Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 6. 2008 11:45

Fifida
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2008
Příspěvky: 202

Červíci v květináči

Ahojky,potřebuji poradit,odchází mi kytka-tlustice.Dole v květináči-v misce jsem objevila cca 4-5 mm bílé červíky.
V knížce o nich nic nepíšou a na internetu jsem v podstatě taky nic nenašla.Jak je zahubit.Pomohla by mydlová voda?
Kdysi jsme na základce zalévali kytky mydlovou vodou,ale proč,to už nevim.Děkuji za všechny rady. smile


Pravý přítel jež tě v srdci chová,nezná sladká lichotivá slova,
pravdu poví třeba trpce zněla,pravdu přijmy i když zabolela.

Není tady

 

#2 21. 6. 2008 13:21

REŇAS
Host

Re: Červíci v květináči

To je těžké ti poradit,když to člověk,nevidí na vlastní oči,jak,to přesně vypadá. Já bych každopádně vyměnila zeminu a  koupila nějaký insekticid na nemocné rostliny,v zahradnictví by ti mohli přímo poradit,co to může být a co nato koupit. Já teda našla toto: ČERVCI
Červci jsou drobný,oválný hmyz,pokrytý voskovým obalem,kterým voda nepronikne. Sdržují se na rostlině do malých kolonií,obzvláště v úžlabcích listů,v korunách a u kořene. Sají šávu a vylučují sladké výkaly,dají se jen těžko vyhubit. Napadají zvláště sevřené rostoucí rostliny,tvořící růžice,jako je aeonium a africká fialka. Jiné druhy červců,vypadají velmi podobně,avšak parazitují na podzemních částech rostlin. Napadení často postihuje kaktusy a sukulenty. Zeminu polejte systematickým insekticidem,tuto metodu však nepoužívejte u kapradin nebo kaktusů. Jinou možností je,jednotlivé rozeseté červce,vypátrané v jejich úkrytech mezi listy,lehce poklepávat vatou na špejli,namočenou v ředěném denaturovaném lihu. Červce parazitující na kořenech odpudí,přidáte-li do zeminy při přesazování preparát HCH. Tak,nevím,nebylo by lepší vyměnit rostlinku za novou? wink
PS: já jsem zase nenašla nikde,proč se mi na palmě -SLONÍ NOHA,dělají takové bílé chuchvalce,vypadá to jako kousky vaty a už mi zespodu z toho asi i hnědnou listy grater,otírám to,sprchuji, a je to tam pořád,vlastně,už co jsem ji koupila,jen jsem si toho nevšimla. Takže brzy budu muset také zavítat do zahradnictví.

 

#3 21. 6. 2008 15:30

Fifida
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2008
Příspěvky: 202

Re: Červíci v květináči

Děkuji moc za vyčerpávající odpověd.Co na tu tvou květinu,tak to fakt nevim,zkus třeba Frutapon,je to olejový postřik,škůdce to udusí,to mi pomůže vždy,když mi kytky něco napadne nahoře.A tu svou tlustici mám 10 let,už je to spíš strom.Mám k ní vztah,prožila se mnou ta nejhnusnější období,ale i ty nejkrásnější.


Pravý přítel jež tě v srdci chová,nezná sladká lichotivá slova,
pravdu poví třeba trpce zněla,pravdu přijmy i když zabolela.

Není tady

 

#4 21. 6. 2008 19:50

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Červíci v květináči

Já tedy nejsem moc ne kvítečka, ale když se synovi objevili červíci, radili nám vyměnit hlínu za pařenou. Udajně to bylo v nepařené, kde zůstávají živí tvorečkové. Opatrně vydělat z květináče, opláchnout až na kořeny, dát novou hlínu ....ale nám i ta sloní noha uschla grater

Není tady

 

#5 21. 6. 2008 23:19

coveri
♥------
Registrovaný: 4. 4. 2008
Příspěvky: 9

Re: Červíci v květináči

co nejdriv prestat hojne zalevat, take se mi cervici objevili a tak nejak kdyz jsem nechala tu hlinu trosku preschnout, tak zmizeli. ale zase to nemusi prezit ani rostlinka - chce to opatrne.

Není tady

 

#6 22. 6. 2008 21:07

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Červíci v květináči

jo...a kam zmizeli červíci??? Já myslím, že zalezli ke kořeni, aby byli u vlhka....

Není tady

 

#7 23. 6. 2008 8:10

rybbka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 45

Re: Červíci v květináči

mydlova voda je na msice

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů