Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 16. 5. 2008 11:28

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

No my museli taky pomáhat,ale otec nemusel.
A oni děti nemají,ne? Takže to je taky jen muž vs. žena. Ale jinak si to moc nemaluj. Ve většině domácností ten úklid zastává žena i když tady bude hodně  žen tvrdit opak wink


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#27 16. 5. 2008 11:28

Nharte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 1158

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Já bych ji požádala, aby zaplatila někoho na půl úklidu, nebo oddělené bydlení, nebo bych uklízení vzala na sebe. Záleží, jak by se mi chtělo. Každopádně pro praktický život je to pěkný opruz a může to výrazně kazit chutě v soužití. V podstatě mají odlišně postavenou hodnotu v otázce estetiky partnerského, rodinného a milistného soužití. smile


Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

 

#28 16. 5. 2008 11:28

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

já taky nejsem magor, co by celou slunečnou neděli trávil s mopem v ruce, ale v single domácnosti je jen otázka několika desítek minut TÝDNĚ dát byt do pořádku.

Když se špinavé prádlo dává jen na jedno místo (koš), nádobí se ihned opláchne, přečtený časopis se vyhodí, špinavý talíř odnese aspoň do dřezu, tak je byt pořád uklizený a stačí jen vyprat, jednou týdně umýt vanu, umyvadlo, záchod, sporák, dlaždičky, setřít prach, vyluxovat nebo vytřít a je za necelou hodinu hotovo.

S dětma, zvířatama atd je to samozřejmě náročnější, ale dá se to, pokud někdo v bytě není PRASE.


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#29 16. 5. 2008 11:30

Amysterya
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2008
Příspěvky: 248

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

ta finanční spoluúčast na placeném úklidu není špatný nápad :-)

Není tady

 

#30 16. 5. 2008 11:32

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Jestli chce přítel větší pořádek, a si to zaplatí on sám, jednoduchá odpověď big_smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#31 16. 5. 2008 11:34

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

No... Je to její byt, ne? Si tam nemusí uklízet, když nechce smile
Jestli je to jeho byt, a ji vystěhuje.

Jo a momééééént! Jak je možný, že v úterý jsou na lince špinavý talíře ze čtvrtka, když ON UKLÍZÍ??? kapitulation

Upravil(a) ADFka2 (16. 5. 2008 11:36)


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#32 16. 5. 2008 11:36

Amysterya
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2008
Příspěvky: 248

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

ADFka:tak to by se asi rozešli,jak jsem říkala,vadí mu jen ten její bordelismus........i když možná i to může být důvod k rozchodu

Není tady

 

#33 16. 5. 2008 11:37

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Ještě teda musím uvést na pravou míru, že manžel mi pomáhá. Skládá nádobí do myčky, pak ho vyndavá, uklízí po sobě a hlavně, ŽEHLÍ hjarta Naleje si Jamesona na led, roztáhne prkno, vyndá žehličku a čaruje komínky. hjarta

Kdysi měl ohavný zlozvyk nechávat kolem postele knížky, telefon a discmena, ale poté, co jsem mu při věšení záclon štaflemi rozšlápla sluchátka zn. KOSS (poprvé padlo slovo rozvod), tak si všechno dává pěkně do nočního stolečku.

Možná by tohle platilo! Kalhotky na stole? Sorry, stříhal jsem si článek z novin a nechtěně je prostříhal cik cak, ¨nemᚠje tu nechávat!
Kelímek od jogurtu bych jí vrzla pod polštář, a si na dobrou noc křupne, zbytky jídla do kabelky, aby jí seplo, že všechno má svoje místo.


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#34 16. 5. 2008 11:38

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

KALIK napsal(a):

Já osobně to vidím tak, že buď se s tím přítel smíří, nebo a si hledá jinou hospodyňku.

godlike
Ale já beru nohy na ramena, a se slovy mám rád prchám k jiné, které třeba i jen v kahotkách tu a tam sebere ty ponožky...... neustele postel svoji vissla


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#35 16. 5. 2008 11:39

Amysterya
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2008
Příspěvky: 248

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Tigger. to by byla převýchova,panečku!lol

Není tady

 

#36 16. 5. 2008 11:39

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Jo a momééééént! Jak je možný, že v úterý jsou na lince špinavý talíře ze čtvrtka, když ON UKLÍZÍ???  No, ADFka2, to je zajímavá otázka tummenupp
A ještě se mi vnucuje krásné pořekadlo: Bordel v bytě - šastné dítě smile

Není tady

 

#37 16. 5. 2008 11:40

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Amysterya napsal(a):

Tigger. to by byla převýchova,panečku!lol

psovi se taky má nechat vyráchat čumák ve výkalech wink


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#38 16. 5. 2008 11:43

Amysterya
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2008
Příspěvky: 248

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

haiel:no to byl právě ten moment,kdy si myslel,že si slečna všimne.........v úterý to prostě už nevydržel a uklidil to,myslím že i tak ho to stálo dost sil,holt je slečna asi silnější osobnost.......

Není tady

 

#39 16. 5. 2008 11:43

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

haiel napsal(a):

Jo a momééééént! Jak je možný, že v úterý jsou na lince špinavý talíře ze čtvrtka, když ON UKLÍZÍ???  No, ADFka2, to je zajímavá otázka tummenupp
A ještě se mi vnucuje krásné pořekadlo: Bordel v bytě - šastné dítě smile

proč slovíčkaříte? Vy jste nikdy nečekaly že někoho něco napadne? Nebo jste nechtěly zjistit, jak dlouho je někdo schopný něco někde nechat hnít, aniž by ho to napadlo uklidit?

Bordel v bytě šastné dítě se sice rýmuje, ale některé dámy si ho vysvěltují zjevně po svém. Určitě je šastnější dítě, které nemusí čekat s odchodem napísek dvě hodiny, než matka něco dosmejčí, ale jde hned, ze cenu, že se vytře/zamete/umyje nádobí POTOM a ne ZA TÝDEN. Chápem? wink


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#40 16. 5. 2008 11:45

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

.

Upravil(a) Tigger (16. 5. 2008 11:45)


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#41 16. 5. 2008 11:45

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Tigger napsal(a):

Amysterya napsal(a):

Tigger. to by byla převýchova,panečku!lol

psovi se taky má nechat vyráchat čumák ve výkalech wink

No to je ta největší kravina, kterou si lidé myslí.... dumbom offtopic


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#42 16. 5. 2008 11:47

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

se psy nemám zkušenost, pravda, jen s kočkama a u těch to prý nejen neplatí, ale nemá se to dělat vůbec. A hádej jak otec odnaučil jejich kočku močit v předsíni do kouta?


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#43 16. 5. 2008 11:50

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Tigger napsal(a):

Amysterya napsal(a):

Tigger. to by byla převýchova,panečku!lol

psovi se taky má nechat vyráchat čumák ve výkalech wink

To ten muj znamý udělal své přítelkyni s jejimi punčocháči Bellinda. A nepomohlo to. Starého psa novým kouskum nenaučíš smile grater

Ja radsi mlčím, mám máslo na hlavě jako ukázkový bordelář. Z toho seznamu uklizeciho, co psala Tigger, se mi udelalo mdlo.
Ale vcelku rad peru (strkam pradlo do pracky a zapinam ten knoflik), vesim pradlo (krome ponozek, ty jsou malý) a žehlím košile či větší kusy prádla - ostatně stejně nic jiného nezbyde, když se člověk musí obléct do práce. Absolutne jsem nezvladl ukladat veci na svá místa. Věci se mi potulují po bytě uplne samovolně, jakoby ze své vůle.

Není tady

 

#44 16. 5. 2008 11:51

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Já bych to s tím pořádkem zase tolik nepřeháněl, ale zase nepořádkem taky ne, takovou nějakou zlatou střední cestu. Takovej ten provozní bordel beru, ale chirurgickou čistotu tu odmítám smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#45 16. 5. 2008 11:53

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Tigger napsal(a):

já taky nejsem magor, co by celou slunečnou neděli trávil s mopem v ruce, ale v single domácnosti je jen otázka několika desítek minut TÝDNĚ dát byt do pořádku.

Když se špinavé prádlo dává jen na jedno místo (koš), nádobí se ihned opláchne, přečtený časopis se vyhodí, špinavý talíř odnese aspoň do dřezu, tak je byt pořád uklizený a stačí jen vyprat, jednou týdně umýt vanu, umyvadlo, záchod, sporák, dlaždičky, setřít prach, vyluxovat nebo vytřít a je za necelou hodinu hotovo.

S dětma, zvířatama atd je to samozřejmě náročnější, ale dá se to, pokud někdo v bytě není PRASE.

a PRASE je každý, kdo je míň pořádkumilovný než ty?

Není tady

 

#46 16. 5. 2008 11:58

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Nicolas napsal(a):

Tigger napsal(a):

Amysterya napsal(a):

Tigger. to by byla převýchova,panečku!lol

psovi se taky má nechat vyráchat čumák ve výkalech wink

To ten muj znamý udělal své přítelkyni s jejimi punčocháči Bellinda. A nepomohlo to. Starého psa novým kouskum nenaučíš smile grater

Ja radsi mlčím, mám máslo na hlavě jako ukázkový bordelář. Z toho seznamu uklizeciho, co psala Tigger, se mi udelalo mdlo.
Ale vcelku rad peru (strkam pradlo do pracky a zapinam ten knoflik), vesim pradlo (krome ponozek, ty jsou malý) a žehlím košile či větší kusy prádla - ostatně stejně nic jiného nezbyde, když se člověk musí obléct do práce. Absolutne jsem nezvladl ukladat veci na svá místa. Věci se mi potulují po bytě uplne samovolně, jakoby ze své vůle.

Přesně - takové věci nepomáhají.

Jinak u nás doma je většinou uklizeno, jak jsem psala, i když máme tři děti, ale já pořádek nepovažuji za důležitý (narozdíl od mého okolí)

MMCH Tigger - ty jseš drsňačka, to ti povím....

Není tady

 

#47 16. 5. 2008 12:04

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

to Nicolas: "ukládat věci na svá místa" je nějaké prapodivné umění, nikdy jsem nepochopila, jak to někdo může ovládat. Můj otec nikdy neuklízel své věci. Nikdy jsem ho neviděla dělat pořádek, nikdy jsem ho neviděla spěchat nebo něco hledat. On ukládal věci na svá místa! Ve skříni měl košile i obleky tak srovnané a v zákrytu, že by se to kdykoliv dalo fotit do reklamy. V sekretáři a v šuplíkách měl všechno srovnané do takových štůsků, jako by je ořezal žiletkou a když pro něco šel, vždycky jenom sáhl a měl to. Denně se holil a všechny ty propriety měl srovnané pod zrcadlem v pravidelných odstupech a snad i podle velikosti. To mu vydrželo do téměř 90 let, než umřel. Můj táta byl mimozemšan va

Není tady

 

#48 16. 5. 2008 12:04

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

Nicolasi,

já mám problém s uklízením věcí na místo, když pro tu konkrétní věc místo nemám, anebo je blbě vymyšlené. Příklad: kufřík se šitím je v horním regálu vystavné skříně v předsíni.
Když dojde na situaci, že musím manželovi přišít knoflík, vytáhnu šití a pak se zaručeně válí několik dní v konferenčním stolku nitě, nůžky apod., protože není ruky, která by to sbalila a odnesla zpátky do předsíně.
To mě donutilo přestěhovat šití do obýváku, kde ho dávám do skříňky poblíž sedačky, kde obvykle tuhle činnost (i když příležitostně) provozuju.

Další chyba: všechny čistící prostředky jsem dala opět do předsíně do té skříně, což se ukázalo jako nepraktické, protože za a) odkládám úklid a za b) nevracím prostředky na místo.
Takže v koupelně pod umyvadlem mám Bathroom Spray, Windex na zrcadla a sprej na zástěnu, na wc Domestos, v kuchyni Kitchen cleaner a Cif na nerez.
Jo a taky už nemám jednu konev na zalévání květin, ale v každé místnosti na okně malou konývku, protože neodložím zalití kytky, která po tom volá, kvůli tomu, že musím jít přes celý byt pro konev, ale rovnou kytce cáknu vodu při zavírání větračky, hned.

Dělat všechno hned a a mít to po ruce, plus své místo. Pitomé detaily a přitom podstatné.

Upravil(a) Tigger (16. 5. 2008 12:06)


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#49 16. 5. 2008 12:05

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

no on je bordel a bordel, taky nejsem žádná extra pořádnice, ale určité hranice tady asi jsou. Nicméně mě zaujal ten pohled, že když tohle dělá žena je to tragédie, důvod k rozchodu a kdesi cosi.  Kdyby se vedle klávesnice válely místo kalhotek slipy, tak by to asi bylo ok ? A vůbec, dospělého člověka nepřevychováte, na to už je jaksi pozdě, takže pokud dotyčného přítele ten bordel irituje, a uklízí. Ve většině případů to tak dopadne, akorát ten nepořádný partner je většinou muž.

Není tady

 

#50 16. 5. 2008 12:05

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Nepořádná žena,lze ji "převychovat"?

"ukládat věci na svá místa" - tak já každý den běhám pobytě a říkám, že skládám puzzle - tisíce kousků dávám na jejich správné místo smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů