Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 6. 2008 9:39

ludmilka
♥------
Registrovaný: 16. 8. 2006
Příspěvky: 11

Rekonstrukce koupelny

Kdo už má za sebou rekonstrukci koupelny? Potřebuji tip na dobrou firmu, která provádí rekonstrukce koupelen včetně bouracích prací. Manžel to chce dělat sám, jenže po víkendech a volných chvílích a to je na roky. A nevěří, že seženu dobrou firmu, která to udělá dobře a bez problémů. Jsem z Modřic u Brna,jedná se o malou koupelničku v RD. Děkuji.          Lída

Není tady

 

#2 27. 6. 2008 15:03

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Rekonstrukce koupelny

taková malá koupelnička přijde pěkně draho...ale co dnes není...
jestli má tvůj manžel chu si jí udělat,klíďo bych ho nechala..aspoň se zabaví,,a bude z toho mít větší radost...wink


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#3 27. 6. 2008 17:45

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Rekonstrukce koupelny

to se manželovi nedivím... jestli je šikovnej,tak to zvládne.. po našich zkušenostech se zedníkama-byli u nás dva- to ten můj vzdal a pustil se do toho sám a jelikož je fakt puntičkář,tak máme nakonec super koupelnu!!!jediný co jsme nechávali dělat tak odpady,vodu,ale to jsme měli štěstí na známého instalatéra-topenáře.. pokut se rozhodnete pro firmu,tak se poptej spíš tam u vás..

Není tady

 

#4 10. 9. 2008 19:16

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Rekonstrukce koupelny

Mám novou koupelnu dělala mně ji firma z Rakvic. Jsem spokojena, jestli chceš pošlu foky.

Není tady

 

#5 14. 2. 2011 7:31

nabastavrekonstrukce
♥------
Registrovaný: 14. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: Rekonstrukce koupelny

Nedávno jsem při svém brouzdání narazil na firmu, která dle internetových odkazů měla být bezproblémová, slušná, kvalitní za rozumnou cenu. Snažil jsem se najít skutečné reference od zákazníků a pod tunami zaplacené reklamy se mi to nakonec podařilo, byl jsem z toho u vytržení. Řekl jsem si fuj, rychle od ní...

Vše, co se mi zdálo při jednání s Nabastavem podezřelého jsem se na webu reklama zhmotnilo v realitu (nekvalitní rekonstrukce, drahé, zpoždění bez ochoty postavit se k vyměřenému penále čelem). Existuje nějaká firma, která je opravdu pro rekonstrukci bytu 3+kk kvalitní? Hledám opravdovou referenci, marketingový pracovníci stavebních firem prosím nepište ani nevolejte:(

p.

Upravil(a) mala.popelka (14. 2. 2011 9:11)

Není tady

 

#6 25. 6. 2011 16:49

CherryAnn
♥♥-----
Registrovaný: 13. 4. 2011
Příspěvky: 41

Re: Rekonstrukce koupelny

nabastavrekonstrukce napsal(a):

Nedávno jsem při svém brouzdání narazil na firmu, která dle internetových odkazů měla být bezproblémová, slušná, kvalitní za rozumnou cenu. Snažil jsem se najít skutečné reference od zákazníků a pod tunami zaplacené reklamy se mi to nakonec podařilo, byl jsem z toho u vytržení. Řekl jsem si fuj, rychle od ní...

Vše, co se mi zdálo při jednání s Nabastavem podezřelého jsem se na webu zhmotnilo v realitu (nekvalitní rekonstrukce, drahé, zpoždění bez ochoty postavit se k vyměřenému penále čelem). Existuje nějaká firma, která je opravdu pro rekonstrukci bytu 3+kk kvalitní? Hledám opravdovou referenci, marketingový pracovníci stavebních firem prosím nepište ani nevolejte:(

p.

Podívejte se na poradte.cz, tam se reference na firmy co dělají koupelny dají najít snadno wink

Není tady

 

#7 26. 6. 2011 10:36

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Rekonstrukce koupelny

mám dobré zkušenosti s touto firmou, ale je z Opavy
www.dobrejadro.webnode.cz

Není tady

 

#8 5. 5. 2013 15:25

Petra Malká
♥------
Registrovaný: 20. 4. 2013
Příspěvky: 16

Re: Rekonstrukce koupelny

Myslete i na koupelnový nábytek, je nabízen v opravdu bohatém sortimentu, doporučuji zavítat do nějakého dobrého e
-shopu, co třeba http://www.nabytek-elegance.cz?

Není tady

 

#9 6. 6. 2013 15:33

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Plánuju rekonstrukci koupelny a vůbec netuším co a jak. zasekla jsem se už u baterií:-) nerez nebo chrom? čiré sklo? nechci být otrokem koueplny:-) Co byste ve své koupelně změnili? Co naopak doporučili?

Upravil(a) holcina (6. 6. 2013 15:37)

Není tady

 

#10 6. 6. 2013 15:40

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Rekonstrukce koupelny

holcina napsal(a):

Plánuju rekonstrukci koupelny a vůbec netuším co a jak. zasekla jsem se už u baterií:-) nerez nebo chrom? Co byste ve své koupelně změnili? Co naopak doporučili?

hlavně fakt kvalitní baterii a ne koupenou v hobymarketu 
Když ti bude dělat firma, je i v jejím zájmu kvalitní baterie, aby nemuseli jezdit opravovat (dávat novou).


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#11 6. 6. 2013 15:44

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Frigo napsal(a):

holcina napsal(a):

Plánuju rekonstrukci koupelny a vůbec netuším co a jak. zasekla jsem se už u baterií:-) nerez nebo chrom? Co byste ve své koupelně změnili? Co naopak doporučili?

hlavně fakt kvalitní baterii a ne koupenou v hobymarketu 
Když ti bude dělat firma, je i v jejím zájmu kvalitní baterie, aby nemuseli jezdit opravovat (dávat novou).

No to je mi jasné, ale kdyby měli dvě tak si vyberu:-)) ale jen těch materiálů... roll jsem obklopená katalogama a čím dál víc nevím

Není tady

 

#12 6. 6. 2013 16:18

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Rekonstrukce koupelny

holcina napsal(a):

Plánuju rekonstrukci koupelny a vůbec netuším co a jak. zasekla jsem se už u baterií:-) nerez nebo chrom? čiré sklo? nechci být otrokem koueplny:-) Co byste ve své koupelně změnili? Co naopak doporučili?

Koupelnu jsme dělali na podzim 2011, tj. celkem nedávno. Ač to není paneláková koupelna, je velikostně podobná těm panelákovým - maličká. Dělalo se vše komplet nové, i odpady. Firmu jsme si nenajímali, dělal nám to jeden chlapík za rozumnou cenu, kontakt na něj jsme získali od známého, který s ním měl dobré zkušenosti. Instalatéra jsme oslovili sami, bez referencí a kápli jsme na bezva chlapíka - rychlý, vcelku levný, práci odvedl dobře. Jsem velký nepřítel koupelnových a kuchyňských studií, přijde mi, že jsou předražené. Naše koupelna stála se vším všudy 50 000 Kč - kachličky a dlažbu jsme koupili v Siku, skříňku nad umyvadlo a pod umyvadlem, to už si nepamatuju, vanu u Neumanna, nebyla nejlevnější, ale taky ne nejdražší, takový zlatý střed, baterie taky nevím, nevzpomínám si, to by věděli rodiče. V koupelně máme taky vanovou zástěnu, taky nebyla nejlevnější, není z čirého skla, právě z důvodu, aby se nemusela každý den umývat, plus je v koupelně ještě záchod (není to jediný záchod v domě), a ještě žebřík (topení, dá se na to dát sušit např. ručník), žebřík je napojen na plynové vytápění (máme plynový kotel). Plus ještě držák na ručníky. Nemáme nic designového, ale nekupovali jsme to nejlevnější, kachličky jsou béžové, máme v koupelně pět kachliček s ozdobnými prvky. Podobně velkou koupelnu si nechal dělat jeden mamčin kolega a zaplatil za ni 105 000 Kč, dělala mu ji firma. Základ je tedy oslovit více firem (pokud se chcete vydat touto cestou) a nebo řemeslníků, ceny mají hodně rozdílné.

Co by nedoporučovala, jsou tmavé obkladačky, je to otázka vkusu, ale je třeba myslet na to, že je na nich vidět často každá kapka vody a nevypadá to pěkně.
Pak se mi nelíbí většina dnešní umyvadel, přijdou mi mělká, malá, nepraktická. My máme spíše klasické umyvadlo, bytoví designéři by to zkritizovali, jaká je to hrůza, ale na to kašlu. Umyvadlo není hranaté, ale klasické a to je bráno jako nemoderní.
Pokud budete pořizovat vanovou zástěnu nebo sprchový kout, doporučuju nekoupit s čirým sklem, je na něm pak vidět každá kapka. Možná to vypadá pěkné nafocené v katalogu, ale to je tak vše, je to šíleně nepraktické.

Dost záleží, zda si budete kupovat designové prvky, ty to hodně prodraží. A pak firma. Ta si vezme nehorázné peníze a často je výsledek stejný, jako když to dělá známý řemeslník. A pokud půjdete cestou koupelnového studia (firmy), tak musíš počítat s tím, že budou propagovat dnešní trendy (dvě umyvadla v koupelně, pokud se tam vejdou, rohová vana atd.), aniž se ti to třeba hodí, plus tě zřejmě budou nutit do dražších doplňků, vany, umyvadla atd.

Jestli chceš, můžu ti poslat na tvůj email fotky naší koupelny. Upozorňuju, že je maličká (máme ještě jednu koupelnu v domě). Možná se ti nebude líbit - není to supermoderní koupelna z katalogů, ale nám vyhovuje.

Není tady

 

#13 6. 6. 2013 16:27

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Máme svýho řemeslníka, takže to je jediné co neřeším. Po téhle stránce vše zařizuje on-instalatéra, elektrikáře.
Vím, že už nechci dvě umyvadla, bylo to úplně zbytečné. Místo vany bude sprcháč (to mě bolí nejvíc), ale třeba právě ty dveře sprchový mě děsí. Řemeslník mi tvrdí, že ty skleněný mají nějakou úpravu a nejdou na tom kapky vody vidět. Musím se zajet podívat:-(
Další věc - určitě prý termostatickou baterii do sprcháče. A protože bude velký navrhuje ji dát na jinou stěnu než bude sprchová hlavice, nemám představivost tak netuším jak to bude vypadat.
Bude tam jen sprcháč, umyvadlo, žebřík a skříňka, nic jinýho...a i tak mi to dává zabrat:-)

Není tady

 

#14 6. 6. 2013 16:27

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

A to už vůbec nebudu řešit odtokový žlábky a podobný blbiny, to nechám na něm

Není tady

 

#15 6. 6. 2013 16:40

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Rekonstrukce koupelny

holcina napsal(a):

Máme svýho řemeslníka, takže to je jediné co neřeším. Po téhle stránce vše zařizuje on-instalatéra, elektrikáře.
Vím, že už nechci dvě umyvadla, bylo to úplně zbytečné. Místo vany bude sprcháč (to mě bolí nejvíc), ale třeba právě ty dveře sprchový mě děsí. Řemeslník mi tvrdí, že ty skleněný mají nějakou úpravu a nejdou na tom kapky vody vidět. Musím se zajet podívat:-(
Další věc - určitě prý termostatickou baterii do sprcháče. A protože bude velký navrhuje ji dát na jinou stěnu než bude sprchová hlavice, nemám představivost tak netuším jak to bude vypadat.
Bude tam jen sprcháč, umyvadlo, žebřík a skříňka, nic jinýho...a i tak mi to dává zabrat:-)

S těmi skleněnými dřívky od sprchového koutu bych se pozeptala někoho, kdo to má doma. Pravda to být může, co říká řemeslník, já bych ale být tebou si toto pořádně od více lidí zjistila, a pak nejsi nešastná a nemusíš každý den leštit sklo.

S termostatickou baterií ti neporadím, tu nemáme.

Dobře děláte s tím svým řemeslníkem, koupelnové studio by vám nic extra lepšího nevykouzlilo, jen by si vzalo nekřesanské peníze za návrh atd.

Není tady

 

#16 6. 6. 2013 16:53

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Vil, právě proto se ptám i tady. Zeptám se i těch u kterých dával stejné dveře, a vím na čem jsem

Není tady

 

#17 6. 6. 2013 16:58

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Rekonstrukce koupelny

Koupelnu mám dva roky. Vybourané jádro v bytě a všechno nové. Baterie pákové, nerez, vydrží spousty let, není třeba nic opravovat, jestli nemᚠještě zkušenost s pákovými. Vany bych se určitě nevzdávala. Taky jsem zvažovala, ale našla jsem skvělé řešení i do malinkaté koupelny cca 2 metry čtvereční, možná ani ne. Aby se mi tam vešla i pračka. Mám vanu se zástěnou, naprostá spokjenost. Vanu určitě akrylátovou. Je moc příjemná a není studená. Umyvadlo mám taky akrylátové. Zástěnu jsem určitě nechtěla skleněnou. Mám umělou, třídílnou,lehce se s ní manipuluje. Nechtěla jsem čirou, aby na ní nebyly vidět kapky. Má takový jemný kapkový vzoreček a díly jsou v bílých rámech.

Mám toto, ale obklady bílé a oranžové s listelami. Tohle je skvělé řešení pro malé koupelny, ale vy máte asi větší, když píšeš o dvou umyvadlech.
http://www.ravak.cz/cz/vana-behappy

Obklady:

http://www.siko-koupelny.cz/india/serie/

Upravil(a) Eva. (6. 6. 2013 17:06)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#18 6. 6. 2013 17:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Já bych se vany taky nevzdávala, bohužel manžel potřebuje sprcháč a oboje tam nevejde:-(
S těma dveřma nevím a nevím - oni totiž nabízí jen to čirý sklo, v tom formátu dveří, které potřebujeme. Různě vzorkované jsou sprchové kouty s vaničkou a ten mít nebudeme. Sháním jen dveře. Nechce se mi věřit, že by byly fakt jen čiré

Není tady

 

#19 6. 6. 2013 17:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Rekonstrukce koupelny

Existují i otevírací vany. Do toho půjdu, až budu stará a dožiju. smile

http://www.ceske-vany.cz/kategorie-46/s … dicap-line

Upravil(a) Eva. (6. 6. 2013 17:10)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#20 6. 6. 2013 17:14

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Obklady i vana hezké. Chjo, už jsem vanu obrečela:-) zatím si to bez ní neumím představit.
Otevírací vana super:-) ale ty prachy za to nedám:-(

Není tady

 

#21 6. 6. 2013 17:19

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Rekonstrukce koupelny

Koukám, že tyto jsou hodně drahé. Ale to jsem jen dala odkaz na první stránku, co mi našel vyhledavač. Věřím, že jsou i levnější.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#22 6. 6. 2013 17:26

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

Mohly by být i levnější, nezkoumala jsem to. Musíme počítat i s vozíkem, takže vanu jsem odpískala i kdyby byla zadarmo. Baterie jsi vybírala nerez z nějakého důvodu nebo jsi to neřešila? Víc se mi líbí chrom, zas ale nevím jak je to s údržbou

Není tady

 

#23 6. 6. 2013 17:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Rekonstrukce koupelny

Baterie jsem neřešila. Přišla jsem s pánem z firmy, co mi dělala přestavbu, do Sika, tam jsem si vybrala, co se mi líbilo a bylo to. Rekonstruovala jsem celý byt, včetně nové kuchyně, všech dveří, podlah... takže už jsem byla dost unavená z rozhodování. Děsně nerada se rozhoduju s mým ascendentem ve vahách. Viděla jsem desítky, možná i stovky koupelen, van, umyvadel, obkladů (o ostatních částech bytu nemluvě), tak už jsem z toho byla unavená. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#24 6. 6. 2013 17:48

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Rekonstrukce koupelny

To chápu:-) mě to totiž vůbec nebaví. Asi to taky nechám být a za 14 dní pojedem něco rovnou vybrat a bude to:-) stejně asi nic moc nevymyslím

Není tady

 

#25 6. 6. 2013 20:02

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Rekonstrukce koupelny

Tak taky něco málo přidám,jestli to pomůže-rekonstruovali jsme 1 koupelnu+ další 2 dělali zcela nově.

Doporučuji podlahové vytápění,pokud lze realizovat ještě nyní,nevím,v jaké to máte fázi
Nyní v Obi mají akci na umývadlo se kříňkou za cca 1400,-.Něco podobného máme dvojmo a jsme velmi již několik let spokojeni.
Sprchový kout nebo box?To je velký rozdíl.Prvně jsme do koupelny v novém domečku dávali jen ten kout - otrava byla se spárama u obkladaček a navíc to mělo masážní trysky už z výroby (jinak sami bychom ten nesmysl nechtěli),které když se teda pustili,tak vystřikovala voda až na strop a zdi kolem navrchu.

Sprchový box - má zastřešení,my to máme s vl.světlem a větrákem uvnitř.Dveře jsou skleněné,čiré-trochu do modra,ale nalepili jsme si na ně zepředu folii matnou,když se člověk sprchuje tak cca od kolen po prsa tam není úplně vyvalenej pro toho,kdo si přijde třeba do koupelny umýt jen ruce či zuby.Jde o bezpečnostní několikamillimetrové sklo a co je hlavní - perfektně se to celé uržuje,takže ani kachlíky,pokud teprve budete nakupovat není třeba za to dávat a dodatečně jdou vždy přidělat.Odpadávají oslizlé spáry,údržb a téměř nulová,sklo čistím jednou za onoho času pokud člověk není puna,vaničku týdně.A dole jsou jednoduché panty-ty cvaknes a krásně se to vyčistí i pode dveřmi a zase se to zpět zacvakne.

Na podlaze máme kvalitní měkčené lino do koupelny,barevné kostičky a už x let je pořád perfektní a krásné.

Trochu nechápu jak tady řešíte chromové nebo nerez baterie - my máme prostě ty lesklé stříbrné,pákové za pár stovek,několik let nám to vždy vydrží,pak koupíme zase něco nového.

Nad umývadlem máme skřínku se zrcadlem a úložnými prostory,žebřík je dobrá věc.Máme malou koupelnu,ale naštěstí se tam krásně krom 2 umyvadel vleze i vana - taková ta kapka 160 cm,je krásně hluboká a když je člověk v pěně,tak tam pod vodu zajedeš krásně celá,aniž by tě to kamsi unášelo,fakt to mají dobře udělané.Ale ty vlastně vanu mít nemůžeš,tak to je mimo nebo pro ty,co vanu řeší.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů