Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 6. 2008 6:22

annemarie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 9. 2006
Příspěvky: 313

asi utrhlé klíště

Včera jsem si přinesla domů klíště. Furt jsem na něj myslela, že ho musím odstranit, až jsem to zaspala. Byla jsem tak unavená, že jsem na něj zapoměla. A ráno už tam nebylo. Co mám dělat? Přemýšlím o tom, že pujdu na chirurgii, a se mi na to doktor podívá.
Shodou okolností v místě, kde bylo to klíště mám odřeninu a je to zarudlý.

díky za radu

Není tady

 

#2 8. 6. 2008 10:09

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: asi utrhlé klíště

Hrozné nebezpečí !!! Pokud nemᚠznámého lékaře, tak se na tebe stejně vykašle. Okamžitě nasadit Doxybene aspon na 28 dnů !!! Klíštata jsou nyní nakažená asi v celé ČR !!! Neváhat, ihned řešit, i za cenu, že lékař bude tvrdit, že to nic není - jedno klíště ti může zkazit celý život !!!!! Trvej na přeléčení, příznaky jsou pak  pomalé a až ti zasáhne infekce celé tělo, už nikdy se z toho nedostaneš, nikdo ti nepomůže!
Pokud je to zarudlé - je to infekce !! Podívej se na  www.borelioza.cz  vlevo prostuduj a pak vlítni do diskuse....hrůza ! Neváhej a utíkej k lékaři !

Není tady

 

#3 8. 6. 2008 10:13

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: asi utrhlé klíště

Aneri napsal(a):

Hrozné nebezpečí !!! Pokud nemᚠznámého lékaře, tak se na tebe stejně vykašle. Okamžitě nasadit Doxybene aspon na 28 dnů !!! Klíštata jsou nyní nakažená asi v celé ČR !!! Neváhat, ihned řešit, i za cenu, že lékař bude tvrdit, že to nic není - jedno klíště ti může zkazit celý život !!!!! Trvej na přeléčení, příznaky jsou pak  pomalé a až ti zasáhne infekce celé tělo, už nikdy se z toho nedostaneš, nikdo ti nepomůže!
Pokud je to zarudlé - je to infekce !! Podívej se na  www.borelioza.cz  vlevo prostuduj a pak vlítni do diskuse....hrůza ! Neváhej a utíkej k lékaři !

Neplaš, nejsou všude nakažená. Slabší nátura se z tvého příspěvku docela snadno dostane do PL!

Není tady

 

#4 8. 6. 2008 10:18

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: asi utrhlé klíště

Pokud v místě kousnutí není označený kruh (bílo červený není třeba se plašit)


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#5 8. 6. 2008 10:39

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: asi utrhlé klíště

Neblázněte , lidi, znám případy, kdy ani neví, že byli kousnutí, neměli erythema migrans a mají boreliozu a šílené problémy. No..., tak já bych to nepodceňovala a utíkala hned. Takto může uvažovat jen ten, kdo nezažije! Lépe nyní zobat 28 dnů Doxybene, než pak ochrnout a mít 150 problémů, od kterých stejně už pak nikdo nepomůže!
http://zdravi.idnes.cz/borelioza-lymesk … nemoci_bad

...ale jistě, je to na každém, jak se stará o své zdraví...

Není tady

 

#6 8. 6. 2008 10:44

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: asi utrhlé klíště

a pokud April myslí tím PL ne praktického lékaře, ale psychiatrickou léčebnu, tam většinou lékaři s neléčenou boreliozou pacienty  opravdu posílají, protože neví, co a jak dál s nima......
Na infekčním, když jsem popsala, jaké mám potíže, se mě lékařka ptala, jestli jsem byla na psychiatrickém vyšetření, ale ve skutečnosti šlo JEN o neléčenou  boreliozu . Kdo nepozná - neuvěří! Já přece nikoho nenutím, ale ani zbytečně neplaším !

Není tady

 

#7 8. 6. 2008 12:31

annemarie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 9. 2006
Příspěvky: 313

Re: asi utrhlé klíště

Díky za reakce.

K tomu zarudnutí: odřeninu jsem si udělala ve stejný čas, kdy jsem chytla to klíště... Možná to bylo i trochu spálený od slunce. Důležitý je, že zarudnutí mizí. Mamka měla boleriozu a jaký jsou příznaky vím. Je to uplně něco jiného. Pro jistotu jdu zitra ke své praktické lékařce. Uvidím, co mi řekne.
Aneri: díky za upozornění, nechci to brát na lehkou váhu, ale po přečtení Tvého příspěvku, bych si myslela, že už jsem na umření.

Není tady

 

#8 8. 6. 2008 18:59

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: asi utrhlé klíště

Milá annemarie, já mám zanedbanou, čili neléčenou boreliozu a vím, o čem píšu. Jistě, v začátku se to dá léčit, později už ne, ale pokud myslíš, že má informace byla zbytečně poplašná, přála bych ti jen, aby klíště nebylo infikované, nebo by jsi z toho opravdu mohla být na umřití !

Není tady

 

#9 8. 6. 2008 20:59

annemarie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 9. 2006
Příspěvky: 313

Re: asi utrhlé klíště

Aneri, vím, že bych mohla být i na umření.. že bolerioza způsobuje opravdu vážné zdravotní potíže, proto jsem napsala, že to určitě nezanedbám.

Zítra jdu ke svý praktický doktorce a uvidíme, jak to zhodnotí. Upozorním ji, že jedu na dovolenou a třeba mi napíše atb , kdyby se náhodou něco dělo... nevím, nějak to musíme vyřešit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů