Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 6. 2008 13:34

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Rodinný podfuk :-(

Zdravím,
s mami jsem po tatínkovi zdědila ideální polovinu pozemků. Domluvili jsme se, že až se vrátím ze zahraničí, odkoupím její polovinu. Bude mít tak peníze pro sebe i další sourozence. Pokaždé se o naše jednání zajímal bratr a říkal, že budu jednat s ním, a ne s maminkou, prostě se do toho "sral".
Mami bydlí v domě, který mu dala jako celek při řízení dědického řízení po tatínkovi.

Proč to ale píšu: zjistila jsem z výpisu katastru nemovitostí, že její polovina je napsána na bratra. Prostě mu to darovala.
Šokovalo mě to, cítím se podvedená, je mi to zároveň i líto, proč to mami udělala, proč ho darovala bratrovi a ne mě,když jsem jí za to chtěla dát peníze,  a proč ostatní  děti "odsrtčila".
Nevím, jaký mám zaujmout k tomu postoj, protože to cítím jako velký podvod bratra a mami, a nevím, jak se zachovat - jestli se s nimi přestat stýkat nebo to přejít, jak dál jednat s bratrem, protože teď jsem spoluvlastník s ním.
Pomohlo by mi, kdybyste na to napsali svůj nestranný názor. Děkuji všem.

Není tady

 

#2 2. 6. 2008 15:03

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Rodinný podfuk :-(

Ahoj.
Můj názor je, že máma si se svou nemovitostí může dělat, co chce. To znamená, že pokud svoji polovinu pozemku darovala bratrovi, je to její rozhodnutí.
Ty nemᚠžádné "právo" jí to vyčítat.
Pokud máte další sourozence a Tobě jich je líto, že po rodičích nic nedostali - můžeš svůj pozemek prodat a se sourozencema se rozdělit.
Možná se cítíš naštvaná a podvedená, ale je to tak, jak to je. Pokud jsem to správně pochopila, táta odkázal 1/2 pozemku mámě a 1/2 pozemku Tobě. Co víc chceš řešit? Ty si se svou půlkou můžeš dělat co chceš, máma taky (tj. darovala svou 1/2 bratrovi). Pokud máte další sourozence a ti nic nedostali, to asi nebude Tvůj problém, který bys měla řešit. Děti nemají NÁROK na to, aby vymáhali po rodičích jejich majetek. Jak už jsem psala, maximálně můžeš ostatní sourozence vyplatit. No, bráchu asi nepřesvědčíš - ani bych ho nepřesvědčovala.

Není tady

 

#3 2. 6. 2008 15:07

karina51
♥♥-----
Registrovaný: 4. 5. 2008
Příspěvky: 32

Re: Rodinný podfuk :-(

pozústalost v každé rodině udělá peklo.U nás to bylo tak ,když zemřel tchán ,manžel a jeho sestry se zřekly pozůstalosti ,tak všechno zůstalo tchýni, ta to za pár roků dala mému manželovy,aby nebylo peklo tak jsme jeho sestry vyplatily, nechala jsem udělat odhat baráku rozdělila na tři části a sestry jsme vyplatily,těm se to zdálo málo tak se o tchýni přestaly zajímat.My jsme barák opravily, je jako nový, a pak jsem zjistila ,že se tam nemůžem nastěhovat ,protože v darovací listině je napsáno ,že  já tam můžu bydlet až po její smrti. Tak  bydlíme každý zvlášt, manžel se stará o matku a já sama o sebe.Ale to se už tady probíralo.Moji rodiče kteří ještě žijí ,daly všechno  sestře a jejímu synovi,když jsem se zeptala proč tak mi řekli ,že  si ze svým majetkem můžou dělat co chtějí. CHtěla jsem ti poradit ,ale nevím jak.

Není tady

 

#4 2. 6. 2008 15:33

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Rodinný podfuk :-(

karina51 napsal(a):

Moji rodiče kteří ještě žijí ,daly všechno  sestře a jejímu synovi,když jsem se zeptala proč tak mi řekli ,že  si ze svým majetkem můžou dělat co chtějí. CHtěla jsem ti poradit ,ale nevím jak.

To je bohužel pravda...
Sestra, pokud by chtěla, se s Tebou mohla rozdělit. Ale k tomu ji zase nutit nemůžeš.

Není tady

 

#5 2. 6. 2008 15:47

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rodinný podfuk :-(

Ju, to je pravda, každý si se svým majetkem může dělat co chce, ale tady byla dohoda, spravedlivá pro všechny.
Taky existuje něco jako morální kodex, láska ke svým dětem, atd....
Jak se my, ostatní, tedy máme chovat k mami, když upředňostňuje jenom bratra? A vlastně proč? Copak my ostatní jsme něco míň? Je to zvláštní pocit, mámu jsem měla vždycky ráda, přišla mi hodná, taky jsem se k ní tak chovala, snažila jsem se jí pomoc....

Není tady

 

#6 2. 6. 2008 15:52

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Rodinný podfuk :-(

IlonaN napsal(a):

Ju, to je pravda, každý si se svým majetkem může dělat co chce, ale tady byla dohoda, spravedlivá pro všechny.
Taky existuje něco jako morální kodex, láska ke svým dětem, atd....
Jak se my, ostatní, tedy máme chovat k mami, když upředňostňuje jenom bratra? A vlastně proč? Copak my ostatní jsme něco míň? Je to zvláštní pocit, mámu jsem měla vždycky ráda, přišla mi hodná, taky jsem se k ní tak chovala, snažila jsem se jí pomoc....

Ilono, pokud máma slíbila, že to bude jinak, a slib porušila - to je asi něco jiného. Ta dohoda byla písemná?

Dítěti přijde líto, když máma upřednostňuje sourozence před ostatníma, to je jasný.
Taky jsem se cítila špatně.

Teď už jsem dospělá, a i když mám pocit, že sourozenci dostávají víc než já (nejsou to baráky, naši neoplývají zrovna majetkem), tak si říkám, že je to jejich věc, sourozenci to asi potřebují a já jsem soběstačná.
Žiju si svůj život na svůj účet... neříkám sice, že bych podporu od rodičů nebrala, ale v žádném případě ji nebudu vyžadovat.

Samozřejmě ale každého věc, jestli se s tím vyrovná nebo ne. Já se snažím :-)

Není tady

 

#7 2. 6. 2008 16:14

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rodinný podfuk :-(

TAk já se s tím vyrovnávám zatím jeden týden, a jde to ztěžka. Jednou si říkám, kašlu na to, když ho tolik miluje,
tak a se o ní stará....Pak mi hlodá svědomí, že takhle se k mámě chovat nemůžu, je to přeci jenom máma...

Ale pak zase přijde ten vnitřní zlý hlas a jede: a proč jako? za co? Proč jenom jeden, který jí sebere důchod a maže med kolem pusy, že se jen on o ní může postarat atd... Přitom není ženatý, máma mu vaří atd...
a přitom si myslím, že až jí o všechno obere, tak jí ve finále šoupne někam jinam a bude to. Ze zákona se totiž o ní nemusí starat, nenechala si to nikam zapsat. A potom teprve bude koukat, kde jsou všechny její děti...
Najednou, až si uvědomí, že má čtyři.

A pak si opět začnu říkat, kašli na to, nemá to cenu,  už se stalo.... Bratr dostal to, co chtěl, máma si myslí, že udělala dobře a život jde dál....

Není tady

 

#8 3. 6. 2008 15:05

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rodinný podfuk :-(

Martinka1 napsal(a):

IlonaN napsal(a):

Ju, to je pravda, každý si se svým majetkem může dělat co chce, ale tady byla dohoda, spravedlivá pro všechny.
Taky existuje něco jako morální kodex, láska ke svým dětem, atd....
Jak se my, ostatní, tedy máme chovat k mami, když upředňostňuje jenom bratra? A vlastně proč? Copak my ostatní jsme něco míň? Je to zvláštní pocit, mámu jsem měla vždycky ráda, přišla mi hodná, taky jsem se k ní tak chovala, snažila jsem se jí pomoc....

Ilono, pokud máma slíbila, že to bude jinak, a slib porušila - to je asi něco jiného. Ta dohoda byla písemná?

Dítěti přijde líto, když máma upřednostňuje sourozence před ostatníma, to je jasný.
Taky jsem se cítila špatně.

Dohoda nebyla písemná, proč by měla, myslela jsem si, že to bude tak, jak jsme se dohodli. Tzn. já pozemek koupím, máma bude moci podarovat nějakou částkou, kterou si sama určí, ostatní děti a zbytek si nechá pro sebe. Všichni by byly spokojení.
Máma mne fakt dost negativně překvapila. O co jednodušší by pro mne bylo, kdyby ho darovala mne. Pak bych profitovala jen já. big_smile. Nu, ale to jsem stejně udělat nechtěla, takže teď bude profitovat bratr. Stejně je mu jedno, co si myslí ostatní.Pro mne se stejně nic moc nezměnilo, já jsem tu druhou polovinu chtěla koupit.
Ale asi se s tím vyrovnám tak, jako ostatní sourozenci - výrazně s nimi omezím styky.
CO je to za mamku? Proč bych se k ní měla nadále chovat hezky, jako by se nic nestalo, když vlastně mě totálně podvedla a ještě má na prvním místě bratra?
Morálně mi to fakt nepříjde správné, taky z toho mám dost smíšené pocity: zlobu, nenávist, lítost, pochybnost...

Kdo něco podobného zažil, jako asi i ty, tak ví, o čem mluvím.

Není tady

 

#9 3. 6. 2008 15:54

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Rodinný podfuk :-(

Ilono, pochopila jsem to tak, ze pokud by jsi profitovala ty, tak to by bylo vsechno OK, ale ted profituje bratr a to je jina story, ze? wink

Není tady

 

#10 3. 6. 2008 16:22

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Rodinný podfuk :-(

Já to teda četla asi 4x a chvilku se mluví o pozemku, chvilku o bydlení atd... Ale budiž berme to jako pouhý pozemek....
Dědické řízení proběhlo tak jak proběhlo, pravděpodobně podle závěti a už jeho závěrem bylo přeci jasné nespravedlivé dělení... Polovina manželka a a druhá polovina pouze jedno z x-dětí.....(není uvedeno kolik).
Maminka v dobrém rozmaru (možná před měsíci, možná před lety - cesta do zahraniční může trvat různě dlouho...) přislíbila, že je dobrý nápad, svého podílu se zbavit a mít hotové peníze, které může event. rozdělit mezi ochuzené ostatní děti.... Jelikož (vaření atd...) je jí její syn velice nablízku a dcera s nabídkou financí v zahraničí, rozhodla se to učinit jinak a to, obdarovat svého syna, který byl (možná právem, možná neprávem ochuzen) při dědickém řízení.....  Je to její právo.
A v podstatě se pokusila, alespoň částečně napravit křivdu, která se stala u dědického řízení po smrti jejího manžela.... Myslím, že není důvod nenávidět ji za její rozhodnutí, protože oba dva s bratrem jste dosáhli maxima, kdežto ostatní sourozenci nemají nic.... Ti se mohou zlobit a přerušovat styky, ale z vás dvou jsou rovnoprávně vypořádaní dědicové, kteří se mohou domluvit a říct, my jsme dostali, tak dáme nějaké hotové peníze těm, na které se už nedostalo....

Není tady

 

#11 3. 6. 2008 16:25

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Rodinný podfuk :-(

Macex napsal(a):

Já to teda četla asi 4x a chvilku se mluví o pozemku, chvilku o bydlení atd... Ale budiž berme to jako pouhý pozemek....
Dědické řízení proběhlo tak jak proběhlo, pravděpodobně podle závěti a už jeho závěrem bylo přeci jasné nespravedlivé dělení... Polovina manželka a a druhá polovina pouze jedno z x-dětí.....(není uvedeno kolik).
Maminka v dobrém rozmaru (možná před měsíci, možná před lety - cesta do zahraniční může trvat různě dlouho...) přislíbila, že je dobrý nápad, svého podílu se zbavit a mít hotové peníze, které může event. rozdělit mezi ochuzené ostatní děti.... Jelikož (vaření atd...) je jí její syn velice nablízku a dcera s nabídkou financí v zahraničí, rozhodla se to učinit jinak a to, obdarovat svého syna, který byl (možná právem, možná neprávem ochuzen) při dědickém řízení.....  Je to její právo.
A v podstatě se pokusila, alespoň částečně napravit křivdu, která se stala u dědického řízení po smrti jejího manžela.... Myslím, že není důvod nenávidět ji za její rozhodnutí, protože oba dva s bratrem jste dosáhli maxima, kdežto ostatní sourozenci nemají nic.... Ti se mohou zlobit a přerušovat styky, ale z vás dvou jsou rovnoprávně vypořádaní dědicové, kteří se mohou domluvit a říct, my jsme dostali, tak dáme nějaké hotové peníze těm, na které se už nedostalo....

Já jsem z toho všeho pochopila, že byli jen dva dědici - matka a Ilona.  Ostatní děti mají jiného otce.

Není tady

 

#12 3. 6. 2008 16:32

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Rodinný podfuk :-(

NO, tak to už se vůbec neřešilo....

Já vycházela, z osob "mami", "já", "bratr", "ostatní sourozenci".
Bude mít tak peníze pro sebe i další sourozence.

Pokud to tak je a pouze maminka má např. celkem 5 dětí, tak ze své vlastní poloviny by měla dle svého
vlastního svobodného rozhodnutí, závětí či darováním během života, rozdělit svoji polovinu mezi děti. Zda mezi všechny nepodarované nebo zda pouze mezi jedno či dvě.... Možná, rozhodla pouze podle toho, kdo jí navštěvuje, kdo se o ní zajímá, koho pravidelně vidí, kdo jí s něčím pomáhá.... Nebydlíme, nesoudíme....
Třeba peníze nepotřebuje a chce podpořit syna (bratra), aby mohl na pozemku začít stavět, podnikat, nebo ho prodat.... ????

Upravil(a) Macex (3. 6. 2008 16:36)

Není tady

 

#13 3. 6. 2008 16:36

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Rodinný podfuk :-(

Ha tento odstavec je stěžejní.... jednak říká, že děti jsou celkem 4 a jednak se tu znovu mluví o bydlení, a o vystěhovávání někam jinam.... To ovšem nemá s pozemkem nic společného.... Takže zadání nejasné.... pouze pozemek nebo nechala přepsat i celý dům na bratra?

Ale pak zase přijde ten vnitřní zlý hlas a jede: a proč jako? za co? Proč jenom jeden, který jí sebere důchod a maže med kolem pusy, že se jen on o ní může postarat atd... Přitom není ženatý, máma mu vaří atd...
a přitom si myslím, že až jí o všechno obere, tak jí ve finále šoupne někam jinam a bude to. Ze zákona se totiž o ní nemusí starat, nenechala si to nikam zapsat. A potom teprve bude koukat, kde jsou všechny její děti...
Najednou, až si uvědomí, že má čtyři.

Není tady

 

#14 3. 6. 2008 19:15

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rodinný podfuk :-(

Bylo to tak:
když táta umřel, všichni jsme dostali (4 děti a máma) majetek tak, že jsme byli spravedlivě rozdělení. Máma se rozhodla při tomto dědickém řízení dát i svojí polovinu domu synovi. V tomto domě žije máma, bratr, sestra a synovec. Půlka domu tedy byla dána bratrovi, což bylo logické.
V jejím držení zůstala polovina pozemku, který jsme měli společně na půl.

Domluvili jsme se, že až se vrátím, tak ji odkoupím, aby máma měla možnost spravedlivě podělit všechny 4 děti, píšu čtyři, ne tři, protože bratr už z máminy strany dostal, a aby měla i peníze pro sebe.
Ještě jsem se ani nevrátila ze zahraničí a zjistila jsem náhodou, že půlka pozemku je přepsána na bratra formou daru.

Tohle je celá story,  snad jsem tímto příspěvkem celou věc objasnila.

Není tady

 

#15 3. 6. 2008 20:03

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Rodinný podfuk :-(

Kdyz ctu tvuj posledni prispevek, tak nechapu co ti na tom vsem vadi a co je vlastne ten problem.

Upravil(a) sunyata (3. 6. 2008 20:03)

Není tady

 

#16 3. 6. 2008 21:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Rodinný podfuk :-(

Problém je to, že ty to vidíš jako podraz a problém. Uvědom si, že ti možná ani tak nebude vadit nová dohoda, jako to že máma dala pravděpodobně na hlas někoho jiného a dohoda je v trapu. kdo zůstal postižen?

Pokud zcela a bez výhrad přijmeš fakt, že máma si do hrobu svůj majetek neveme a že si s ním může udělat co cche, pak vyhraješ. Pokud si uvedomíš, že stejně tak mohla vše utratit, zadlužit, prodat v kartách a byla by to jen její věc...

Jiná cesta z toho kruhu není, jen úkrok stranou. Dívat se na to úplně jinak. Původní záměr se nezdařil, no a co...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#17 4. 6. 2008 0:43

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rodinný podfuk :-(

Postiženi zůstali ostatní zbylý sourozenci. Já to jako problém vidím, protože ho mohl koupit stejně jako já, ale byl opět upředňostněn, jako vždycky. To mi fakt vadí, jo, moc  to fakt mrzí, a je mi to líto. Když máma potřebovala, tak jsme jí se ségrou pomohli, jak bylo možné v našich silách - utřít okna, větší úklidy, odvozy na nákupy atd...
Nevím, v čem jí bratr pomáhal. Přišel z práce, najedl se, pak šel pracovat na svůj dům, a pak zase do práce.
Táta, a byl za svého života jakýkoliv, ke všem se choval stejně, bez rozdílu.

Nu, a jestli mám být šastná z toho, že pro mámu je ten hlavní jen jeden, tak to fakt nejsem a ségry taky ne.
Vy byste byli v pohodě, kdybyste věděli, že skoro ve všech ohledech je u rodiče favorit jen jeden sourozenec? a nejde jen o majetek, tak nějak jsme vždycky tušili, že ho má z nás nejradši, a o to víc jsme se snažili jí pomáhat, jaksi se "zavděčit", aby nás měla taky ráda? Trochu zmatené, ale pravdivé.

Jedná se mi hlavně o to, jestli se máma jako máma zachovala vůči ostatním správně nebo ne. Nestranný názor, kde nejsou emoce, tedy názor tady, hlavně morální stránku věci, ne majetkovou.neutral 
Sestra se k tomu postavila tak, že jí nebude kontaktovat. A já ještě ani pořádně nevím, jaký postoj zaujmout, protože ve mě víří spousta emocí.....

Upravil(a) IlonaN (4. 6. 2008 2:05)

Není tady

 

#18 4. 6. 2008 3:07

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Rodinný podfuk :-(

Tezko radit, Ilono. Takoveto situace jsou lekcemi zivota. Ja si myslim, ze tvoje mama ma pravo se rozhodnout tak jak chce ona, ty zkratka nemuzes mit kontrolu nad vsim. Nemohu soudit jestli se tvoje mama zachovala spravne nebo ne. Ja ji neznam, neznam tvoji rodinu, jen ona asi vi, proc se takto rozhodla. Je jen na tobe jestli to prijmes jako fakt, ze situace je takova jaka je nebo budes zit s pocity jakesi ukrivdenosti.

Není tady

 

#19 4. 6. 2008 6:24

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Rodinný podfuk :-(

IlonaN napsal(a):

Nestranný názor, kde nejsou emoce, tedy názor tady, hlavně morální stránku věci, ne majetkovou.neutral 

Kvůli kousku půdy zatratit vlastní maminku ???


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#20 4. 6. 2008 7:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rodinný podfuk :-(

Ilono, nezbývá, než se smířit. Maminka je svéprávná, takže může se svým majetkem udělat COKOLI a NEMÁ povinnost jakkoli zajistit dospělé (předpokládám) děti. Dokonce ani tehdy ne, když jí pomáhají - ona se o ně starala léta. Můžete se cítit ublížení, můžete se rozhodnout nestýkat se (jako tvoje sestra), můžete závidět (a asi závidíte) bratrovi, protože "my mamince pomáháme, on na to kašle a stejně dostal"... Nevím, jak jste na tom vy ostatní, ale asi nestrádáte, takže jde jen o nějakou pofidérní "spravedlnost", aby všichni dostali stejně. Asi byste si měli položit otázku, jestli je pro vás víc "morální stránka" nebo máma.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 4. 6. 2008 7:41

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Rodinný podfuk :-(

IlonaN napsal(a):

...a o to víc jsme se snažili jí pomáhat, jaksi se "zavděčit", aby nás měla taky ráda? .....

Jo, věřím, že tohle bolí víc než všechny darované pozemky, nebo spíš že ty darované pozemky jsou další důkaz, že se vám zavděčit nepodařilo, protože jinak by tohle snad nedělala. Zdá se mi, žes to přesně vyhmátla, že pořád čekáš, že tě maminka snad jednou začne mít stejně ráda jako bráchu, nebo aspoň víc ráda než teď.. Možná se to ale nikdy nestane, a přijde mi důležitější pracovat na tom, aby ses netrápila nad něčím, co dost možná nejde změnit tak, jak bys potřebovala. Je to příšerně těžký (vlastní zkušenost) a bez pomoci myslím skoro nemožný... Nestálo by za to zkusit nějakou terapii? Teď teda divoce spekuluju, ale nemᚠdojem, že třeba i v jiných oblastech (kamarádi, kolegové atd.) se chovᚠpodobně, snažíš se zavděčit a vyjdeš z toho většinou hůř než ostatní? Jen mě napadá, že tohle se může celkem snadno zvrhnout v takový životní vzorec nebo tak něco..

Není tady

 

#22 4. 6. 2008 7:44

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Rodinný podfuk :-(

IlonaN napsal(a):

Vy byste byli v pohodě, kdybyste věděli, že skoro ve všech ohledech je u rodiče favorit jen jeden sourozenec? a nejde jen o majetek, tak nějak jsme vždycky tušili, že ho má z nás nejradši, a o to víc jsme se snažili jí pomáhat, jaksi se "zavděčit", aby nás měla taky ráda? Trochu zmatené, ale pravdivé.

ano jsem už v pohodě, že moje máma má radši bráchu, že ho ještě ve 33ti živí a peníze si od něj nevezme i když jí je dává...
mě totiž dala mnohem víc - připravila mě líp do života...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#23 4. 6. 2008 7:59

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rodinný podfuk :-(

Kubula napsal(a):

IlonaN napsal(a):

...a o to víc jsme se snažili jí pomáhat, jaksi se "zavděčit", aby nás měla taky ráda? .....

Jo, věřím, že tohle bolí víc než všechny darované pozemky, nebo spíš že ty darované pozemky jsou další důkaz, že se vám zavděčit nepodařilo, protože jinak by tohle snad nedělala. Zdá se mi, žes to přesně vyhmátla, že pořád čekáš, že tě maminka snad jednou začne mít stejně ráda jako bráchu, nebo aspoň víc ráda než teď.. Možná se to ale nikdy nestane, a přijde mi důležitější pracovat na tom, aby ses netrápila nad něčím, co dost možná nejde změnit tak, jak bys potřebovala. Je to příšerně těžký (vlastní zkušenost) a bez pomoci myslím skoro nemožný... Nestálo by za to zkusit nějakou terapii? Teď teda divoce spekuluju, ale nemᚠdojem, že třeba i v jiných oblastech (kamarádi, kolegové atd.) se chovᚠpodobně, snažíš se zavděčit a vyjdeš z toho většinou hůř než ostatní? Jen mě napadá, že tohle se může celkem snadno zvrhnout v takový životní vzorec nebo tak něco..

Jojo, zavděčit se asi nepodařilo big_smile, jinak rodina versus kámoši a kolegové je zcela jiná oblast.

Jája to je dobrý, asi to pojmu jako ty: trochu divné, držet se u mamky ve 40 letech, nechat si posluhovat a ještě jí "brát" důchod. roll TO JA JSEM NA TOM FAKT LIP. Postupem času se asi přes to přenesu, teď to potřebuji
"probírat", a pak bude OK. Spiš se k tomu postavím tak, že jestli mě máma bude chtít vídat, bude to na kontaktu z její strany, zcela se k ní postavit zády bych asi fakt neuměla.

Není tady

 

#24 4. 6. 2008 10:08

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Rodinný podfuk :-(

Existují možná hlediska etiky a existují možná prvidla, co by se mělo. Fakt je, že ti to nepomůže.

Máma si může dělat se svým majetkem, co uzná za vhodné. Ji a její přístup nezměníš. Můžeš si s ní promluvit, můžeš s ní vůbec nemluvit a můžeš dělat jako by nic. Změní se něco?

Podle mne hledᚠcestu, jak změnit svůj pohled na celou záležitost. Jak pochopit, proč upřednostnuje jedno dítě před všemi. Já nevím. Je to moc těžké. Možná má k němu blíž, což ovšem neznamená, že vás ostatní nemá ráda. Má, možná jiným způsobem. Možná si chce koupit jeho pozornost, protože tu od vás má jistou. Do hlavy jí nevidíš.

Holky tu napsaly moc dobré postřehy. Zkus se nad nimi zamyslet.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#25 8. 6. 2008 17:06

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rodinný podfuk :-(

Ilonko, ono se to opravdu stává, že maminka preferuje jedno dítě z mnoha. Zkus to vzít jako fakt, bude Ti líp. Říkej si, že "majetek svazuje" a možná jednou budeš dokonce ráda, že jsi nic nedostala, byly by z toho třeba jenom starosti.
Ty emoce časem přejdou, chovej s k mamině tak, abys po její smrti třeba nelitovala, že jsi jí nějak "ublížila". Možná Ti svoje jednání někdy maminka vysvětlí, třeba dala Tvému bratrovi dům proto, že se obávala, že se ze zahraničí nevrátiš a možná si taky říkala, že jsi vlastně "lepší" než brácha, protože se o sebe postarᚠdost dobře sama atd., důvodů jistě měla dost. Všecko se srovná.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů