Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 15. 5. 2008 14:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Re: Můžu nějak pomoci kamarádce?

Souhlasím s Pisatelem a jsou věci, které se musí říct přímo a jen lehce kolem naukávat. Pisatel pravděpodobně zná domácí násilí přímo z praxe.
Damilo, kamarádka se musí sama rozhodnout zda chce situaci řešit, ty ji můžeš být jen  nápomocná, ale musíš si uvědomit, že všechno se může (a pravděpodobně i tak  se stane) otočit proti tobě a ty budeš úhlavní nepřítel.
Můžu ti napsat, že několikrát jsme pomáhali týrané mamině, umístili jsme ji na utajené bydlení.  Matka byla vděčná, spokojená a za 10 dnů se ji začalo stýskat a napsala manželovi, který si ji z utajeného bydlení odvedl zase domů. Manžel ji slíbil  jak bude hodný, jak se polepší a nakonec opak byl pravdou. Nastalo daleko větší peklo než měla prve gratergratergrater .

Není tady

#52 15. 5. 2008 14:34

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

aprill, taky bych z toho plakala a to o tom jen čtu...
je to k uzoufání, jak ty holky nešastný lezou do záhuby ... a stáhnou ještě děti (takže další generace utlačovaných)
butter

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#53 15. 5. 2008 14:35

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

Jj, aprill, ale i přesto to mělo cenu, o tom jsem přesvědčena.
Smska denně do pondělka je prima nápad.

Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

#54 15. 5. 2008 14:38

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Jessika napsal(a):

je to k uzoufání, jak ty holky nešastný lezou do záhuby ... a stáhnou ještě děti (takže další generace utlačovaných)
butter

Jessiko, jedno domácí násílí je víc vidět na ženách, je  jich tu víc hospitzalizováno. Bohužel a k údivu asi mnohých víc nasilí domácího je pácháno ženami na mužích, jen oni o tom nemluví, ale z dom nasilí je zde ubytováno 10% mužů.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#55 15. 5. 2008 14:38

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Pane Bože, aprill, fakt, jo?
No potěš!
Ty holky už jsou snad zbaveny i pudu sebezáchovy, nebo co.

Ano, budu jí denně psát, dokud mi nepošle odpověď.

Není tady

#56 15. 5. 2008 14:40

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Pisatel napsal(a):

Jessika napsal(a):

butter

Jessiko, jedno domácí násílí je víc vidět na ženách, je  jich tu víc hospitzalizováno. Bohužel a k údivu asi mnohých víc nasilí domácího je pácháno ženami na mužích, jen oni o tom nemluví, ale z dom nasilí je zde ubytováno 10% mužů.

no, aprill psala o ženách ... tongue

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#57 15. 5. 2008 14:40

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Pisatel napsal(a):

Jessika napsal(a):

butter

No, je fakt, že takové to podpantofláctví se bere jako sranda, slabost...a může to být taky normální domácí násilí...butter

Není tady

#58 15. 5. 2008 14:45

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Pane Bože, aprill, fakt, jo?
No potěš!
Ty holky už jsou snad zbaveny i pudu sebezáchovy, nebo co.

Ano, budu jí denně psát, dokud mi nepošle odpověď.

Ve skutečnosti je všechno ještě daleko horší než kamarádka ti řekne. A asi ti moc smskovat nebude, protože časem nebude mít kredit. Raději ji zavolej ty sama.

Není tady

#59 15. 5. 2008 14:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Pisatel napsal(a):

Jessika napsal(a):

butter

Ano, je i domácí násilí na mužích, ale to se skutečně tak neprezentuje a z vlastní zkušenosti nikoho neznám .

Není tady

#60 15. 5. 2008 14:53

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Jessika napsal(a):

no, aprill psala o ženách ... tongue

Já vím a moc dobře čtu toto velice bolestné vlákno. Jen jsem si dovolil být objektivní v zájmu všech, abych nebyl obviněn z nadržování, z neobjektivnosti či něčeho jiného.

Není tady

#61 15. 5. 2008 16:01

Alyssa
♥♥♥♥---

Z toho příběhu mi leze mráz po zádech. Asi je jednoduchý říct, a to změní, ale kdyby na to měla sílu, určitě by už něco udělala. Snad psychiatr pomůže. Možná bys mohla ty taky zavolat na nějakou krizovou linku a určitě by ti odborně poradili, co můžeš jako kamarádka udělat pro ní.

Není tady

#62 16. 5. 2008 12:35

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Tak, kamarádka mi dnes napsala, že je moc ráda, že jsem se ozvala, že už je jí líp, a pořád opakovala, že je asi nějaká divná, že se cítí divná... (Bodej, po těch dávkách Diazepamu)
Co mě naštvalo: když jí je líp, že neví, jestli vůbec půjde k tomu psychiatrovi, prý co mu bude povídat...!

hrozně mi děkovala , že jsem ji v tom nenechala, a pořád se omlouvala...no, mám radost, ale na druhou stranu-když se jí ulevilo, hned už zas si myslí, že teď to bude už jen dobré...k tomu psychiatrovi ji musím dokopat. Aby se to začlo řešit. Uf! Snad se to povede! smile

Není tady

#63 16. 5. 2008 12:40

majkafa
Host

Má před sebou dlouhou cestu. sad Přeji ti sílu, víru, dobré nervy, abys ji vydržela doprovázet. pussa S kamarádkou, jakou jsi ty, to dokáže.

#64 16. 5. 2008 12:53

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Tak, kamarádka mi dnes napsala, že je moc ráda, že jsem se ozvala, že už je jí líp, a pořád opakovala, že je asi nějaká divná, že se cítí divná... (Bodej, po těch dávkách Diazepamu)
Co mě naštvalo: když jí je líp, že neví, jestli vůbec půjde k tomu psychiatrovi, prý co mu bude povídat...!

hrozně mi děkovala , že jsem ji v tom nenechala, a pořád se omlouvala...no, mám radost, ale na druhou stranu-když se jí ulevilo, hned už zas si myslí, že teď to bude už jen dobré...k tomu psychiatrovi ji musím dokopat. Aby se to začlo řešit. Uf! Snad se to povede! smile

Musí k tomu psychiatrovi. Jak popisuješ co koná a jak mluví je přesně na cestě který vede do pekel. Ona se "vyspala" a má na chvilku divný pocit. Uvědomila si že prozradila tajemství jejího života a teď se bude snažit to zakopa pod postel s tím, že to byla hra a jen takové manželské nedorozumnění. To si jí pan dokonalý podal nebo jistě jí kontroluje mobil a vše co s ní souvisí. Aprill to popsala dobře. Tito dokonalí taky pánové to umí dobře zahrát a současně jasně a stručně vysvětlilt své "nedokonalé" otrokyni života. O to větší peklo očekávájm. Jo vím Dami že to zní hrozně a že to bolí a jistě mᚠstrach o přítelkyni, nicméně je to tak. proto trvej na tom a ještě malá rada chtzěj aby jsi byl o zdravotním stavu informována psychiatrem. Jediná kontrola a jediné možné jak pak v dalším pomoci.

Není tady

#65 16. 5. 2008 13:06

majkafa
Host

A sakra, sakra, sakra. Damilo tvrdě na to, neposlouchej mě. dumbomgrater
Žádné cavyky, uvaž jí na řetěz a dotáhni k psychologovi, kdybys ji měla cestou uškrtit.

#66 16. 5. 2008 13:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

To že kamarádka se cítí líp je naprosto normální. Zátěžová situace pominula  a ona si říká, vždy není zase tak špatné, aby celou situaci řešila. Pokud nechce přímo k psychiatrovi ( a asi tam v pondělí nedojde) a má  přístup na net může se poradit na různých krizových linkách. Jaký příspup má otec k dětem, že bys to vzala přes SPOD?

Není tady

#67 16. 5. 2008 13:28

Damila
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Damila napsal(a):

To že kamarádka se cítí líp je naprosto normální. Zátěžová situace pominula  a ona si říká, vždy není zase tak špatné, aby celou situaci řešila. Pokud nechce přímo k psychiatrovi ( a asi tam v pondělí nedojde) a má  přístup na net může se poradit na různých krizových linkách. Jaký příspup má otec k dětem, že bys to vzala přes SPOD?

Aprill, už jsem to tu psala, ale chápu, že nemůžeš číst vše.
Kamarádka má doma internet, ale neumí s tím zacházet, a i kdyby chtěla, manžel ji k tomu nepustí. Je to JEHO notebook. sad
Děti manžel nenávidí, hodně sprostě jim nadává, stejně jako této kamarádce. Děti nesmí v jeho přítomnosti vstoupit do obývacího pokoje, jinak šíleně řve! Prostě musí být zavřeni v dětském pokoji! Kámoška je tam s nimi. Hraje si s nimi, učí se s nimi, mazlí se s nimi. Mají jen sebe navzájem.

Děti mají mírnou genetickou poruchu (mmch. po svém otci, který to manželce nikdy neřekl, dokud se děti nenarodily). Di-George syndrom, nebo také VCF syndrom. On je nenávidí všechny. Myslím, že nenávidí ani sebe, jinak by takový nebyl...ale to je mi teď jedno. Teď jde o nevinné děti a kamarádku, která s ním do manželství skočila jen z bláta (pův. rodiny) do louže (manželství s tyranem).

Je tragedie, že s ním měla dvě děti, ale nakonec je to jediný stimul, který ji dovolil si nevzít život...

Není tady

#68 16. 5. 2008 13:37

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Chápu, že doma nesmí a nemůže net používat. Myslela jsem třeba knihovnu, internetovou kavárnu, kamarádku.
Pokud je v rodině vládne taková situace,  rozvířila bych vody přes SPOD. Určitě kontaktuj soc. pracovnici v místě bydliště a ta ti může pomoci danou situaci řešit. Na téměř na  každém magistrátě nebo MěÚ je jedna či více pracovnic orientovaných domácí násilí a týrání dětí.

Není tady

#69 16. 5. 2008 13:38

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Můžeš napsat odkud kamarádka je?

Není tady

#70 16. 5. 2008 13:48

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

A sakra, sakra, sakra. Damilo tvrdě na to, neposlouchej mě. dumbomgrater
Žádné cavyky, uvaž jí na řetěz a dotáhni k psychologovi, kdybys ji měla cestou uškrtit.

A nejenže tady Dami poslechni, ale klidně i pomůžu třeba i jak jí nechat odvést sanitkou k psychiatrovi.
P.S. nevím pokud je pravdou co říkᚠtady je definice http://www.tigis.cz/alergie/aler103/04sediva.htm
pak by se měl jít léčit i "tatínek". To jak se chová je psychická porucha tedy k léčení oba. Dami dovleč jí k psychiatrovi co nejdřív a opravdu se snaž aby do dokumetace  jsi byla uvedena ty a ne cho budeš mít kontrolu zda a jak dochází a co se děje. To lze.

Upravil(a) Pisatel (16. 5. 2008 13:54)

Není tady

#71 16. 5. 2008 13:48

Damila
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Můžeš napsat odkud kamarádka je?

Do SZ

Není tady

#72 16. 5. 2008 19:35

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ

Damilo,
myslím, že ji můžeš jenom podporovat, říkat a psát své názory, ale rozhodnout se musí sama. Pokud to "vyřešíš" za ni, tak za chvíli může být u manžela zpátky, hodí vše na Tebe a může s Tebou i přerušit kontakt... Můžeš ji napsat jak žití v teroru ovlivní její děti a že jediný člověk, který je z toho může dostat je ona sama..
Můžeš se s ní třeba sejít a spolu jít k lékaři nebo do poradny, která se zabývá domácím násilím?

Jen bych ještě chtěla napsat, aby´s myslela i na sebe... Posílám sílu hjarta

btw: Nevím jestli Diazepam je to nejlepší, ale to musí vyřešit s lékařem

Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

#73 16. 5. 2008 19:46

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Vy mě strašíte, že se to obrátí proti mě. Ale  já jsem jen "poradce na dálku". Viděla jsem se s ní před několika lety, ale v písemném styku jsme několikrát týdně. Znám ji tak, jak ji nezná ani vlastní matka, což je vlastně smutné. Asi to snesu, kdyby se to obrátilo proti mě. nejsem sama. Unesu to.

Není tady

#74 16. 5. 2008 19:56

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ

Možná ano, možná to ustojí i ona.. V každém případě to je její život a mělo by to být její rozhodnutí.. Trochu víš, že já jsem žila v psych. týrání jako dítě a jak se z následků vylízávám dodnes.. Moje matka v tom žije 25 let, do dnešního dne.. Věř, že kdybych si myslela, že to můžeš vyřešit za ni, tak Ti to napíšu.

Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

#75 16. 5. 2008 20:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Já vlastně nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, že to musí řešit jen ten týraný člověk-...
sad

Každopádně když mi to není jedno, a naopak mě to hodně zasáhlo, chci být nápomocna. Řešit nemohu a nebudu (ikdyž za druhé mi to jde líp, než za mně). Chci být vrba a naděje a pomoc v poslední chvíli...no jo, zas už vidím svůj Jupiter a Venuši v Rybách....prostě deformace.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí