Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 15. 5. 2008 9:51

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Můžu nějak pomoci kamarádce?

Damila napsal(a):

Omlouvám se za překlepy, emoce mnou zmítají.

Klid holka. Jak se říká zhluboka dejchat a rozdejchat to, dechem se pěkně rozpuštějí emoce. Je to přirozené nevšimla jsis toho, že když jsi ve stresu, že víc dýcháš? Tak zhluboka. A jak píše Kálik provázej jí víc pro ní udělat nemůžeš. TO je tvá pomoc. Ona musí sama.

Upravil(a) Pisatel (15. 5. 2008 9:52)

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#27 15. 5. 2008 9:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-

KALIK napsal(a):

Damilo, přesně tak, je to její život, zodpovídá si za něj sama. Bůh nám projevil tolik milosti, že nám dal život do vlastních rukou. To je ten největší dar smile

Kamarádce je pomoci, ale akce musí vyjít od ní, ne od tebe. Neber její život do vlastních rukou smile Můžeš jí sdělit, že jestli bude chtít pomoci, pomůžeš, jak nejlépe umíš, ale to je tak jediné, co můžeš dělat.

Nechci, abys měl pravdu!

Ale asi máš.gratergratergrater

Není tady

#28 15. 5. 2008 9:54

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

KALIK napsal(a):

Damilo, přesně tak, je to její život, zodpovídá si za něj sama. Bůh nám projevil tolik milosti, že nám dal život do vlastních rukou. To je ten největší dar smile

Kamarádce je pomoci, ale akce musí vyjít od ní, ne od tebe. Neber její život do vlastních rukou smile Můžeš jí sdělit, že jestli bude chtít pomoci, pomůžeš, jak nejlépe umíš, ale to je tak jediné, co můžeš dělat.

Nechci, abys měl pravdu!

Dami má a velkou pomoc si musí ona tím, že ten krok udělá strhne tu lavinu, ale pokud bude mít pomocníka a ruku pak nezůstane pod ní, ale vyhrabe se se na její vrchol a do života. POkud nestrhne tu lavinu tak jí ta lavina udusí.

Není tady

#29 15. 5. 2008 10:23

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko

Majkafo, taky znám tento případ.
Těmto manželům už bylo 60 let, mu jsem byla v únoru na pohřeb a normální hodná ženská - jenže už jí "cvaklo" kalich přetekl, je ve vyšetřovačce.

majkafa napsal(a):

Pisateli, vážně by sis nemohl své příspěvky po sobě několikrát přečíst a opravit,aby měly hlavu a patu? Vždy mluvíš normálně.
A nestraš, ano? Takové nesmysly, 5 let života. A není to tvůj ústav. Když o nic nejde, piš si blbosti, ale tady začni konečně přemýšlet, než něco napíšeš. grater

Není tady

#30 15. 5. 2008 10:24

Romča
♥♥♥♥♥♥-

Nejhorší je, že když si paní nebude chtít pomoci sama , tak jí nikdo nepomůže. roll

Není tady

#31 15. 5. 2008 10:35

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Je tristní, že to nechala zajít tak daleko...

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#32 15. 5. 2008 10:45

majkafa
Host

Damila napsal(a):

KALIK napsal(a):

Nechci, abys měl pravdu!

Damilo, Kalik má pravdu.
Vlastní osobní zkušenost. Můžeš ji jenom provázet, ale pozor, aby tě nestáhla sebou. Nebo ti dojdou síly. I to se může stát.
Dokud ONA SAMA nebude chtít, ani bůh jí nepomůže.
Vím, o čem mluvím.

#33 15. 5. 2008 10:52

majkafa
Host

Romča napsal(a):

Těmto manželům už bylo 60 let, mu jsem byla v únoru na pohřeb a normální hodná ženská - jenže už jí "cvaklo" kalich přetekl, je ve vyšetřovačce.

majkafa napsal(a):

Pisateli, vážně by sis nemohl své příspěvky po sobě několikrát přečíst a opravit,aby měly hlavu a patu? Vždy mluvíš normálně.
A nestraš, ano? Takové nesmysly, 5 let života. A není to tvůj ústav. Když o nic nejde, piš si blbosti, ale tady začni konečně přemýšlet, než něco napíšeš. grater

Jen jsi nepochopila, co jsem psala. Jak ON ví, že přesně 5 let? Že přesně 5 let léčby atd.? Samé nesmysly.
Stát se to může už dnes nebo taky nikdy. O to mi šlo, aby Pisatel přestal plácat nesmysly. Nic víc.

#34 15. 5. 2008 11:04

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Romča napsal(a):

majkafa napsal(a):

Jen jsi nepochopila, co jsem psala. Jak ON ví, že přesně 5 let? Že přesně 5 let léčby atd.? Samé nesmysly.
Stát se to může už dnes nebo taky nikdy. O to mi šlo, aby Pisatel přestal plácat nesmysly. Nic víc.

Majkafo, zajdi na soud, vyhledej si spisy ublížení na zdraví.... najdi si statistiky ublížení na zdraví... a tam začni studovat. Ano mᚠpravdu, že dávám číslo, ale to číslo vzešlo z oné statistiky když k ublížení na zdraví dojde tak nějak za této situace okolo 20 roku společného života. Ale je to jedno ty víš jistě nejlépe jak to chodí.

Není tady

#35 15. 5. 2008 11:05

Romča
♥♥♥♥♥♥-

O.K. rozumím Ti jak to myslíš.

majkafa napsal(a):

Romča napsal(a):

majkafa napsal(a):

Upravil(a) Romča (15. 5. 2008 11:09)

Není tady

#36 15. 5. 2008 11:13

majkafa
Host

Pisateli, statistika? To mě už úplně dorazilo. lol
Si přečti třeba na jiném vlákně, kolik kdo měl sexuálních partnerů.
Jasně, když to říká statistika, tak damilina přítelkyně to bude mít za 5 let.
Už rozumím. lol
Obzvláště když vím, co do statistik za naši firmu píšu já, když chtějí na Statistickém úřadě data dříve, než je máme k dispozici. lol

#37 15. 5. 2008 11:14

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Majko,
a není to fuk, jestli to bude ta pět nebo deset let, nebo už zítra?

Není tady

#38 15. 5. 2008 11:18

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Pisateli, statistika? To mě už úplně dorazilo. lol
Si přečti třeba na jiném vlákně, kolik kdo měl sexuálních partnerů.
Jasně, když to říká statistika, tak damilina přítelkyně to bude mít za 5 let.
Už rozumím. lol
Obzvláště když vím, co do statistik za naši firmu píšu já, když chtějí na Statistickém úřadě data dříve, než je máme k dispozici. lol

A bojuješ za co? Za onen statistický údaj  anebo za neobjektivnost mého názoru?
Neslyšel jsem někde že statistika věda je má (ne)přesné údaje.....
Mášli výhrady k textu tak je sděl a konkrétně. A nebo nereaguj jako já na tvé.
P.S. Jak se daří synovi?

Upravil(a) Pisatel (15. 5. 2008 11:19)

Není tady

#39 15. 5. 2008 12:18

majkafa
Host

Pisateli, no comment.
Halt si budu muset najít jiné netové stránky. Proč, to bys stejně nepochopil.

#40 15. 5. 2008 12:26

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

majkafa napsal(a):

Pisateli, no comment.
Halt si budu muset najít jiné netové stránky. Proč, to bys stejně nepochopil.

Klídek, Majkafa.
Není tu jen Pisatel smile wink

... nezapomeňte, že ty mrchy písmenka nemají dokonalou vypovídavost  kapitulation

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#41 15. 5. 2008 12:35

majkafa
Host

Jessika, mᚠpravdu. Dík. pussa

(já ho znám osobně, písmenka stejná jako naživo. Mám s ním nějaký velký problém, šílený strach. Nekecám. Už se neúčastním ani akcí, kde bych ho mohla nedejbože potkat, protože s ním mám dva pro mne hrozné životní zážitky sad Nechci víckrát riskovat, že to neustojím )

Upravil(a) majkafa (15. 5. 2008 12:37)

#42 15. 5. 2008 12:40

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Jessika, mᚠpravdu. Dík. pussa

šílený strach z chlapa ??? va
kecᚠwink

Upravil(a) Jessika (15. 5. 2008 13:04)

Není tady

#43 15. 5. 2008 12:57

majkafa
Host

Je to něco hlubšího, možná z minulého života. Já snad uvěřím Somaie. Je to na delší povídání a složité. Jen jsem se tady a teď nechala unést. Chci  zjistit, proč jsem se s ním měla potkat, co mám vyřešit. Zatím nevím, tak utíkám.
Vlastně jsem to chtěla smazat, kdybys to už mezitím neokopírovala.

#44 15. 5. 2008 12:59

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj,
myslím, že můžeš pomoci svou připraveností a nabídkou- já osobně bych v takovém případě sama zašla do Bílého Kruhu a probrala to s nimi. Dej kamrádce jasně najevo, že tady existují tyto instituce pomoci, že tam s ní půjdeš a že pomůžeš sehnat právníka, ale že musí ona sama. Pokud se do toho pustíš, neočekávej, že se zadaří- nemusí. To, co popisuješ je týrání a další otázka je, co probíhá před dětmi a vůči dětech. Nepodávala bych být tebou trestní oznámení, ale v tomto případě by to s dobrým právnikem už šlo. Ale je to na vodě a známe, jak to chodí. Musí holka sama, ovšem ve stavu, ve kterém zřejmě je, pomocnou ruku velmi potřebuje. Je odříznutá, nechápe, že pomoc je, že existuje reálné řešení situace- vidí jen tmu a zdi (za těmi jsou lidé, ale ona momentálně ví, že jsou pro ni nedosažitelní a to je nedosažitelnými skutečně činí). Myslím, že by bylo dobré, aby se ti podívala do očí. Dopisy jsou voláním, jestli mᚠodvahu a umíš zvládat svá rozhodnutí, tak ji vyhledej - myslím, že ona to teď nedokáže.

Kaliku- rozhodnout se jít za tím, co mi říká svědomí a měnit svět není vždy špatné a "nechat plynout" není vždy dobrým řešením. Může to být i obrovský alibismus.

Přeji Ti, Damilo, odvahu, soudnost a důvěru ve tvé pocity a svědomí. To ti napoví nejlépe. Myslím, že my nemůžeme z venku odhadnout řešení.

Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

#45 15. 5. 2008 13:03

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Vlastně jsem to chtěla smazat, kdybys to už mezitím neokopírovala.

tak to sorry ... roll rodna

Upravil(a) Jessika (15. 5. 2008 13:03)

Není tady

#46 15. 5. 2008 13:14

majkafa
Host

Jessiko, to neva. Jsem vlastně ráda, že si to přečte. Asi to tak má být.

#47 15. 5. 2008 13:15

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

PISATEL má sice někdy pravdu,ale nesedí,že ji řekne (napíše)pro mě nevhodným způsobem.Nevidí si do pusy.Mám takovou potencionální švagrovou.
Něco podobného je asi manžel Damily kamarádky s tím rozdílem,že on ubližuje svým blízkým.A tady?Můžete odejít nebo nereagovat.Jsou lidi,kteří úmyslně vyvolávají hádky a problémy.Ale proč,na to jsem ještě nepřišla.Je mi takových lidí líto.
Co je horší:vyvolávat úmyslně problémy nebo problémy neřešit?Asi to druhé,ne!?

Na světě je krásně.

Není tady

#48 15. 5. 2008 13:36

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Já teda nechci mluvit za Pisatele, ale neradil mi přímo říct kamarádce, že má 5 let života před sebou...a už vůbec ne tak drsným způsobem. Asi čtu jinak než vy.

Kamarádka se mi neozvala, musím čekat. V pondělí (to půjde k psychiatrovi) jí zavolám.

Děkuji, za všechny vaše názory. Fakt mi to moc pomáhá...a snad nakonec přeneseně pomůže i mé kamarádce. smile

Není tady

#49 15. 5. 2008 13:42

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Tak teda nevím, ale opravdu si myslíte, že zrovna tenhle příspěvek je ten nejvhodnější k napadání a podobným nesmyslům. Nač to je? Pisatel napsal svůj názor....a ač ho neznám, musím napsat, že ten jeho názor není až tak od věci. Sama jsem se dnes a denně ve své práci před nástupem na mateřskou setkávala s tím, kolik zloby je člověk schopen vytvořit.  Kdo s ním souhlasí, a ho čte, ale kdo nesouhlasí, tak to ještě neznamená, že musí útočit, stačí to prostě jen nečíst. Autorka tohoto vlákna tady žádá o radu, pomoc a ne o směšné hádky.

Není tady

#50 15. 5. 2008 14:14

majkafa
Host

Omlouvám se, že jsem sem zatáhla mé nevyřešené trauma.

Damilo, držím palce. Trpěla jsem těžkou depresi, dovedu si představit, jak se tvá kamarádka cítí. Že nezvedá telefon, nechce mluvit a přesto doufá, že to aspoň někdo nevzdá a i když ho stokrát odmítne, bude vedle ní stále stát. Dokud se ji v hlavě nesrovná, že musí sama začít a pak už to půjde. Je to těžká cesta, někdy dlouhá a někdy bohužel končí dřív, než si to člověk v sobě srovná.
Díkybohu, že jsem u sebe měla prátele, kteří to nevzdali. A že místo těch, kdo už nemohli  a odpočívali, nastoupili jiní.

Možná, když jí do pondělka napíšeš třeba "jen" každý den 1 sms, aby věděla, že jsi stále s ní, jí to hodně pomůže. Možná budeš mít pocit, že tě odmítá, že je nečte, že je zbytečné se snažit. Není. Nevzdej to. Jsi skvělá kamarádka, když jsi založila tohle vlákno.
Jen ji nenu, "jen" buď vedle ní a podpírej ji. pussa
Přeji hodně štěstí. Zvládnete to.

NÁŠ TIP:

Zápatí