Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 5. 2008 15:00

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

V posledni době jsme svedky téměř každodeních "zaručených informaci " o Chorvatsku.
Faktem je že každoročně do Chorvatska jezdi každy třetí Čech,čili 33 % všech turistu který vycestují mimo ČR.
Tento fakt zřejmně leží v žaludku různým zájmovým skupinám a zřejmně i CK které prodávají jíné destinace a oblasti.
Prostě těžko se smiřují s faktem že u Čechu a Slovaku už po tolikáte zase vítezí Chorvatsko.
Původcem všeho je s nejvetší pravděpodobnosti AČCKA která neustále příchází s jinými informacemi a vše zřejmně jenom kvůli dezinformování turistu.
Proto se ozvalo chorvatské tusistické sdružení s následujicím prohlášením - citace:

V Praze dne 30. května 2008

Vážení,

dovolte nám vyjádřit znepokojení nad neustálým opakováním nesprávných informací v českých mediích, zejména ze strany mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), pana Tomio Okamury, ve kterých se mimo jiné uvádí, že se ceny turistických zájezdů do Chorvatska snižují o 30 procent jako důsledek nabytí platnosti Zákona o vstupu nezletilých osob do Chorvatska. Rádi bychom Vaším prostřednictvím poskytli veřejnosti správné informace.

Dovolujeme si využít této příležitosti, abychom zdůraznili, že Zákon o vstupu nezletilých osob byl vydán jedině a výhradně kvůli ochraně nezletilých osob. Dnes jsme všichni svědky, čím dál horší situace v Evropě, četných zmizení a prodeje dětí. Jsme rádi, že se to Chorvatska, které je podle statistik o počtu zmizelých dětí na posledním místě, zatím netýká.

Administrativní procedura uplatnění Zákona byla složitá a vyvolala četné negativní reakce české veřejnosti. Okamžitou reakcí příslušných chorvatských orgánů, Chorvatského turistického sdružení v Praze a Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR), byla počínaje 16. květnem tato procedura výrazně zjednodušená, o čemž jsme včas informovali média i cestovní kanceláře. Od téhož dne jsou všechny potřebné informace zveřejněné na oficiálních stránkách Velvyslanectví Republiky Chorvatsko v Praze, stránkách Chorvatského turistického sdružení v Praze a ACK ČR. Po tomto usnadnění administrativního procesu jsme zaznamenali jenom pozitivní reakce a to jak ze strany cestovních kanceláři, tak i ze strany soukromých osob.

To ale bohužel nezastavilo poskytování nesprávných informací médiím, znovu ze strany tiskového mluvčího AČCKA, pana Tomio Okamury. Pana Okamuru považujeme za osobu zcela nekompetentní v otázkách týkajících se Chorvatska samotného a chorvatského cestovního ruchu. Kdyby se, v jakoukoliv chvíli, obrátil na zastoupení Chorvatského turistického sdružení v Praze, rádi bychom mu poskytli přesné informace  a tím bychom mohli zastavit  jeho opakované klamání české veřejnosti. Jeho neustálá prohlášení v médiích, že se ceny pobytů v Chorvatsku snižují o 30 procent, jako důsledek nabytí platnosti Zákona o vstupu nezletilých osob do Chorvatska, se nezakládají na pravdivých informacích. Ceny pobytů v Chorvatsku už dosáhly úrovně, která odpovídá kvalitě nabídky a na této úrovní se i ustálily. To ostatně potvrzují všechny významné a seriozní cestovní kanceláře, které mají ve své nabídce Chorvatsko.

Pokud část cestovních kanceláři snížila ceny pobytu v Chorvatsku, je to jejich komerční právo, ale v žádném případě nemůžeme souhlasit s tvrzením, že to jakkoliv souvisí se Zákonem o vstupu nezletilých osob do Chorvatska. Důvod snížení cen by se mohl skrývat v jejich nereálné kalkulaci cen nebo vyplývá z faktu, že během posledního roku česká koruna vůči euru posílila o více než 10 procent a tyto cestovní kanceláře dosud své ceny tomuto faktu nepřizpůsobily.

Chorvatsko je v tomto roce, obdobně jako v minulém, opakovaně vystaveno četným útokům v českých médiích, často právě ze strany výše jmenovaného mluvčího AČCKA, samozvaného experta na Chorvatsko, který v minulém roce předvídal velký pokles v počtu českých turistů na chorvatském Jadranu. Toto jeho tvrzení se ukázalo jako velice špatný odhad, vzhledem k tomu, že v roce 2007 bylo zaznamenáno navýšení v počtu přenocování českých  turistů v Chorvatsku o 13 procent.

Ještě jednou si dovolujeme zdůraznit, že jsou Češi už tradičně vítaní hosté v Chorvatsku a doufáme, že se znovu v tak velkém počtu spolu sejdeme na našem Jadranu. Ujišt’ujeme Vás, že nevhodné chování jednotlivců, kterého jsme byli svědci během minulé sezony, v žádném případě nereflektuje vztah Chorvatů k českému národu.
DOBRODOŠLI NA JADRAN!


Antun Plenković
Ředitel zastupitelství Chorvatského turistického sdružení v Praze

Upravil(a) Tomislav CK Dalmacijatour (30. 5. 2008 15:41)

Není tady

 

#2 31. 5. 2008 10:22

x52658
Host

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Fajn... a ještě by mě zajímalo, jak je to s tou šíleností s dovozem masných a mléčných výrobků? va Taky cílená kampaň? A proti komu vlastně? roll

 

#3 31. 5. 2008 10:31

Sonia
♥------
Registrovaný: 1. 7. 2007
Příspěvky: 5

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

To by mě taky zajímalo....Jedeme poprvé do Chorvatska - už za 14 dní, a zprávy v poslední době mi dost kazí náladu a pohled na Chorvatsko, no a ta včerejší mě úplně dorazila.  Můžete to tu pane Tomislave nějak vysvětlit - co a kolik sebou vlastně můžu vzít - nechci jet s autem plným jídla, ale něco bych sebou ráda vzala.

Není tady

 

#4 31. 5. 2008 10:53

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#5 31. 5. 2008 12:05

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Náhoda ani cílená kampaň, ale reakce na chorvatské zlepšováky big_smile Ale jsou šikovní, zákaz dovozu určitých potravin stihli oficiálně oznámit už 3 dny předem, kolik lidí už si zakoupilo zájezdy?


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#6 1. 6. 2008 11:39

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Mě by fakt zajímalo kolik se dá ušetřit tím že si na dovolenou povezu auto narvaný českejma paštikama a salámem.
Neutratí se pak ty ušetřený peníze zvýšenou spotřebou toaletního papíru a poplatkama za veřejné WC?
Já už nějakej čas žiju v naivní představě že tyhle "paštikářský" zájezdy máme dávno za sebou...... roll

Pámbuchraň že bych se nějak zastával Chorvatska, byl jsem tam jednou a to mi vcelku stačilo, myslim ale že zákaz nadměrnýho dovozu potravin je zcela v pořádku.

Upravil(a) Jeňýk (1. 6. 2008 11:43)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#7 1. 6. 2008 16:03

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Jeňýk napsal(a):

Mě by fakt zajímalo kolik se dá ušetřit tím že si na dovolenou povezu auto narvaný českejma paštikama a salámem.
Neutratí se pak ty ušetřený peníze zvýšenou spotřebou toaletního papíru a poplatkama za veřejné WC?
Já už nějakej čas žiju v naivní představě že tyhle "paštikářský" zájezdy máme dávno za sebou...... roll

Pámbuchraň že bych se nějak zastával Chorvatska, byl jsem tam jednou a to mi vcelku stačilo, myslim ale že zákaz nadměrnýho dovozu potravin je zcela v pořádku.

Já to nepochopila tak, že se jedná o nadměrný dovoz já pochopila že se jedná o zákaz jakéhokoliv dovozu masa a mléčných výrobku.
Vždy jezdím do Chorvatska na zakoupenou plnou penzi a beru si se mnou pouze maďarský uherák když jsem na výletě déle a nestihnu večeři.  Ctím si práva státu na hospodaření a obranu proti paštikovým turistum, ale Chorvatsko pro mně tímto skončilo. Nadlouho. A jezdila jsem tam ráda a často.
Zajímalo by mně co budou dělat majitelé apartmanu v Petrčane kteří stravu neposkytují. A na region je tam jeden maličký obchudek. Věštím jim neradostnou budoucnost.

Není tady

 

#8 1. 6. 2008 19:23

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Jj, všichni, kteří máme pocit, že oznámit zákaz 3 dny před jeho "uvedením do provozu" je vyčůranost, jsme paštikáři roll Mmch, neohrnovala bych nos nad lidmi, kteří si ušetří na dovolenou, na které si vaří z vlastních zdrojů. Nevidím pro to žádný důvod.

Nová zpráva: http://www.novinky.cz/clanek/141359-cho … erver.html

Upravil(a) D. (1. 6. 2008 19:28)


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#9 1. 6. 2008 19:50

REŇAS
Host

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

D. souhlas tummenupp,já,už svůj názor,psala na  podtématu - Dovolená v Chorvatsku.. Teď jsem ve zprávách slyšela,že se na netu objevují zprávy,že Chorvati mají své nařízení vzít zpět (kvůli  negativním reakcím našich turistů),ale zas to vypadá jen,na nějakou fámu,prý se nic nemění a platnost zákazu bude platit. Tak uvidíme. va
(my sice letos vyrážíme do Řecka,ale to neznamená,že mi připadá fér,přijít s něčím,takovým na začátku sezony,atd.)

 

#10 1. 6. 2008 20:01

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Na straně jedné je to výsostné právo Chorvatska. Na straně druhé je pravdou, že občas si tam vezeme vše a úplně zbytečně. Ceny jsou až na vyjímky skoro stejné.
Je však pravdou jedno. Nevím zda je Chorvatsko schopno tu sílu "lidí" kteří nejednou do hotelu "uživit".
A na závěr, když jsem si přečetl poslední věty zprávy, že Chorvatsko odvolá toto omezení dnem kdy bude přijato do EU pak je to jasné vydírání.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#11 1. 6. 2008 20:17

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

http://zpravy.idnes.cz/chorvate-udajne- … anicni_adb

Vzhůru pro Májky

http://www.hame.cz/images/catalog/category/trvanlive/43/0/thumb.jpg tongue


Jo a jinak si myslim že když někdo by měl u sebe chleba se salámem jako svačinu na cestu tak mu to nezabaví ani chorvatskej celník.........

Upravil(a) Jeňýk (1. 6. 2008 20:21)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#12 1. 6. 2008 20:58

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

D. napsal(a):

Mmch, neohrnovala bych nos nad lidmi, kteří si ušetří na dovolenou, na které si vaří z vlastních zdrojů. Nevidím pro to žádný důvod.

To co jsem napsal není ohrnován nosu ale prosté podivení nad tím proč tito lidé jezdí na dovolenou. Myslim že k dovolený patří i ochutnání místních jídel a poznání tamního života včetně toho nakupování v supermarketech.

Jinak já jsem kdysi v "pravěku" taky hltal doma usmažené řízky nedaleko náměstí San Marco v Benátkách po celonoční jízdě otlučenou Karosou........ jenže to byl kurs koruny trochu jinej a naše možnosti poněkud omezenější. wink

No a další věc je že Evropa je přece vééélká a není třeba jezdit jen do Chorvatska na nějakou tu betonovou pláž. Já osobně se do Chorvatska chystám až v příštím životě kdy se tam snad taky trochu vymění generace a turista tam nebude na úrovni lovné zvěře určené pouze k oškubání.
Ano, ano, ano....... já vím že i tam jsou slušní a poctivý podnikatelé, mě se ale bohužel nějak vyhýbali. cool Takže když válení u moře tak  Řecko a paštik si tam můžu vzít plnej batoh. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#13 2. 6. 2008 9:48

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

No, nejspíš na dovolenou jezdí i lidé, kteří ji vidí jinak než Vy. Tak už to na světě chodí. A nejen s dovolenou.


Mmch, Chorvatsko sází, že problémy, které má při vstupu do EU "přerazí" zákazem dovozu jídla na dovolenou? To je vskutku vyspělý postup.


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#14 2. 6. 2008 10:46

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Ani není to tak, že Chorvati mají plné zuby Čechů a Slováků?a nevěděli jak se inteligetně zbavit největšího počtu přijíždějících ... proč by jinak mlátili policajti naše občany, dávali jim extra pokuty a chovali se k nim jak se chovali, viz nejhůř v loni. Asi by tam chtěli turisti, kteří utrácejí víc...
Já tam byla taky jednou a taky mne to doživotně stačilo.
Proč ne třeba Itálie? děti milují, discontní prodejny jsou všude a nebudou vás urážet... A nechci být trapná, ale v Bulharsku vás budou líbat, když tam budetet jíst v jedné restauraci celá rodina celý pobyt (mimochodem DOBŘE a levně) letadlem jste tam hned, ceny dobrý. Za cenu Chorvatska letíte do BUlharska. I tam to není nobl, ale přijatelné...
Myslím, že se do Chorvatska jezdí jen ze zvyku proto, že to byla "jediná" jiná země za komunizmu, než zbytek RVHP.
Já nikomu Chorvatsko neberu, kdo tam chce, at tam jede. Tyto zákazy jídla a jejich skutečné braní na hranici si totižto ještě dobře pamatuji.

Není tady

 

#15 2. 6. 2008 17:18

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Nektere reakce jsou na urovni pisatele ktery ma jen prvni stupen ZS. Zakon o dovozu potravin je stejny uz 10 let, akorat se urcite body toho zakona jsou prisnejsi diky laskavemu anrizeni Bruxellesu. Zakon neni o nic prisnejsi nez li zakon ktery ma CR ci jina zeme EU.
O tom ze je to cilena kampan jsem vice nez li presvedcen. Kazdy kdo posloucha vystupy mluvciho asociace muze si byt jisty ze tento clovek a lide ktery stoji za nim nemaji radi Chorvatsko.
Jinak si to nedokazi vysvetlit.
Zacalo to vloni tvrzenim o zralokovi ktereho nekdo videl. Rozepsali se o tom noviny a zralok byl viden ale jeste v roce 1971.
Dale jsme meli utok policistu na ceske turisty a lide v ceskych mediich meli jen verzi TV Nova.
Zastavovani a pokutovani jen ceskych turistu a spousta dalsich zarucene pravdivych tvrzeni jen zhorsila situaci.
Salmoneloza v kempu v Chorvatsku. Kdy by si nekdo chtel overit i druhou stranu mince, dozvedel by se ze se to stalo v kempu kde 99 % byli Cesi a bylo to z masa ktere neprezilo 20 hodin cestu z CR, a ze se nakazili Cesi.. Ale stacilo to aby se vykrikovalo ze je v Chorvatsku salmonela.

Vec je v podstate jednoducha - uz vice nez 10 let je Chorvatsko na prvnim miste v oblibenosti Cechu a Slovaku a to se urcite nelibi cestovkam a zajmovym skupinam ktere nebizeji jine destinace. To se jim nedivim. Meli by ale hrat ferovou hru a ne dezinformovat a vymyslet si...
Divim se ale lidem ktery podlehnu takovym tvrzenim a neoveri si to. Vzdyt pokud budete chtit jet do jakekolliv zeme a nekdo Vam rekne ze je tam treba co ja vim nejaky mor, tak si to overite na prislusnem velvyslanectvi ci turistickem zastoupeni.
Pracovnici chorvatskeho velvyslanectvi a tur. svazu upozornovali ze by asociace mela kontaktovat je nez neco vypusti do eteru ale ze strany asociace nebyla snaha si to overit. Zrejmne razili heslo - cim hur  - tim lepe.
Nejdrive se nafouknul problem s povolenim pro deti, ted tady to a do 14 dnu na sebe asociace urcite zase upozorni zarucene pravdivou zpravou o Chorvatsku.

Abych to shrnul, muze se dovazet pro vlastni potrebu jako i do tedka, mimo syroveho masa a mlecnych vyrobku. To se nemuze ale nikam dovazet jen tak. Proc by Chorvatsko bylo vyjimka.
V Italii ve mestech hori odpadky, armada dela poradek ale to nikomu nevadi, nikdo nenabada aby se nejezdilo do Italie.
Chorvatsko je ale vyjimka, akorat nikdo nedokaze odpovedet proc....

Pro ty ktery vzdy chteji na Chorvatsku najit nejaky duvod na neustale utoky a ocernovani, ten se vzdy neceho chyti.
Pro ty ostatni radim, pokud neverite mym tvrzenim, zavolejte si na chorvatsky tur. svaz na cislech:
222 211 812, 222 210 793
Nebo na ambasadu a usylsite stejna slova.
A pak se rozhodnete samy komu a cemu budete verit.

Není tady

 

#16 2. 6. 2008 21:59

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Cílená kampaň proti Chorvatsku? Ale no tak...... neni to tak trochu stihoman?

Ano Chorvatsko je (nebo bylo wink ) dlouho nejoblíbenější destinací Čechů a Slováků. Nejspíš proto že pro nás bylo jaksi finančně i vzdálenostně nejpřijatelnější.
Jenže čas jaksi pokročil, Češi bohatnou a už se dokážou porozhlédnout i jinde než na Istrijském poloostrově nebo v Dubrovníku. Ceny jsou  v Chorvatsku dávno na stejné úrovni jako všude jinde, tak proč třeba nevyrazit do Španělska, Portugalska či pohodového Řecka?
Je pravda že já byl v Chorvatsku někdy před 7lety a z vrozeného optimismu doufám, že od té doby se tam služby alespoň o stupínek zlepšili. Sice na zážitky z tamnějších turistických center dnes vzpomínám s úsměvem ale bezpečně vím že je nehodlám opakovat.
V mým případě to není žádný ohrnování nosu, jak mi tady kdosi napsal ale spíš dovolenková sebeobrana. Já na svejch dovolenejch chci zažít něco co nemám doma. Bohužel Chorvatsko mi moji domovinu nepěkně připomínalo na každým kroku. Proto doufám že i u vás se to postupně zlepšuje podobně jako u nás.

Pane Tomislav já vás samozřejmě chápu a jsem i z vašeho zdejšího vystupování celkem přesvědčenej že dovolená s vaší CK bude pohodová. Na druhou stranu mi ale fakt připadá dětinský vidět za vším nějaký spiknutí. To že se tady o dění v Chorvatsku informuje víc než o dění v jiných zemích bych právě přičítal spíš onomu zvýšenému zájmu Čechů o vaší zemi. Naopak si myslim že je v pořádku když média upozorní na nějaký nový zákony či vyhlášky se kterýma by mohli mít naši turisti v Chorvatsku problémy.

No a v tom úplným finále si myslim že lidi kteří plánujou dovolenou podle zpráv televize Nova, příliš velkým přínosem pro Chorvatsko nebudou.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#17 2. 6. 2008 23:28

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Proč do Chorvatska?
Je to otázka společenská, taky ekonomická a též politická. Češi si na Jadran zvykli a každoročně jich tam jezdí skoro milión. Byl jsem tam naposledy před dvěma roky: bylo tam draho, mizerné služby a buzerace. Proč tam jezdit, když je v Evropě Itálie, je tam Francie a komu nevadí chladnější počasí, severní moře v Německu je moc příjemné a služby jsou tam levnější a lepší než v Chorvatsku?
Ti někdejší Jugoslávci se asi pomátli. Zákaz dovozu potravin je nedůstojná buzerace. Potraviny mají být tak dobře dostupné a tak levné, že se nevyplatí si je vozit sebou. Do Itálie by je vozil jen pitomec. V každém italském Penny Marketu je tam pořídí levněji než v Česku, proč by je tedy měl tahat sebou? To je ale logika příliš složitá pro chorvatského rozumprda.

Zájem o Chorvatsko je přežitek z dob dávných a minulých, kdy byla Jugoslávie pro Čechy "něco jako západ". To samozřejmě už dávno neplatí. Čechy se pozvolna stávají Západem díky usilovné práci soukromého sektoru, přes úsilí vlád různých barev, které se staly pouhými parazitními organizacemi bez pozitivního efektu pro chod státu. Proč by měli Češi - Zápaďané jezdit do oblasti, kde vládnou v podstatě postbolševické manýry? Jen proto, že "se tam domluví"?
Vždy i v Turecku se v tržnici snadno domluvíte česky, a nikdo vás tam nebuzeruje a nezabavuje vám řízky z tašky.
Vykliďte chorvatské pobřeží tamním úředníkům z ministerstva zdravotnictví a zkuste třeba Řecko. S řízky i bez řízků.

http://www.hyena.cz/

Upravil(a) Jeňýk (2. 6. 2008 23:29)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#18 3. 6. 2008 7:03

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Jeníku, tak kdy jsi tam byl před 7mi a nebo 2ma lety?


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#19 3. 6. 2008 8:56

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Myslim že i průměrný šimpanz pochopí že "Proč do Chorvatska" je citace článku z odkazu uvedeného na konci.  Ostatní se zeptají........ smile


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#20 3. 6. 2008 9:04

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Jenyku
,ne chapu proc mi berete muj nazor. Ja ten vas take nevyvracim. Kazdy kdo posloucha pana z asociace rychle pozna ze za nim je okruh lidi ktery prosazuje Italii. Kdy by se v Chorvatsku palily odpadky na ulicich jako v Italii, zajiste by hned zareagoval a odrazoval klienty od Chorvatska. On naopak ted jeste zvysi svoji vlastni kampan propagace Italie. Po dobu poslednich let je videt ze vse co se stane vChorvatsku je pod lupou asociace a je to nafoukane do obrich rozmeru. Proc si lide nemohou samy zavolat na chorvatske velvyslanectvi anebo tur. svaz, dostat tam presne informace a pak si udelat vlastni nazor ?
Zmineneho pana zvali na velvyslanectvi a do tur. svazu hodne krat ale vzdy to odmitnul, ze ma sve zdroje informace ktere mu staci. Vcera v TV byl asi 2-3 minuty a reditel tur. svazu mel jan jednu vetu rict. Kdo tomu rika pravdive a ferove moznosti pro obe strany neni zcela pri smyslech.

Z vasich slov se da pochopit ze jste zazil neco nepekneho v Chorvatsku, ale to ja obcas i po 17 ti letech tady zazivam jako cizinec a neni dobre vse hazet do jednoho pytle. Dovolene ktere ja nabizim jsou pohodove ale za zakony ja nemohu. Do Chorvatska se nesmi dovazet nicco se ne dovazi i do CR a jestli se nekdo rozcili jako vcera ty turiste ze Slovenska ze jim zakazali dovezt vajicka, tak to by si kazdy mel rozmyslet kolik usetri tim ze si na 1000 km dlouhou cestu bude brat vajicka.

Sluzby se neustale zlepsuji a bohuzel zapominate Jenyku ze pred 15-20 lety Chorvatsko bylo pro radu obcanu CR zeme zaslibena, ale valka nam to pokazila.
Presto si myslim ze kdyz na prvnim miste v navstevnosti jsou Italove, pak Slovinci, Nemci a pak Cesi, ze jsou sluzby na dostatecne urovni i pro Jenyka, pokud nema vysi naroky nez li turiste z vyse zminenych statu.

Ohledne teto situace mi volali z CR 1, Radiozurnalu. Mluvil jsem 15 minut a ve zpravach nakonec byli 3 vety, volali mi z Lidovych novin, mluvil jsem 10 minut a rovnez sdelil svuj nazor, ale neuverejnili tam nic ... ale o zminenem panovi z asociace se mluvi pozehnane a nikdo se ho nepta od kud ma sve zdroje informaci a uz vubec ne zda jsou pravdive. Uz dokazal vycislit ztraty CK ktere prodavajiChorvatsko a uz disponuje i cisly kolik lidi pojede do Italie...

Upravil(a) Tomislav CK Dalmacijatour (3. 6. 2008 9:16)

Není tady

 

#21 3. 6. 2008 9:14

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Znám Vaši zem ještě z dob velkého Josipa Broze Tita, kdy jeho portrét visel kdekoli i ve skladišti brambor, kdy se psala SFRJ, kdy jadranská magistrála bylo jedno velké vrakoviště a měla odstavné plochy, kde dejchavičné náklaďáky museli po chvíli stát, aby udělaly místo rychlejším autům a vrcholem dopravy byla dneska vnitrozemská silnice Záhřeb – Split, vedoucí přes Plitvice, kdy bylo v SFRJ více koní, mul a oslů, než aut, kdy hotely dnešního typu se začínaly stavět, o ubytování v soukromí se nevědělo vůbec nic a do SFRJ jezdilo na 300 000 čechoslováků ….
Jo taky si pamatuji, když Chorvatsko hořelo, kdy místní úřady měly strach zda válečnými útrapami nepříjde Chorvatsko o Plitvice když se válčilo v Karlovaci (dodnes je tam vidět kudy šla válka), zda uhasí Dubrovník, nepadne Zadar, ale také kdy odstřelili most v Mostaru atd.. Ale také vidím Chorvatsko, které za pár let po děsném propadu postavilo v horách, na kameni a pustině dálnici Krapina - Dubrovnik, kdy dokáže pojmout na 4 měsíce do sebe více jak 8 mil. turistů. vyrostla kapacita a kvalita ubytování o které se nikdy nesnilo, kdy  přítel Jeník se moc plete, ale je to jeho pohled na věc. Jo pamatuji si kdy „Chorvat“ ráno vstal v 10 lehce do 13 posnídal, poté prohlédl své pole lavandy a pak začal obědvat, aby pak od 9 večerní vyvedl celou svou rodinu do nějaké konobe a tam si užíval života do ranních hodin. Lavandové pole terasovité políčka budované desítkami pokolení dnes zarůstají plevelem a dřevinami…. Dnes už v 7 ráno stojí na lešení a maká jak šroubek a od 7 jedou i obchody, kavárničky hospůdky se neotevírají v 8, ale nejdřív po 10 ranní. Jo změnilo se Chorvatsko.
Do Chorvatska a Chcorvatsko nedrží jen češi s cca milionem turistů, kde je cca milion Němců, holanďani, maďaři, poláci, ale také italové, a co je zajímavé i ti španělové a portugalci.
No sedmá velmoc, hlavně ta „bulvární“ bude vždy hledat, jen to zlé a nepohodlné a ukazovat na „nešvary“ a „pomlouvat“, přitom vždy ukáže jen půlku onoho problému. Objektivita je vždy to poslední o co jí jde.
Ale jinak, nevím nevím jak ony 4,5 mil Chorvatů dokáže uživit na tom kameni další cca 8 mil lidí. Trocha půdy k orbě kdesi u srbsko maďarské hranice, jinak víno, lavanda, zelenina a pak ryba. Zbytek silný dovoz. No takže když už jsme u onoho nařízení Bruxellesu! Dovoz potravin do Česka není nikterak omezován, leda za účelem dalšího prodeje, kdy podléhá nějakým povinnostem a nebo v době nějakých „krizí“ nebo omezení z důvodu hygienicko epidemiologických stavů. No musím přiznat, že sice nejsem rozmazlený turista, Jeník má kus pravdy, ale viděje Chorvatské Konzumy či Delvity a jiné obchodní domy, nemám k nákupu občas dost odvahy. (nemluvím zde o „malých soukromnících“) Ale oddělení s masem….. Dovolím si říci, že koupím li si v česku i volné maso a dám ho do auto ledničky, tak bude vypadat po oněch 12 hodinách cesty čerstvěji, to nemluvím o konzervách atd. A ceny potravin? Jak už jsem se zde někde zmínil, podobné jak u nás, i když v mnoha potravinách denní potřeby pro čecha dost vysoké. Je rozdíl v českém chlebu a chorvatském. Ten český jednak mi vydrží i 4 dny a z vlastní zkušenosti vím že ta „šumava“ za 25 Kč se ve 4 lidech nedá sníst za den, ten chorvatský za 8 kun (4x8=32 kč) nějak jo. Kde je pivko, Karlovacko se dá pořídit okolo 8 kun v česku slušné pivko podobné Karlovačku (asi jako Staropramen) okolo 10 Kč. Jo je fakt pravda, že když si dám v česku zmrzlinu tak za 3 mizerný kopečky dám 24 Kč a v Chorvatsku za jeden kopeček v podobě těch 3 českých jen 12 Kč.A to nemluvím že v každém sladoledu je nejméně výběr z 15 druhů a ne jak u nás z 5 -8. To nemluvím, že toto nařízení nebude mít další dopady. Dnešní ceny potravin v okamžiku, kdy cca 2/3 turistů bude odkázána na „domácí“ zdroje, jistě zvýší jejich cenu, zejména v období letního náporu. A to ještě zvýší problémy ze zásobováním a vzhledem k tomu, že více jak 2/3 potravin jsou z dovozu a obchodní řetězce nejsou v „chorvatských“ rukou „zisk“ odpluje jinam. To nemluvím o jiných aktivitách Chorvatského Ministerstva turistiky. Jen pro zajímavost udám, pamatuji si vstupné na Plitvice za 80 kun a dnes 110 kun, kdysi za dob SFRJ existovaly dvojí ceny a vstupné bylo ve výši 200 starých dinárů pro cizince. Jen jako šokovou situaci sdělím, za poslední 4 roky jsem vždy zastavil ve Splitu ve světoznámém Diokleciánově paláci. Vloni dokonce 2x. Nikdy jsem nemusel platit za vstup do kostela, na zvonici či do krypty, podzemí se platilo vždy. Až vloni a to ještě dost zajímavě. V srpnu se platilo jen za vstup na zvonici 10 kun, jo pohled je to nádherný, a podruhé za 14 dní na to se platilo i do kostela a do krypty 2x po 5 kunách. Mě nejde o těch pár korun nebo kun.
Nějak se jednotlivá prohlášení o současném legislativním opatření Chorvatské republiky tříští. Tady je napsáno, že ČR má podobné zákony. Již jsem se k tomu vyjádřil. Že tyto zákony jsou v platnosti delší dobu přitom je to „novinka“ i když ne až tak velká, nebo jisté omezení dovozu a vývozu platí v Chorvatsku ještě z dob „svazové republiky“. Ale jako vrchol této informační kampaně je samotné prohlášení vlády, že omezení dovozu skončí až bude Chorvatsko přijato do Evropské unie. To považuji za: a) krátkozraké, b) protiřečení si jednotlivých skupin a pracovních lobby c) politické vydírání.
Na rozdíl od Jeníka a jeho volbě k „chladnému“ moři za časově stejnou a finančně podobnou dopravu nebo do ucpané Itálie, raději zvolím moře teplé, slunečných 350 dní v roce a vůni tisu, borovic, lavandy, chutného vína a i dobře opečeného zubatce či pochoutky grundlí či čevabu….


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#22 3. 6. 2008 9:23

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Dekuji Pisateli ze jeho nazor. Akorat mi pripada divne neustale srovnavani se SFRJ, nebot ja take nikdy CR nesrovnavam s CSSR vci treba prvni republikou. O tom zda je Chorvatsko schopne uzivit lidi ktery ho navstivi mi prijde ponekud absurdni , nebot zatim tam jeste nikdo nezemrel hlady a ne vim zda se nekdy projevil nedostatek potravin. Ceny vstupu jsou vysoke, to nepopiram ale kolik stoji vstup na Hrad, do Zlate ulickya co ja vim kam do ruznych pametihodnosti. Vsude je to drahe... Bohuzel ale s tim ani ja ani Pisatel nic nenadelame...

Není tady

 

#23 3. 6. 2008 10:00

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Pane Tomislave,
lidé si samozřejmě mohou zavolat na chorvatské velvyslanectí atp., ale mně to přijde podobné jako volat na čínské velvyslanectví s otázkou, zda-li jsou u nich potlačována lidská práva. Co by mi asi řekli??? Od Chorvatů očekávám, že budou svou zemi vychvalovat a to stejné od Číňanů.

Z Vašich slov mám pocit, že Češi jsou nesvéprávní lidé, kteří neuvažují, jenom čekají co jim kdo "vysvětlí".. přitom jak sám musíte vědět, většina Čechů má s Chorvatskem osobní či zprosředkovanou zkušenost a to ne díky médiím, ale příbuzným či známým, kteří do Ch. jezdí. Sama jsem byla v Chorvatsku krátce po válce a byla to úžasná dovolená, kdy byli Chorvaté nadšeni, že jim přijíždí první turisté a lidé ze západní Evropy to vážně nebyli... Dovolená byla fajn a protože Češi nejsou idioti, ale ve své podstatě měkkoty, tak jsme byli nadšeni přístupem místních lidí a některé techn. apod. nedostatky nám byli šumák. Do Ch. jsem se vrátila za 3 roky a tato dovolená mě otrávila na dlouhé roky. Sama jsem získala negativní zkušenosti a to jak nafoukané obsluhy či majitele restaurací, obchůdků či arogantní policisty. Na Jadran už tou dobou jezdili i jiní turisté a Češi už nebyli dost dobří. Od té doby trávím dovolené jinde, ale samozřejmě znám jiné, kteří do Ch. dále jezdí a z většiny kvůli zvyku, ptz je to blízko a ušetří se. Tato většina(nemluvím o zprávách z TV) si každý rok stěžuje na horší služby, nepořádek v moři a jinde, arogantní místní, zvyšující se ceny. Jsou to lidé, kterým opakuji, že přeci mohou jet jinam, ale oni jsou zvyklí... a příroda je krásná.

K tomu zákazu dovozu masa do "všech zemí" už se vyjádřil Pisatel... A k tomu, že za problémy může válka. To snad nemyslíte vážně? Po válce byl přístup Chorvatů mnohem lepší, všichni jsme se zamženýma očima poslouchali vyprávění pana domácího, který v ní bojoval, poslouchali, které sousedce se nevrátil manžel. Pokud jedu na dovolenou, očekávám především přívětivost. Nemyslím tím lezení do z***u, ale ochotu atp., služby očekávám takové, jaké si zaplatím a pokud se chci zeptat na techn. záležitosti cesty či pobytu, pak si zapnu PC a pokud to nenajdu jinde, tak půjdu na web chorvatského velvyslanectví(to je ten případ). Ch. není země, která by nemohla dostát(např. kvůli válce) pověsti báječné dovolené pro všechny(..). Jde pouze o to, zda o ni Chorvaté stojí a jak se budou snažit, všichni.

Znám i lidi, kteří jsou z Chorvatska nadšeni, ta země je jejich srdeční záležitostí. Budou jezdit do Ch. stále a nic je nemůže otrávit natolik, aby jeli jinam. Oni jsou fanoušky této země, přírody, kuchyně, všeho možného. Ale to neznamená, že nepozorují změny, ze kterých nejsou nadšeni.

Mmch, podívala jsem se na jeden(prý největší) web o Ch. u nás a jsem ráda, že jsem si potvrdila, že opravdu nejsem ovlivněna médii či p. Okamurou.. To, co jsem  napsala zde, se objevuje i tam. Také se tam píše, že potraviny z domova si nevozí jen Češi, ale i turisté z Německa ad., což ale všichni víme, že... Nějaký důvod to mít bude. A finanční to ve 100% nebude...


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#24 3. 6. 2008 10:04

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?

Tomislav CK Dalmacijatour napsal(a):

Dekuji Pisateli ze jeho nazor. Akorat mi pripada divne neustale srovnavani se SFRJ, nebot ja take nikdy CR nesrovnavam s CSSR vci treba prvni republikou. O tom zda je Chorvatsko schopne uzivit lidi ktery ho navstivi mi prijde ponekud absurdni , nebot zatim tam jeste nikdo nezemrel hlady a ne vim zda se nekdy projevil nedostatek potravin. Ceny vstupu jsou vysoke, to nepopiram ale kolik stoji vstup na Hrad, do Zlate ulickya co ja vim kam do ruznych pametihodnosti. Vsude je to drahe... Bohuzel ale s tim ani ja ani Pisatel nic nenadelame...

Pane Tomislave, děkuji, za jisté uznání. Musím říci, že jezdím do Jugoslávie od roku 1965 a to mi jistě neupřete, že to bylo SFRJ, kdy chci-li vidět jak to vypadlo před 40 lety v Jugoslávii si zajedu na Lastovo, kde dokonce OSN to uznalo za kulturní dědictví lidstva. A pokud jsem zabrousil do historie, pak jen s hlubokou úctou k tomu, že během "několika let" jste dokázali dohnat Evropu a to i přes velké utrpení a problémy v letech 90sátých.
Jistě, že v Chorvatsku nikdo neumřel a neumře hlady, takto jsem to nemyslel, jen mám jisté podezření či obavu, že dokážete při i vysokém nasazení pracujících, zajistit plynulé zásobování s kvalitou, která v Chorvatsku byla doposud.
Pokud jsem pokázal na ceny vstupu do historických památek potažmo do přírodních parků, což jistě Dioklecan palace je a nejen on, případně Plitvice, Krka či Biokovo, poukázal jsem jen na jejich zavádění a růst (progresivní). Já je neodmítám, udržba ochrana i "obnova" něco stojí, jen jsem se v případě Diokleciana pozastavil jak "rychle" tyto poplatky nastoupily. Jistě kdysi stál vstup třeba na Křivoklád 20 Kčs, dnes 100,- Kč jsou jiné ceny, jiné příjmy a pod. Ale opravdu s tím nic my dva neuděláme. sad


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#25 3. 6. 2008 10:24

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Náhoda nebo cílena medialní kampaň proti Chorvatsku ?


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů