Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 7. 7. 2008 17:22

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: urednicke jedovatosti

Tak napíšu, jak jsem se byla registrovat na úřadu práce.... U vyplňování formulářů seděl takovej pomocník - docela milej kluk, opravdu lidem pomáhal...no, že měl rifle a neměl žádnou cedulku se jménem a funkcí, to pomíjím (přeci jen u úřadu bych čekala aspoň oblekový kalhoty a nějaký to označení)...ale byl fajn... Pak jsem musela s tou žádostí k úřednici. Z "mých" dveří vyšel během dvou hodin(!) jeden člověk. Z protějších dveří za tu dobu vpochodovalo a vypochodovalo lidí asi pět.... no nic... Přijdu tam - tam mladá holka, asi 25 a tváří se, že je pupek světa. Pomalu nezabučela, strčila mi do ruky nějaký lejstro, a si to přečtu, zatímco ona si okopíruje ty moje papíry. Pak se ani nezeptala, jestli tomu rozumím a prý "Tady to podepište"... Pak hledala termín na další schůzku a zase prý "Tak přijdete tehdy a tehdy v tolik a v tolik a pak ještě ke kolegyni v tolik a v tolik, je to v ...ehmmmm.... no to najdete napsaný, kde to je". A hotovo. Beze slůvek "dobrý den, prosím, děkuji, je vám to jasné".... Stěžovat si nejdu. Pracovnice byla Romka a tuším, že bych byla označena za rasistu, pokud bych projevila, že chci, aby se mnou zacházela jako s člověkem, nebo i na její mzdu se transferovala poměrně značná část mých několikaletých výdělků... jj...

Na druhou stranu taky jsem byla na živnosáku pozastavovat činnost, na finančáku, na sociálce. Tam byli všichni příjemní, ochotní, v pohodě. Tak je to zas o lidech.

Není tady

 

#52 7. 7. 2008 17:26

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: urednicke jedovatosti

mag napsal(a):

Musim napsal(a):

Balíkovou poštu mám samozřejmě z ruky a stejně to sem nenosí. Nosí rovnou lísteček o tom, že jsem nebyla doma!!!!

Tak to funguje všude stejně usch

Ne, holky, nefunguje. U nás je to tak, že paní pošačka všechno přinese a když jsem neměla jednou drobné a ona na vrácení, tak těch 88 korun dala ten den ze svýho a já jí to dala druhej den ráno. Dobrá, ne? Taky mi to mohla odnýst na poštu, a se pro to stavím. Ale na tý poště sedí holka, tak kolem dvaceti, a tu vyloženě všichni s.e..ou. ... Moje máti se jí tuhle vážně optala, proč tam sedí a nedělá něco, co by ji bavilo smile Holka čuměla jak puk.

Není tady

 

#53 7. 7. 2008 18:44

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: urednicke jedovatosti

Eva36 napsal(a):

Tak napíšu, jak jsem se byla registrovat na úřadu práce.... U vyplňování formulářů seděl takovej pomocník - docela milej kluk, opravdu lidem pomáhal...no, že měl rifle a neměl žádnou cedulku se jménem a funkcí, to pomíjím (přeci jen u úřadu bych čekala aspoň oblekový kalhoty a nějaký to označení)...ale byl fajn... Pak jsem musela s tou žádostí k úřednici. Z "mých" dveří vyšel během dvou hodin(!) jeden člověk. Z protějších dveří za tu dobu vpochodovalo a vypochodovalo lidí asi pět.... no nic... Přijdu tam - tam mladá holka, asi 25 a tváří se, že je pupek světa. Pomalu nezabučela, strčila mi do ruky nějaký lejstro, a si to přečtu, zatímco ona si okopíruje ty moje papíry. Pak se ani nezeptala, jestli tomu rozumím a prý "Tady to podepište"... Pak hledala termín na další schůzku a zase prý "Tak přijdete tehdy a tehdy v tolik a v tolik a pak ještě ke kolegyni v tolik a v tolik, je to v ...ehmmmm.... no to najdete napsaný, kde to je". A hotovo. Beze slůvek "dobrý den, prosím, děkuji, je vám to jasné".... Stěžovat si nejdu. Pracovnice byla Romka a tuším, že bych byla označena za rasistu, pokud bych projevila, že chci, aby se mnou zacházela jako s člověkem, nebo i na její mzdu se transferovala poměrně značná část mých několikaletých výdělků... jj...

Na druhou stranu taky jsem byla na živnosáku pozastavovat činnost, na finančáku, na sociálce. Tam byli všichni příjemní, ochotní, v pohodě. Tak je to zas o lidech.

Taky se mi občas stává, že mi v kanclu trčí klient déle než je zdrávo, ale rozhodně to není proto, že si sdělujeme zážitky z víkendu butter .
Buď to je klient, kterého musím zdržet do doby než si ho před úřadem vyzvedne policie ČR a ta si taky někdy dá načas nebo si pro něho jedou z PL odkud utekl . A dost často se stává, že naši klienti neumí číst a psát a já jim musím všechno nadiktovat písmenko po písmenku (vypsat žádost za něj nesmíme) . Často ovšem mají požadavky, které jim nemůžeme splnit a oni se prostě NEHNOU! 
Evi pokud jsi nečemu nerozuměla, proč ses nezeptala?

Není tady

 

#54 8. 7. 2008 17:00

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: urednicke jedovatosti

Mno, ale když klient odejde a ono uplyne dvacet, třicet minut, než slečinka zve dalšího (zatímco vedlejší dveře si lidé podávají).... A jinak, já jsem všemu rozuměla, neboj. Ale myslím si právě, že na tom ÚP tam spíš budou lidi, co neumějí přečíst souvětí, tak by se snad slečna mohla chovat trochu jako člověk a ne nadčlověk. Tak jsem to myslela. Já mám hubu proříznutou a zeptat se nestydím, ale někdo ne. Navíc mi vadilo, že nepozdravila, nepodívala se na tebe... chovala se nadřazeně. A na to já jsem prevít, vychovaná několik let v obou svou bývalých zaměstnáních stylem nᚠzákazník-nᚠpán. Jako by si neuvědomovala, kdo ji platí, víš....z toho mi je šoufl. Když to srovnám s bývalou prací - nebe a dudy. Člověk musel chodit slušně oblečen, žádný žabky nebo šortky, co z nich koukají půlky, bralo se jako normál, že pozdraví, ochotně pomůže apod.... Ale nebyla to státní organizace, natož úřad. Ano, naše klienty jsme si museli hýčkat.

Není tady

 

#55 8. 7. 2008 18:11

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: urednicke jedovatosti

Evo36, to jsi asi na tom samém UP jako já. Odešlo tam asi 2-3 ženských a nastoupili nové. No hrůza! Ano, za hodinu jedna nebo dvě a to ještě té nové pomáhala šéfová hledat šanony, jména a tak. Takovou frontu jsem tam v životě neviděla a nestála. Vedle chodili lidi normálně, ona 1 člověk hodina.
Kdysi, když jsem ještě tady byla v soukromém sektoru, ba i šéfová a mladší, jsem na úřadech při takovémto jednání, kafíčkování a pod. jim říkala, u mne by jste letěly na hodinu! Proč se já mám kvůli zákazníkovi roztrhat a ony zde NIC, ignorace. Ty koukaly! Ale ony si pak pamatují člověka a zlomyslnost jim udělá v té nudné práci velikou radost!
Dnes ztrácím nervy jenom občas, když si to mohu dovolit! Bohužel, jsme jejich rukojmí!

Není tady

 

#56 8. 7. 2008 19:57

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: urednicke jedovatosti

Já jsem byla na pracáku na praxi, když jsem chodila na střední školu, a to jen týden a měla jsem dost. Byly jsme tam ještě s dvěma holkama, a dávali nám samou podřadnou práci, například nám dali okopírovat tak 10 papírů a pak je rozthali, prý chtěli vidět jestli umíme zacházet s kopírkou. Jednou si tam pozvali nějaký hosty, namachali spousty skleniček a různýho nádobí, a pak to druhý den chtěli abysme to umyly, a my jsme to s děvčaty odmítly, a baba řvala jak pominutá, co si to dovolujeme. Že jsme jenom obyčejný praktikanty ze střední školy, a že se na nic nehodíme a že stejně ve 20 letech potáhneme na mateřskou a pak skončíme tady na pracáku. Kámoška jí řekla, že je tady od toho, že se máme něco naučit, co se týče úřednických věcí, jak jednat s lidmi, a né mýt po nich nádobí. Úřednice si pak na nás ve škole stěžovala. Naštěstí jsme ve škole problémy neměly.

Eva36 napsal(a):

Tak napíšu, jak jsem se byla registrovat na úřadu práce.... U vyplňování formulářů seděl takovej pomocník - docela milej kluk, opravdu lidem pomáhal...no, že měl rifle a neměl žádnou cedulku se jménem a funkcí, to pomíjím (přeci jen u úřadu bych čekala aspoň oblekový kalhoty a nějaký to označení)...ale byl fajn... Pak jsem musela s tou žádostí k úřednici. Z "mých" dveří vyšel během dvou hodin(!) jeden člověk. Z protějších dveří za tu dobu vpochodovalo a vypochodovalo lidí asi pět.... no nic... Přijdu tam - tam mladá holka, asi 25 a tváří se, že je pupek světa. Pomalu nezabučela, strčila mi do ruky nějaký lejstro, a si to přečtu, zatímco ona si okopíruje ty moje papíry. Pak se ani nezeptala, jestli tomu rozumím a prý "Tady to podepište"... Pak hledala termín na další schůzku a zase prý "Tak přijdete tehdy a tehdy v tolik a v tolik a pak ještě ke kolegyni v tolik a v tolik, je to v ...ehmmmm.... no to najdete napsaný, kde to je". A hotovo. Beze slůvek "dobrý den, prosím, děkuji, je vám to jasné".... Stěžovat si nejdu. Pracovnice byla Romka a tuším, že bych byla označena za rasistu, pokud bych projevila, že chci, aby se mnou zacházela jako s člověkem, nebo i na její mzdu se transferovala poměrně značná část mých několikaletých výdělků... jj...

Na druhou stranu taky jsem byla na živnosáku pozastavovat činnost, na finančáku, na sociálce. Tam byli všichni příjemní, ochotní, v pohodě. Tak je to zas o lidech.

Upravil(a) topazio (8. 7. 2008 19:58)

Není tady

 

#57 8. 7. 2008 20:05

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: urednicke jedovatosti

topazio napsal(a):

Já jsem byla na pracáku na praxi, když jsem chodila na střední školu, a to jen týden a měla jsem dost. Byly jsme tam ještě s dvěma holkama, a dávali nám samou podřadnou práci, například nám dali okopírovat tak 10 papírů a pak je rozthali, prý chtěli vidět jestli umíme zacházet s kopírkou. Jednou si tam pozvali nějaký hosty, namachali spousty skleniček a různýho nádobí, a pak to druhý den chtěli abysme to umyly, a my jsme to s děvčaty odmítly, a baba řvala jak pominutá, co si to dovolujeme. Že jsme jenom obyčejný praktikanty ze střední školy, a že se na nic nehodíme a že stejně ve 20 letech potáhneme na mateřskou a pak skončíme tady na pracáku. Kámoška jí řekla, že je tady od toho, že se máme něco naučit, co se týče úřednických věcí, jak jednat s lidmi, a né mýt po nich nádobí. Úřednice si pak na nás ve škole stěžovala. Naštěstí jsme ve škole problémy neměly.

Eva36 napsal(a):

Tak napíšu, jak jsem se byla registrovat na úřadu práce.... U vyplňování formulářů seděl takovej pomocník - docela milej kluk, opravdu lidem pomáhal...no, že měl rifle a neměl žádnou cedulku se jménem a funkcí, to pomíjím (přeci jen u úřadu bych čekala aspoň oblekový kalhoty a nějaký to označení)...ale byl fajn... Pak jsem musela s tou žádostí k úřednici. Z "mých" dveří vyšel během dvou hodin(!) jeden člověk. Z protějších dveří za tu dobu vpochodovalo a vypochodovalo lidí asi pět.... no nic... Přijdu tam - tam mladá holka, asi 25 a tváří se, že je pupek světa. Pomalu nezabučela, strčila mi do ruky nějaký lejstro, a si to přečtu, zatímco ona si okopíruje ty moje papíry. Pak se ani nezeptala, jestli tomu rozumím a prý "Tady to podepište"... Pak hledala termín na další schůzku a zase prý "Tak přijdete tehdy a tehdy v tolik a v tolik a pak ještě ke kolegyni v tolik a v tolik, je to v ...ehmmmm.... no to najdete napsaný, kde to je". A hotovo. Beze slůvek "dobrý den, prosím, děkuji, je vám to jasné".... Stěžovat si nejdu. Pracovnice byla Romka a tuším, že bych byla označena za rasistu, pokud bych projevila, že chci, aby se mnou zacházela jako s člověkem, nebo i na její mzdu se transferovala poměrně značná část mých několikaletých výdělků... jj...

Na druhou stranu taky jsem byla na živnosáku pozastavovat činnost, na finančáku, na sociálce. Tam byli všichni příjemní, ochotní, v pohodě. Tak je to zas o lidech.

Praktikant je neštěstí dumbom,  jen se  plete a překáží  a žádnou práci mu zadat nemůžeš butter .

Není tady

 

#58 8. 7. 2008 23:51

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: urednicke jedovatosti

To záleží na povaze praktikanta. Když chce pracovat-snaživec, stači mu ukázat, JAK věci fungují, nebot to vážně neumí...faxovat, kopírovat atd. Když pracovat nechce, tak jenom zdržuje, pravda. Samozřejmě dostávají práci, která je nudná a nebyl na ni "čas", ale tu podřadní práci jsem pro ně nezažila.
Svou praxi na SEŠ mohu jenom chválit, i když to byla makačka v účtárně anebo co přišlo. Holka pro vše, ale ne onuce.

Není tady

 

#59 10. 7. 2008 19:57

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: urednicke jedovatosti

Musim: Tak to zas né. Žádný rukojmí! Já na slečnu Romku na pracáku zvysoka s...ru. Nehádám se s ní, myslím, že by nepochopila, co chci (to moje "prosím" atd.). Nestěžuju si - jednak je to Romka, tedy hájená, a za druhé - na některých úřadech prostě pořád nevědí, co je to etický kodex. S tím stěží hnu, tak proč plýtvat energií. Sranda je, že ve škole zrovna třeba v managementu bereme veřejnou správu. Jak by se to mělo, jaký by měl úředník být - loajální, nápomocný atd. .... no, je to v plenkách.

Není tady

 

#60 10. 7. 2008 19:59

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: urednicke jedovatosti

A i praktikantovi můžeš dát práci. I třeba to kopírování, ale pak to schválně trhat a mít kecy, že skončí na mateřské a pak na pracáku?! va ... njn, můj přítel říká, co prý bych chtěla. Že tam pořád sedí paničky bývalých oficírů, co jsou blbý jako štoudev smile . Tak asi někde jo, no.

Není tady

 

#61 10. 7. 2008 20:09

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: urednicke jedovatosti

No jo, ale praxe je na škole povinná, i když se někteří praktikanti pletou, jsem pak taky po škole pracovala na úřadě a praktikantů tam bylo dost, někteří byli šikovní a na některých bylo vidět, že je to vůbec nebaví. 

aprill napsal(a):

topazio napsal(a):

Já jsem byla na pracáku na praxi, když jsem chodila na střední školu, a to jen týden a měla jsem dost. Byly jsme tam ještě s dvěma holkama, a dávali nám samou podřadnou práci, například nám dali okopírovat tak 10 papírů a pak je rozthali, prý chtěli vidět jestli umíme zacházet s kopírkou. Jednou si tam pozvali nějaký hosty, namachali spousty skleniček a různýho nádobí, a pak to druhý den chtěli abysme to umyly, a my jsme to s děvčaty odmítly, a baba řvala jak pominutá, co si to dovolujeme. Že jsme jenom obyčejný praktikanty ze střední školy, a že se na nic nehodíme a že stejně ve 20 letech potáhneme na mateřskou a pak skončíme tady na pracáku. Kámoška jí řekla, že je tady od toho, že se máme něco naučit, co se týče úřednických věcí, jak jednat s lidmi, a né mýt po nich nádobí. Úřednice si pak na nás ve škole stěžovala. Naštěstí jsme ve škole problémy neměly.

Eva36 napsal(a):

Tak napíšu, jak jsem se byla registrovat na úřadu práce.... U vyplňování formulářů seděl takovej pomocník - docela milej kluk, opravdu lidem pomáhal...no, že měl rifle a neměl žádnou cedulku se jménem a funkcí, to pomíjím (přeci jen u úřadu bych čekala aspoň oblekový kalhoty a nějaký to označení)...ale byl fajn... Pak jsem musela s tou žádostí k úřednici. Z "mých" dveří vyšel během dvou hodin(!) jeden člověk. Z protějších dveří za tu dobu vpochodovalo a vypochodovalo lidí asi pět.... no nic... Přijdu tam - tam mladá holka, asi 25 a tváří se, že je pupek světa. Pomalu nezabučela, strčila mi do ruky nějaký lejstro, a si to přečtu, zatímco ona si okopíruje ty moje papíry. Pak se ani nezeptala, jestli tomu rozumím a prý "Tady to podepište"... Pak hledala termín na další schůzku a zase prý "Tak přijdete tehdy a tehdy v tolik a v tolik a pak ještě ke kolegyni v tolik a v tolik, je to v ...ehmmmm.... no to najdete napsaný, kde to je". A hotovo. Beze slůvek "dobrý den, prosím, děkuji, je vám to jasné".... Stěžovat si nejdu. Pracovnice byla Romka a tuším, že bych byla označena za rasistu, pokud bych projevila, že chci, aby se mnou zacházela jako s člověkem, nebo i na její mzdu se transferovala poměrně značná část mých několikaletých výdělků... jj...

Na druhou stranu taky jsem byla na živnosáku pozastavovat činnost, na finančáku, na sociálce. Tam byli všichni příjemní, ochotní, v pohodě. Tak je to zas o lidech.

Praktikant je neštěstí dumbom,  jen se  plete a překáží  a žádnou práci mu zadat nemůžeš butter .

Upravil(a) topazio (10. 7. 2008 20:10)

Není tady

 

#62 10. 7. 2008 20:13

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: urednicke jedovatosti

Jsi to hezky napsala, mᚠpravdu. smile

Eva36 napsal(a):

A i praktikantovi můžeš dát práci. I třeba to kopírování, ale pak to schválně trhat a mít kecy, že skončí na mateřské a pak na pracáku?! va ... njn, můj přítel říká, co prý bych chtěla. Že tam pořád sedí paničky bývalých oficírů, co jsou blbý jako štoudev smile . Tak asi někde jo, no.

Není tady

 

#63 11. 7. 2008 3:03

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: urednicke jedovatosti

Na úřady chodím minimálně, doteď naštěstí v pohodě. Ale ta naše pošta !! usch  Po tom, co mi doporučený dopis přinesl bratr, že mu ho dala sousedka na chodbě, protože jí ho dala jiná sousedka, která ale musela odejít jsem si šla stěžovat na poštu. Tam mi pí. vedoucí oznámila, že mají právo určit si náhradního adresáta - tedy kohokoliv např. z paneláku. Mají ale formulář, kterým já toto odmítám. Ten jsem hned podepsala. Pak se to ještě opakovalo s balíčkem, šla jsem si znovu stěžovat, to se pí. vedoucí omluvila a prý si to s doručovatelkou vyřídí. Od té doby u mě klid. Ale přítel, i přes podepsání toho formuláře, dostal balíček od sousedky, která ho přebrala a zrovna před vchodem se s jiným sousedem dohadovala, který že to vlastně je ten "Novák" za kterého převzala ten balíček??? Kdyby přítel zrovna nešel kolem nich a neslyšel že se baví o něm, tak balíček skončil kdo ví kde. dumbom 
Fakt už mě štve, že rodině, i když má občanku adresáta nic nevydají, ale cizímu sousedovi klidně.
Taky jsme v rodině zažili situaci, kdy 10-ti letý příbuzný v nějaké soutěži s Milkou vyhrál plyšovou krávu, přišel mu tedy balíček, ale nechtěli mu ho vydat, protože nemá občanku. Dokud jeho matka po hodině nevymluvila pošačce díru do hlavy , tak jim ho nedali.

Není tady

 

#64 11. 7. 2008 8:51

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: urednicke jedovatosti

jéje, Česká pošta ??? graterlolgloria to je na vlastní vlákno smile
kromě podivuhodných pravidel předávání doporučených dopisů (sousedce ano, matce ne) mají ještě prima pikantnost:
balíček může být označený jako obchodní balík/obyčejný balík/poštovní zásilka...a zřejmě ještě existují další specialitky
Každý jednotlivý druh se na naší poště vydává u jiného okénka - tedy na každý stojíš samostatnou frontu...
Jednou jsem takhle stála od 18:10 (pošta zavírá v 19:00) frontu u doporučených dopisů. Ve frontě stála přede mnou maminka s tak čtyřletou holčičkou... Prtě jak z reklamy, čisoučká, veselá ... zpěvavá wink fakt je, že po půhodince stále stejného popěvku jasným hláskem pronášeného nám v celé frontě drnčela hlava, ale zlobte se na takovýho prcka smile
Konečně maminka v 18:40 přišla na řadu... předložila lísteček a : "to musite k balíkum, pani...." (u balíků celou tu dobu byli tak dva-tři lidi) ... Maminka se tedy přesunula k balíkům, ale ouha, balíky zavírají už v 18:30.
Po dloooouhém vysvětlování a místospřežného prohlášení celého davu o přítomnosti maminky cca od šesti na poště jí milostivě jiná pracovnice k okénku došla a balík vydala ... Prostě happyend ... jen ta písnička mi drnčí v hlavě ještě teď smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#65 11. 7. 2008 9:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: urednicke jedovatosti

My máme na poště taky pikantnost - M i syn se jmenují stejně, takže u lístku na uloženou zásilku nelze zjistit, komu z nich patří. Až na poště (po odstátí fronty) je jim sděleno, že na dopise je uveden rok narození a tudíž dopis patří tomu druhému. Na slušnou žádost, zda by totéž nešlo poznamenat na ten papír do schránky, mi hlavní poštmistrová oznámila, že nikoliv - "protože má listonoška denně třeba 10 takových dopisů a to by ji strašně zdržovalo. Vždy si můžou přijít spolu, ne?" http://fora.babinet.cz/img/smilies/dumbom.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#66 11. 7. 2008 10:15

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: urednicke jedovatosti

Mag a Topazio: nebyl to dopis s modrým pruhem tongue


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#67 11. 7. 2008 10:21

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: urednicke jedovatosti

aprill napsal(a):

Taky se mi občas stává, že mi v kanclu trčí klient déle než je zdrávo, ale rozhodně to není proto, že si sdělujeme zážitky z víkendu butter .
Buď to je klient, kterého musím zdržet do doby než si ho před úřadem vyzvedne policie ČR a ta si taky někdy dá načas nebo si pro něho jedou z PL odkud utekl . A dost často se stává, že naši klienti neumí číst a psát a já jim musím všechno nadiktovat písmenko po písmenku (vypsat žádost za něj nesmíme) . Často ovšem mají požadavky, které jim nemůžeme splnit a oni se prostě NEHNOU! 
Evi pokud jsi nečemu nerozuměla, proč ses nezeptala?

aprill  a kdeze to pracujes?? va va


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#68 11. 7. 2008 10:38

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: urednicke jedovatosti

Tak ja zase penim, od uterka. Jen by me zajimalo, proc zrovna v cesku je vse problem, nic nejde a nikdo na nic nema narok.
No nic, uz tri dny studuji zakon o zdravotnim pojisteni grrrrrr
Poslala jsem decka na dva mesice do ceska k babicce s tim, ze jim necha vymenit karticky zdr. pojistovny, ktere jsou uz asi 3 roky propadle. Nevedela jsem to, ale loni, kdyz jsem s malym chtela jit k doktorovi, tak mi mudr rekla, ze ho osetri jen protoze nas zna (chodil k ni od narozeni) ale jinak ze by spravne karticky uznat nesmela. Nemela jsem cas uz na vymenu, tak jsem to nechala az na ted. Deti jsou ve fr. pojistene pod socialnim cislem manzela, ale kdyby se s nim neco stalo, tak o pojisteni okamzite prijdou. Proste jsou pojisteny "v zaloze" a vlastni pojistku nemaji. Taky nemaji trvaly pobyt v Cr, ale zase ze zakona byt pojisteni musi, tak si to tady trochu protireci, nicmene jsou to decka a malej ma kazdou chvili neco zlomenyho atd.... no zkratka, pani na urade si vsugerovala, ze tam kde je pojistena pracujici maminka jsou automaticky a ze zakona i v jinem state pojisteny deti, karticky pojistovny zabavila, nevymenila a uz tri dny mele o tom, ze dve pojistky mit nelze roll
V zakone se o nicem takovem nepise, kolik smi byt pojistek se neurcuje a me litaji decka uz 3 dny bez zdravotniho pojisteni, urednice vola do prahy a vyhrozuje pokutami, sankcemi a trestnim rizenim na dobu, az se prijde na to, ze mam deti pojistene ve francii a "to si budte jista, ze se na to prijde, to se spolehnete" rekla mame vcera.
Manza zuri, babi je z toho nestastna a ja zacinam pomalu zjistovat, kolik stoji leceni  v cechach, treba jen obycejna navsteva obvodaka. Dokonce na mamu zkousi, ze "todle mi tu podepiste, bez toho papiru nemuzu dal neco delat" a nakonec vyleze najevo, ze se snazi podstrcit k podpisu cestne prohlaseni o tom, ze deti maji zdravotni pojistovnu v zahranici grrrrrr
ale jestli ja se tam budu muset rozjet, az se malej narodi....... vissla

a na pasovem (dceri konci pas 29.9) jsem zas chtela, aby s nima babi zasla, at je to jednodussi nez pres ambasadu, at ji pas vymeni a nakonec i klukovi (v prosinci mu bude taky koncit) a to prece oni nemuzou. Dokonce ani kdyz maminka posle plnou moc tak to nejde a ma si maminka prijet. Zkousela jsem ji tam do uradu volat a nakonec mi rekla, na argument, ze maminka je v pokrocilem stadiu tehu a nemuze 1400 km cestovat, ze to, ze deti budou potrebovat nove pasy si maminka mela uvedomit pred tim, nez otehotnela grrrrrrr
Nejradsi bych tam hodila na ne granat aby meli po starostech. butter


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#69 11. 7. 2008 15:28

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: urednicke jedovatosti

Dito, kdyz ja jsem rusila sve zdr. pojisteni bylo mi laskavou urednici sdeleno at neblbnu a nerusim pojisteni i nasi male. Vysvetlila mi, ze dcera je proste obcanka CR a tudiz stat to plati do 18 let, i kdyz tu natrvalo zit nebudeme.
A vubec nebyla rec o tom, ze pokud se pojistime v zahranici, tak v CR pojisteni ztrati. Ja myslim, ze ta urednice nerika tvoji mame pravdu.

Není tady

 

#70 11. 7. 2008 16:41

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: urednicke jedovatosti

a na pasovem (dceri konci pas 29.9) jsem zas chtela, aby s nima babi zasla, at je to jednodussi nez pres ambasadu, at ji pas vymeni a nakonec i klukovi (v prosinci mu bude taky koncit) a to prece oni nemuzou. Dokonce ani kdyz maminka posle plnou moc tak to nejde a ma si maminka prijet. Zkousela jsem ji tam do uradu volat a nakonec mi rekla, na argument, ze maminka je v pokrocilem stadiu tehu a nemuze 1400 km cestovat, ze to, ze deti budou potrebovat nove pasy si maminka mela uvedomit pred tim, nez otehotnela grrrrrrr
Nejradsi bych tam hodila na ne granat aby meli po starostech.

Když něco nejde, tak úředník přeci neporuší zákon, jen aby klientovi vyhověl dumbom .

Není tady

 

#71 11. 7. 2008 17:05

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: urednicke jedovatosti

sunyata napsal(a):

Dito, kdyz ja jsem rusila sve zdr. pojisteni bylo mi laskavou urednici sdeleno at neblbnu a nerusim pojisteni i nasi male. Vysvetlila mi, ze dcera je proste obcanka CR a tudiz stat to plati do 18 let, i kdyz tu natrvalo zit nebudeme.
A vubec nebyla rec o tom, ze pokud se pojistime v zahranici, tak v CR pojisteni ztrati. Ja myslim, ze ta urednice nerika tvoji mame pravdu.

Kdyz jsem pred ctyrmi mesici odjizdela do Irska, tak mi pani na VZP rekla, ze v ramci EU muzu mit pouze jedno verejne zdravotni pojisteni. Tzn. pokud za me zamestnavatel v Irsku bude platit zdravotni a socialni, tak si MUSIM zrusit zdravotni v CR. Pokud ne, tak si ho muzu sama platit v CR a pak mi to v Irsku proplati, pokud bych musela k doktorovi. Ale mit dve verejne zdr. pojisteni v EU soubezne je zakazano.
Kdyz jsem jela do USA, tak mi rekla, ze si muzu platit pojisteni u VZP i kdyz jsem pojistena v USA americkou pojistovnou.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#72 11. 7. 2008 21:41

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: urednicke jedovatosti

Dneska mi kámoška na mail napsala, že když šla domu, tak na silnici se válel dopis, a když se koukla na adresu, tak zjistila, že je její, byla dost naštvaná. Naštěstí bydlí na vesnici, tak kdyby ho někdo našel, tak by jí ho dal do schránky.

Není tady

 

#73 12. 7. 2008 14:11

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: urednicke jedovatosti

taurus napsal(a):

sunyata napsal(a):

Dito, kdyz ja jsem rusila sve zdr. pojisteni bylo mi laskavou urednici sdeleno at neblbnu a nerusim pojisteni i nasi male. Vysvetlila mi, ze dcera je proste obcanka CR a tudiz stat to plati do 18 let, i kdyz tu natrvalo zit nebudeme.
A vubec nebyla rec o tom, ze pokud se pojistime v zahranici, tak v CR pojisteni ztrati. Ja myslim, ze ta urednice nerika tvoji mame pravdu.

Kdyz jsem pred ctyrmi mesici odjizdela do Irska, tak mi pani na VZP rekla, ze v ramci EU muzu mit pouze jedno verejne zdravotni pojisteni. Tzn. pokud za me zamestnavatel v Irsku bude platit zdravotni a socialni, tak si MUSIM zrusit zdravotni v CR. Pokud ne, tak si ho muzu sama platit v CR a pak mi to v Irsku proplati, pokud bych musela k doktorovi. Ale mit dve verejne zdr. pojisteni v EU soubezne je zakazano.
Kdyz jsem jela do USA, tak mi rekla, ze si muzu platit pojisteni u VZP i kdyz jsem pojistena v USA americkou pojistovnou.

zakon o zdravotnim pojisteni nic takoveho nerika, neurcuje ani nezakazuje.  Dokonce kdyz jsem se pojistovala ve Fr tak se nikdo nestaral, jestli nekde mam nejake pojisteni, kde jsem byla pojistena predtim a kde budu potom. Proste jsem jen postou poslala dopis se zadosti o pojisteni se svym nove pridelenym socialnim cislem a za deset dni mi prisla karticka pojistovny i s cipem, na ktetem mam dneska veskerou svou zdr. dokumentaci za poslednich cca 7 let. Staci jen vlozit do PC. Jedine pojisteni v ramci EU je jen jeden ze zajimavych ceskych vymyslu.

Navic me fascinuje, jak je pani na pojistovne jista tvrzenim, ze tam, kde je pojistena maminka jsou automaticky pojisteny i deti a ze zdr. pojisteni MUSIME mit vsichni. Kdyz ji mama rekla, ze pojisteni mit urcite nemusime kdyz nechceme a ze deti pojistene nejsou koukala jak suva z nudli. 1. den ji odevzdala propadle karticky a 4. ty den pani tvrdila, ze nevedela ze jsou propadle atd. dumbom


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#74 12. 7. 2008 14:12

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: urednicke jedovatosti

aprill napsal(a):

a na pasovem (dceri konci pas 29.9) jsem zas chtela, aby s nima babi zasla, at je to jednodussi nez pres ambasadu, at ji pas vymeni a nakonec i klukovi (v prosinci mu bude taky koncit) a to prece oni nemuzou. Dokonce ani kdyz maminka posle plnou moc tak to nejde a ma si maminka prijet. Zkousela jsem ji tam do uradu volat a nakonec mi rekla, na argument, ze maminka je v pokrocilem stadiu tehu a nemuze 1400 km cestovat, ze to, ze deti budou potrebovat nove pasy si maminka mela uvedomit pred tim, nez otehotnela grrrrrrr
Nejradsi bych tam hodila na ne granat aby meli po starostech.

Když něco nejde, tak úředník přeci neporuší zákon, jen aby klientovi vyhověl dumbom .

No jo no, proc delat veci jednoduse, kdyz to jde i slozite. dumbom


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#75 12. 7. 2008 15:11

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: urednicke jedovatosti

Dita.L napsal(a):

taurus napsal(a):

sunyata napsal(a):

Dito, kdyz ja jsem rusila sve zdr. pojisteni bylo mi laskavou urednici sdeleno at neblbnu a nerusim pojisteni i nasi male. Vysvetlila mi, ze dcera je proste obcanka CR a tudiz stat to plati do 18 let, i kdyz tu natrvalo zit nebudeme.
A vubec nebyla rec o tom, ze pokud se pojistime v zahranici, tak v CR pojisteni ztrati. Ja myslim, ze ta urednice nerika tvoji mame pravdu.

Kdyz jsem pred ctyrmi mesici odjizdela do Irska, tak mi pani na VZP rekla, ze v ramci EU muzu mit pouze jedno verejne zdravotni pojisteni. Tzn. pokud za me zamestnavatel v Irsku bude platit zdravotni a socialni, tak si MUSIM zrusit zdravotni v CR. Pokud ne, tak si ho muzu sama platit v CR a pak mi to v Irsku proplati, pokud bych musela k doktorovi. Ale mit dve verejne zdr. pojisteni v EU soubezne je zakazano.
Kdyz jsem jela do USA, tak mi rekla, ze si muzu platit pojisteni u VZP i kdyz jsem pojistena v USA americkou pojistovnou.

zakon o zdravotnim pojisteni nic takoveho nerika, neurcuje ani nezakazuje.  Dokonce kdyz jsem se pojistovala ve Fr tak se nikdo nestaral, jestli nekde mam nejake pojisteni, kde jsem byla pojistena predtim a kde budu potom. Proste jsem jen postou poslala dopis se zadosti o pojisteni se svym nove pridelenym socialnim cislem a za deset dni mi prisla karticka pojistovny i s cipem, na ktetem mam dneska veskerou svou zdr. dokumentaci za poslednich cca 7 let. Staci jen vlozit do PC. Jedine pojisteni v ramci EU je jen jeden ze zajimavych ceskych vymyslu.

Prodavam tak jak jsem nakoupila smile. Kazdopadne ja sama si pred kazdym odjezdem do zahranici radsi vsechno desetkrat zjistuji a overuji, protoze znam ceskou byrokracii mad sad a vim, ze jsou schopni mi pak sebemensi prestupek dat pekne vyzrat. A zrovna tuhle informaci o pojisteni v ramci EU jsem dostala potvrzenou od vicero lidi.

Upravil(a) taurus (12. 7. 2008 15:13)


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů