Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 12. 6. 2008 11:58

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Maturita...

Klubko:
To je samozřejmé, když se pustíš do jiného oboru, tak se musíš na studium připravit. NIKDY to není jednoduché a vždycky to s sebou nese plno odříkání, ale výsledek pak stojí zato.  Moc dobře si pamatuji, jak dcera přišla unavená z práce a do noci se učila, celý rok nebyla ani v kině ani za žádnou jinou zábavou, všechno považovala za ztrátu času. I když jsme doma měli společnost, nedala se zlákat, jen se s nimi pozdravila, zavřela se v pokoji a  učila se. I na Silvestra a na Vánoce. Čeho ještě se vzdala  nebudu rozepisovat, bylo by to dlouhé.



Víš, můžeš se ocitnou v situaci, kdy budeš potřebovat peníze a odpor neodpor, můžeš si je vydělat, když budeš chtít, nebo nutně potřebovat.
Známá měla stejný názor jako ty, ovšem jen do doby, než měla děti. Shodou okolností -stejné vzdělání jako ty - nejdřív ekna, potom rehabilitace, ale na FTVS(to je jedno). Později postavili dům, dluhů nepočítaně, do toho děti. V domě si zařídila vlastní praxi a ještě jako vedlejšák zpracovává daňová přiznání několika drobným soukromníkům a vede účetnictví několika malým bytovým domům, kde jsou všechny byty v OV.    Tam je pohyb položek tak malý, že za celý rok to vyjde na necelou A4. V počítači na to má programy a za " chvíli" to má hotové. Nesedí nad tím každý den, věnuje se tomu tak jednou za 3 měsíce, u některých dokonce jen jednou za rok. Přivydělá si  tím slušné  peníze, může se věnovat dětem , rodině  i masážím.  Jo, taky si vybírá, lidi jí můžou ruce utrhnout, protože o prkotiny (které dělá ona) velké účetní firmy nemají zájem. Dokonce něco dělá i pro svoje kolegyně - masérky soukromnice, ale to přesně nevím co. Jasně,  zadarmo to nebude.

Není tady

 

#152 12. 6. 2008 12:05

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Maturita...

amba napsal(a):

Moc dobře si pamatuji, jak dcera přišla unavená z práce a do noci se učila, celý rok nebyla ani v kině ani za žádnou jinou zábavou, všechno považovala za ztrátu času. I když jsme doma měli společnost, nedala se zlákat, jen se s nimi pozdravila, zavřela se v pokoji a  učila se. I na Silvestra a na Vánoce. Čeho ještě se vzdala  nebudu rozepisovat, bylo by to dlouhé.

Všechno je otázkou priorit, ale viz. výše, to bych snad ani nemohla podporovat.....mě to přijde jako druhý extrém kapitulation
Já to neodsuzuji, jen se nad tím tak pozastavuji, pro mě konkrétně by to byl třeba skok do obrovských stresových problémů....jak je na tom Janin manžel - když se vrátíme k zakladatelce, se můžem jen domnívat...

Upravil(a) Račice dračice (12. 6. 2008 12:05)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#153 12. 6. 2008 12:07

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Maturita...

Já si myslím, že člověk by měl dosáhnout toho nejvyššího vzdělání, na jaké stačí. Pak může dělat, co ho baví a co mu jde. Četla jsem o právničce, která řídí tramvaj. Když ji to baví a naplňuje a stačí jí plat, proč ne? Ale může dělat i tu právničku, zatímco bez vzdělání by nemohla.
U nás v rodině si také všichni váží vzdělání, považují to za prioritu. Jasně, že VŠ sama o sobě člověku štěstí nepřinese, ale není od věci.

Není tady

 

#154 12. 6. 2008 12:20

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: Maturita...

Holky me tedy prijde z prispevku Jany, ze nejde jen a hlavne o jeji rodice, ale pritel rikal, at ho podpori v uceni, takze bych ji nekamenovala, ... kazdopadne, je pravda, ze s maturitou bude treba mit vic moznosti(nevim jaky obor atd, nemohu rict presne), ale zalezi na nem, co chce a nechce a zda to vydrzi ...
ja jsem treba sekla s vysokou po dvou letech taky... a jsem tomu rada, proste to byl i obor ktery me nebavil a nesel mi, takze jsem se trapila a byla psychicky vyrizena... pak jsem pracovala(nasla si dobrou praci za dobry penize) ... a v nejhorsim kdyz zatouzim po vzdelani, si VS dodelam pri praci az budou vetsi deti(mam ted miminko)

Není tady

 

#155 12. 6. 2008 12:24

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: Maturita...

a podporu bych si predstavila tak, ze bych mu pomohla, treba zkouset ho atd... ale ne nutit a dohadovat ,to ne

Není tady

 

#156 12. 6. 2008 13:09

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Maturita...

tyjo, tady je ale příspěvků...
počítám, že než to Jana dočte, tak její muž dostuduje smile wink


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#157 12. 6. 2008 13:17

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Maturita...

Jessika napsal(a):

tyjo, tady je ale příspěvků...
počítám, že než to Jana dočte, tak její muž dostuduje smile wink

godlike


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#158 12. 6. 2008 13:24

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Maturita...

Jessika napsal(a):

tyjo, tady je ale příspěvků...
počítám, že než to Jana dočte, tak její muž dostuduje smile wink

lol tummenupp vidíš, taky možnost wink


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#159 12. 6. 2008 13:29

JanaJana
♥♥-----
Registrovaný: 5. 6. 2008
Příspěvky: 27

Re: Maturita...

Jana už to dočetla a její muž ještě nedostudoval.... big_smile

Není tady

 

#160 12. 6. 2008 13:39

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Maturita...

Já bych si představovala podporu v tom, že bych mu dala prostor. Nechala bych ho odpočinout když přijde z práce, aby se večer mohl učit s čerstvou hlavou, nechtěla bych provozovat alespoň občas o víkendu takové aktivity, které zaberou moc času, projevila bych uznání a radost nad tím, že studuje a že mu to jde, ani bych neprovozovala  ( nebo jen omezila) aktivity, které by chtěl dělat i on, abych ho nelákala od učení. Ano, kdybych chtěla aby studoval, omezila , nebo alespoň přizpůsobila bych se přijatelným způsobem i já. Tím nechci říct, že bych se úplně všeho vzdala , ale přizpůsobila bych se určitě, aby neměl pocit, že mu něco kvůli studiu utíká. Částečně odbourat pomoc v domácnosti by v době, kdy nemáte děti, nebyl snad tak velký problém.

Není tady

 

#161 12. 6. 2008 14:15

Ráček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 973

Re: Maturita...

Tak já teda nevím, zda jste četly pozorně, ale Jana jasně napsala, že její muž studuje néé protože by to chtěl on sám, ale kvůli někomu a to jsou její rodiče a ona Jana, protože ta chce mít klid od rodičů, protože se neokáže postavit rodičům a říct, že člověka miluje takového jaký je s VL i bez matury nebo diplomu ...
Cituji Janina slova :
No zkrátka si dělá dálkově školu, ale moc to nestíhá s prací a ta škola ho nebaví už proto, že si ji dělá vlastně kvůli někomu. Má půlku za sebou a každý den na to myslí, že se nechce učit, nebaví ho to a nemá klid, přemýšlí, že s tím "praští". dumbom
Jednoznačně a se rozhodne on sám, zřejmě teď lituje, že byl do toho natlačen


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

 

#162 12. 6. 2008 14:15

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Maturita...

Račice dračice:

Dcera se tak rozhodla a šla za tím, co chtěla. Bylo to časově náročné, tak udělala co mohla a my, rodiče, jsme ji v dosažení jejího cíle podpořili. Všechno.
To víš, kdyby její prioritou byly diskotéky a jiné zábavy, asi by to  pro ni bylo taky stresující, protože by nestíhala. Jenomže, dnes se jí opravdu nikdo nezeptá, na kolika diskotékách byla nebo nebyla, dnes se ptají, co umí.
Jinak to žádný extrém nebyl, to se jen na první pohled zdá. Tak se totiž připravovali všichni, co byli přijatí, jinak by neuspěli. Také je pravda, že nikdo z nich dnes nepláče nad tím, že před několika lety nebyl v kině nebo za zábavou, ani nepláče kvůli tomu, že má dobré vzdělání.

Není tady

 

#163 12. 6. 2008 14:32

Ugo Drago
Host

Re: Maturita...

Klubko napsal(a):

Ugo, teď si zase ze mě střílíš,ne?
Bižule = Biologie

To jsem v životě neslyšel, už jsem si říkal, že studuješ na VŠ něco o bižuterii.
Já a střílet si z tebe? To bych si nedovolil big_smile

 

#164 12. 6. 2008 15:04

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Maturita...

ambo,
když vidíš na druhé straně jako prioritu jen diskotéky a zábavu a nic mezi tím , pak potom je nějaká diskuze asi zbytečná smile

A naprosto souhlasím s Ráčkem stolt


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#165 12. 6. 2008 15:18

Ugo Drago
Host

Re: Maturita...

Na srazu se ZŠ hned dva bývalý spolužáci prohodili - proč jsem se líp neučil.

Můj kamarád se učil angličtinu od základní školy až po jazykovku, uměl ji dobře, ale začal dělat práci v které angličtinu vůbec nepotřebuje, dnes už je to 5-6 let a dost ji už zapomněl. Bylo jeho úsilí efektivní? Zatím se zdá, že ne, možná časem.

Co tím chci říct, většinou se to vyplatí mít vyšší vzdělání, ale ne vždy.

P.S. SŠ a víceméně i VŠ mě vybrali rodiče. Říkal jsem si, že bych radši studoval něco jiného, co by mě víc bavilo, a to sice nějakou ekonomickou VŠ. Zpětně jsem rád, že jsem dal na rodiče - po strojních inženýrech je většinou dost velká poptávka. A taky jsem si z ekonomie nastudoval jen to, co jsem chtěl a považoval za správné.

P.S.1. obdivuji všechny, kteří při práci ještě studují!

 

#166 12. 6. 2008 16:04

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Maturita...

Račice dračice,
nene, diskotéku  jsem  uvedla jako příklad, bavit se dá nejrůznějšími způsoby a aktivitami. I když,  kamarádi  ve stejném věku jako dcera je  navštěvovali  pravidelně a bez nich by v určité době vůbec neuměli žít. Samozřejmě, že je nepřebené množství aktivit, zájmů, povinností, problémů a starostí,ale to je vždycky a v každém věku, jen jsou trošku jiné. Prostě to už k životu patří. Jen je rozhodující , pro co se rozhodneš a čemu dᚠv dané chvíli přednost. Někdo chce žít naplno hned, někdo později. Nikomu nevnucuji svůj názor, ani neříkám, co je dobře a co špatně, jen to máme každý nastaveno jinak.

Není tady

 

#167 13. 6. 2008 8:35

Ráček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 973

Re: Maturita...

Račice díky pussa
Jenom jsem chtěla poznamenat, že to není vůbec o polemice mít či nemít to či onaké vzdělání, to je na každém z nás a já jsem šastná, že to rodiče nechali čistě na mě a dopředu jsem věděla, že po maturitě chci jít do práce a už na žádnou školu a to mi vydrželo doteď ...Jazyky se dají v pohodě vypilovat při práci v tom bych problém neviděla..... A taky velice záleží kde se člověk uplatní...
Tady konkrétně je to spíš o tom, že Janina manžela to nebaví, nechce to dělat ...Konec, tečka ..A Jana na něho dělá nátlaky taky skrz rodiče ....toto není problém vzdělání, ale někde úplně jinde dumbom


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

 

#168 13. 6. 2008 8:43

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Maturita...

Ugo Drago napsal(a):

Klubko napsal(a):

Ugo, teď si zase ze mě střílíš,ne?
Bižule = Biologie

To jsem v životě neslyšel, už jsem si říkal, že studuješ na VŠ něco o bižuterii.
Já a střílet si z tebe? To bych si nedovolil big_smile

Bižuterii lol , ty jsi kouzelný tummenupp
Ale taky jsem hleděla jak z jara nad  názvem bižule va


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#169 13. 6. 2008 8:58

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Maturita...

Ráček napsal(a):

Tak já teda nevím, zda jste četly pozorně, ale Jana jasně napsala, že její muž studuje néé protože by to chtěl on sám, ale kvůli někomu a to jsou její rodiče a ona Jana, protože ta chce mít klid od rodičů, protože se neokáže postavit rodičům a říct, že člověka miluje takového jaký je s VL i bez matury nebo diplomu ...
Cituji Janina slova :
No zkrátka si dělá dálkově školu, ale moc to nestíhá s prací a ta škola ho nebaví už proto, že si ji dělá vlastně kvůli někomu. Má půlku za sebou a každý den na to myslí, že se nechce učit, nebaví ho to a nemá klid, přemýšlí, že s tím "praští". dumbom
Jednoznačně a se rozhodne on sám, zřejmě teď lituje, že byl do toho natlačen

´

Přiznávám se, že jsem nečetla celé vlákno, ale díky Ráčkovi - tímto příspěvkem mi to jaksi shrnula-   musím konstatovat, že smekám před chlapcem, který si ne sám kvůli sobě, ale kvůli Janě začal dělat školu a navíc při zaměstnání tak, jak píše UgoDrago - klobouk dolů (já bych na to neměla a obdivuju všechny, kteří při práci studují). Není to krásné vyznání toho, že mu na jejich vztahu záleží?
Na druhou stranu je mi ho líto (v dobrém), že MUSÍ a je to smutné, že přestože je Jana v podstatě dospělý člověk, tak je ovlivňována rodiči, kterým záleží na tom, aby její přítel měl SŠ, VŠ či co to studuje va
Připomíná mi to "staré" časy, kdy nebylo přípustné, aby žena/muž se SŠ, VŠ měla/měl vztah s někým, kdo je o třídu níže se vzděláním.
Jani, trošku tě nechápu va
Ale pokud má hoch půlku za sebou, tak je třeba ho v tom podporovat, a to nevzdává a dotáhne do zdárného konce. K zahození mu škola určitě v životě nebude!


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#170 25. 6. 2008 9:10

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Maturita...

Já si myslím, že je jedno jestli mᚠvysokou školu a mažel učňák hlavně, že jste šastný. My máme s manželem maturitu, tak mezi námi rozdíly nejsou. Ale znám také páry kde je ve vzdělání rozdíl a jsou šastný.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů