Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 13. 6. 2008 13:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Tarokové karty

Koupila jsem si obrázkové vykládací karty od Ivy Hüttnerové a ve volných chvílích se je učím vykládat.
Ve stejném obchodě, kde jsem karty vybírala mě zaujaly i tarokové karty (taroky, neplést s tarotem smile)
Máte někdo zkušenosti s výkladem taroků a víte, co má která karta za význam? Kromě obrázkových vykládacích karet bych se chtěla naučit vykládat i taroky; existuje návod, jak taroky hrát - ale bohužel jsem nenarazila na návod, jak taroky vykládat.
Předem vám všem děkuji za info, odkazy a pod. pussa

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#2 13. 6. 2008 14:15

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Re: Tarokové karty

Taky nevím o tom, že by existoval návod, jak Taroky vykládat. Sama je nepoužívám, takže moje úvaha bude trochu od zelenýho stolu. Vzhledem k tomu, že se jedná o totožný systém jako Tarot - 22 trumfů, 16 figur a malé karty (ty jsou ale v Tarokách v menším počtu) , soudím, že je možné aplikovat výklad tarotový - 22 velkých arkán (jaká je posloupnost a tudíž odvození, to přesně nevím), 16 figur - ty budou totožné a u malých karet bych ortodoxní nebyla, jak je zkrátka pojmeš, tak je budeš vykládat. Ostatně to platí vždy - co vykladač, to způsob nebo návod. Co se týká převedení barev na živly, řídila bych se podle citu. Nejčastěji snad platí - srdce - voda(poháry), káry - oheň(hole), piky - vzduch(meče), kříže - země(disky), no ruku do ohně za to nedám, ale myslím, že na tom příliš nefrčí, každej to má jinak a jak si to nastavíš, tak ti to bude chodit. Pro návod bych sáhla snad k Tarotu Pražskému, Marseille, možná by seděl i Rider Waite, ale je docela možný, že když už budeš mít v rukách návod i s originálními kartami, zůstaneš raději u nich. Ale možná je tady někdo, kdo bude mít lepší návrh.

Není tady

#3 13. 6. 2008 16:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Nemá to být náhodou TAROT a ne Taroky?

Není tady

#4 14. 6. 2008 21:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ne ne, Dami, TAROKY smile Tarot má své kořeny právě v tarokách, protože z taroků postupem času vznikl tarot.

Není tady

#5 14. 6. 2008 22:16

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Ne ne, Dami, TAROKY smile Tarot má své kořeny právě v tarokách, protože z taroků postupem času vznikl tarot.

To jsou mi věci....smile

Není tady

#6 14. 6. 2008 22:30

Somaia
Host

Kiaro, mohla bys mi sem dát odkaz  odkud jsi čerpala tuhle informaci? Načetla jsem o tarotu kde co, ale na tvou teorii jsem nikde nenarazila.
Měla jsem za to, že je to spíš naopak.

#7 15. 6. 2008 0:48

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Kiarko, tak jsem hledala a našla:

Tyto čtyři symboly zastupují živly a základní roviny lidské aktivity, a to následně:
- Meče: vzduch, mysl, v současných sadách piky
- Poháry: voda, emoce, v současných sadách srdce
- Hole: oheň, tvořivost, v současných sadách kříže
- Pentakly: země, materiálno, v současných sadách káry

Více na http://www.amywiel.estranky.cz/clanky/t … ika-tarotu

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#8 15. 6. 2008 1:00

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Taroky jsou odvozeninou Tarotu, ale vzhledem k tomu, že pravděpodobně mohou plnit tentýž účel, bych na tom,co bylo první, nějak nebazírovala. O původu Tarotu ale nic moc nevím. Somaia, co myslíš, má cenu brejlit do moudrých knih anebo bude lepší se na to zeptat rovnou Tarota? lol

Není tady

#9 15. 6. 2008 7:53

Somaia
Host

Haiel: já ráda brejlím do moudrých knih.... a je mi celkem jedno, jestli bylo první vejce nebo slepice, jen  jsem chtěla nasměrovat k novým, doposud nezachyceným informacím big_smile

#10 15. 6. 2008 10:21

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Somaia napsal(a):

Haiel: já ráda brejlím do moudrých knih.... a je mi celkem jedno, jestli bylo první vejce nebo slepice, jen  jsem chtěla nasměrovat k novým, doposud nezachyceným informacím big_smile

Internet Ti v tomhle může dobře posloužit. Já si na protichůdné informace díky netu už docela zvykám a rozhodně se nedá říct, že by to byla nuda. big_smile Jj, taky ráda brejlím do knih. Brejlím často, chápu občas big_smile. Takže Tvé knihy praví o původu tarotu stejné houbeles jako ty moje?

Není tady

#11 15. 6. 2008 10:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Zato já jsem nešťastná jak šafářův dvoreček, protože jsem dvě hodiny hledala na internetu vše o tarocích a samozřejmě jsem nenašla nic - konkrétně význam jednotlivých tarokových karet za účelem výkladu osudu ne-a-ne najít hmm Opravdu jsem nad tím strávila dvě hodiny a výsledek veškerý žádný.

Není tady

#12 15. 6. 2008 11:00

Somaia
Host

haiel napsal(a):

Somaia napsal(a):

Internet Ti v tomhle může dobře posloužit. Já si na protichůdné informace díky netu už docela zvykám a rozhodně se nedá říct, že by to byla nuda. big_smile Jj, taky ráda brejlím do knih. Brejlím často, chápu občas big_smile. Takže Tvé knihy praví o původu tarotu stejné houbeles jako ty moje?

.... přiznám se, že ti moc nerozumím o čem je řeč....hmm

Chtěla jsem pouze a jen nějaký odkaz na  výše zmíněné taroky,   na internetu hledat umím, ale  O tom, co je tarot a  kde má své kořeny  taky jakési povědomí mám ( mmch. o tarot se  v tomto případě nejednalo.... roll )

a Kiara právě oznámila, že nenašla nic..... chyba zřejmě nebude na mém přijímači wink

#13 15. 6. 2008 11:07

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Zato já jsem nešťastná jak šafářův dvoreček, protože jsem dvě hodiny hledala na internetu vše o tarocích a samozřejmě jsem nenašla nic - konkrétně význam jednotlivých tarokových karet za účelem výkladu osudu ne-a-ne najít hmm Opravdu jsem nad tím strávila dvě hodiny a výsledek veškerý žádný.

Kiara, já si opravdu myslím, že to je ztráta času, instantní návod na výklad nenajdeš nikde ani k Tarotu, natož k Tarokám, které byly upraveny za účelem hry. Za účelem výkladu osudu nebyl stvořen ani Tarot. Věštění je jen velice častý způsob, kterým se s Tarotem nakládá, proto vzniká dojem, že se jedná o divinační systém. Tarot není totéž, co vykládací karty a vykládací karty zase nemohou nabídnout totéž, co tarot. Jestli chceš věštit, pořiď si vykládací karty a jestli se chceš přidat k pátračům po tajemstvích a zákoutích vlastního ducha big_smile, pořiď si Tarot.

Není tady

#14 15. 6. 2008 11:13

Somaia
Host

http://sk.wikipedia.org/wiki/Hracia_kar … 3.A9_karty

Dodnes jsem žila v domění, že TAROKY jsou pouze název karetní hry ...stejně jako Canasta, Poker  mariáš, Pasiáns nebo Vole lehni. big_smile
Ke hře se používá  obdobných karet jako  v Canastě ( možná ta zmíněná francouzká sada má nějaké drobné změny , nevím, nezkoumala jsem podrobně)
Tyto karty se samozřejmě  také  použivají i k chanelingu a dokonce mám doma pár knih s návodem na výklad těchto karet, ale daleko běžněji slouží a sloužily spíše k zábavným společenským hrám.

#15 15. 6. 2008 11:19

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Somaia napsal(a):

haiel napsal(a):

Somaia napsal(a):

.... přiznám se, že ti moc nerozumím o čem je řeč....hmm

Chtěla jsem pouze a jen nějaký odkaz na  výše zmíněné taroky,   na internetu hledat umím, ale  O tom, co je tarot a  kde má své kořeny  taky jakési povědomí mám ( mmch. o tarot se  v tomto případě nejednalo.... roll )

a Kiara právě oznámila, že nenašla nic..... chyba zřejmě nebude na mém přijímači wink

Tak teď zase nerozumím já big_smile O těch protichůdných informacích na netu jsem psala v obecné rovině, ne už přímo v souvislosti s tarotem a víceméně žertem jsem si stěžovala na nadbytek informací, který mi dělá v hlavě binec. Zcela vážně jsem však mínila svoji stížnost na to, že o původu Tarotu nic moc nevím a že bych byla fakt ráda za nějaký tip na zdroj. Takže jestli víš, kudy se k tomu dohrabat, prosím, nasměruj. Já jsem jednoduchý člověk, žádné jinotaje nepíšu smile

Není tady

#16 15. 6. 2008 11:52

Somaia
Host

Ne ne, Dami, TAROKY  Tarot má své kořeny právě v tarokách, protože z taroků postupem času vznikl tarot.

Mě překvapilo pouze toto výše zmíněné Kiařino tvrzení, chtěla jsem vědět, jak k němu dospěla... nic víc nic míň.
Pokud se tu máme bavit o tarotu , tak  bych to směřovala jinam na vlákno, které je k tomu určené.

Upravil(a) Somaia (15. 6. 2008 11:52)

#17 15. 6. 2008 13:12

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Somaia: Máš pravdu. Pro ten případ nechám výběr vlákna  na Tobě, já se přizpůsobím. Když tedy budeš mít čas a chuť a písneš mi tam něco o tom původu, budu moc ráda.

Není tady

#18 15. 6. 2008 21:24

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Kiara napsal(a):

Našla jsem ti kartářky, které se konkrétně zabývají výkladem tarokových karet, třeba by některá z nich poradila co a jak:
Jana Lysoňková, http://dir.seznam.cz/detail/441168-jana … skova.html
Taťána Labovská, http://www.vestirnapythia.com/
Jitka Rozsívalová,  http://www.kartarky.estranky.cz/stranka … stranky.cz
stolt

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#19 15. 6. 2008 21:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Míšo, děkuji moc - snad se mi to podaří smile v každém případě budu informovat, jak jsem pochodila a jestli se mnou dámy nevyrazily dveře lol

Není tady

#20 15. 6. 2008 21:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Teda ta Míša....že je NIH, Kiaro? glorialol (Největší Internetová Hledačka, neboli Infohledačka...na rozdíl od minohledačky valol) Kiarko, hezky trénuj....já myslím, že máš velký talent na karty a budeš nám vyklááádááát.........a my se budem bááát valol

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#21 15. 6. 2008 22:02

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Zdravím, Lupi - snad moje pátrání přinese úspěch gloria Jinak vám budou z mých karet padat pouze samé příjemné věci, to dá rozum. Ovšem jestli se taky potom splní ... gloria lol

Není tady

#22 15. 6. 2008 22:37

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

lupina montana napsal(a):

Teda ta Míša....že je NIH, Kiaro? glorialol (Největší Internetová Hledačka, neboli Infohledačka...na rozdíl od minohledačky valol) Kiarko, hezky trénuj....já myslím, že máš velký talent na karty a budeš nám vyklááádááát.........a my se budem bááát valol

Práce s informacemi je pro nás, profesionální lenochy, hračka ... bo je jednodušší si informace vyhledat, než si je pamatovat rodnalol

Kiarko, zkus našim fotbalistům vyložit ještě jeden gól, nebo s tím svým nevydržím ani do zítřka ... lol

Tak už nic ... je to vééélká sportovní tragédie pro naše fotbálisty, přátelé vissla

Upravil(a) Míša Kulička (15. 6. 2008 22:46)

Není tady

#23 15. 6. 2008 22:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

MišKuliš, fotbal je pro mě naprostou španělskou vesnicí a z naší rodiny ho sleduje akorát sinek stolt takže rádobyodborná věštba by se asi nesetkala s pochopením (krucinál, babo, co to mektáte - jak, že dáme gól do vlastní branky lol ?) Rozzuřený fotbalový fanoušek by mě asi za takovou věštbu prohnal okolo vykládacího stolku, karty by zadupal do země, křišťálovou kouli by po mně hodil a mého černého mafiána nakopl lol
Jak jsem tak brousila dnes po netu, našla jsem krááásnou křišťálovou kouli - ovšem cena je astronomická grater 2.300 Kč http://www.666.cz/images/merchandise/CB3M.JPG

Není tady

#24 16. 6. 2008 12:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Oni si ti naši hoši dali vlastňáka???? va
Teda....můža nepříčetnil před obrazovkou, ale to není naprosto relevantní...on si tak nepříčetní průběžně cool a důvod může být prakticky jakýkoli.
Ale vlastňáka...no, popravdě, oni ti hoši začli být trošku moc modly na české poměry......modly v čechách maj holt kratinkou životnost visslalol

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#25 16. 6. 2008 12:12

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Kiarko, vyvedu tě nechca z omylu: cena není astronomická, alobrž standardní až podprůměrná, viděla jsem koule i za 7000,- Kč....Myslím ty křišťálové rodna

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí