Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 5. 2008 21:41

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Nic mě nebaví - deprese

Je mi 21 let, studuji VŠ a poslední dobou mě vůbec nic nebaví. Nemám téměř žádnou energii, naprosto žádné koníčky, většinu dne strávím na internetu pročítáním různých diskuzí, teď se učím na zkoušky, případně chodím na přednášky a semináře. To je vše. Potřebuju nějakou náplň života, jenže tu ne a ne najít. Jsem velký introvert, nemám téměř žádné přátele. Už jsem tu jednou psala, že jsem ještě nikdy nebyla do nikoho zamilovaná, ani s nikým nechodila, nikomu se nelíbila (jako vyložená obluda nevypadám, jsem silnější a vyšší, taková slonice). Přímo se děsím budoucnosti, co budu dělat za deset let, tak to vůbec netuším. Sice po dětech netoužím, nejsem mateřský typ, ale jednou bych chtěla žít s člověkem, kterého miluju a můžu se na něho spolehnout, nebo aspoň někoho takového poznat a myslet si, že mě miluje tak půl roku. Vyrůstala jsem v průměrné rodině, mám mladšího bratra, rodiče jsou spíše introverti. Své rodiče mám vcelku ráda, s otcem si moc nerozumím, protože má hodně podobnou povahu jako já a vadí nám stejné věci.
Určitě se mezi vámi najdou tací, kteří prožívali podobné deprese a byli bez energie, nic je nebavilo a časem se to změnilo k lepšímu. Chci se zeptat, jak jste to dokázali? Stačila pomoc psychiatra/psychologa a antidepresiva?
Jako dítě jsem byla spíše outsider, velice stydlivé dítě, kterého vrstevníci tak nějak nebrali, ještě více se to prohloubilo v pubertě (měla jsem velice klidnou pubertu), na základce jsem byla obětí psychické šikany (takové té pozvolné, nikdo si vedle mě nechtěl sednout atd.), na střední se to hodně zlepšilo, částečně jsem tam i zapadla, byl to obrovský pokrok, ovšem teď na vysoké k žádnému dalšímu pokroku nedošlo. Zřejmě to je příčina mých depresí. Vždycky jsem to brala tak nějak, že se to ještě zlepší a pokud jsem si sebe představovala za deset let, neviděla jsem se tak tragicky. Vlastně já nějak do tohoto světa nezapadám, nejsem ten ambiciózní komunikativní atraktivní typ. Nezapadám nikam.

Není tady

 

#2 19. 5. 2008 22:24

x256987
Host

Re: Nic mě nebaví - deprese

Znám spoustu skupin, kde nikdo nevybočuje z řady, protože tam není žádná řada, ze které by se dalo vybočovat smile

Nepřipadá mi, že bys měla depresi, spíš se podle mého dojmu potřebuješ srovnat sama se sebou (kdo nepotřebuje, žejo) a trochu přehodnotit, jestli jsi nepřijala za své nějaké představy a cíle, které ve skutečnosti nejsou tvoje.

Studium tě nenaplňuje? Škola tě zklamala, nebo jsi vlastně tenhle obor nikdy dělat nechtěla?

 

#3 19. 5. 2008 22:25

estelle
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 564

Re: Nic mě nebaví - deprese

Zbytečně o životě přemýšlíš, proč myslet na to, co bude za 10 let? V životě si něco naplánuješ a pak je to stejně jinak. Podle mě bys měla vyplnit nějak ten volnej čas. Co si najít práci třeba na částečný úvazek v oboru, který studuješ? Přijdeš na jiný myšlenky, budeš mezi lidma...

Není tady

 

#4 19. 5. 2008 22:27

Ugo Drago
Host

Re: Nic mě nebaví - deprese

Co si takhle nejpre něco přečíst třeba něco o sebevědomí nebo jak zvládat deprese, třeba Grada a Com. Press toho dost vydávají. Nepřemýšlela jsi taky o tom, co by tě mohlo třeba bavit? Odkud vlastně jsi? A proč milovat jen půl roku - to jsi teda skromná!

 

#5 19. 5. 2008 23:22

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Nic mě nebaví - deprese

Judita : ano, studium mě moc nenaplňuje, zároveň nevím, co bych chtěla studovat jinýho, spíš nemám na nic lepšího (obor neuvedu, nestydím se za něj, jen prostě si říkám, že mě tady někdo může poznat), navíc mi přijde škoda zahodit dva roky.

estelle : bohužel žiju až moc budoucností a taky částečně minulostí, neumím si užívat života. Jinak si ale myslím, že je celkem běžný přemýšlet, co bude člověk dělat za deset let. Jsem prostě divná povaha, třeba já se neumím opít, protože si říkám, že mně bude akorát druhý den špatně a to mně za to nestojí.

Ugo Drago : co by mě bavilo? Dříve jsem hodně četla, vyšívala a pak ani nevím, nikdy jsem neměla žádné extra zájmy. Jako dítě a dospívající jsem se hodně věnovala ručním pracem, zajímal mě zeměpis, vypisovala jsem si např. největší města, dělala různé křížovky, které nikdo neluštil. Vlastně můj život byl vždy velmi pasivní, nemám žádný vztah ke sportu, jsem obrovské nemehlo, k hudbě taky nemám velký vztah (nemám hudební sluch), umělecky nadaná taky nejsem. Tak nějak jsem přežívala a ani moc nepřemýšlela, co bude dál. Na střední jsem se věnovala hodně škole, měla jsem téměř samé jedničky (hodně mi na tom záleželo, nedělalo mi problémy se třeba tři hodiny denně učit, dá se říct, že mě to i bavilo), na vysoké je mi úplně jedno, jestli mám A nebo E, učím se jen minimum, co musím, víc se mi nechce, nemotivuje mě to, je mi to jedno.
Jsem z Jihomoravského kraje.
Samozřejmě že bych si chtěla  najít někoho, koho bych milovala po zbytek života a on mě. Půl roku - to jsem napsala proto, že jsem ještě nepoznala ten pocit být zamilovaná či dokonce někoho milovat, přitom se o tom všude mluví, v hodně knihách se o tom píše - to je taky jeden z důvodů, proč jsem přestala číst.

Není tady

 

#6 19. 5. 2008 23:33

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Nic mě nebaví - deprese

Pripadne mi, ze se nemuzes do nikoho zamilovat, protoze nemas rada ani sama sebe. Nejsi vyrovnana se svou identitou. Najdi psychologa, ktery te "nakopne".

Není tady

 

#7 19. 5. 2008 23:39

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Nic mě nebaví - deprese

Vil co studuješ? přijde mi že na ten život jdeš moc vědecky smile

Takže moje rada - ber nebo nech být (co taky jinýho, že? big_smile ): najdi si náplň dní. Jazykové kurzy, přiber si nějaké předměty mimo vlastní obor, klidně z jiné fakulty, rozšíří se ti obzory. Píšeš že tě bavily ruční práce - běž na brigádu, vydělej extra penzíe a vraž je do nějakého super kursu ručních prací: šití, pletení, košíkování, drátkování - cokoli! Cokoli jen nesedět doma u netu a nenudit se.
Zaprvé přijdeš na jiné myšlenky, poznᚠjiné lidi (trochu se otrkáš), nebudeš mít čas se patlat v blbinách. Nemyslím to zle, sama mám manžela, barák, pracuju - ale vím že když jsem dýl doma (třeba na neschopence) a začnu celý dny vysedávat na netu, nudit se, jde to všechno do kytek. Nejlepší lék na takovéhle deprese je práce (nejlépe tvořivá), to bych ti doporučila dřív než psychologa nebo psychiatra.

Studuješ v Brně? Chceš se někde srazit a pokecat? klidně písni SZ.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#8 20. 5. 2008 0:28

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Nic mě nebaví - deprese

Ronja napsal(a):

Vil co studuješ? přijde mi že na ten život jdeš moc vědecky smile

Takže moje rada - ber nebo nech být (co taky jinýho, že? big_smile ): najdi si náplň dní. Jazykové kurzy, přiber si nějaké předměty mimo vlastní obor, klidně z jiné fakulty, rozšíří se ti obzory. Píšeš že tě bavily ruční práce - běž na brigádu, vydělej extra penzíe a vraž je do nějakého super kursu ručních prací: šití, pletení, košíkování, drátkování - cokoli! Cokoli jen nesedět doma u netu a nenudit se.
Zaprvé přijdeš na jiné myšlenky, poznᚠjiné lidi (trochu se otrkáš), nebudeš mít čas se patlat v blbinách. Nemyslím to zle, sama mám manžela, barák, pracuju - ale vím že když jsem dýl doma (třeba na neschopence) a začnu celý dny vysedávat na netu, nudit se, jde to všechno do kytek. Nejlepší lék na takovéhle deprese je práce (nejlépe tvořivá), to bych ti doporučila dřív než psychologa nebo psychiatra.

Studuješ v Brně? Chceš se někde srazit a pokecat? klidně písni SZ.

Ja radim psychologa, protoze z Vileminine zpovedi na mne sala, ze nema motivaci, vuli, chut a to je pak tezko se sama dokopat k navsteve nejakych kurzu, poznavat nove a rozsirovat si obzory. A navic se v tomto bludnem kruhu nezajmu placa dost dlouho.

Není tady

 

#9 20. 5. 2008 7:12

Rei
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 9. 2007
Příspěvky: 324

Re: Nic mě nebaví - deprese

Vil, v první řadě bych asi hledala sama sebe, spíš než přátele. V tomhle souhlasím se suny wink Z tvého příspěvku mi opravdu přijde, že nemᚠráda sama sebe. Ale neboj, první krok mᚠza sebou, přišla sis pro pomoc, tak hlavu vzhůru, nějak to zmákneš styrka

Btw, to že se neumíš opít bych neviděla zrovna jako příznak toho, že seš "divná", taky mi přijde zbytečný pak celej den objímat záchod usch


Když už jsem jednou ovce, tak nemůžu být papoušek!

The greatest journeys are the ones that bring you home...

Není tady

 

#10 20. 5. 2008 9:58

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Nic mě nebaví - deprese

Ahoj Vil,
hrozně mi připomínᚠmě v tvém věku. Taky jsem na tom byla tahle. Já začala po SŠ chodit do práce, tak první mi vůbec nebavila, ale podle mámy jsem byla na VŠ blbá a málo ctižádostivá, tak mi bylo doporučeno chodit do práce. Pracovala jsem na informacích, služby 12 svátky neděle furt pryč, přečetla jsem tam spoustu knížek. PC sice byl, ale na internet jsme měli omezený přístup. Pak jsem šla dělat jinam, což bylo o trochu lepší, ale zase majitel firmy neplatil nájem a nás vykopli. Já se rozhodla jet do Anglie jako au-pair, strašně mě to tam pomohlo a já měla konečně trochu sebevědomí. Ony Angličanky nejsou moc hezké a já ikdyž nejsem zrovna typ modelky docela se za mnou chlapy otáčeli. Navíc najednou jdeš to školy potkᚠspoustu kamarádů a mᚠo zábavu vystaráno. Pak jsem se po roce vrátila a byla zas zase v pr....Co dní a nocí jsem probrečela, strašně se mi stýskalo po všech, ale byla jsem moc hrdá na to, abych to přiznala a vrátila se tam. V 21 jsem potkala svého BM manžela a byla s ním, narodil se nám syn a to je momentálně moje všechno. V lednu jsem se rozvedla a konečně jsem na sebe pyšná, že se o sebe a malého umím postarat sama.
Radím Ti najdi si nějakou dobrou psycholožku, já chodila k super paní byla moc milá a pomohla mi a začala jsem ještě před odjezdem chodit do Děcáku pomáhat, sice zadarmo, ale dostala jsem tam oběd a ty děti jsou super. Zkus něco podobného, podle toho, co tě nejvíc bavísmile

Není tady

 

#11 20. 5. 2008 10:16

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Nic mě nebaví - deprese

ahoj Vil
taky jsem na tom byla zle. pomohli antidepresiva a psycholog. Ted se divam na zivot jinak. Nasla jsem svoji hodnotu a to je myslim to, co bys potrebovala i ty.
Zkus si rozmyslet, co by te bavilo, na skole muzes preci prestoupit na jiny obor. alespon to tak byvalo. nebo si zkus najit alespon jeden konicek a venuj se mu dvakrat, trikrat tydne. ja mam plavani. neni pro me uzasnejsi odvaz nez pod vodou sledovat dlazdicky od bazenu. proste relax. na nic nemyslis, jen sledujes ty dlazdicky, treba dve hodiny. dumbom a pravidelne dejchas. nadech - vydech, bubliny, dlazdicky. jses po plavani jak znovu zrozena....
a pocitac na nejaky patek zapomen. ten lidi nemotivuje.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#12 20. 5. 2008 18:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nic mě nebaví - deprese

Ja som "najčudnejšia" na strednej, ale rpáve rpeot, že som sa necítila v triede nijako extra dobre, a hoci som milovala knihy, občas som mala túžbu aj reálne ži, našla som si svoje koníčky - ďalší jazyk a jeden umelecký krúžok - a priam som sa v nich objavila. Spočiatku to šlo ztuha, musela som sa núti, ale časom sa mi to zapáčilo, aj žudia odtiaž mi rozumeli skôr ako spolužiaci... Pridala som chodenie do divadla a kina s kamoškou a časom sa - na vysokej - už bez problémov zaradila medzi ostatných. Skús nájs niečo, čo by a zaujalo; ale ani návšteva psychológa mi nepripadá úplne od veci, možno by urýchlila tvoje hžadanie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 21. 5. 2008 15:55

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Nic mě nebaví - deprese

Rei : sama sebe zřejmě moc ráda nemám. Již od dětství mně bylo vytýkáno, že mám být jiná, než jsem. Jako dítě jsem moc jedla, rodiče mě museli hodně omezovat v jídle. Doktoři mně vyčítali, že jsem moc velká (měli pravdu, vypadala jsem tak o 3 roky starší, než jsem byla), že bych měla zhubnout (určitě jsem měla a mám pár kilo navíc, rozhodně jsem ale nikdy nebyla obézní). Moji vrstevníci mně často říkali, že si konečně mám pořídit rifle či jiné moderní oblečení, které bylo tehdy "in", že si mám pořídit mobil atd. Já se na jejich rady nedala. Proč toto ale vůbec píšu? Nikdo mě moc nebral takovou, jaká jsem, všichni mě chtěli nějak přetvářet. Ačkoliv jsem vždycky věděla, že nejsem tuctová, že v jistých směrech hodně vybočuju, nesnažila jsem se nějak zapadnout a dnes je to stejné. S mnohými věcmi jsem se smířila, ale stejně se nedokážu mít moc ráda. Možná to souvisí s tím, že na mě odmalička ostatní tlačili, a změním to a to. Nevím, nejsem psycholog, psychologie je jistě zajímavý
obor, ovšem mě zase tak moc nezajímá.

Selima : najčudnejšia - mohla bys mi to přeložit do češtiny? Je mi 21, sice bydlím v Jihomoravském kraji a Slovensko je odtud kousek, přesto ale jsem z generace, která všemu ve slovenštině nerozumí.

Není tady

 

#14 21. 5. 2008 16:04

x256987
Host

Re: Nic mě nebaví - deprese

Čudný = divný smile

 

#15 21. 5. 2008 16:05

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Nic mě nebaví - deprese

rpáve rpeot = právě proto
wink


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#16 21. 5. 2008 16:15

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Nic mě nebaví - deprese

Jessika, boduješ lol

Není tady

 

#17 21. 5. 2008 16:22

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Nic mě nebaví - deprese

Ještě bych chtěla říct, že jako melancholik (labilní, pesimista) nebudu nikdy hýřit energií, jen bych chtěla mít aspoň nějakou energii (nějakou energii mám, ale moc jí není a dřív - tak před dvouma rokama, od té doby to jde z kopce - to bývávalo rozhodně lepší).
Ráno mám celkem dobrou náladu, zato večer ,nebo někdy už to začne odpoledne, je to špatné. Někdy je to lepší, někdy horší. Dost často se mi stává, že se mi nálada zhorší potom, co slyším, že se nějaká známá např. mých rodičů  bude vdávat. Vždycky si řeknu sama pro sebe : A co ty budeš ve 30-ti dělat? Bydlet s rodičema, sama, zřejmě dělat někde v kanceláři (to by mi nijak nevadilo, naopak bych byla celkem ráda).

DitaL : Mᚠpravdu, že počítač lidi nemotivuje, já si ho bohužel musím každý den zapínat, protože veškeré přihlašování na zkoušky a dalších termínů je přes internet.

Není tady

 

#18 21. 5. 2008 16:36

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Nic mě nebaví - deprese

Vilemíno, Vilemíno, musíš uzrát jak to víno.
A na to se vykašli, že tvé klady nenašli,
najdi svoji cestu sama, bude konec s trampotama.

To nic. Tvoje přezdívka mě zkrátka donutila rýmovat vissla   K psychozpytcům nechoď, jsou to všechno stejní marodi cool Taky nevím, proč bys nutně musela z toho stavu, ve kterém se nacházíš, utíkat. Jenom proto, že "normální člověk" vypadá jinak a chová se jinak? Všechno, co člověk prožívá, je k něčemu a není vždy zdravé vylézat na slunce. Někdy je to doslova předčasné. Říká se , že velké stromy rostou pomalu. To je hezké, že smile Proč by sis tu nudu a zdánlivou bezvýchodnost nemohla prožít se vším všudy? Je to součást zrání a kdo to neabsolvuje a snaží se být neustále on-line, brzy vyhoří a nakonec mu taky někdo doporučí psychologa. Tak si to užij, ono se ti to dříve nebo později začne zajídat a někde v tom čase se konečně najdeš wink

Upravil(a) haiel (21. 5. 2008 16:37)

Není tady

 

#19 21. 5. 2008 19:57

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Nic mě nebaví - deprese

Pokud ti na sobě něco nevyhovuje, pak mᚠdvě možnosti, bud to změníš a nebo přijmeš. Řekla bych, že stále hledᚠsama sebe a svoje místo v životě. Taky tě už přestalo bavit studování. Je to dost psychicky náročný stav.

Zkus vybočit z toho stavu stejnosti. Zkus si najít brigádu, dostat se mezi jiné lidi. na čas ti to přinese rozptýlení.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#20 29. 5. 2008 16:46

MonkaCZ
♥------
Registrovaný: 29. 5. 2008
Příspěvky: 1

Re: Nic mě nebaví - deprese

Teda, nevím jak seš na to přesně, ale mám pocit, že by jsi měla častěji, o dost častěji, chodit mezi lidi. Zkus is najít nějaký hodný kamarády (kteří nemyslej negativně) s kterýma budeš furt a kteří tě budou mít rádi takovou jakou seš. A když už budeš u toho, najdi nějakýho kluka, do kterýho se bezhlavě zamiluješ, kterej tě přinutí nebýt tak střízlivá, protože jak tak čtu, tak jsi velice rozumná a nejde ti se nějak odreagovat.
Na takový pocity, to chce jenom mít málo času. Čím víc času - tim víc času na přemýšlení a deprese. Trávit čas s kamarády (dobrými kamarády) je ten nejlepší způsob jak zabíjet čas.
Snad ti to pomůže.

Není tady

 

#21 29. 5. 2008 20:26

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Nic mě nebaví - deprese

MonkaCZ : Jsem velmi introvertní člověk, nemám moc ráda společnost, hlavně ne hlučnou, velmi se mi hnusí opilci (i společnost, která má trochu popito mi není zrovna příjemná, sama piju velmi málo alkohol). Navíc jsem zjistila, že vlastně ani nedovedu navázat hlubší přátelský vztah. Pokud někde pobývám delší dobu (škola nebo třeba jazykový kurz), dokážu se i bavit s lidma, jenže až se rozejdeme, už je nikdy nevidím (střední škola a asi dvě lidi jsou výjimka), prostě jako by mi ti lidi vůbec nechyběli. Těžko se to asi chápe, pokud někdo nemá stejnou povahu jako já.
Vlastně já o lidi nikdy moc nestála. Jsem takový ten typ, že nechci žít vyloženě sama (teď žiju s rodičema a s bratrem, ale ten je pořád někde pryč), ale volný čas trávím nejraději sama (alespoň polovinu).
Jsem ráda sama, ale samoty se velice bojím. Doufám, že ostatní pochopili, co tím myslím.
Shrnuto : jsem melancholik (labilní pesimista), vysoká, při těle, trpící drobnějšími komplexy (velká noha, v 21-letech asi šestina šedivých vlasů, je to genetická porucha, vlasy si barvím), malá chu do života, téměř žádná motivace.
Monko, díky za radu, řídit se jí ale nebudu, i když vím, že jsi to myslela dobře.

Není tady

 

#22 29. 5. 2008 21:45

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: Nic mě nebaví - deprese

Myslim, ze chapu, co chces rict. taky mam problem s navazovanim pratelskych vztahu. citim se sama, ale nedokazu se nejak dostat k lidem bliz, vzdycky to zustane jen na povrchu. jedna moudra kamaradka mi rekla, ze problem je v tom, ze kdyz nedokazu mit rada sebe, nemuzu byt schopna mit rada ani ostatni ... (s tim souvisi i komunikacni problemy, ktere jsem tu onehda resila v jinem vlakmne). povazuju to za velmi moudrou a velmi pravdivou vetu. jo a jeste jsem si prosla obdobim, kdy jsem se tohle (nevedomky, az ted vim, proc jsem tenkrat kalila jak zjednana) snazila resit chlastem, ktery me jakoze mel uvolnit. po trech pivech se sice plka mnohem jednoduseji, ale cesta ven to neni :-/ takze holt za sebe: sup k psychologivi, jinou cestu moc nevidim. mozna by pomohl i tobe ...


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#23 30. 5. 2008 2:50

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Nic mě nebaví - deprese

haiel napsal(a):

Proč by sis tu nudu a zdánlivou bezvýchodnost nemohla prožít se vším všudy? Je to součást zrání a kdo to neabsolvuje a snaží se být neustále on-line, brzy vyhoří a nakonec mu taky někdo doporučí psychologa. Tak si to užij, ono se ti to dříve nebo později začne zajídat a někde v tom čase se konečně najdeš wink

tak to je dobry tummenupp godlike
vilemino, ale k psychologovi si klidne zajdi, kazdy clovek ti muze neco dat, neco poradit, necim te inspirovat, a je jedno jestli je psycholog nebo ne, a klidne zajdi k 5 psychologum, jestli by to pro tebe bylo jednodussi nez si hned hledat pratele tak proc ne, dulezite je ze NECO udelas a s NEKYM o tom budes mluvit, je jedno kde zacnes, ale zacni!
taky me napada, pises ze zijes s rodici, ze jsi vysivala, ze jsi mela klidnou pubertu.. pripada mi ze tvoje rodina je trochu staromodni mozna, a ty jsi mlady clovek ktery potrebuje zit.. nezacinas se tam trochu dusit? neni cas na druhe kolo puberty? ja to tedy tak mela, pubertu jsem mela klidnou a az o dost pozdejc jsem si uvedomila ze to je vlastne moje milovana rodina, ktera me brzdi, a to predevsim citove, a dala jsem si dalsi kolo puberty. puberta podle me neni o veku, ale o citovem odpoutani se od rodicu a o samostatnosti - v rozhodovani a v prebrani zodpovednosti sama za sebe

Není tady

 

#24 30. 5. 2008 17:57

xPetr
♥♥-----
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 98

Re: Nic mě nebaví - deprese

Myslim, ze Tvou situaci docela chapu, mam takovy dojem, ze timhle si projde skoro kazdy, akorat kazdy nekdy jindy, jinak dlouho a jinak intenzivne.

Pises, ze nemas zadne pratele a ani je nemas potrebu vidat. Do hlavy Ti samozrejme nevidim, ale ze si neudelas zadne pratele - neni to tim, ze se lidem bojis verit? Mozna se jim bojis verit proto, ze neveris sama sobe? Rikas, ze hodne casu travis na internetu. Nezajimalo by Te treba nektere z tech lidi poznat osobne?

Podivej se, jak je venku hezky. Nelaka Te jit ven, nekam, kde je hezky? Kup si kolo a zacni na nem jezdit. Zezacatku Ti to nepujde, ale uz po par tydnech vyjedes kdejaky kopec a budes mit z toho radost! tummenupp

Zkus na chvili prestat myslet na to, co bude zitra, za mesic, za pet let, za 10 let. Zacni vic zit kazdym dnem. Kdyz jdes nekam s kamaradama a oni se trochu nalijou, citis se tam spatne. Pro strizliveho to vetsinou neni nic moc, byt ve spolecnosti posilnene alkoholem. Tak si dej s nima, kasli na to, ze ti druhy den bude spatne. No a co, uzij si kazdou chvilku a prestan se trapit tim, co bude. Za hodinu muzes vyjit na ulici a muze Te srazit auto. Tak proc resit, co bude zitra. CARPE DIEM!

Není tady

 

#25 30. 5. 2008 19:43

Lomikel
♥♥♥----
Místo: Jamrtál
Registrovaný: 28. 8. 2006
Příspěvky: 139

Re: Nic mě nebaví - deprese

čauky Vilemíno,
notosemcelejázamlada dada smile
konstance to trefila: ...a dala jsem si dalsi kolo puberty. puberta podle me neni o veku, ale o citovem odpoutani se od rodicu a o samostatnosti - v rozhodovani a v prebrani zodpovednosti sama za sebe...
ovšem xPetrovo CARPE DIEM! jéjje . To až vevyšších ročnících života
Každopádně ty nápady na odpoutání od rodičů dudlik ber to. Najít podnájem s dalšími studentkami...
Ještě mně napadá, zkusit systemické (rodinné) konstelace (http://www.cisk.cz ), nejlépe víkend, pro začátek pro ženy. To je fakt dost dobrý. Já byl nedávno na mužských a že jsem  kos starej dost, hodně mi to dalo.
Taky je moc dobrá Modrá alfa, nebo odvozeniny, jaxeto všelijak jmenuje. Udělat  ty (po)kroky ve smyslu "mít ráda sama sebe".
Hodně štěstí.
A jdi na to. Hned!!!!!!!!!!!!!!!


Ke svobodě nevede jiná cesta, než milující laskavost.
                                                                                     Láma Zopa Rinpočhe

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů