Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#101 5. 6. 2009 8:44

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Re: Můžu nějak pomoci kamarádce?

Dami - Je to smutné sad ale léky bych opravdu až tak nezatracovala. Je teď nadšená že je jí konečně trochu "líp" život se jí z ničeho nic maličko projasnil - teď to chce čas aby si uvědomila že to projasnění řišlo jen pro ní a ne pro dět. Říkala jsi, že je výborná máma, nevěřím, že by si nevšimla že pro její děti se nic nelepší. Opravdu bude podle mě jen v euforii. Zkus chvíli počkat, napsat pár dopisů (třebas se hodně vyptávat na děti a donutit ji aby se tak nad tím zamyslela?), esemesek a pozorovat, zad se její chování mění, nebo v euforii zůstává.
Ohledně nátlaku na manžela - to musíš posoudit sama, nakolik ho znáš. Bohužel jsou i tací, kteří se klidně v té hospodě pochlubí jak té svojí dneska "rozbili d*žku" hmm
Ještě mě napadlo - blíží se léto, čas dovolených, nevypadne manžílek někam do Egypta? Pokusila bych se na ten týden nakýblovat ke kamarádce a udělat co by bylo v mých silách pussa
Držím pěsti, je to moc těžký boj pussa

MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

#102 5. 6. 2009 8:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Definitiv napsal(a):

Ještě mě napadlo - blíží se léto, čas dovolených, nevypadne manžílek někam do Egypta? Pokusila bych se na ten týden nakýblovat ke kamarádce a udělat co by bylo v mých silách pussa

Damila psala, že rodina žije ze soc. dávek kapitulation .

Není tady

#103 5. 6. 2009 8:51

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Aprill - ne rodina, ale kamarádka - manžel zjevně pracuje, jelikož tu bylo psáno že na dovolenou si jezdí do Egypta, proto jsem to záměrně napsala přímo takto wink - mimochodem, je to dokonce v prvním příspěvku wink

Upravil(a) Definitiv (5. 6. 2009 8:54)

MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

#104 5. 6. 2009 9:33

Blossom
Host

Damila napsal(a):

Ona nemusí nikde nic dokazovat (diktafonem-mmch. žádný nemá, a mít nebude, žije ze soc. dávek), když se chce rozvést, tak chce a nemusí vysvětlovat proč. To až u soudu.
Ale ona se rozvést nechce.
Je pohodlnější setrvávat v roli oběti, když nevíš, jak jinak se chovat
. Vždy totiž byla v roli oběti, a nic jiného nezná.

Na jednu stranu jí rozumím. Na druhou mě to naplňuje beznadějí.

Damilo, to vytučněné je stoprocentní pravda, přesně totéž vidím v tom mnou popisovaném případě já.
Prostě i ta sebedepresivnější  situace je jakási její morbidní jistota, něco co už zná, a je to pro ni pořád schůdnější řešení než vykročit cestou do neznámé budoucnosti. Toho se bojí, že by to nezvládla, a tak raděj zůstává ve svém pekle.

Ale co se týká toho diktafonu - jestli ona na něj nemá, v tomhle bys mohla pomoct ty. Zkus jí tuto cestu nabídnout a "svůj diktafon jí půjčit". Myslím to tak, pokud ona projeví zájem, kup diktafon a půjč jí ho, a vymysli si ohledně diktafonu nějakou pravdivě vypadající story typu, že ti ho dali v práci, a ty ho teď nepotřebuješ (nebo tak něco - vymysli si to podle své situace). A pokud ona cokoli nahraje, a to uloží u tebe, tam je záznam v bezpečí. Ve vhodnou chvíli, až toho bude nahraného dost,  a to tomu chlapovi řekne. To by v tom byl čert, kdyby se toho nezalekl a nedal pokoj. Měl by už na doživotí kudlu na krku - ale takovéto typy si tu kudlu vysloveně zaslouží.

Klíčové ovšem je pořád to, jestli to ta tvá kámoška bude chtít udělat. Jestli ne, jsi ohledně pomoci bezmocná.

#105 5. 6. 2009 9:43

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, ale pořád je to o tom, dokud ta kamarádka sama nebude chtít, tak jí nepomůžete...
Leda nabídnout pomoc a pak jenom ČEKAT, jestli ji bude chtít přijmout, víc se podle mě udělat nedá.

Není tady

#106 5. 6. 2009 9:50

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko

Martinka1 napsal(a):

Holky, ale pořád je to o tom, dokud ta kamarádka sama nebude chtít, tak jí nepomůžete...
Leda nabídnout pomoc a pak jenom ČEKAT, jestli ji bude chtít přijmout, víc se podle mě udělat nedá.

stolt souhlasím

Není tady

#107 5. 6. 2009 10:00

javena
♥♥♥♥♥♥-

Damilo, trochu jsem si početla...
Smutný případ. Píšeš to sama - ona nechce. Nechce se rozvést, nechce nic řešit. Chápu, že nemá sílu, sebevědomí. Ale co zkusit být na ni tvrdší.
Jí se vlastně "líbí" být obětí, ty ji lituješ, pomáhᚠjí. Doktor jí napíše pilule a ona je vlastně šastná. Šastná žába ve vodě, co se pomalu začíná vařit...

Co jí napsat - podívej, já vím, že to mᚠtěžký, ale takovou dobu už to chceš změnit a nic. Chápu, tě, jsem připravená ti pomoci, ale to musíš být ty, kdo udělá první krok. Já ti podám ruku.
Ty nejspíš nic řešit nechceš, plácᚠse v tom a nemyslíš ani na děti. Jak žijí a co z nich vyroste...
Jestli se rozhodneš něco řešit, tady je adresa na Donnu, nebo něco podobného a ve mě mᚠoporu. Jestli ne, nevadí. Je to vlastně tvůj život a já nemám právo do něj zasahovat. Jen už pak nechci mít žádné informace o tvém muži a jeho chování vůči vám...

Není tady

#108 5. 6. 2009 10:12

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Helo, nešil! Takový magor ona zase není, aby dávala dětem své léky...

Mmch. ty kuličky nejsou nijak báječné. Otupují a nepřináší euforii. Z AD má žaludek na vodě, a skoro nejí (chce to čas i několik týdnů, než to zabere).
Ale je utlumená. Nic se jí tolik nedotýká. Má clonu, přes niž nikdo nemůže tak ostře na ni útočit.

Jako člověk jí rozumím. jako máma a ženská plná síly to vidím prostě jinak. jen sleduji, už nic nezmůžu. Je to její volba. Je to ale pro mě značně poučné.

Upravil(a) Damila (5. 6. 2009 10:27)

Není tady

#109 5. 6. 2009 10:26

Damila
♥♥♥♥♥♥-

javena napsal(a):

Jí se vlastně "líbí" být obětí, ty ji lituješ, pomáhᚠjí. Doktor jí napíše pilule a ona je vlastně šastná. Šastná žába ve vodě, co se pomalu začíná vařit...

Ne, už ji nelituji, už jí ani neříkám, co by měla nebo neměla. jen sleduji.
Podaných rukou bylo dost. Kopat se mi do ní nechce, kopance si připravuje sama, a dostává od druhých.
jsem ráda, že díky lékům aspoň tolik netrpí.

Není tady

#110 5. 6. 2009 10:28

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Damila napsal(a):

javena napsal(a):

Podaných rukou bylo dost. Kopat se mi do ní nechce, kopance si připravuje sama, a dostává od druhých.

Ona netrpí, ale trpí ti bezmocní a bezbranní kapitulation .

Není tady

#111 5. 6. 2009 10:38

javena
♥♥♥♥♥♥-

Damila napsal(a):

javena napsal(a):

Já nemyslím kopat, není to můj styl. Jsem většinou ta vrba, co vyslechne, poradí, pomůže...
Ale mám kámošku, blbý manželství, pořád si stěžovala, co on, co ona na to...
Několik let. Už jsem nemohla a řekla jí - probírᚠto snad pět let pořád dokola. Já tě chápu, ale už s tím něco dělej.
Buď se rozveď, nebo si nestěžuj. Tečka. Je v rozvodovém řízení...
Někdy je potřeba nakopnout ve smyslu od vzdechů k činům. smile

Není tady

#112 5. 6. 2009 10:39

Damila
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Ona netrpí, ale trpí ti bezmocní a bezbranní kapitulation .

Myslíš její děti?
Víš, myslím, že nic se neděje náhodně. Ani to, kde a komu se narodíme...beru to tak, že nemůžu změnit celý svět. Takže co změnit můžu, pokusím se, co ne, nenechám se tím trápit. V Africe denně umírají děti.
Je kvůli tomu troufalost se do konce života někdy zasmát?
To je aspoň daleko.
Ale co takoví dokroři a sestry z oddělení dětské onkologie? Vidí denně to nejvyšší utrpení, duševní i tělesné.
Přestanou kvůli tomu mít radost ze života? Ne, naopak, musí mít hodně síly. Tolik, aby se dokázali distancovat od toho, co by jim ničilo život, když sami to změnit nemůžou.

Děti, co se kamarádce narodily, jsou hendikepované zdravotně i sociálně, citově. Jejich start do života je tedy poznamenaný. Ale nějaká Damila tohle nezmění.

Není tady

#113 5. 6. 2009 10:42

Damila
♥♥♥♥♥♥-

javena napsal(a):

Ale mám kámošku, blbý manželství, pořád si stěžovala, co on, co ona na to...
Několik let. Už jsem nemohla a řekla jí - probírᚠto snad pět let pořád dokola. Já tě chápu, ale už s tím něco dělej.
Buď se rozveď, nebo si nestěžuj. Tečka.
Je v rozvodovém řízení...
Někdy je potřeba nakopnout ve smyslu od vzdechů k činům. smile

A někdy taková věta, jakou jsem  zvýraznila, dotyčnou utvrdí jen v tom, že ona je zase ta špatná, a že já ji nechápu, a že jsem to nezažila, tak jak můžu soudit...a bum, na dno deprese.

Mám konkrétně u ní vyzkoušeno. smile
Jediná cesta se jeví tedy vyslechnout, nekomentovat.

Není tady

#114 5. 6. 2009 11:00

javena
♥♥♥♥♥♥-

Damilo, to co jsem řekla MOJÍ kamarádce, která měla blbý manželství a chtěla změnit manžela a co bych řekla TVOJÍ psychicky týrané kamarádce, jsou dvě diametrálně odlišné věci. Právě proto, komu jsou určeny.
Přečíst celé a nevytrhávat z kontextu...wink

Není tady

#115 5. 6. 2009 11:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥

BI - myslíš, že jí to pomáhá, nebo že jenom do nekonečna rozebírá něco, co vlastně nechce změnit? Ona opravdu není ochotna tu pomocnou ruku přijmout?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#116 5. 6. 2009 11:08

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

BI - myslíš, že jí to pomáhá, nebo že jenom do nekonečna rozebírá něco, co vlastně nechce změnit? Ona opravdu není ochotna tu pomocnou ruku přijmout?

Proč by přijímala pomocnou ruku, když ji přijmout nechce?
Zřejmě je v tom vztahu svým způsobem spokojená... - ona nevidí, že zvenku to vypadá blbě. Ona není venku, ale uvnitř.
Co my víme, třeba si tu zkušenost potřebuje prožít dýl... - a když ji z toho někdo "vytáhne" tak jí to pak v životě bude chybět. A najde si dalšího grázla.
Nikdo nevíme, co nám osud nachystal ne? Třeba to tak má (zatím) být...

Není tady

#117 5. 6. 2009 11:13

Damila
♥♥♥♥♥♥-

javena napsal(a):

Damilo, to co jsem řekla MOJÍ kamarádce, která měla blbý manželství a chtěla změnit manžela a co bych řekla TVOJÍ psychicky týrané kamarádce, jsou dvě diametrálně odlišné věci. Právě proto, komu jsou určeny.
Přečíst celé a nevytrhávat z kontextu...wink

Řeklas přitvrdit, pak jsi napsala, jak jsi to udělala u své kamarádky. Tak jsem to pochopila jako příklad, jako návod.
Dobře, co bys tedy řekla té mojí?

Není tady

#118 5. 6. 2009 11:16

Damila
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Heli, Martinka je tedy se vším hned hotová, ale má v tomto pravdu. smile

Ona by chtěla pomocné ruce. To jí stačí. Ona nechce skutečnou pomoc. Ona potřebuje neustále ujišovat, že je dobrá, hodná...ona neslyší pravdu.

Můj psycholog to komentoval:
"To jsou lidi, co volají o pomoc, ale nedej Bože aby ta pomoc skutečně přišla!"

big_smile

Není tady

#119 5. 6. 2009 11:32

javena
♥♥♥♥♥♥-

příspěvek 107

Co jí napsat - podívej, já vím, že to mᚠtěžký, ale takovou dobu už to chceš změnit a nic. Chápu, tě, jsem připravená ti pomoci, ale to musíš být ty, kdo udělá první krok. Já ti podám ruku.
Ty nejspíš nic řešit nechceš, plácᚠse v tom a nemyslíš ani na děti. Jak žijí a co z nich vyroste...
Jestli se rozhodneš něco řešit, tady je adresa na Donnu, nebo něco podobného a ve mě mᚠoporu. Jestli ne, nevadí. Je to vlastně tvůj život a já nemám právo do něj zasahovat. Jen už pak nechci mít žádné informace o tvém muži a jeho chování vůči vám...

Tohle není tak radikální. smile Můžeš jí přece říct, že to není proti ní... Vím, že je to citlivé, ale já neumím být jen pozorovatel. Dříve či později svůj názor projevím. sad

Pět let poslouchat, že se manžel změní je vysilující... A hlavně jsem věděla, že to kámoška ustojí...

Není tady

#120 5. 6. 2009 11:51

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Mnohokrát jsem jí něco podobného řekla. Vždy to obrátila jako útok proti sobě. prostě NENÍ SCHOPNÁ to vidět objektivně. Je v ulitě. Zabedněná. Chce jen politovat, ne pomoci. To už jsem zjistila.
Taky už mě nebaví poslouchat její nářky, když s tím nic dělat ani nechce. jen slušnost mě drží, abych už jí neřekla něco, co by si zase zabodla do srdce jako další ostaen.
S tak zraněným člověkem nelze jednat objektivně. není schopná to vidět.

Třeba léky jí pomohou postavit se na nohy a začne jí to samotnou štvát...kdoví.

Není tady

#121 5. 6. 2009 12:12

javena
♥♥♥♥♥♥-

Já vím, Dam, je to moc citlivé a člověk vlastně neví, co s tím...
Aby jí nepodtrhl nohy ještě víc... ale ty to musíš pak nějak zpracovat a to je děsně těžký. neutral

Není tady

#122 5. 6. 2009 12:13

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Dam,
tahle tvoje kamarádka je jen další lekci pro tebe, jak se naučit říkat NE.
Nesnažit se všechny a všechno zachránit.
Naučit se myslet na sebe bez pocitu viny, že zanedbávᚠostatní, tedy najít sebelásku a odlišit ji od sobectví.
Příjmout vlastní omezení.

Ona je jen energetický upír a tvůj psycholog má velkou pravdu.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#123 5. 6. 2009 12:24

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Pan,
já vím. smile
Dostala jsem se do stadia, kdy už se mě to nedotýká ve smyslu, že by mě to drásalo a letěla bych něco dělat...ale naopak cítím spíš lhostejnost a pozoruji, a malinko čertík popichuje, že jsem sobeček. Ale v tomhle nejsem, vím to. Jen to spasitelské nastavení otravuje.

Jinak Jj, můj psycholog, to je machr. Ale jen pro Ty, co si pomoct chtějí.

Kamarádce by pomoci nemohl. protože ona vlastně nechce.

Upravil(a) Damila (5. 6. 2009 12:24)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí