Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 5. 2008 16:17

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Kdo rozumí stavebnímu spoření

DObrý den, potřebovala bych poradit.
Exmanžel chce synovi dát asi 60.000,- na nějaké spoření, mám se rozhodnout na jaké.
Jenže tomu vůbec nerozumím, tak bych potřebovala poradit, kde by to bylo nejrozumnější.
Synovi je 13 let, má spoření u Raifaisenky takové to dětské, chtěla bych, aby to měl na pozdější časy, třeba na byt nebo na studium, takže vybírat z toho nebudeme. Jaké spoření je nejlepší, nebo nejvýhodnější, je lepší tam dát celou částku? Nebo to posílat po částech? Další peníze tam už pravděpodobně spořit nebudeme.
Děkuji za radu.

Není tady

 

#2 30. 5. 2008 8:21

Divous
♥♥-----
Místo: Loučka
Registrovaný: 18. 2. 2007
Příspěvky: 56

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

Ahoj Darjo,
pokusím se Vám poradit.

Začněme Včeličkou od Raifky. Úrok 1,5% (od 7201 do 150000 kč) se mi zdá poněkud vágní.
Na druhou stranu, je to jeho účet a vy se o takto uložené peníze více nemusíte starat.

Spoření ve stavebku vypadá výhodněji. Je tu však onen háček s 6ti letou dobou, kdy na ně nemůžete sáhnout.
Pokud si jste jistá, že tyto peníze skutečně nebudete během oněch šesti let potřebovat, tak upřímně doporučuji.
Ještě připomínám, že 60000kč vystačí pouze na státní podporu za 3 roky. Aby jste ze stavebního spoření "vytřískala" dumbom
maximum, budete muset dospořit dalších 60000kč. Když začnete spořit od začátku , tak Vám bude stačit měsíční vklad asi 835kč.
Pokud však jak píšete chcete použít jednorázový vklad, a už dále nespořit, "zůročí" se Vám tyto peníze zhruba 3,6% za rok.

Další možností může být spořící konto (ING konto 3,25%, eMAX od mBank 3,5%, Fio konto 3,1%),
to by jste však musela otevřít na své jméno, protože se zakládají na osoby starší 18ti let.
Výhodou jsou vyžší úroky nad 3%.

Existuje ještě jedna možnost: Otevřené podílové fondy - OPF. (nutno opět založit na své jméno)
Zde je teoretická možnost velkých zisků ,ale bohužel i ztrát. Zde prostě a jednoduše musíte posoudit,
zda případné riziko stojí za to. Existují však i zajištěné a garantované fondy, kde se riziko minimalizuje.
Na podrobnosti se však ptejte v bankách nebo pohledejte na internetu.

Doufám, že Vám můj souhrn možností pomůže.

P.S. Schválně jsem vynechal termínované vklady, protože v dnešní době je stavebko výhodnější.

Upravil(a) Divous (30. 5. 2008 8:35)


Život je pes ... vím to ... nedávno jsem si s ním podal tlapu stolt

Není tady

 

#3 30. 5. 2008 9:15

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

nebo Renta od Kooperativy taky není špatná

Není tady

 

#4 30. 5. 2008 9:21

webdesign3000
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 5. 2008
Příspěvky: 115

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

selaviii napsal(a):

nebo Renta od Kooperativy taky není špatná

Renta pro děti? Nespadla jste z postele?

Upravil(a) webdesign3000 (30. 5. 2008 9:22)

Není tady

 

#5 30. 5. 2008 9:24

webdesign3000
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 5. 2008
Příspěvky: 115

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

Divous to napsal dobře, nicméně po netu se to nedá rozebrat dokonale:-)

Není tady

 

#6 30. 5. 2008 12:27

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

webdesign3000 napsal(a):

selaviii napsal(a):

nebo Renta od Kooperativy taky není špatná

Renta pro děti? Nespadla jste z postele?

maminka to může mít napsané na sebe, např.

Upravil(a) selaviii (30. 5. 2008 12:27)

Není tady

 

#7 30. 5. 2008 13:08

webdesign3000
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 5. 2008
Příspěvky: 115

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

myslíš tohle?
http://www.koop.cz/cs/pojisteni/zivotni … ofit.shtml

Nebo něco malinko jiného?
Renta je životní pojištění a Darja70 chce spořit....

Není tady

 

#8 31. 5. 2008 15:45

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

Díky za rady, nenapsala jsem asi všechny informace a vím, že to je složité poradit takhle a zdlouhavé.

Včeličku u Raifky už má, peníze ketré bude mít, nebudeme vybírat, nebudu na ně šahat určitě dřív, než za 5 až 6 let, mělo by to být spíš zajištění na studia nebo finanční pomoc na bydlení. Je to pouze jednorázová částka, ke které mu pravděpodobně nebudeme víc přidávat, tedy pravidelně vkládat, já už spořím na tu Raifku a otec dá jen jednorázovou částku. Takže to vidím na to stavebko.  Děkuji všem za příspěvky. D.

Není tady

 

#9 4. 6. 2008 10:50

webdesign3000
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 5. 2008
Příspěvky: 115

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

Ta včelička je o ničem, tam Ti ty peníze vydělávají málo.

Není tady

 

#10 5. 6. 2008 21:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Kdo rozumí stavebnímu spoření

Darja70 napsal(a):

Díky za rady, nenapsala jsem asi všechny informace a vím, že to je složité poradit takhle a zdlouhavé.

Včeličku u Raifky už má, peníze ketré bude mít, nebudeme vybírat, nebudu na ně šahat určitě dřív, než za 5 až 6 let, mělo by to být spíš zajištění na studia nebo finanční pomoc na bydlení. Je to pouze jednorázová částka, ke které mu pravděpodobně nebudeme víc přidávat, tedy pravidelně vkládat, já už spořím na tu Raifku a otec dá jen jednorázovou částku. Takže to vidím na to stavebko.  Děkuji všem za příspěvky. D.

Darjo, napiš mi prosím od kud jsi,pracuju jako finanční a úvěrový poradce pro stavební spořku.Napiš mi klidně i soukromou zprávu a mail na tebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů