Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 6. 2008 11:48

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

jak najit sama sebe

pred casem jsem tu mela prispevek ohledne sve neschopnosti komunikovat a budovat vztahy s druhymi lidmi. tak jsem to nejak promyslela a vymyslela jsem, ze vlastne, kdyz odectu vsechny cinnosti, kterym se venuji (a ze jich je docela dost), zbyde mi z osobnosti velmi, velmi malo. myslim tim vlastnich nazoru, pojeti sveta, vesmiru a vubec. spis v podstate takova velka prazdnota. coz by mohla byt i docela zakladni pricina neschopnosti navazovat vztahy s druhymi :-) meli jste to nekdo taky v nejake zivotni fazi podobne? jak z toho ven? konicky nepomahaji, protoze to jsou zase jen cinnosti, berlicka, navic v nich nejak nenachazim uspokojeni ... prosim o postrehy, diky.


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#2 9. 6. 2008 12:07

Mariska
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 131

Re: jak najit sama sebe

tomu moc nerozumím,?? taky dělám některé koníčky tak nějak pro zabití volného času...a ne vždycky mi dělají radost... s navazováním vztahů a hlavně jejich udržení mám velké problémy a tak nějak nerozumím sama sobě...ale problém je v tom, že já si uvědomuji jaká jsem a nevím jak to změnit...nebo do jaké míry se přijmout taková jaká jsem a naučit se s tím žít...

Není tady

 

#3 9. 6. 2008 12:11

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

Ahoj, my uz se tu sesly na minulem vlakne, co jsem zakladala, ze? :-) muzu se zeptat, kolik ti je let, prosim?


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#4 9. 6. 2008 12:14

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

mariska: jeste bych dala priklad: napr. oredevcirem jsem byla pozvana se koukat na fotbal, na ME. tak jsem se nejak zamyslela, jaky mam na fotbal nazor, jestli mi je jedno, nebo jestli me ti chlapci zpoceni co se tam honi za balonem pripadaji k smichu nebo jestli bych si i zafandila, kdyz uz jsem v tom zahranici a hralo cesko ... no a hadej, nevymyslela jsem vubec nic kapitulation a tak je to se spoustou dalsich veci hmm toz nevim, jestli to je normalka.


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#5 9. 6. 2008 12:15

JanaJana
♥♥-----
Registrovaný: 5. 6. 2008
Příspěvky: 27

Re: jak najit sama sebe

Abych se přiznala, taky mi to není stopro jasný...

Píšeš, že mᚠspoustu zálib, mám to chápat tak, že jsou to veskrze individuální záliby...? Já mám taky spoustu koníčků, ale právě ty mi kolikrát umožní seznámit se s jinými lidmi (v tom já naštěstí ale problém nemám).

Ono je asi všechno o tréninku... Zkus navazovat kontakty postupně, třeba se jen s někým začít bavit o něčem (to vaše děátko už krásně chodí, kolikpak mu je...? koukám, že kupujete to a to, taky něco podobnýho sháním, můžete mi poradit...? nebo já nevim, je spousta věcí, kdy se můžeš dát s lidmi do řeči...)

Držím palečky, ono se to poddá, uvidíš wink

Není tady

 

#6 9. 6. 2008 12:21

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: jak najit sama sebe

mozna se mnou nebudete souhlasit, ale tohle stourani se v sobe vede jen k vetsi a vetsi trudomyslnosti...i kdyz mas pocit, ze te tvoje konicky tak uplne neuspokojuji, pokracuj v nich dal, nebo je treba zmen, ale hlavne se zamestnavej a nejlip tak, abys kolem sebe mela lidi-nemusis s nima neustale mluvit, staci, kdyz tam budou...ono se to casem zlomi samo, kdyz to clovek nejmin ceka smile


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#7 9. 6. 2008 12:21

Mariska
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 131

Re: jak najit sama sebe

mě je 27 a půl:-)
k tomu fotbalu...já např. vím, že mě to nebaví, že bych si raději udělala čas na něco jiného, ale člověk musí zvážit i ostatní faktory...jako: fotbal mě nebaví, ale budu tam s lidmi, které mám ráda, pobavím se, tak půjdu...anebo fotbal mě nebaví, lidi co tam jsou, mě nebaví...nepůjdu...nebudu se trápit a nutit do něčeho, co by mi nedělalo radost....takhle k tomu přistupuju já...ale můžeš samozřejmě narazit, protože když nepůjdeš, můžeš promeškat příležitost, že se potkᚠs někým sympatickým, prožiješ něco vzrušujícího, co by tě třeba ani nenapadlo:-))

Není tady

 

#8 9. 6. 2008 12:22

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

ano, ale lide se seznamuji na zaklade konicku, ale pak to pokracuje prave pres spolecne nebo podnentne nazory, svetapojeti a tak. coz kdyz se u mne nekona, tak to jaksi do te dalsi faze neprijde ... nevim, jestli se v tom mam jeste chvili placat a snazit se s tim neco delat, nebo si holt najit pana doktora na hlavu :-)


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#9 9. 6. 2008 12:25

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

HB napsal(a):

mozna se mnou nebudete souhlasit, ale tohle stourani se v sobe vede jen k vetsi a vetsi trudomyslnosti...i kdyz mas pocit, ze te tvoje konicky tak uplne neuspokojuji, pokracuj v nich dal, nebo je treba zmen, ale hlavne se zamestnavej a nejlip tak, abys kolem sebe mela lidi-nemusis s nima neustale mluvit, staci, kdyz tam budou...ono se to casem zlomi samo, kdyz to clovek nejmin ceka smile

to je prave otazka, zda by se clovek mel srovnat predevsim nejdrive sam se sebou, nebo se proste vrhnout do zivota a cekat, ze se to nejak vykrystalizuje. protoze kdyz clovek sam se sebou neni srovnanej, tak pak muze nadelat ve svych vztazich dost paseky. na druhou stranu, je pravda, ze takovy ty psychicky sebelazne doma toho zatim moc neprinesly, krome toho, ze si clovek uvedomi, ze ten problem ma.


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#10 9. 6. 2008 12:27

JanaJana
♥♥-----
Registrovaný: 5. 6. 2008
Příspěvky: 27

Re: jak najit sama sebe

Luci, já myslím, že na doktora to nebude... wink zkus se nějak nad spoustu věcí povznést - vždy je jedno, jestli ti fotbalisti jsou spocení nebo jak to vidíš Ty (...smile) Prostě si jednou řekni, vždy je to jedno, proč bych s těma lidma na ten fotbal nešla...? Přemýšlej spíš nad tím, co si vezmeš na sebe, co si dᚠk pití, jak si to prostě užiješ, vždy stačí o tu atmosféru při fandění...

Pojetí světa, názory... já tomu moc dobře nerozumím... o normálních věcech se bavit dokážeš...? Třeba co budeš vařit k večeři, kde jsi byla o víkendu, co dávají v kině, co čteš,... víš jak to myslím? Tam přeci nemusíš mít žádný spešl názory.

Upravil(a) JanaJana (9. 6. 2008 12:28)

Není tady

 

#11 9. 6. 2008 12:28

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

Mariska napsal(a):

mě je 27 a půl:-)
k tomu fotbalu...já např. vím, že mě to nebaví, že bych si raději udělala čas na něco jiného, ale člověk musí zvážit i ostatní faktory...jako: fotbal mě nebaví, ale budu tam s lidmi, které mám ráda, pobavím se, tak půjdu...anebo fotbal mě nebaví, lidi co tam jsou, mě nebaví...nepůjdu...nebudu se trápit a nutit do něčeho, co by mi nedělalo radost....takhle k tomu přistupuju já...ale můžeš samozřejmě narazit, protože když nepůjdeš, můžeš promeškat příležitost, že se potkᚠs někým sympatickým, prožiješ něco vzrušujícího, co by tě třeba ani nenapadlo:-))

to je presny popis toho, jak jsem k tomu pristoupila v sobotu :-) sla jsem tam s tim, ze tam mam zname. ale prislo mi to docela divny ...  ale jak se teda seznamujes, nemyslim s potencialnimi partnery, ale s lidmi vubec ... ?


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#12 9. 6. 2008 12:30

JanaJana
♥♥-----
Registrovaný: 5. 6. 2008
Příspěvky: 27

Re: jak najit sama sebe

Na druhou stranu vyhledat psychologa dnes není nic zvláštního a jestli si myslíš, že by Ti to pomohlo (jako že asi jo), není co řešit...
Nebo se nejdřív svěř někomu blízkému...

Není tady

 

#13 9. 6. 2008 12:31

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

JanaJana napsal(a):

Luci, já myslím, že na doktora to nebude... wink zkus se nějak nad spoustu věcí povznést - vždy je jedno, jestli ti fotbalisti jsou spocení nebo jak to vidíš Ty (...smile) Prostě si jednou řekni, vždy je to jedno, proč bych s těma lidma na ten fotbal nešla...? Přemýšlej spíš nad tím, co si vezmeš na sebe, co si dᚠk pití, jak si to prostě užiješ, vždy stačí o tu atmosféru při fandění...

Pojetí světa, názory... já tomu moc dobře nerozumím... o normálních věcech se bavit dokážeš...? Třeba co budeš vařit k večeři, kde jsi byla o víkendu, co dávají v kině, co čteš,... víš jak to myslím? Tam přeci nemusíš mít žádný spešl názory.

ano, to jo, to je prave to jedine, o cem se tak plus minus bavit dokazu :-) ale to obvykle k osobnimu sblizeni moc nevede big_smile  asi by to chtelo se uvolnit, neuvazovat nad vsim tak moc, ale cim vic se o to snazim, tim to je horsi. proto mi taky byla navrzena antidepresiva, ale nevim, zda by to nejak pomohlo ...


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#14 9. 6. 2008 12:34

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

JanaJana napsal(a):

Na druhou stranu vyhledat psychologa dnes není nic zvláštního a jestli si myslíš, že by Ti to pomohlo (jako že asi jo), není co řešit...
Nebo se nejdřív svěř někomu blízkému...

moji blizci (v cechach, ted jsem na studiich v zahranici) si mysli, ze zadny problem nemam, ale oni me znaji jen navenek, repsektive znaji to, jak se prezentuji, ne jaka jsem. pobyt v zahranici mi tou navyklou vnejsi prezentaci docela zamaval big_smile


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#15 9. 6. 2008 12:36

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: jak najit sama sebe

Lucie, dělᚠpráci která tě baví, která tě něčím naplňuje? Já na tom byla po škole jako ty. Měla jsme to štěstí že jsem našla práci, která mě pohltila, dodala mi sebevědomí, rozlet, spoustu zkušeností a našla jsem se v ní. Když ne práce, tak aspoň nějaký koníček by tě měl hodně zajímat, zkus od adrenalinových sportů po třeba paličkování všechno. V něčem se určitě najdeš ! Pravda, s navazováním kontaktů už tolik radit nemůžu. Dodnes mám problém např. požádat známe a kamarády o pomoc, nebo třeba jen o schůzku když si potřebuju popovídat, pořád čekám až osloví oni mě. Zato pracovně, nebo s cizími lidmi nemám s komunikací problém. Zjistila jsem že je celkem fajn, oslovit např . někoho v obchodě, např. když čekáme nekonečně dlouhou frontu - třeba "to jsme si vybrali frontu, že, ještě že nespěchám" Kupodivu spousta lidí se pak rozpovídá a já pak mám skvělou náladu. Zkus to taky, třeba to bude ten správný začátek.

Není tady

 

#16 9. 6. 2008 12:38

JanaJana
♥♥-----
Registrovaný: 5. 6. 2008
Příspěvky: 27

Re: jak najit sama sebe

Lucie_82 napsal(a):

JanaJana napsal(a):

Na druhou stranu vyhledat psychologa dnes není nic zvláštního a jestli si myslíš, že by Ti to pomohlo (jako že asi jo), není co řešit...
Nebo se nejdřív svěř někomu blízkému...

moji blizci (v cechach, ted jsem na studiich v zahranici) si mysli, ze zadny problem nemam, ale oni me znaji jen navenek, repsektive znaji to, jak se prezentuji, ne jaka jsem. pobyt v zahranici mi tou navyklou vnejsi prezentaci docela zamaval big_smile

No tak nikomu nemusíš říkat, že navštívíš psychologa a uvidíš, co Ti a to řekne odborník... Ono asi opravdu moc o nic nejde, spíš s tím chce začít trochu něco dělat a on Ti pomůže jak. Já psychologii zas až tak nerozumím, takže Ti tady můžu jen radit, jak to vidím sama... Jako stejně starý člověk s Tebou big_smile

Není tady

 

#17 9. 6. 2008 12:44

Mariska
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 131

Re: jak najit sama sebe

já se neseznamuju:-)) občas s někým něco prohodím, většinou se mě ty lidi nějak bojí nebo co...protože mě nikdo neoslovuje, nějak se mi vyhýbají.. a tak se "vtírám" já, ale když vidím, že debata nikam nevede, že jsem ten iniciátor jenom já, tak pak už se o to nepokouším:-((( také mám koníčky, které nejsou moc společenské, nebo je nedělá moc lidí, o chlapech nemluvě, takže se taky s novými lidmi nesetkám...můj problém je ten, že mě nevadí bavit se o čemkoliv, ale musí být z druhé strany odezva, když vidím, že se ptám jenom já a ten druhý sotva odpoví, odrazuje mě to.... jasně, že se v tom plácám, že jsem asi moc přísná a nepřístupná pro ostatní...takže si to v sobě také řeším, ale je fakt, že když člověk moc řeší, přivede se do ještě větší depky....někdy je fakt lepší skočit do vody a pak už se neohlížet a nepřehrávat si zpětně, co jsem řekla, jak jsem se u toho asi tvářila, co si ti lidé o mě teď pomyslí..?? TOHLE JE HŘEBÍČEK DO RAKVIČKY dalších pokusů....

Není tady

 

#18 9. 6. 2008 12:50

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

mariska:
no, to je presny, fakt :-) se taky snazim iniciovat konverzaci, ale proste to vetsinou nejak nejde, pripada mi, ze to je ale spis vnitrnim nastavenim, ze si clovek tak nejak podvedome pritahne podobne lidi. nebo mozna jinak, treba ve skupine mych znamych v cechach mi je dobre, ve vice lidech, ale kdyz to ma byt dlouha konverzace jeden na jednoho, byvam dost ztracena, pokud v sobe zrovna nemam hooodne alkoholu big_smile


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#19 9. 6. 2008 15:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jak najit sama sebe

Lucie_82 napsal(a):

pred casem jsem tu mela prispevek ohledne sve neschopnosti komunikovat a budovat vztahy s druhymi lidmi. tak jsem to nejak promyslela a vymyslela jsem, ze vlastne, kdyz odectu vsechny cinnosti, kterym se venuji (a ze jich je docela dost), zbyde mi z osobnosti velmi, velmi malo. myslim tim vlastnich nazoru, pojeti sveta, vesmiru a vubec. spis v podstate takova velka prazdnota. coz by mohla byt i docela zakladni pricina neschopnosti navazovat vztahy s druhymi :-) meli jste to nekdo taky v nejake zivotni fazi podobne? jak z toho ven? konicky nepomahaji, protoze to jsou zase jen cinnosti, berlicka, navic v nich nejak nenachazim uspokojeni ... prosim o postrehy, diky.

Čo prečíta si knihy alebo sa zamera na sebapoznanie? Neverím, že tá prázdnota je úplná... Vákuum je vzácne. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 9. 6. 2008 16:34

maia
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 7. 2006
Příspěvky: 129

Re: jak najit sama sebe

Ospravedlnujem sa, necitala som vsetky prispevky, mozno to tu uz padlo, moj pocit z teba je, ze trochu prilis rozmyslas nad vsetkym, co robis, resp. sa chystas urobit. Ked ja teraz zacnem rozmyslat, ci mam rada futbal, tak mozno sa tiez dostanem do stavu, ze zistim, ze neviem. A potom zacnem rozmyslat, preco neviem, ci mam rada futbal. Mam pocit, ze ty si teraz asi v takom stadiu. Ale keby ma teraz moje kamosky zavolali pozriet si s nimi futbal, tak ked by sa mi chcelo, tak idem a ked nie, tak nie. Tiez mam sklon vela sa zamyslat, ale ako to uz uviedlo viac ludi na inom vlakne, vacsinou to nema zmysel. Drzim palce! smile


Môžeš stokrát opakova "teplo", ale pokiaž neurobíš oheň, teplo nebude.
rómske príslovie

Není tady

 

#21 9. 6. 2008 16:38

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: jak najit sama sebe

Nemám čas pročítat všechny odpovědi, ale jestli to tu ještě nezaznělo, tak to zazní teď: Zbytečně se šourᚠv ničem.  Tohle je jako filosofovat nad nesmrtelností brouka. O životě se nepřemýšlí, život se žije! Nechci Ti přát rozhodně nic zlého, ale kdyby jsi poznala opravdové starosti, na takové kraviny by Tě přešly myšlenky i čas. Co si jako myslíš, že tady asi vymyslíš??? Proč se tak strašně zabývᚠtím jestli mᚠna něco názor nebo nemáš? No a co že nemáš, spousta lidí nemá vyhraněné názory. A k čemu Ti to bude, když budeš vědět, jestli mᚠči nemᚠráda fotbal? To se jako chceš vědomně uměle přetvořit na něco jiného než jsi teď? A budeš se pak mít víc ráda? Holka, zapoj míň hlavu a víc srdce. A uvědom si, že svět patří těm, co ho žijou, Ti co o něm přemýšlí, jsou jen diváci.


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#22 9. 6. 2008 16:45

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: jak najit sama sebe

Lucie_82 napsal(a):

to je prave otazka, zda by se clovek mel srovnat predevsim nejdrive sam se sebou, nebo se proste vrhnout do zivota a cekat, ze se to nejak vykrystalizuje. protoze kdyz clovek sam se sebou neni srovnanej, tak pak muze nadelat ve svych vztazich dost paseky. na druhou stranu, je pravda, ze takovy ty psychicky sebelazne doma toho zatim moc neprinesly, krome toho, ze si clovek uvedomi, ze ten problem ma.

Ale prd, zrovna ve Tvém případě akorát profilosofuješ nejhezčí roky života. A za dvacet let budeš filosofovat nad tím, jak Ti všecko uteklo, protože jsi v mládí moc filosofovala. Jo, a alkohol na tohle není ideální, jak jsi tady psala, odbourá sice zábrany na chvilku, ale z dlouhodobého hlediska nic neřeší.

Upravil(a) Jiněnka (9. 6. 2008 16:45)


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#23 9. 6. 2008 16:51

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: jak najit sama sebe

Jiněnka napsal(a):

Nemám čas pročítat všechny odpovědi, ale jestli to tu ještě nezaznělo, tak to zazní teď: Zbytečně se šourᚠv ničem.  Tohle je jako filosofovat nad nesmrtelností brouka. O životě se nepřemýšlí, život se žije! Nechci Ti přát rozhodně nic zlého, ale kdyby jsi poznala opravdové starosti, na takové kraviny by Tě přešly myšlenky i čas. Co si jako myslíš, že tady asi vymyslíš??? Proč se tak strašně zabývᚠtím jestli mᚠna něco názor nebo nemáš? No a co že nemáš, spousta lidí nemá vyhraněné názory. A k čemu Ti to bude, když budeš vědět, jestli mᚠči nemᚠráda fotbal? To se jako chceš vědomně uměle přetvořit na něco jiného než jsi teď? A budeš se pak mít víc ráda? Holka, zapoj míň hlavu a víc srdce. A uvědom si, že svět patří těm, co ho žijou, Ti co o něm přemýšlí, jsou jen diváci.

Je-li svět v moci těch, kteří jej žijí doopravdy a vědomě = pak je opravdu většina lidí opravdu "pouhými" diváky.
Chce-li někdo najít sám sebe, již samotný fakt iniciace hledání mi přijde velmi smysluplný a ne zcela zbytečný.
Je to podobné jako u malých dětí - mají své problémy, které se teenagerům zdají malinkaté a lidem po vysoké se zase zdají jako kraviny problémy, které řeší adolescenti. A třeba novopečené matky jen povzdechnou nad tím, co řeší vysokoškoláci právě startující svoji profesní kariéru...

I když se mi to může zdát jako konina, tak mi přijde každé hledání, natož sama sebe, velmi sympatické. Což nemění nic na tom, že kdyby si zlomila obě nohy a byla se dvěma dětmi na podpoře a žila pod mostem...tak by asi řešila jiné problémy. Nicméně si nemyslím, že usilovnou prací a všemožnými aktivními aktivitami lze automaticky dojít k nalezení sama sebe.

Není tady

 

#24 9. 6. 2008 18:34

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: jak najit sama sebe

Jiněnka napsal(a):

Lucie_82 napsal(a):

to je prave otazka, zda by se clovek mel srovnat predevsim nejdrive sam se sebou, nebo se proste vrhnout do zivota a cekat, ze se to nejak vykrystalizuje. protoze kdyz clovek sam se sebou neni srovnanej, tak pak muze nadelat ve svych vztazich dost paseky. na druhou stranu, je pravda, ze takovy ty psychicky sebelazne doma toho zatim moc neprinesly, krome toho, ze si clovek uvedomi, ze ten problem ma.

Ale prd, zrovna ve Tvém případě akorát profilosofuješ nejhezčí roky života. A za dvacet let budeš filosofovat nad tím, jak Ti všecko uteklo, protože jsi v mládí moc filosofovala. Jo, a alkohol na tohle není ideální, jak jsi tady psala, odbourá sice zábrany na chvilku, ale z dlouhodobého hlediska nic neřeší.

vytucnene jsem napsala na zaklade vlastni zkusenosti, nejedna se o neco, co bych si vyfilosofovala doma na gauci :-). vztahy mi nejdou a dlouho jsem nechapala, proc ... protoze jsou odrazem vztahu, ktery ma clovek k sobe samemu.


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#25 9. 6. 2008 19:00

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: jak najit sama sebe

Lucie_82 napsal(a):

Jiněnka napsal(a):

Lucie_82 napsal(a):

to je prave otazka, zda by se clovek mel srovnat predevsim nejdrive sam se sebou, nebo se proste vrhnout do zivota a cekat, ze se to nejak vykrystalizuje. protoze kdyz clovek sam se sebou neni srovnanej, tak pak muze nadelat ve svych vztazich dost paseky. na druhou stranu, je pravda, ze takovy ty psychicky sebelazne doma toho zatim moc neprinesly, krome toho, ze si clovek uvedomi, ze ten problem ma.

Ale prd, zrovna ve Tvém případě akorát profilosofuješ nejhezčí roky života. A za dvacet let budeš filosofovat nad tím, jak Ti všecko uteklo, protože jsi v mládí moc filosofovala. Jo, a alkohol na tohle není ideální, jak jsi tady psala, odbourá sice zábrany na chvilku, ale z dlouhodobého hlediska nic neřeší.

vytucnene jsem napsala na zaklade vlastni zkusenosti, nejedna se o neco, co bych si vyfilosofovala doma na gauci :-). vztahy mi nejdou a dlouho jsem nechapala, proc ... protoze jsou odrazem vztahu, ktery ma clovek k sobe samemu.

Tak nepřemýšlej a dělej. Vzpomínala jsi psychologa, tak zkus toho. Vzpomínala jsi koníčky, zkus jiné. Vzpomínala jsi studium, zacni pracovat. Vzpomínala jsi navazování kontaktů, přihlaš se na skupinovku. Přemýšlením u PC sama sebe nenajdeš, musíš se najít někde, v něčem, najít svoje místo, pak teprve možná najdeš sama sebe.


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů