se tam vlastně jen tak plácají, tady ve městě není ani pořádný dětský hřiště, jen ty zbytky, co bývaly za komunistů, jsou to spíš nepoužitelný torza, do zámeckého parku už je taky chodit nebaví, protože tam hlídá ostraha a musí se chodit jen po pěšinkách, neběhat, nejezdit na kole, nekřičet, do zámku chodí každý rok se školkou i se školou, v místním muzeu je občas výstava, která by byla vhodná pro děti (panenky, velikonoční apod...), tak to jdeme, ale to je asi tak všechno. Kino tady odpoledne pro děti nepromítá a při dnešních cenách bych za tři děti dala za film 250 Kč. Výlety do okolí už taky máme prošlý, do dvou sousedních vesnic se musí po hlavním tahu z Plžně na Č. Budějovice, tak to padá, na ostatní strany je to trochu lepší, ale není při tom žádný konkrétní cíl - žádná rozhledna, zřícenina apod. nic takového.Já všechen volný čas věnuju zahrádce a údržbě okolo baráku, zahrádku si na relax a odpočinek ani neužiju a tak si často říkám, že takhle se mi žít nelíbí, že moje dětství, ač v paneláku, bylo daleko zajímavější a akčnější. Manžel dělá i v sobotu, používá auto, máme jen jedno, takže ač jsem si udělala řidičák, tak je mi to naprd. Nejmladší syn nemá kolo, takže ani se všemi dětmi nemůžu vyrazit na kole, to beru vždy jen jedno ze starších dětí (to druhé hlídá to nejmladší) a na hodinku někam vyjedeme do okolí. To je další věc - že tady nemám babičku nebo příbuzné, tím se možnosti jak trávení volna, tak nějaké pomoci značně zmenšují.
Reňas, nezoufej a přemýšlej, i taková procházka po městě se zastavením na zmrzlinu může dítko potěšit, vyražte vlakem ne houby nebo na borůvky, čím menší děti, tím míň jsou náročný a potěší je jen samotný fakt, že jsou s mámou.

Iveta X

Není tady

#10 17. 7. 2008 16:04

REŇAS
Host

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 17:24)

NÁŠ TIP:

Zápatí