Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 23. 6. 2008 12:06

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Re: Rodinný podfuk :-(

Moje skorotchýně vidí jaky jenom svého nejstaršího syna, a to má celkem 5 dětí! Jen on vystudoval VŠ, jen on ji lže do očí a ona mu vše odpustí, i kdyby i zabil, je to dokonalý syn.
Ostatní děti chodívali pomáhat do domu, kde žije už dlouho sama ( 3.patrový!), i kdo tam chvíli bydlel z dětí, nevydržel. Postupem času k ní děti nejezdí...s jednou dcerou nemluví dávno...s nejmladším synem to samé. Občas se tam objeví prostřední děti, syn a dcera a její zamilovaný a preferovaný synáček někdy až za tři roky jednou!
Vnoučata...milovala taky jenom jedno, ostatní vyrostli s tím, babička mne nemá ráda a tajně brečely, že nevědly proč.
Všichni? mají strach, že dům zdědí MILOVANY syn, ale strach mají jenom proto, že ví, že nadělal dluhy, že obral koho mohl o peníze nebo i čest a že v podstatě žije životem podvodníka. Nicméně, maminka tvrdí, to jsou pomluvy, ON říká něco jiného. Takže se bojí, že dům půjde do exekuce nebo tak a nebude mít nikdo nic.
A že je tam 5 dědiců, 8 vnoučat... my bychom teoreticky taky něco měli zdědit, kdyby něco, ale já nechci nic. Za cenu boje v rodině, NE. A se zlobou sežerou mezi sebou.

Upravil(a) Musim (23. 6. 2008 12:07)

Není tady

#27 23. 6. 2008 15:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

IlonaN napsal(a):

Postiženi zůstali ostatní zbylý sourozenci. Já to jako problém vidím, protože ho mohl koupit stejně jako já, ale byl opět upředňostněn, jako vždycky. To mi fakt vadí, jo, moc  to fakt mrzí, a je mi to líto. Když máma potřebovala, tak jsme jí se ségrou pomohli, jak bylo možné v našich silách - utřít okna, větší úklidy, odvozy na nákupy atd...
Nevím, v čem jí bratr pomáhal. Přišel z práce, najedl se, pak šel pracovat na svůj dům, a pak zase do práce.
Táta, a byl za svého života jakýkoliv, ke všem se choval stejně, bez rozdílu.

Nu, a jestli mám být šastná z toho, že pro mámu je ten hlavní jen jeden, tak to fakt nejsem a ségry taky ne.
Vy byste byli v pohodě, kdybyste věděli, že skoro ve všech ohledech je u rodiče favorit jen jeden sourozenec? a nejde jen o majetek, tak nějak jsme vždycky tušili, že ho má z nás nejradši, a o to víc jsme se snažili jí pomáhat, jaksi se "zavděčit", aby nás měla taky ráda? Trochu zmatené, ale pravdivé.

Jedná se mi hlavně o to, jestli se máma jako máma zachovala vůči ostatním správně nebo ne. Nestranný názor, kde nejsou emoce, tedy názor tady, hlavně morální stránku věci, ne majetkovou.neutral 
Sestra se k tomu postavila tak, že jí nebude kontaktovat. A já ještě ani pořádně nevím, jaký postoj zaujmout, protože ve mě víří spousta emocí.....

Tak to skús mame takto poveda, vysvetli, porozpráva sa s ňou a vypoču si jej stanovisko. Ale priprav sa na to, že a môže aj posla do kelu... je to jej sloboda.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#28 23. 6. 2008 16:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Ilono, nezbývá, než se smířit. Maminka je svéprávná, takže může se svým majetkem udělat COKOLI a NEMÁ povinnost jakkoli zajistit dospělé (předpokládám) děti. Dokonce ani tehdy ne, když jí pomáhají - ona se o ně starala léta. Můžete se cítit ublížení, můžete se rozhodnout nestýkat se (jako tvoje sestra), můžete závidět (a asi závidíte) bratrovi, protože "my mamince pomáháme, on na to kašle a stejně dostal"... Nevím, jak jste na tom vy ostatní, ale asi nestrádáte, takže jde jen o nějakou pofidérní "spravedlnost", aby všichni dostali stejně. Asi byste si měli položit otázku, jestli je pro vás víc "morální stránka" nebo máma.

Mne sa nezdá "pofidérna spravodlivos" to, aby boli deti podelené rovnako. Ale je fakt, že to nepoznám z pohžadu matky(alebo len nevlastnej), skôr z pohžadu dieaa. Tam mi to nepripadá vôbec ako pofidérna spravodlivos. A keď už, tak by som sa aspoň snažila ostatným vysvetli svoje dôvody, aby to nebrali tak, že mám niekoho radšej a iného menej rada.

Brita

Není tady

#29 24. 6. 2008 7:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, proč si pořád myslíte, že máma (nebo rodič/prarodič vůbec) MUSÍ mít všechny děti, případně vnoučata, stejně rád, MUSÍ je "spravedlivě" podělit o SVŮJ majetek a když to neudělá, MUSÍ jim to vysvětlit?
Houby musí - jo, má povinnost postarat se o ně, dokud to nedokážou samy (čímž nemyslím péči o dospělého lenocha), ale všechno, co poskytnou dospělým dětem, je pouze jejich dobrá vůle - od hlídání vnoučat po darování majetku či peněz a mladí na to nemají nárok jen z toho titulu, že jsou jejich potomci.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#30 24. 6. 2008 9:30

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Víš, když rodiče mají jedno dítě radši než to druhé, a dávají to najevo, tak to někdy fakt bolí. Když ho tedy mají radši, tak a to nedávají, tak okatě najevo. Ty jsi nikdy možná tohle nezažila. Určitě jsi v dětstvi byla šastná.A dostavala jsi jenom samou lásku od rodičů.

helena napsal(a):

Holky, proč si pořád myslíte, že máma (nebo rodič/prarodič vůbec) MUSÍ mít všechny děti, případně vnoučata, stejně rád, MUSÍ je "spravedlivě" podělit o SVŮJ majetek a když to neudělá, MUSÍ jim to vysvětlit?
Houby musí - jo, má povinnost postarat se o ně, dokud to nedokážou samy (čímž nemyslím péči o dospělého lenocha), ale všechno, co poskytnou dospělým dětem, je pouze jejich dobrá vůle - od hlídání vnoučat po darování majetku či peněz a mladí na to nemají nárok jen z toho titulu, že jsou jejich potomci.

Upravil(a) topazio (24. 6. 2008 9:31)

Není tady

#31 24. 6. 2008 10:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ty jsi nikdy možná tohle nezažila. Určitě jsi v dětstvi byla šastná.A dostavala jsi jenom samou lásku od rodičů.
Právě naopak, topazio. A hodně ošklivě. Možná proto píšu, jak píšu.

Není tady

#32 24. 6. 2008 11:12

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

U nás měli radši bráchu než mě, a dávali to najevo, i když tvrdili, že ne. Ale tohle člověk pozná. A pak začali říkat, že je to kluk, a že kluci potřebují více toho, mysleli tím pozornost atd. Ale už je to za mnou, tak už na to radši nevzpomínám.

helena napsal(a):

Ty jsi nikdy možná tohle nezažila. Určitě jsi v dětstvi byla šastná.A dostavala jsi jenom samou lásku od rodičů.
Právě naopak, topazio. A hodně ošklivě. Možná proto píšu, jak píšu.

Není tady

#33 24. 6. 2008 12:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Nemusí nič, takisto ako deti sa nemusia stara o svojich rodičov a môžu sa na nich psokojne vykašža. Ale aj moja mama, ktorá aspoň nie vežmi okato, ale preferuje brata, uznáva, že je blbé dáva svoje preferencie najavo nejako vežmi do očí bijúco. A keď to teda rodičia robia, mali by ráta s tým, že ich deti im môžu ich "lásku" opätova rovnakým spsôobom. Nakoniec, ony sa na svet nepýtali, nie?

Brita

Není tady

#34 24. 6. 2008 12:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ale jistě, Sel. Nakonec i případy nestarajících se dětí nejsou výjimka. Skutečnou povinnost mám jen ze zákona - všechno ostatní je o morálce, o výchově, někdy i o tom, "aby lidi neřekli", ale hlavně o lásce a nelásce.

Není tady

#35 17. 8. 2008 12:59

IlonaN
♥♥♥----

Selima:
Tak to skús mame takto poveda, vysvetli, porozpráva sa s ňou a vypoču si jej stanovisko. Ale priprav sa na to, že a môže aj posla do kelu... je to jej sloboda.

Kdyz se ji na to zeptam, jen kouka, jako ze nevi, co udelala, a jedine odpoved je: ja nevim....A vic jsem se nedozvedela. Takze se to nikdy asi nikdy nedovim. Ale jedna vec tu ted je: bratr uz ted o mami nema takovy zajem, uz se tolik nestara.... Nu, a mami zacina mit strachy, co s ni bude, kdyz nebude moct... najednou..

Není tady

#36 17. 8. 2008 13:25

IlonaN
♥♥♥----

helena napsal(a):

Pokud v rodine funguje vsechno v poradku, myslim si, ze rozdelit deti spravedlive je normalni tak jako deti se postaraji o svo rodice, az kdyz nebudou moci.

Pokud jsou tam vztahy narusene, leckdy to tak nefunguje a prikladu tu bylo take dost.... Nejhorsi je, ze dite nekdy ci nikdy nechape, v cem je ten sourozenec u rodice lepsi. I kdyz je treba ve finale horsi.

Není tady

#37 17. 8. 2008 22:30

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Ilono, co je to normální?

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#38 17. 8. 2008 23:38

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Ufff, jak to tu čtu, ještě že mám jen jedno dítě big_smile...pokus o vtip wink

Ilono, poradit se asi nedá ,ale já se na to dívám tak, že kašlu na majetek, at si s ním rodiče dělají co chtějí, vždyt si na něj vydělali sami a poučení pro mě je z toho takové, být lepší ke svým dětem nežli jsou rodiče ke mě smile, za mámou bych v Tvém případě chodila, protože za ní chodit chci a ne  proto, že se to očekává nebo že se chci zavděčit smile, tak to tedy alespon dělám u svých rodičů...i můj bratr byl mazánek, dokonce jsem se o něj jako malá starala vodila ho do jeslí i do školky...jak to nakonec dopadlo? od našich si nenechá nic říct, ale já mu můžu říct cokoli a v pohodě to zkousne...vyslechne a pak se zařídí jak uzná za vhodné...svým rodičům jsem řekla at si s majetkem dělají co chtějí, že od nich nic nechci, pokud mi to sami dát nechtějí...bud mi to dají nebo ne...at si to klidně všechno na stará kolena prodají a žijí z toho, at cestují a jsou spokojení...

Prostě zkus být lepší nežli Tvoje máma smile, ovšem neodsuzuj ji...ve skutečnosti neznᚠjejí pohnutky...nebud ukřivděná a nelituj sourozence, jestliže jsou dospělí, tak mají jistě vlastního rozumu dost smile a bratrovi nezáviď...přej mu a si ho užije...ber to tak, že o to víc můžeš být s vlastní rodinou, než abys vyměnovala tašky na rozbité střeše wink

nevím jestli mi je rozumět, ale prostě zkus na té situaci najít co je pozitivní a to poznání si pak náležitě užij smile

P.S. Proč si myslíš, že jsi lepší nežli Tvůj bratr ? wink

Není tady

#39 18. 8. 2008 20:02

IlonaN
♥♥♥----

PavlaH napsal(a):

Ilono, co je to normální?

To, ze rodice maji svoje deti radi a nedelaji rozdily. Pak je vychovaji a kdyz ve stari nemohou, tak se o ne deti postaraji, jak financne, tak citove.

To je pro mne normalni...a melo by to tak byt

Není tady

#40 18. 8. 2008 20:16

IlonaN
♥♥♥----

Hermanka: P.S. Proč si myslíš, že jsi lepší nežli Tvůj bratr ?

To si nemyslim, ale rekla bych, ze jsem vice citove zalozena a proto mi nekrere veci vic stvou, trapi, vidim je trochu jinak nez moje mama ci bratr.
Bratr se po smrti otce zhostil kontroly nad mamimen duchodem, omezil ji tim padem chodit nakupovat, zarizovat, co by se ji libilo, rozhodoval za ni, jako porucnik. Ted, kdyz zacina byt pohybove omezena, a mit vetsi zdravotni problemy, se uz tolik nestara...Nekoupi ji nic, co by potrebovala, obleceni, boty atd....

Je to slozitejsi, nez to vypada...

Není tady

#41 18. 8. 2008 21:47

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Ilono, v podstatě píšeš o tom co je jako by společenským pravidlem, ale věz, že v mnoha případech tomu tak není.  Je to jen morální pravidlo. Zbytečně se jím svazuješ.

Pokud bratr takhle jedná, není to spíš na rozmluvu s ním? A taky si připus, že mámě to musí jistým způsobem vyhovovat. Jinak by to nestrpěla.

Není tady

#42 18. 8. 2008 22:49

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

To Ilona : Tak to mě mrzí, je to smutné...v tomhle nevím co říct...snad jen...rozhodnutí je na Tobě a a je správné, to ukáže čas...

Není tady

#43 18. 8. 2008 23:53

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Ilono, vím že Tě to mrzí.
Není to závist, je to trochu nepochopitelné..... uvažuješ logicky smile
ALe naprosto souhlasím s Pavlou. Zkus se na to podívat z jejího pohledu, možná si chce "koupit" zájem syna, protože vy jí máte se setrama rády. Takže ačkoliv je bratr protěžovaný, chudák je on.
Píšeš o sestrách...
Mᚠjednoho bratra?
Víš, kdysi se říkalo, že barák má zdědit syn.

U nás byl a je u otce protěžovaný bratr. Mrzelo mě to, když to bylo opravdu okaté (třeba dárky k narozeninám). Otec také kdysi prohlásil, že jednou jejich bydlení zdědí bratr. No a?  Mám se na bratra naštvat? On za to nemůže. Mám být zlá na rodiče?  Peníze kazí lidi..............

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#44 21. 8. 2008 22:18

Hamsun
♥♥♥♥---

Samozřejmě je to podraz , vůbec tady nejde o žádný peníze ani o majetek, ale o to, že ty ošizené děti můžou mají pocit, že jim matka dává míń lásky a to je trauma pro každýho , zvlášt když se to třeba tahne od dětství......oni ti rodiče jsou někdy jak malý děti, rozdělí majetek podle pocitů a pak se diví, že je půl rodiny zraněná a nechce se s nimi stýkat .......
jasně že mají nárok si dělat s penězi co chtějí,ale musí pak počítat s tím že je děti opustí..........já bych to udělala přesně jako sestra, odvrátila bych se od ní a ona by si uvědomila, co se stalo........proč dávat lásku najevo někomu, kdo nám ubližuje a zraňuje nás ??Touhle situací bych moc trpěla......NEJDE O PENÍZE, ALE O PŘÍZEŃ A LÁSKU, O MAJETKU TADY NENÍ VŮBEC ŘEČ

Není tady

#45 23. 8. 2008 22:30

IlonaN
♥♥♥----

Asi tak nejak, Hamsun

Není tady

#46 23. 8. 2008 22:41

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Hamsun napsal(a):

jasně že mají nárok si dělat s penězi co chtějí,ale musí pak počítat s tím že je děti opustí..........

co je tohle za kravinu.... méně sobeckosti a více myšlení by to chtělo !!

Není tady

#47 24. 8. 2008 0:16

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Nemám sílu to číst celé, ale snad jsem to dobře pochopila, že Ilona s maminou zdědila na půl nějaký pozemek,
Ilona odjela ze země a maminka i její polovinu věnovala synovi.

Nevidím v tom žádné sobectví, když si dělá nárok na polovinu pozemku po otci. I kdyby to nebylo písemně, snad v rodině nějaká ústní dohoda může mít váhu psaného slova. Naivně v to věřím.
Pokud tatínek stanovil, jak to má být, měla to matka respektovat.

I kdyby přijela ze zahraničí jako milionářka, je to její dědictví po otci a jen Ilona má právo s ním naložit, jak uzná za vhodné

Maminka má možná strach, že  bez dalšího přispění nebude vítaná ve vlastním domě a nebude se o n i mít kdo postarat, až ten čas nastane.
Jenže někteří lidé jsou jako bezedné studny a mají stále málo, takže rodič s nimi žijící sype a sype a ten , co bere a bere má stejně pocit,  že to tak je v pořádku. Vůbec ho nezajímají další sourozenci,
Mám takový případ dost blízko a těmi znevýhodněnými jsou kromě jiných i moje děti.

Není tady

#48 24. 8. 2008 0:23

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

*

Upravil(a) Martinka1 (24. 8. 2008 0:26)

Není tady

#49 24. 8. 2008 14:05

Hamsun
♥♥♥♥---

"co je tohle za kravinu.... méně sobeckosti a více myšlení by to chtělo !!"

Musíš víc přemýšlet Heřmanko, zniova opakuju, že vůbec nejde o majetek,ale o to , že to děti vnímají jako projev lásky.......a nedostatek lásky , když matka protěžuje jiného......je to facka od nejbližších lidí a na tu člověk musí odpovědět stejně...... nikdy bych si nedovolila rozdělit nespravedlivě majetek, protože vím, že by to moje děti ranilo, nebo bych s nimi dohromady promluvila ..........

Není tady

#50 24. 8. 2008 20:50

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Hamsun, ty asi nikdy, ale její matka to udělala. Tak, co poradíš ted? Odsoudit a posoudit svýma očima umí každý, ale dokážeš se podívat na to očima matky? Co když si chtěla pojistit péči na stáří? CO když si myslí, že I. to na dálku nezvlkádne? Co když si se synem přes to všechno víc rozumí? Nebo si možná kompenzuje zlé svědomí? Třeba má pocit, že v dětství se mu méně věnovala? Nevíš, co se její matce honí v hlavě. Ale jedna věc je jistá. Tu je potřeba přijmout. Že matka si se svým vlastnictvím může dělat, co chce.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí