Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 25. 8. 2008 6:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Rodinný podfuk :-(

vůbec nejde o majetek,ale o to , že to děti vnímají jako projev lásky.......a nedostatek lásky , když matka protěžuje jiného...
Nejde mi majetek... jde mi o princip... to jsou takový ty řečičky, kterýma se snažím zakrýt, že mi sakra jde právě o ten majetek. Co si takhle uvědomit, že ten majetek je rodičů a i když jsou někdy jak malý děti, rozdělí majetek podle pocitů nemá jim do toho nikdo (ani děti!) co mluvit. A když to udělají, musí pak počítat s tím že je děti opustí mi přijde jako sprosárna nejvyššího řádu - "Máma dala sourozenci víc, než mně, tak se na ní vykašlu... i kdyby mě stokrát potřebovala... fuj.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#52 25. 8. 2008 21:11

Hamsun
♥♥♥♥---

Helena píše :Nejde mi majetek... jde mi o princip... to jsou takový ty řečičky, kterýma se snažím zakrýt, že mi sakra jde právě o ten majetek. Co si takhle uvědomit, že ten majetek je rodičů a i když jsou někdy jak malý děti, rozdělí majetek podle pocitů nemá jim do toho nikdo (ani děti!) co mluvit. A když to udělají, musí pak počítat s tím že je děti opustí mi přijde jako sprosárna nejvyššího řádu - "Máma dala sourozenci víc, než mně, tak se na ní vykašlu... i kdyby mě stokrát potřebovala... fuj.

Už asi po stý opakuju, že nejde o peníze ,ale o city.........Kolik jsi vychovala dětí a jak staré jsou Heleno??.......Já mám dvě dospělé děti a vím přesně, že kdybych něco takového udělala, že by to vnímaly jako nadržování a tak ty věci zařidím, tak aby s tím obě souhlasily .......co tomu brání ,aby maminka Ilony svolala děti a řekla jim, z tohodle důvodu chci dát dům bráchovi??Souhlasíte ??To by asi znělo uplně jinak, co ??

Jak jsi přišla na to, že rodiče si můžou dělat co chtějí ??My si taky můžem dělat, co chcem né??Když mám pocit, že mi nedávají lásku a zraňují mě, tak se o ně nemusím starat.........kde je psáno, že jo??
Rodiče si můžou dělat co chtějí a pak dopadnou jako můj tchán, který tohle tvrdil nahlas a dnes ho žádná snacha nemůlže ani cítit, protože jen kritizoval a ubližoval, zůstal starý a sám ................tak to dopadá, když si rodiče dělají co chtějí.

Jestli mᚠstále pochyby, skoč si do první manželský poradny a uvidíš, že ti řeknou úplně to samé ........každý psycholog to potvrdí.

Není tady

#53 25. 8. 2008 21:20

Hamsun
♥♥♥♥---

Pavlo já stále píšu že to jsou city ne peníze......matka si city může rozdělovat, jak chce ??Opravdu ??tak my také můžeme své city a svůj čas a svou energii rozdělovat jak chceme né???
Když ti někdo dá facku, tak mu poděkuješ a přerazíš se pro něj ???Já jsem taky matka a nikdy  si bych nedovolila preferovat otevřeně jedno dítě............pořád o všem  doma mluvíme nahlas , udělat tohle za zády ostatních dětí je prostě podraz.
Sestra Ilony to udělala dobře, je to totiž dobré i pro tu mámu, možná se probere a začne se chovat líp.

Není tady

#54 25. 8. 2008 21:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Milá Hamsun,

ano, matka si city může rozdělovat, jak chce a jak ona cítí. Každé její dítě je jiné a každé má jinou potřebu citové blízkosti. A je na matce, aby to rozpoznala a ustála.

Když mi někdo dá facku, tak se v prvé řadě zamyslím, co v něm vyvolalo takovou agresi. Protože to může být jeho slabé místo. Když mi někdo dá facku, zamyslím se, zda-li jsem ji nepotřebovala, pak za ni půjdu poděkovat. V každém případě si nebudu týrat ego tím, že mi dává někdo facku a odpustím.

Znova ti opakuju. Ne každý má tvoje spravedlivé smýšlení. A věz, že i ty se ve své spravedlnosti můžeš velice mýlit.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#55 25. 8. 2008 22:28

Hamsun
♥♥♥♥---

Ano Pavlo,ale zcela logicky, když budu jedno dítě zanedbávat, nebudu se pak divit , že na mě kašle, já kašlu na něj .......dítě kašle na mě....logické.......

Já jsem si vždycky myslela , že stáří je moudré a ted už jsem starší a zjišuju, že ti staří okolo  mě nejsou moudří ani jeden, dělají kopance,chovají se jako malé děti a  nepřemýšlejí a pak se moc diví, když jsou na stáří sami ......

A další věc je ta, že rodiče tohle většinou dělají celý život ......preferují jedno dítě a pak mu třeba dají majetek.......zkus vysvětlit 6 letýmu dítěti, že je normální , že máma má radši bráchu.....tohle v tobě zůstane už pořád , to trauma.......a to se nedá odpustit, to se kumuluje a narůstá.......

Upravil(a) Hamsun (25. 8. 2008 22:32)

Není tady

#56 26. 8. 2008 1:02

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Hamsun napsal(a):

"co je tohle za kravinu.... méně sobeckosti a více myšlení by to chtělo !!"

Musíš víc přemýšlet Heřmanko, zniova opakuju, že vůbec nejde o majetek,ale o to , že to děti vnímají jako projev lásky.......a nedostatek lásky , když matka protěžuje jiného......je to facka od nejbližších lidí a na tu člověk musí odpovědět stejně...... nikdy bych si nedovolila rozdělit nespravedlivě majetek, protože vím, že by to moje děti ranilo, nebo bych s nimi dohromady promluvila ..........

vážně? a láska dětí k máme je, že natáhnou ruce a běda ti mámo, jestli mi dᚠtohle nebo onohle...vůbec nejde o peníze, tak co tu do háje řešíte !!! fakt nechápu...na ten majetek jste nedělali svýma rukama, tak co? o co vám jde? i kdyby to dala někomu úúúplně cizímu a tudíž všem svým dětem stejně, to znamená nic...stejně byste ji zatratili...tak mi tu neříkejte, že nejde o prachy...vždycky jde o prachy...že? je smutné, když si máma musí lásku dětí kupovat...njn...at to vezmu z té či oné strany...

promin, ale já to jako projev lásky nevnímám...ja to vnímám jako že si mě máma potřebuje koupit...projev lásky je to, že se o mě postará, když potřebuju, že mi pomůže a ne to, jestli mi dala o jednu stovku víc nežli tomu druhému...a projev lásky dcery k matce je to, že ta se od ní neodvrátí a taktéž se o ni postará...alespon já to tak chápu...ne nadarmo se říká, že peníze kazí lidi...tady je to perfektně vidět

Není tady

#57 26. 8. 2008 1:09

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Hamsun napsal(a):

Pavlo já stále píšu že to jsou city ne peníze......matka si city může rozdělovat, jak chce ??Opravdu ??tak my také můžeme své city a svůj čas a svou energii rozdělovat jak chceme né???
Když ti někdo dá facku, tak mu poděkuješ a přerazíš se pro něj ???Já jsem taky matka a nikdy  si bych nedovolila preferovat otevřeně jedno dítě............pořád o všem  doma mluvíme nahlas , udělat tohle za zády ostatních dětí je prostě podraz.
Sestra Ilony to udělala dobře, je to totiž dobré i pro tu mámu, možná se probere a začne se chovat líp.

já nestačím zírat...doufám, že se probereš, až tě tvoje děti oškubou a strčí do důchodáku...

perfektní je, jak píšeš...bych si nedovolila preferovat OTEVŘENĚ jedno dítě...supr...takže potají ano ? výborný...no...já fakt nemám slov...kdyby to šlo, tak mám pocit, že mámu byste nejraději už pohřbili, pak by se pomlátil zbytek sourozenců...a nikdo by s nikým nemluvil

máma se o tu sestru ilony starala, když byla dítě...a ted, když to má být naopak, tak protože jí neodevzdala důchod, tak se má máma probrat... big_smilebig_smilebig_smile

lituju všechny, kteří takhle uvažují...

Není tady

#58 26. 8. 2008 1:17

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Hamsun napsal(a):

Jak jsi přišla na to, že rodiče si můžou dělat co chtějí ??My si taky můžem dělat, co chcem né??Když mám pocit, že mi nedávají lásku a zraňují mě, tak se o ně nemusím starat.........kde je psáno, že jo??
Rodiče si můžou dělat co chtějí a pak dopadnou jako můj tchán, který tohle tvrdil nahlas a dnes ho žádná snacha nemůlže ani cítit, protože jen kritizoval a ubližoval, zůstal starý a sám ................tak to dopadá, když si rodiče dělají co chtějí.

big_smile no jasně, že rodiče si nesmějí dělat co chtějí, protože my děti, chcem jejich prachy a oni nám je přeci musí dát...takhle to myslíš?? výborný, tak si přečti zákon o rodině a přestan se bát, žes špatně vychovala svoje děti a proto si je musíš kupovat...ted už je totiž stejně pozdě, když jsou dospělé wink

Není tady

#59 26. 8. 2008 1:24

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Hamsun napsal(a):

......zkus vysvětlit 6 letýmu dítěti, že je normální , že máma má radši bráchu.....tohle v tobě zůstane už pořád , to trauma.......a to se nedá odpustit, to se kumuluje a narůstá.......

víš, tak tohle se dá vysvětlit úplně krásně...a to dítě to pochopí...chceš vědět jak?

předpokládám, že ten 6ti letý je starší a druhé je např. mimino...máma se mimu samo věnuje víc, protože ho musí nakrmit, přebalit, vykoupat...pochovat...neumí si o nic říct, tak ho bere častěji do ruky...chytrá máma řekne..víš, tys byl taky tak malý a taky jsi takhle plakal, když tě bolelo bříško...taky jsem tě takhle přebalovala...podej mi plenku , prosím...koukej...takhle se to dělá a ted ho namažu, at nemá opruzený zadeček...chceš si ho pochovat ?...a pohladila bych toho staršího po hlavě, hezky se na něj usmála a dala mu pusu...a ještě bych řekla...oba jste moje zlatíčka...

myslíš, že by to dítě pořád mělo trauma a pocit, že není milované ??? ani omylem...

Není tady

#60 26. 8. 2008 7:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tak jo, Hamsun, poslouchej:
Když se naši rozvedli, byla jsem malá holka. Táta měl svoje zájmy, občas zaplatil, občas ne, občas si pro mě přišel, občas ne... a naposled jsem ho viděla = potkala na ulici, když mi bylo 27, protože on nějaký zájem o mě nebo vnoučata neměl a já se velice nerada vnucuju. Máma si ve druhém manželství pořídila dvě nové děti, takže tam jsem taky překážela a byla odejita v prvním možném termínu. No a otčím měl strach, abych náhodou něco nechtěla, takže k nim jsem chodit nesměla a máma/babička se přišla podívat tak 3x do roka - a že by pohlídala prcky nebo mi něco dala, o tom jsem si mohla jen zdát. Mí polosourozenci podědili byt, chalupu, auto... já si odnesla akorát nějaký knížky a pár věcí na památku. Kupodivu jsem se s nimi nerozešla ve zlém a běžně se stýkáme.
Děti jsem vychovala tři, dneska už dospělé a NIKDY jsem neslyšela, že by jeden záviděl druhému nebo třetímu, že dostal víc majetku, peněz nebo lásky... přestože prostě nešlo a nejde dělit je o všechno s váhami v ruce. Ony totiž dokážou pochopit, že v některém období něco potřebuje ten, příště bude potřebovat jiný - podle situace. A když od nich náhodou potřebuju něco já, nepodmiňujou to tím, že jsem povinna se jim jakýmkoli způsobem "odvděčit".

Není tady

#61 26. 8. 2008 8:38

Hamsun
♥♥♥♥---

Hřmanko tvoje odpověď je velice naivní, já samozřejmě nepíšu o situaci, kdy je v rodině mimino, ale o celoživotním nadržování jednomu dítěti........to je trauma.

No Heleno pokud o tom doma komunikujete , tak je to v pořádku,ale pokud udělᚠtakový podraz za zády dětí, tak se budou zlobit také........kterému dítěti jsi dala dům za zády jiných ??Tajně ??.........tak vidíš , nebavíme se tady totiž  o povlečení.
A nevím proč by děti měly  být vděčné rodičům, za to že je vychovali a tolerovat, že nadržují jednomu...........tohle hlásal tchán,  o vděčnosti a jak dopadl už jsem psala.

Není tady

#62 26. 8. 2008 8:47

Hamsun
♥♥♥♥---

Heřmanko já ti stále vysvětluju, že jde o pocity nespravedlnosti a ne majetek a ty pořád zdůrazńuješ majetek ,aby ses mohla pohoršovat nad hamižností ......zanadávat si ......hihi......

Že se rodiče starali?...............no já se taky starám o děti, předávám štafetu dál............a když se rodiče nebudou chovat slušně a citlivě  , jako se chovám já ke svým dětem, tak se o ně přestanu zajímat.....

A zákon o rodině??Jakmile taková matka půjde k soudu a já prokážu že rozdala majetek ostatním dětem, tak nemá šanci po mě chtít jedinou korunu ani péči nic.......to uzná každý soud, to se vsaď.

Není tady

#63 26. 8. 2008 9:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Hamsun, děti nemusí být vděčné - stačí, když se k rodičům budou slušně chovat. Já pořád nějak nemůžu pochopit, proč by děti měly "rozhodovat" o majetku, který jim nepatří nebo se cítit ublížené, když jeden dostane víc, než druhý. To přece vůbec není o tom, koho mám radši - to může být třeba jen o tom, kdo z dětí momentálně potřebuje pomoci. A s tím soudem se tak trochu pleteš:
zákon o rodině § 87
(1) Děti, které jsou schopny samy se živit, jsou povinny zajistit svým rodičům slušnou výživu, jestliže toho potřebují.
(2) Každé dítě plní tuto vyživovací povinnost takovým dílem, jaký odpovídá poměru jeho schopností, možností a majetkových poměrů k schopnostem, možnostem a majetkovým poměrům ostatních dětí.
Takže pokud rodič jednomu dítěti věnuje starý dům (například), ale druhé bude mít podstatně větší majetek, bude se holt muset podílet víc, i kdyby se mu to vůbec nelíbilo.

Není tady

#64 26. 8. 2008 10:14

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Hamsun napsal(a):

Hřmanko tvoje odpověď je velice naivní, já samozřejmě nepíšu o situaci, kdy je v rodině mimino, ale o celoživotním nadržování jednomu dítěti........to je trauma.

No Heleno pokud o tom doma komunikujete , tak je to v pořádku,ale pokud udělᚠtakový podraz za zády dětí, tak se budou zlobit také........kterému dítěti jsi dala dům za zády jiných ??Tajně ??.........tak vidíš , nebavíme se tady totiž  o povlečení.
A nevím proč by děti měly  být vděčné rodičům, za to že je vychovali a tolerovat, že nadržují jednomu...........tohle hlásal tchán,  o vděčnosti a jak dopadl už jsem psala.

naivníbig_smile tak ted jsi mě pobavila...to jsem ti popsala čistou realitu víš? něco co se skutěčně stalo...a naivní to rozhodně není, protože s tím, aby to jedno starší vědělo, že je stejně milováno jako to mladší se musí začít právě od plenek toho mladšího wink..je mi líto, že nejspíš ty jsi měla tohle trauma...no nikdo nemá dokonalé rodiče...a ty to řešíš tím, že budeš všem rozdělovat stejně na milimetr...abys jim právě tohle trauma nezpůsobila taky...jen aby ses příliš nesoustředila na to rozdělování a tak trochu nezapomněla na děti samotné wink

spíš si myslím, že v tom traumatu si libuješ..ono je jednodušší vinu svalit na druhého a plakat a nic nedělat, nežli si přiznat, že to přeci jen jde udělat nějak, aby všechny děti pochopily...

Není tady

#65 26. 8. 2008 10:17

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

souhlasím s Helenou...je to o úctě...a bohužel při rozdělování majetku teprve zjistíme, jak jsme si ty naše dětičky vlastně vychovaly, když jim dáme méně nežli se jim líbí a nebo vůbec nic wink

Není tady

#66 26. 8. 2008 10:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Hamsun napsal(a):

Heřmanko já ti stále vysvětluju, že jde o pocity nespravedlnosti a ne majetek a ty pořád zdůrazńuješ majetek ,aby ses mohla pohoršovat nad hamižností ......zanadávat si ......hihi......

Že se rodiče starali?...............no já se taky starám o děti, předávám štafetu dál............a když se rodiče nebudou chovat slušně a citlivě  , jako se chovám já ke svým dětem, tak se o ně přestanu zajímat.....

A zákon o rodině??Jakmile taková matka půjde k soudu a já prokážu že rozdala majetek ostatním dětem, tak nemá šanci po mě chtít jedinou korunu ani péči nic.......to uzná každý soud, to se vsaď.

Když se rodiče nebudou chovat....
To uzná každý soud....
Nejde ti o majetek, ale o spravedlnost?
Mᚠdivné pojetí spravedlnosti.....nejspíš nějaká svá osobitá pravidla.
No nic...tvé děti ti je jednou prověří stolt

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#67 26. 8. 2008 11:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥

když se rodiče nebudou chovat slušně a citlivě...
Rozuměj = když se rodiče nebudou chovat podle mých představ

Není tady

#68 26. 8. 2008 11:13

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Malý dítě špatně snáší, když rodiče měří každému z dětí jiným metrem.
Dospělý člověk chápe, že rodiče jsou taky jenom lidi a že dělali to nejlepší, co sami uměli.

Když se dospělý člověk chová jako malé dítě, tak je pak naštvanej, že nedostal tolik majetku, kolik si "zasloužil".
Když se my dospělí přestaneme chovat jako malý děti, bude po problému.

Já jsem taky vyrůstala s pocitem, že sourozenci všechno, a já nic... Zařídil jsem se podle sebe, sama, a teď (měřeno měřítky majetku atd.) jsem na tom líp než sourozenci, bez pomoci rodičů... Tím, že člověk rodičům do smrti bude vyčítat, co mu nedali a sourozencům ano... si nepomůže. Naopak si ublíží, nejen sobě, ale celé rodině.

Rodiče nám dali všechno už tehdy, když jsme se jim narodili a oni nás vychovali do dospělosti, a od té doby jsme za svůj život zodpovědní jenom my sami a ne rodiče. Teď už se na rodiče nemůžeme vymlouvat, teď už se vychováváme sami :-)

Není tady

#69 26. 8. 2008 11:30

Somaia
Host

Tak jsem si při čtení nostalgicky vzpomněla na Cimermany a mou nejoblíbenější hru Vizionář....
Jak si jeden syn spokojeně popelaří a druhý má za trest !!! zdědit celý grunt. lol lol
Teda lidi.... nad některými výroky o POVINNOSTECH rodičů a problematice  vrcholné spravedlnosti mi zůstává srdce i rozum v úžasu  stát.... grater

#70 26. 8. 2008 12:06

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

Hamsun napsal(a):

Helena píše :Nejde mi majetek... jde mi o princip... to jsou takový ty řečičky, kterýma se snažím zakrýt, že mi sakra jde právě o ten majetek. Co si takhle uvědomit, že ten majetek je rodičů a i když jsou někdy jak malý děti, rozdělí majetek podle pocitů nemá jim do toho nikdo (ani děti!) co mluvit. A když to udělají, musí pak počítat s tím že je děti opustí mi přijde jako sprosárna nejvyššího řádu - "Máma dala sourozenci víc, než mně, tak se na ní vykašlu... i kdyby mě stokrát potřebovala... fuj.

Už asi po stý opakuju, že nejde o peníze ,ale o city.........Kolik jsi vychovala dětí a jak staré jsou Heleno??.......Já mám dvě dospělé děti a vím přesně, že kdybych něco takového udělala, že by to vnímaly jako nadržování a tak ty věci zařidím, tak aby s tím obě souhlasily .......co tomu brání ,aby maminka Ilony svolala děti a řekla jim, z tohodle důvodu chci dát dům bráchovi??Souhlasíte ??To by asi znělo uplně jinak, co ??

Jestli mᚠstále pochyby, skoč si do první manželský poradny a uvidíš, že ti řeknou úplně to samé ........každý psycholog to potvrdí.

Hamsun - vidím to úplně stejně jako ty!

Není tady

#71 26. 8. 2008 12:43

Hamsun
♥♥♥♥---

Já jsem se rodičů neprosila,aby si mě pořídili ...........když si pořídím dítě, tak se o něj musím postarat , já to tak dělám a žádnou vděčnost nečekám, sama jsem děti chtěla, vy né??Vy si pořízujete děti ,proto aby vám byly vděčné ??To  je divný , co??

Skočte si do první poradny a uvidíte, psycholog vám řekne to samé.....o nějakém majetku a podstrkávání stovek nepíšu.

Martinka píše: Dospělý člověk chápe, že rodiče jsou taky jenom lidi a že dělali to nejlepší, co sami uměli.

To je pěkný nesmysl..........většina starých lidí kolem mě se chová jak malý děti , moje máma dělala celý život jednu chybu za druhou a ted to sčítá :třeba protěžovala sestru a ve všem jí podporovala a výsledeK?
Sestra je bez práce, rodina se jí rozpadla a máma pláče, jak to dopadlo.....dyby jí aspon jednou řekla, tohle dělᚠblbě, možný to nedošlo tak daleko .......ale ona i ted stále svaluje vinu na okolí a sestra je nej .......akorát že je v p.......
Totéž tchán , všechny kritizoval a otravovala ted ho mám ještě litovat, že ho všichni nesnášejí??Divná logika.

Není tady

#72 26. 8. 2008 12:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Já jsem se rodičů neprosila,aby si mě pořídili
To je úžasný argument, opravdu. Tak pro věk 9 - 13 let...
když si pořídím dítě, tak se o něj musím postarat... a žádnou vděčnost nečekám
O dítě se musím postarat dokud není schopno se živit samo (zákon o rodině). Pak už ne. Ale děti tu povinnost vůči rodičům mají vždycky, když je to potřeba. Tady nejde o vděčnost, sakra, ale o normální postarání se o slabšího jedince. Nebo je lepší ho vykousat ze smečky???
moje máma dělala celý život jednu chybu za druhou... Sestra je bez práce, rodina se jí rozpadla...  tchán , všechny kritizoval a otravoval
Kdo jsi bez viny, hoď kamenem...

Není tady

#73 26. 8. 2008 13:09

Hamsun
♥♥♥♥---

To je pravdivý argument Heleno...........k rodičům i k jiným lidem se chovám hezky , když se chovají hezky oni ......a je jedno jestli jsou mí rodiče, nebo né .......když po straně kují pikle s bráchou, tak mezi nás vrážejí klín  vytvářejí konflikt........nechtěla by ses Helčo starat o našeho dědu ??Nikdo ho nemá rád......nevděčníci ......

Povinnost mají všichi se starat, ne jen my o rodiče..........když se vybourám a budu ležet, taky se o mě budou muset rodiče starat i když mi bude 50 let ...........myslím že příbuzní se vždycky musí postarat o slabšího....jak se asi budou starat, když jsou zvyklý protěžovat jedno dítě ??Těžko, co??

Nejde přeci o to, kdo je bez viny,ale jak takovým tragédiím předejít .........snažit se vidět svět logicky a empaticky přistupovat k lidem.........naše babička a můj tchán to nedělali........a jsou strašně neštastní oni.......ne já ......já tyhle problémy nemám.

Není tady

#74 26. 8. 2008 13:34

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Hamsun napsal(a):

To je pravdivý argument Heleno...........k rodičům i k jiným lidem se chovám hezky , když se chovají hezky oni ......a je jedno jestli jsou mí rodiče, nebo né .......když po straně kují pikle s bráchou, tak mezi nás vrážejí klín  vytvářejí konflikt........nechtěla by ses Helčo starat o našeho dědu ??Nikdo ho nemá rád......nevděčníci ......

Povinnost mají všichi se starat, ne jen my o rodiče..........když se vybourám a budu ležet, taky se o mě budou muset rodiče starat i když mi bude 50 let ...........myslím že příbuzní se vždycky musí postarat o slabšího....jak se asi budou starat, když jsou zvyklý protěžovat jedno dítě ??Těžko, co??

Nejde přeci o to, kdo je bez viny,ale jak takovým tragédiím předejít .........snažit se vidět svět logicky a empaticky přistupovat k lidem.........naše babička a můj tchán to nedělali........a jsou strašně neštastní oni.......ne já ......já tyhle problémy nemám.

Hamsun, první povinnost postarat se o tebe v tomhle případě snad budou mít tvoje dospělé děti v produktivním věku, ne? Nechápu, jak by ti v tomhle případě byli co platní přestárlí staroušci o holi vissla

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#75 26. 8. 2008 13:41

Hamsun
♥♥♥♥---

To není pravda ...........každý děti nemá ........není to o tom, že my se musíme starat o rodiče,ale všichni se musí starat o toho slabšího a nemocného ........a je jedno, jestli je to dítě nebo rodič .........opravdu nevím, jak se rodiče budou starat o svoje nemocné dítě, když celý život protěžují Frantu ......a sme u toho .......není to prostě správné.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí