Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 6. 2008 11:49

soptík
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 526

stále vše řeším - dlouho!

Ráda bych se zbavila "zlozvyku" nebo jak to mám popsat, ale nevím jak...sad

Když se něco stane (s někým se pohádám, něco se někomu jen nelíbí, nebo si myslím, že mě někdo pomlouvá, nebo mě někdo v něčem zklame...atd)
tak to prostě řeším, ale tak hrozně, že z toho nespím, stále na to myslím, řeším to a mám to v hlavně třeba měsíc...i když je to jen to, že si myslím, že mě někdo pomlouvá ze známých....hmm
Kolem mi říkají a to neřeším, ale já musím, musím to vyřešit, abych věděla jak to je a pokud to jde tak obhájit - asi abych si někoho nepohádla...nebo nevím.

Prostě jsem v tomhle směru jiná a strašně mě to štve, chtěla bych říci, kašlu na to, a si říkají co chtějí - i když to třeba není pravda,ale já to nedokážu!!!! Prostě to mám v hlavě a nemůžu myslet na jiné věci a v klidu spát...strašně mě to "žere"  - můžu s tím něco dělat?


http://www.rodice.cz/metrik/3255.png
http://bd.lilypie.com/950op2/.png

Není tady

 

#2 3. 6. 2008 12:54

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: stále vše řeším - dlouho!

Milá Soptíku smilesmile

přečti si Čtyři dohody....to je pro Tebe jak dělané....říká ti to něco? smile.)

...píšeš, že když si někdo něco o Tobě myslí....víš, problém je v tom, že ty si to jen myslíš...ale ve skutečnosti je to třeba(určitě) úplně jinak a ty se užírᚠbezdůvodne....jednu domněku zaženeš - ovšem na scénu vstoupí jiná a  ještě obludnější....ale taky jsem to tak měla a nemůžu říct, že bych se toho už zbavila uplně - to ne...mně pomáhá to, že si zkrátka řeknu: do hlavy nikomu nevidím a já se můžu užrat a druhej to třeba už dávno vypustil z hlavy....

nebo-li  "Nedelej si hlavu s tím co si o Tobě myslí druzí....oni mají dost problémů s tím co si o nich myslíš Ty"
a pak taky píšeš, že se nechceš s nikým pohádat - to při nejlepší vůli někdy nejde...někdy si člověk musí prosadit svuj názor i za cenu nepohody s druhým člověkem - věř, že když si občas prosadíš/obhájíš svuj názor - stojí to za ten pocit, že si umíš stát za svým - a když pak třeba zjistíš, že jsi pravdu neměla, tak mužeš zase za tím dotyčným jít a říct mu, že jsi změnila názor...že měl třeba pravdu on....ale vždycky - VZDYCKY musíš začít u sebe...skutečně ta knížka je velice zajímavá a stále hodně aktuálnlí - troufám si říct nesmrtelná...

kdybych měla stále řešit co řekl tamten a onen, tak se doslova a do písmene zblázním....

víš, mně třeba ted připadne, že jsem tady nablila nesmysli dumbom  - že tedy sice vím přesně, co chci říct, ale když to mám napsat a odeslat...tak ten výtvor nic moc, ale jinak to neumím - zkrátka jsem se snažila...a bud ber nebo ne - nic ve zlém....prostě mi běží myšlenky rychleji než dokážu psát....a neřeším jak to budou hodnotit druzí...prostě jsem taková a mám zrovna takový projev

Upravil(a) adra (3. 6. 2008 12:59)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#3 3. 6. 2008 14:12

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: stále vše řeším - dlouho!

Adra tady žádné nesmysly nenablila, s tím co píše, naprostý souhlas stolt ....(taky mám 4 dohody přečtené smile )
Tvé řešení v hlavě je o domněnkách, které si vytváříme, když si nejsme sebou jistí....(zná to z nás v různé míře asi každý). 
Když řešíš, je to o tom, že nejsi srovnaná z toho, jak působíš na druhé, jak Tě berou, je to strach z negativních reakcí okolí.
Jediný lék je na to přijmout se takovou jaká jsi, bez ohledu na situaci, a již pozitivní nebo negativní, prostě bez ohledu na cokoliv. Stejně se nikdy nezavděčíš všem.... a hlavně je to něco nemožného, vysilujicího a zbytečného.....  Jednoduše, není proč být a chovat se tak, jak by si přálo okolí....


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#4 3. 6. 2008 14:21

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: stále vše řeším - dlouho!

Račice s Adrou napsali všechno...

taky stále občas se přistihnu s tim, že mám potřebu být dokonalá lol nebo aspoň, aby se nikdo nevšiml, že dokonalá nejsem lol
přečti si opravdu ty "Čtyři dohody" - je to pro začátek asi to nejlepší


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#5 3. 6. 2008 15:25

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: stále vše řeším - dlouho!

No mne okrem Štyroch dohôd pomohla aj knižka na Sebavedomie, od McKennu. Kúpila som si ju aj s CD a púšala som si to každý deň. Uvedomila som si, že nie som pupkom sveta, maximálne tak pre moju dcérku. smile Ostatní ak ma potrebujú rieši alebo ohovára, nech to robia...mňa to už netrápi, lebo sa dokážem samú seba bra taká aká som, mám sa rada a vážim si seba. Ak sa s niekým pohádam, viem prečo. Vyjadrila som svoj názor a ak ho niekto nechce pochopi a zbytočne sa urazí, je to len a len jeho výber. Už nemám takú nutkavú potrebu vysvetžova môj názor. Vo veža prípadov je to zbytočné míňanie energie a aj tak tá dotyčná osoba si myslí svoje...


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#6 3. 6. 2008 21:08

soptík
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: stále vše řeším - dlouho!

holky děkuji, ano to je ono,

Když řešíš, je to o tom, že nejsi srovnaná z toho, jak působíš na druhé, jak Tě berou, je to strach z negativních reakcí okolí.

juknu se na tu knížku...


http://www.rodice.cz/metrik/3255.png
http://bd.lilypie.com/950op2/.png

Není tady

 

#7 4. 6. 2008 14:31

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: stále vše řeším - dlouho!

Dej si pivo a neřeš blbosti storstark


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#8 4. 6. 2008 15:08

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: stále vše řeším - dlouho!

mě kromě Dohod, které úspěšně propaguje Dušek, oslovilo i toto http://www.diksa.org/duchovnizakony.htm#d16

Upravil(a) Regina (4. 6. 2008 15:08)


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#9 5. 6. 2008 8:26

normální
♥♥-----
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 40

Re: stále vše řeším - dlouho!

I když se budeš snažit jak nejvíc umíš,tak se vždy najde někdo,komu se to nebude líbit.Prostě nikdy se nezavděčíš všem.Já si vždycky řeknu:stejně mi nikdo nic nedá,tak a si každý myslí,co chce.Lidi vůbec neřeším.Chovám se a jednám podle svého svědomí,a to je pro mě nejdůležitější.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů