Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 26. 8. 2008 22:25

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Rodinný podfuk :-(

Hamsun napsal(a):

Ano Pavlo,ale zcela logicky, když budu jedno dítě zanedbávat, nebudu se pak divit , že na mě kašle, já kašlu na něj .......dítě kašle na mě....logické.......

Já jsem si vždycky myslela , že stáří je moudré a ted už jsem starší a zjišuju, že ti staří okolo  mě nejsou moudří ani jeden, dělají kopance,chovají se jako malé děti a  nepřemýšlejí a pak se moc diví, když jsou na stáří sami ......

A další věc je ta, že rodiče tohle většinou dělají celý život ......preferují jedno dítě a pak mu třeba dají majetek.......zkus vysvětlit 6 letýmu dítěti, že je normální , že máma má radši bráchu.....tohle v tobě zůstane už pořád , to trauma.......a to se nedá odpustit, to se kumuluje a narůstá.......

Hamsun, holčičko, nemůžeš se dívat mýma očima. CO vidím já je, že ty ujíždíš v emocích a snižuješ svoji důstojnost jen proto, že s tebou někdo nesouhlasí.

Je tisíc příkladů, kdy budu jedno dítě zanedbávat, či to druhé si může moji lásku vyžadovat více. Je jen na mě jak s tím budu zacházet. Zda budu prosazovat rovnováhu za každou cenu, i když přehlédnu, že jedno dítě je na mě závislé, nebo že je nějakým způsobem postižené. Je mnoho dalších případů, kdy nelze rozhodnout fifty fifty.
Mám ti ještě nějaké předložit?

Staří, mladí, všichni dělají hcyby a mohou dělat chyby. Nikdo nejsme neomylný. ALe, kdo je moudrý, snaží se pochopit a odpustit.

Jak vysvětlit dítěti, že máma á raděj toho druhého? HOlka to je téma na diplomovou práci. Vnímání každého z nás je jiné. I dva sourozenci z jedné rodiny mohou mít jiný pohled na vztahy v  té rodině. Jeden si může myslet, že druhého sourozence protěžovali, protože třeba měl větší potřebu lásky, ale dostal ji stejně jako druhý. Druhý ovšem bude tvrdit, že rodiče byli spravedliví.

Podle práva a morálky a etiky a dalších pravidel má Ilona jistě nárok na polovinu. Byla z tohoto pohledu ošizena. A je jí to houby platné. Kdyby se podívala na život z mnoha stran, zistila by že  s tím majetkem by nebyla štastnější. Rodiče si mohou dělat co chctějí, každý člověk v naší zemi si může dělat co chce, ale pak se nemůže divit, co sklízí. Stejně jako dojde na podvodníky, stejně melou boží mlýny i ostatním. Je nesmysl myslet si, že takové chování dodje bez odezvy.

ALe přesto je tu možnost výběru - bud se budu užírat, ztratím poslední chvíle života svého rodiče a možná si přivodím zdravotní problémy. Nebo si řeknu, že tomu sice nerozumím, ale proto si přece nebudu kazit své dny.  To je celá, jednoduchá úvaha pro tebe i pro Ilonu


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#102 26. 8. 2008 22:53

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

Ale copak ty nechápeš Pavlo, že je to strašný zklamání  a to je v tobě pořád........zklamání prostě je, to neošidíš tím, že si budeš namlouvat že není.......a že je krásný den......od té doby přistupuješ k tomu člověku s trpkostí..

NEJDE  O TO KDO TEN MAJETEK BUDE MÍT.......jde opravdu jen o to, že je to podraz a sposárna za zády dětí o nich rozhodnout a tak podivně...........

Já také preferuju jedno dítě, už jsem to tu psala.....pze je postižené, tak mám pocit, že potřebuje víc ........ale tyhle zásadní situace bych řešila při rodinné sešlosti v naší oblíbení pizzerii, kde bych to všem otevřeně řekla a poradila se s nimi, co a jak  .......pokud rodina funguje, tak si lidi pomáhají, pokud nefunguje a každý kouká na svůj prospěch, tak to dopadá jako u Ilony.....

Není tady

 

#103 26. 8. 2008 22:55

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Rodinný podfuk :-(

Jojo plno krásných slov o právu, odpuštění a nelpění na majetku.
Moc hezky se to čte kolik krásných a čistých lidí tady máme........ jen škoda že nemohu být muška jenom zlatá a vidět tyto krasomluvné pisatelky v běžném životě. big_smile

Opravdu bych je velmi rád viděl např. v situaci staršího sourozence žijícího v garsonce "od vejplaty k vejplatě" který se dívá na to jak jeho vlastní rodiče přepisují vilku 15+1 na mladšího jen proto že má rozkošného vnoučka a potřebuje víc místa. To by se to odpouštělo jen by to fičelo, že? big_smile


P.S. Pandorro opravdu není nutné se zamýšlet nad tím že nejspíš mluvím z vlastní zkušenosti. Já naštěstí měl osvícené rodiče a bez majetku. tongue

Hamsun napsal(a):

Pandorra dělá Babinetu ostudu .....plácá nesmysly a hloupé urážky místo, aby diskutovala .....sadsad

Ty se uklidni, zbytečně si zkracuješ život. Pandorra moc dobře ví co dělá........ a když se po Babinetu trochu porozhlídneš tak zjistíš že jí to tady i docela funguje. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#104 26. 8. 2008 23:03

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

Pavla píše:
ALe přesto je tu možnost výběru - bud se budu užírat, ztratím poslední chvíle života svého rodiče a možná si přivodím zdravotní problémy. Nebo si řeknu, že tomu sice nerozumím, ale proto si přece nebudu kazit své dny.  To je celá, jednoduchá úvaha pro tebe i pro Ilonu


Tohle pro mě není rodič,ale malý dítě který se neumí chovat a neví si rady ...........nedokážu si ho vážit a ani s ním nemohu počítat, kdyby se mi něco stalo, když už v situaci , kdy o nic nešlo, udělal takový podraz, ten vztah tím zkazila ta máma.......
A když navrhuješ odpuštění, navrhni ho tý matce , at odpustí dětem, že se na ní zlobí a rozdělí majetek to je lásku spravedlivě.......proč by nemohla tu situaci napravit ted a domluvit s bratrem , aby to společně vyřešili??
Staří lidé jsou jak malý děti a pak pláčou nad následky ...

Není tady

 

#105 27. 8. 2008 6:47

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Rodinný podfuk :-(

Myslím, že tady v té spoustě rozumných i nerozumných výlevů zanikl Ilonin problém. Ilona přece nechtěla nic navíc, byla připravena zaplatit za pozemky. Zásadní problém je jednostranné porušení dohody a to se mezi slušnými lidmi nedělá.

To že je někdo rodič ho nedělá svatým. Rodiče dokáží svým i dospělým dětem ubližovat a vůbec nemusí jít o majetek. Babinet má takových příběhů spoustu. Ilona sem napsala v momentě, kdy cítila hrozné zklamání. Sama postupem času svůj pocit zpracuje a určitě rodinné vztahy dostanou opět nějakou rozumnou formu. Jenom už nebude svým blízkým důvěřovat. Myslím, že většina z nás něco podobného zažila. Každý nese důsledky svých činů, rodiče nejsou žádná vyjímka a pokud někomu nadržují a někomu ubližují, mělo by přijít i ně. Zdůrazňuji, že nemusí jít o majetek!!!

Není tady

 

#106 27. 8. 2008 6:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rodinný podfuk :-(

NEJDE  O TO KDO TEN MAJETEK BUDE MÍT.......jde opravdu jen o to, že je to podraz a sposárna za zády dětí o nich rozhodnout a tak podivně
Opravdu bych je velmi rád viděl např. v situaci staršího sourozence žijícího v garsonce "od vejplaty k vejplatě" který se dívá na to jak jeho vlastní rodiče přepisují vilku 15+1 na mladšího
Tak znova - já vypadla asi v 13 z domova, nestáli o mě ani v jedné nové rodině mých zploditelů. Ani jeden z nich rovněž nestál o vnoučata (tehdy jediná) a že by mi něco dali, o tom se mi mohlo jenom zdát... (viz někde v předchozím) Možná, že právě proto, že jsem byla odejita tak časně, nemám s tím potíže, jelikož jsem si brzo zvykla, že co si nepořídím, to nemám a NIC jsem tedy nepotřebovala, nevyžadovala a neočekávala od rodičů. Pravda, tátu jsem neviděla X let, ale s mámou, když už přišla, jsem byla schopná normálně vycházet a se sourozenci fungujeme taky bez potíží. Takže on ten "podraz" skutečně nemusí znamenat, že "to strašný zklamání je v tobě pořád". Jo, přiznávám, že jsem možná netypická, protože velkej majetek mě spíš děsí, ale přesto si nedovedu představit, že bych rodičům slůvkem "vyčetla" jejich rozhodnutí. Ono je totiž pro relativně klidný život někdy lepší  se s tím smířit a naučit žít, než se do smrti užírat něčím, co stejně nezměním.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#107 27. 8. 2008 8:14

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

Prober se Heleno.......nepíšeme o majetku a ty dál vedeš svou jako kolovrátek ,píšeme o podrazu a porušení dohody od nejbližšího člověka .......tak už si to srovnej v hlavě a přestań se vytahovat skromností, jsi nějak vedle tématu.

Není tady

 

#108 27. 8. 2008 8:24

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Rodinný podfuk :-(

helena napsal(a):

NEJDE  O TO KDO TEN MAJETEK BUDE MÍT.......jde opravdu jen o to, že je to podraz a sposárna za zády dětí o nich rozhodnout a tak podivně
Opravdu bych je velmi rád viděl např. v situaci staršího sourozence žijícího v garsonce "od vejplaty k vejplatě" který se dívá na to jak jeho vlastní rodiče přepisují vilku 15+1 na mladšího
Tak znova - já vypadla asi v 13 z domova, nestáli o mě ani v jedné nové rodině mých zploditelů. Ani jeden z nich rovněž nestál o vnoučata (tehdy jediná) a že by mi něco dali, o tom se mi mohlo jenom zdát... (viz někde v předchozím) Možná, že právě proto, že jsem byla odejita tak časně, nemám s tím potíže, jelikož jsem si brzo zvykla, že co si nepořídím, to nemám a NIC jsem tedy nepotřebovala, nevyžadovala a neočekávala od rodičů. Pravda, tátu jsem neviděla X let, ale s mámou, když už přišla, jsem byla schopná normálně vycházet a se sourozenci fungujeme taky bez potíží. Takže on ten "podraz" skutečně nemusí znamenat, že "to strašný zklamání je v tobě pořád". Jo, přiznávám, že jsem možná netypická, protože velkej majetek mě spíš děsí, ale přesto si nedovedu představit, že bych rodičům slůvkem "vyčetla" jejich rozhodnutí. Ono je totiž pro relativně klidný život někdy lepší  se s tím smířit a naučit žít, než se do smrti užírat něčím, co stejně nezměním.

Tak si to zhrneme, ty jsi se smířila s tím, co ti rodiče udělali, Ilona se s tím smířit nehodlá a taky ani nemusí. Jen proto, že jí tu k tomu nabádá Pandoorra a spol.
Je to její věc jak se s tím vyrovná, nebo nevyrovná, stejně jako je tvoje věc, jak se vyrovnᚠse svými "křivdami". Lidé jsou různí a nemusí se vždy chovat podle určitého vzorce.


Také bych stejně jako Jeňýk chtěla vidět ony pisatelky květnatých slov v reálných situacích.

S tím, že matka napsala i druhou polovinu pozemku na syna, Ilona už těžko něco udělá. Ale od té mámy by mi přišlo férovější, když už to nejdřív slíbila dceři a pak se na svůj slib vykašlala, aby v sobě měla aspoň tolik slušnosti, aby třeba řekla "hele Ilono, tys tady rok nebyla a já potřebovala pomoct a protože mi Karel nosil celou zimu uhlí ze sklepa a vozil mě k doktorce, tak jsem se nakonec rozhodla, že ten pozemek dám jemu.
To by Iloně pomohlo pochopit důvod matčina rozhodnutí, ale když matka dělá "mrtvýho brouka" tak to se pak těžko chápe a vyrovnává se situací.

Není tady

 

#109 27. 8. 2008 9:14

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rodinný podfuk :-(

Naprosto souhlasím s Hamsun a Jeňýkem,mám totožný názor. Tady není na místě žádné rádoby duchaplné mudrování,stačí zapojit obyčejný selský rozum,což tady některým,vznášejícím se permanentně v duchovních sférách,evidentně chybí.

Ne nadarmo je zákon nastaven tak jak je - aby byl spravedlivý ke všem stejně.
Téměř v naprosté většině těch smutných případů je to tak,že ten vyčuranější ze sourozenců prostě zblbne rodiče,naloží do auta a odveze k notáří,bez vědomí ostatních členů rodiny a hotovo. Což je, a si tady mele kdo chce co chce,sprostý podraz,jaký se mezi slušnýma lidma nedělá.
Stalo se to i u nás,kdy si takto "elegantně" švagr přisvojil domek své matky (mojí tchýně) a následně, když onemocněla,se na ni vykašlal a starali jsme se my. Nutno říct,že umřela s velkou hořkostí v sobě a svého vypečeného synáčka už ani netoužila vidět. Nešlo tady vůbec o majetek,nikdo z nás ho nepotřeboval,ale šlo o princip.

V některých tradičních rodinách tady kolem to mají zařízeno tak,že se rodina domluví,kdo z dětí se postará o rodiče a do smrti je zaopatří a ten pak dostane od rodičů domek,což je čisté a spravedlivé řešení,protože se na tom rodina shodne a všichni s tím souhlasí.

Stáří není zásluha a ne každý starý člověk je moudrý a musí počítat s tím,že jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá. I když to většina těch "odstrčených " dětí nějak zkousne,ta hořkost tam vždycky zůstane.

Není tady

 

#110 27. 8. 2008 9:44

Somaia
Host

Re: Rodinný podfuk :-(

Jasně, děvčata... vaše příspěvky se tu hemží slovy jako hořkost... ukřivděnost , touha po spravedlnosti .... ale uniká vám podstata, že všechno souvisí v životě  se vším. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno big_smile, zdroje jsou v podstatě nevyčerpatelné, jen vědět, kde je pramen... ale to je při omezeném pohledu , kterým sleduje jen krátkodobé cíle asi nemožné.
Jsem na tom se svým osobním příběhem velmi podobně jako Helena. Moje morální právo na zděděný majetek vzalo za své po tom, co jsem jako první opustila ten "majeteček" a považte!!! získal ho ten poslední z rodiny, který je ještě k tomu mým NEVLASTNÍM bratrem!!! Oooo jaká křivda!

Ale obrame list... místo hořkosti, kterou bych se měla užírat , křiku a nenávisti k rodiči, který to dopustil... si vážím toho, že se všichni máme rádi, ba co víc, opravdu se milujeme a prostě to tak mělo být... Objevila jsem jiné zdroje a tam, kde mi rodiče jaksi  "nedopřáli", tam mi to můj život vrátil plnými hrstmi , mám přesně  to, co potřebuji, přeju  si a chci a děkuji za to. Není to lepší, než se roky užírat nepravedlností  a pít denně hořké nápoje , co říkáte? big_smile

 

#111 27. 8. 2008 9:48

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Rodinný podfuk :-(

mia napsal(a):

Naprosto souhlasím s Hamsun a Jeňýkem,mám totožný názor. Tady není na místě žádné rádoby duchaplné mudrování,stačí zapojit obyčejný selský rozum,což tady některým,vznášejícím se permanentně v duchovních sférách,evidentně chybí.

Ne nadarmo je zákon nastaven tak jak je - aby byl spravedlivý ke všem stejně.
Téměř v naprosté většině těch smutných případů je to tak,že ten vyčuranější ze sourozenců prostě zblbne rodiče,naloží do auta a odveze k notáří,bez vědomí ostatních členů rodiny a hotovo. Což je, a si tady mele kdo chce co chce,sprostý podraz,jaký se mezi slušnýma lidma nedělá.
Stalo se to i u nás,kdy si takto "elegantně" švagr přisvojil domek své matky (mojí tchýně) a následně, když onemocněla,se na ni vykašlal a starali jsme se my. Nutno říct,že umřela s velkou hořkostí v sobě a svého vypečeného synáčka už ani netoužila vidět. Nešlo tady vůbec o majetek,nikdo z nás ho nepotřeboval,ale šlo o princip.

V některých tradičních rodinách tady kolem to mají zařízeno tak,že se rodina domluví,kdo z dětí se postará o rodiče a do smrti je zaopatří a ten pak dostane od rodičů domek,což je čisté a spravedlivé řešení,protože se na tom rodina shodne a všichni s tím souhlasí.

Stáří není zásluha a ne každý starý člověk je moudrý a musí počítat s tím,že jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá. I když to většina těch "odstrčených " dětí nějak zkousne,ta hořkost tam vždycky zůstane.

pod tohle se taky podepisuji.A jak jsem psala na předchozí stránce, myslím a nejspíš nebudu daleko od pravdy, že maminka k tomu byla nějak přinucena. Svědčí o tom už to, že Ilonin bratr chtěl být přítomen u debat o pozemku, které se ho netýkaly, protože on sám dost po tátovi dům a pak prostě využil příležitost, kdy Ilona byla mimo republiku, k tomu aby matku ovlivnil.

Není tady

 

#112 27. 8. 2008 9:57

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Rodinný podfuk :-(

Somaia napsal(a):

Jasně, děvčata... vaše příspěvky se tu hemží slovy jako hořkost... ukřivděnost , touha po spravedlnosti .... ale uniká vám podstata, že všechno souvisí v životě  se vším. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno big_smile, zdroje jsou v podstatě nevyčerpatelné, jen vědět, kde je pramen... ale to je při omezeném pohledu , kterým sleduje jen krátkodobé cíle asi nemožné.
Jsem na tom se svým osobním příběhem velmi podobně jako Helena. Moje morální právo na zděděný majetek vzalo za své po tom, co jsem jako první opustila ten "majeteček" a považte!!! získal ho ten poslední z rodiny, který je ještě k tomu mým NEVLASTNÍM bratrem!!! Oooo jaká křivda!

Ale obrame list... místo hořkosti, kterou bych se měla užírat , křiku a nenávisti k rodiči, který to dopustil... si vážím toho, že se všichni máme rádi, ba co víc, opravdu se milujeme a prostě to tak mělo být... Objevila jsem jiné zdroje a tam, kde mi rodiče jaksi  "nedopřáli", tam mi to můj život vrátil plnými hrstmi , mám přesně  to, co potřebuji, přeju  si a chci a děkuji za to. Není to lepší, než se roky užírat nepravedlností  a pít denně hořké nápoje , co říkáte? big_smile

ano, ty jsi měla sílu, nebo moudrost se nad to povznést, ale každý to v sobě nemá. navíc od prvního dne, kdy jsi to zjistila, jsi to hodila za hlavu a řekla si, "ale co vztahy v rodině jsou důležitější", nebo to v tobě muselo uzrát. Já bych řekla, že to bylo až časem,protože jinak bys o tom ani nepsala, byla by to naprosto běžná rodinná situace, jako když ráno vstanu, jdu si vyčistit zuby.Dělají to všichni, tak se o tom ani nemluví.

Není tady

 

#113 27. 8. 2008 10:07

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

Somaia  také nechápe, že o majetku nikdo nemluví a využívá fora k tomu ,aby si pohladila ego, že je lepší než my a nestojí o majetek .........my o něj také nestojíme  a ani o něm nemluvíme........smilesmilesmile

A jestli miluješ lidil kteří tě hodně zklamali a podrazili viz Ilona, tak docela riskuješ, protože když se nemůžeš spolehnout na nejbližžší lidi, že tě podpoří........ nikoho nemáš..........a to že ti budou říkat,  miluju tě , je  nanic, když pak udělají podraz.

Není tady

 

#114 27. 8. 2008 10:07

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Rodinný podfuk :-(

IlonoN ... kašli na majetek ....  nějak se v tom tvém naštvání nevyznám .... mᚠv sobě jakousi zamaskovanou křivdu a  zdůvodňuješ si ji něčím jiným. V podstatě mám pocit že " kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde " .... nebuď naštvaná na mamku, nevíš, proč mu ty pozemky dala a třeba ji to teď trápí .......  a třeba doufala, že si ho tím koupí .... nebo prostě zapomněla, so ti slíbila  .......  nebo cokoli .....

Přestaň se tedy s ní bavit .... ale uškodí to jedině tobě, nemyslím si, že z toho budeš mít dobrý pocit . Jak si člověk v sobě živí křivdy ..... jsou  to potvory hladové ..... nakonec ho sežerou zevnitř .....

Hele, naši mají jenom byt a zahrádku ...... a byt dá mamka bráchovi  , protože myslí, že ho potřebuje a zahradu možná .... někdy .... jestli to nedopadne jinak .... dostanu já .... rozdíl mezi tím finanční je asi 2mega .... ale je mi to celkem fuk. Brácha fakt na svůj byt nemá a mít nebude ( rozvedený, BM  a děckám nechal byt a platí aloše)  , já kde bydlet mám.  Přeju mu to, rubᚠnemá kapsy .......  a já mám radši brášku, a už dostane od našich co chce .......


BB

Není tady

 

#115 27. 8. 2008 10:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rodinný podfuk :-(

nejspíš nebudu daleko od pravdy, že maminka k tomu byla nějak přinucena. Svědčí o tom už to, že Ilonin bratr chtěl být přítomen u debat o pozemku, které se ho netýkaly
No, v tom případě bych si to spíš "vyříkala" s bráchou, než "vinit" mámu z podrazu. Myslím, že strůjcem téhle akce maminka přímo nebyla.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#116 27. 8. 2008 10:14

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Rodinný podfuk :-(

Hamsun napsal(a):

Somaia  také nechápe, že o majetku nikdo nemluví a využívá fora k tomu ,aby si pohladila ego, že je lepší než my a nestojí o majetek .........my o něj také nestojíme  a ani o něm nemluvíme........smilesmilesmile

A jestli miluješ lidil kteří tě hodně zklamali a podrazili viz Ilona, tak docela riskuješ, protože když se nemůžeš spolehnout na nejbližžší lidi, že tě podpoří........ nikoho nemáš..........a to že ti budou říkat,  miluju tě , je  nanic, když pak udělají podraz.

Hamsun ... zklamali ... ale proč zklamali .... ? Protože jsi od nich něco očekávala .... a oni to třeba ani nevěděli . Ber to tak, že nikdo nedělá nic TOBĚ  a i když udělá něco, co nesplnilo tvoje očekávání, tak to není jejich problém ale tvůj. Oni, třeba  zase očekávali něco od tebe ... a taky se nedočkali.

Jsme všichni svobodné bytosti, rozhodujeme se, jak umíme a následky těch rozhodnutí si pak sami neseme..... to je všechno.


BB

Není tady

 

#117 27. 8. 2008 10:20

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

BB přečti si všechno od začátku a budeš vědět o co jde...vůbec se nebavíme o majetku.....kdy to pochopíte????... co do toho pleteš nějakou zahrádku??

Upravil(a) Hamsun (27. 8. 2008 10:23)

Není tady

 

#118 27. 8. 2008 10:23

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rodinný podfuk :-(

Somaia napsal(a):

Jasně, děvčata... vaše příspěvky se tu hemží slovy jako hořkost... ukřivděnost , touha po spravedlnosti .... ale uniká vám podstata, že všechno souvisí v životě  se vším. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno big_smile, zdroje jsou v podstatě nevyčerpatelné, jen vědět, kde je pramen... ale to je při omezeném pohledu , kterým sleduje jen krátkodobé cíle asi nemožné.
Jsem na tom se svým osobním příběhem velmi podobně jako Helena. Moje morální právo na zděděný majetek vzalo za své po tom, co jsem jako první opustila ten "majeteček" a považte!!! získal ho ten poslední z rodiny, který je ještě k tomu mým NEVLASTNÍM bratrem!!! Oooo jaká křivda!

Ale obrame list... místo hořkosti, kterou bych se měla užírat , křiku a nenávisti k rodiči, který to dopustil... si vážím toho, že se všichni máme rádi, ba co víc, opravdu se milujeme a prostě to tak mělo být... Objevila jsem jiné zdroje a tam, kde mi rodiče jaksi  "nedopřáli", tam mi to můj život vrátil plnými hrstmi , mám přesně  to, co potřebuji, přeju  si a chci a děkuji za to. Není to lepší, než se roky užírat nepravedlností  a pít denně hořké nápoje , co říkáte? big_smile

Holka,neber to tak tragicky a radikálně, nikdo se ničím neužírá ani nepije denně hořké nápoje,už vůbec nejde o nenávist k rodiči (já jsem se svojí tchýní měla paradoxně ke konci nejlepší kamarádský vztah,o nenávisti jejího syna  - mého muže-taky nemůže být řeč,ale vím,že mu to bylo líto, ne kvůli baráku,a se toho zas někdo nechytne)
Já žiju uplně stejně spokojeně jako Ty,nic mi nechybí a tohle všechno je mi putna. Přesto je můj názor na to takový,jaký je a navzájem se to nevylučuje. Se švagrem se normálně stýkáme a bavíme,akorát že už jaksi víme,co v něm je a co od něho čekat.

Není tady

 

#119 27. 8. 2008 10:54

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Rodinný podfuk :-(

Hamsun napsal(a):

BB přečti si všechno od začátku a budeš vědět o co jde...vůbec se nebavíme o majetku.....kdy to pochopíte????... co do toho pleteš nějakou zahrádku??

Ale je mi to jasné ...... matka něco slíbila a nesplnila .....  a ona cítí křivdu. Tak to alespoň zvonku vyzerá .....   Kdyby se ona sama sobě podívala "na ledví"  .... třeba by zjistila, že je skutečný problém úplně někde jinde ....


BB

Není tady

 

#120 27. 8. 2008 11:03

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

BB když je ti to jasné, proč píšeš Ilono kašli na majetek ??

Mě přijde, že tady je řada lidí kteří mají velké komplexy a vytahují se na druhé, jak jsou lepší, nejsou hamižní a nejdou po majetku a přitom neřeší daný problém, jen se vytahují ,aby si zvýšili sebevědomí ........viz BB, helena , Pandorra a další ......když pak přijde člověk, který potřebuje radu a  přečte si ty zakomplexované výlevy,  je tam kde byl......neřešte sebe a svý chatrný ego, ale řešte skutečný  problém.

Není tady

 

#121 27. 8. 2008 11:06

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Rodinný podfuk :-(

BB napsal(a):

Hamsun napsal(a):

Somaia  také nechápe, že o majetku nikdo nemluví a využívá fora k tomu ,aby si pohladila ego, že je lepší než my a nestojí o majetek .........my o něj také nestojíme  a ani o něm nemluvíme........smilesmilesmile

A jestli miluješ lidil kteří tě hodně zklamali a podrazili viz Ilona, tak docela riskuješ, protože když se nemůžeš spolehnout na nejbližžší lidi, že tě podpoří........ nikoho nemáš..........a to že ti budou říkat,  miluju tě , je  nanic, když pak udělají podraz.

Hamsun ... zklamali ... ale proč zklamali .... ? Protože jsi od nich něco očekávala .... a oni to třeba ani nevěděli . Ber to tak, že nikdo nedělá nic TOBĚ  a i když udělá něco, co nesplnilo tvoje očekávání, tak to není jejich problém ale tvůj. Oni, třeba  zase očekávali něco od tebe ... a taky se nedočkali.
Jsme všichni svobodné bytosti, rozhodujeme se, jak umíme a následky těch rozhodnutí si pak sami neseme..... to je všechno.

teda BB...tuhle větu by chtělo vytesat do zlata...BI BI - DEKUJU TI ZA NI smilesmilesmilesmile tu si beru k srdci hjarta


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#122 27. 8. 2008 11:11

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

Adro ......  ta věta je nesmysl, NESOUVISÍ S TÉMATEM .........BB neví jaký je problém, nečetl to celé .......nikdo nic neočekával.............jde o porušení slibu .....nauč se číst Adro ........

TADY TY FORA FAKT NEMAJÍ UROVEŃ JE TO JEN SNيKA SLÁTANIN

Není tady

 

#123 27. 8. 2008 11:13

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Rodinný podfuk :-(

Hamsun ... protože  tak byla  debata otevřena : Matka slíbila pozemky prodat  IloněN  a místo toho je darovala bratrovi .... tak o co jiného jde ? O pozemky, ne? A taky o slib, že se bude máma " paktovat" s IlonouN , čímž by konečně projevila svoji míru lásky a místo toho se paktuje s bratrem , čímž se čítí ukřivděná  .....   shrnuto a podtrženo .......   Uniklo mi něco ?????  va


BB

Není tady

 

#124 27. 8. 2008 11:18

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Rodinný podfuk :-(

Hamsun - jedinej člověk, kterej Ilonu chápe jsi dozajista ty.

a já se přestanu bavit s mou mámou, protože má radši mýho bráchu - taky důvod... lol


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#125 27. 8. 2008 11:19

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Rodinný podfuk :-(

Ano pro jednoduchého člověka jde o pozemky........a všichni jednodušší to tu budou donekonečna rozebírat a leštit si své ego......protože složitějšího pohledu na věc nejsou schopni....a ještě to opepří moudrými dohady, že jde určo o něco jiného...jde ,ale to jsi bohužel nepochopil.......smilesmilesmile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů