Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 15. 5. 2008 5:30

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Můžu nějak pomoci kamarádce?

Mám kamarádku (možná už jsem tu o ní i někde psala), bydlí od nás celkem daleko, tak si jen píšem. Klasické dopisy. Denní radosti a starosti, o dětech, a tak.
Je to hodná holka, ale má magora muže. Manžel ji psychicky deptá, v poslední době to už překročilo jisté hranice. Myslím, že ji (snad, ještě) nebije, ale psychický teror, který na ni vyvíjí je šílený!
Strašně ji ponižuje, že je ošklivá, nic neumí, špatně se stará. Přitom je to tak, že kamarádka se snaží být dokonalá. Vyjde jako zázrakem z mála peněz, které jí "pán tvorstva" přidělí pro ni a pro děti. On sám si jezdí na dovolené do Egypta, ona s dětmi živoří. Ona spí na zemi u dětí, protože se chlapa bojí. Všichni se ho bojí.
Když jí spadne pytlík s odpadkama, on ji tam  ještě přihodí. No, Popelka hadra.
Včera jsem od ní dostala 7-mi stránkový dopis, lidi, to je deprese sama. Bere Diazepam (co dostala pro děti od doktorky kdysi), ale je jen otupělá, a brečí stejně. Brečí celé dny. Objednala se k psychiatrovi. Nemá sílu nic, než si postěžovat v dopise. Nebere mi telefon, psala jen, že ho nebude brát, protože je na tom psychicky zle, tak jsem jí psala SMS. Strašně by si chtěla vzít život. Ale má dvě děti, které ON nenávidí...to by jim neudělala.

Já na ni myslím celou noc, nemůžu spát.

Lidi, já mám na toho debila TAKOVOU ZLOST, že bych tam nejradši vlítla a zmlátila ho. Deptá ji takhle 15 let. A stupňuje se to. Holka nemá žádné sebevědomí, pochází z rodiny, kde byla ponižována podobně.

Prosím, existuje nějaká možnost, jak bych ji já mohla pomoct? Ona nemá sílu. Syndrom týrané ženy. On se s ní nerozvede, dělal by ji peklo, nemá kam jít, tak holka raději bude jíst prášky... dál ji ten tyran bude drtit.
Nemůžu ji vzít za ruku, a unést. Ona každým dopisem žádá o pomoc, je úplně na dně, a já jsem bezmocná.

Jde tam poslat třeba  sociálku? Chlap bude zapírat.
Nebo nějaký kontakt, kam by se mohla obrátit, kde by jí pomohli. Jestli ještě bude mít sílu někam zavolat...grater

Lidi, mně je tak smutno, že se něco takového děje, já na to koukám, a NEMَU NIC UDĚLAT!!!

Upravil(a) Damila (15. 5. 2008 5:34)

Není tady

#2 15. 5. 2008 6:41

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Můžu nějak pomoci kamarádce?

Třeba tady http://www.donalinka.cz/index.php nebo stačí zadat  do hledáčku "linka bezpečí" a vyjedou ti seznamy, i podle místa bydliště, ale rovnou ti řeknu  že to bude nanic, protože ona stejně všechno popře. Tak to chodívá. Těch co opravdu odejdou je málo. Však se podívej na Mezilidské vztahy, takových příběhů tam mᚠxxx stran, všechny jako přes kopírák. Dotyčná si stěžuje, brečí, volá o pomoc ale zůstává - je totiž už dobře "zpracovaná"... a když dojde na lámání chleba, tak všechno popře.

Strach je malá smrt...

Není tady

#3 15. 5. 2008 6:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Bety, ona to asi nepopře. Ale on to popře. Psychické násilí se dokazuje těžce. Ona se bude léčit u psychiatra, brát prášky a on z ní udělá ještě magora, blázna...:-(
To je ale hrozně smutné, co píšeš, a naprosto zrůdné je, že se to tak všeobecně ví, a jen se konstatuje, že jsou "zpracované" a hotovo.
Děkuji za odkaz. Pokusím se najít nějaký tlf a poslat jí ho. Ona nemá internet. Tedy má ho jen její "velitel", ale ji k tomu nepustí.
Díky

Není tady

#4 15. 5. 2008 7:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo, možná že on bude popírat. Ale pokud kámoška najde dobrého psychiatra, ten dokáže poměrně slušně odhadnout, jestli fabuluje = je cvok, nebo se opravdu něco nedobrýho děje. Možná bys od ní měla zjistit kontakt a poslat mu kopie těch jejích dopisů - další kamínek do skládačky. Nevím, jak jsou velké děti, ale jejich popovídání s psychologem by taky možná nebylo od věci. Některé věci si prckové nemůžou vymyslet prostě proto, že dokud je nevidí, neví, že to existuje. A ještě mě napadlo, jestli bys za ní nemohla alespoň na pár dnů zajet. Teba bys taky leccos zahlídla, mohla dosvědčit - a ty evidentně magor nejsi, navíc na tebe on nemůže.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5 15. 5. 2008 7:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tohle same prozivala ma sousedka a kamaradka v jedne osobe.Psychycky tyral jak ji tak deti.Poslouchala ho na slovo.Jednou se vzchopila a pozadala o rozvod a nastalo jeste vetsi peklo ona zila s detma a v jedne male mistnosti bez lednicky v letnich vedrech.V teto mistnosti o rozmerech 3x3 metry meli jak jidlo,nadobi tak boty ,morce a kralicka.Vecer,kdyz on se vratil domu tak tam vyhravala hlasite hudba.Vyhanel ji z bytu ona nemela kam jit tak cekala na prideleni bytu od mesta.
Nakonec se situace vyresila tim,ze on si na inzerat nasel pritelkyni chtel si ji tam nastehovat i s detma.Kamaradka s jeho pritelkyni osobne mluvila a rekla ji co jeji muz byl zac ona ji neverila sama se ji sverila,ze ji Bm tyral takze si nasla to same.Po nejake dobe se on rozhodl,ze se prestehuje k pritelkyni do Kdyne a,ze ji byt prenecha za vymeny zahradky.Jeste nez odesel cely byt ji zdemoloval vyryl do zdi damsky prirozeni pres celou zed.Znicil stropni desky a obklady.Nez odjel naschromazdil tak tyden svoji moc a vylil ji to do vypraneho pradla v celem byte byl neskutecny smrad jeste nekolik dni,pradlo musela prat nekolkrat,aby to s toho dostala.
Odvezl si vsechen nabytek jzbyli jim jen holek postele ji jen matrace.Pradlo meli v krabicich.Nemeli nic,ale byli neskutecne stastny.Postupne se zacali opravovat byt po kouskach kupovali levny nabytek,protize ona moc penez nema i z mala ten byt za rok zaridila.
Ted s odstupem jednoho roku ma skveliho chlapa,ktereho ja ji pomohla najit pres internet.Je stastna planuje snim miminko.Jeji dcery dodnes maji hrozny sny o tom,ze se jim tata vratil.Jediny co jeji dcery nechteji je,aby se k nim ten kamaradky pritel nastehoval.Boji se toho.

Upravil(a) eremuruss (15. 5. 2008 7:24)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#6 15. 5. 2008 7:24

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Opravdu Damilo nemůžeš nic dělat, MUSÍ ONA, ty můžeš jen dát radu a možná v prvním okamžiku ….
(Vlítni na něj to je dobrá pomoc, ti i pomůžu, ale nechat se popotahovat za idiota? Holka je cesta kdy on sám skončí v mém ústavu, zde to vidím takto…)
Damilo, ano tohle je nejhorší forma domácího násilí a nejhůře se s ním bojuje a prokazuje. Tady je scénář.
Tvoje přítelkyně má tak 5 let života. Diazepen zatím pomůže přítelkyni v noci usnout, ale ráno je o to horší nebo se nic nestalo a zas jen snažit se být „dokonalᓠa čekat kdy on PAN TYRAN najde chybu a ještě víc poníží.  Do 5 let najde odvahu chytne nůž a pak pan tyran bude na prkně a tvá přítelkyně  v jedné z těchto tří variant : také prkno, vězení (při dobrém advokátovi tak 5 let) a nebo léčebna na no také 5 let. A ve všech případech stigma „Ona zabila“.

Je varianta, pomoci si musí sama, a jak to čtu nějak už popracovala, takže můžeš jeli přítelkyně dobře „zapřaženᓠjí s kárkou života pomoci.

Jo zvolila dobře psychiatr, psycholog by v tomto okamžiku už asi nepomohl, ten problém je dlouhodobý a tak psychiatr bohužel, ale sláva, současně nasadí lék, který pomůže pozitivně začít myslet (potlačí negativa, které teď vidí jako nepřekonatelný problém pro který musí ona udělat to nejhorší tedy ukončit svůj život, místo toho aby ona našla sílu to celé obrátit proti němu) a terapií překonat budoucí těžké období, které bude krátké bude-li mít pomocníka o kterého se bude moci opřít a s kým mluvit a dostane pohlazení. A tady můžeš pomoci jak radou tak i fyzicky, stát za a s ní, pomoc najít nové bydlení, pomoc napsat papír na rozvod a pokud se manžel pomine tak i další, kde bude mít zakázáno se s tvou kamarádkou jakkoli stýkat a obtěžovat. A pokud nedá pokoj, tak i s výkonem úředního rozhodnutí tj. pobyt v base a na léčení v ústavu pro chorobomyslné. A věř že takové tu mají hrozně rádi.

Asi bych se sebral a jel tohle projednat s ní a ne si telefonovat. Možná i přítelkyni kamarádsky proplesknout, aby se probrala, a nebyla hadrem, ale stala se ženou matkou a tou co si teprve teď začne užívat. Dostane výživné na děti a na sebe to se dá zařídit a tak do Egypta bude jezdit ona a on bude chroustat piliny a svůj vztek. 

Dami, kdyby něco dej vědět (papíry). Nebuď smutná naopak pokud můžeš nalej přítelkyni do žil opium života a rozumu …..

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#7 15. 5. 2008 7:28

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

Ahoj Damilo,jak velké děti mají?
Já na svou povahu bych na sebe začala více dbát.(neznamená,že tvá kamarádka na sebe nedbá)Zašla bych si ke kadeřnici,koupila si něco nového na sebe.Prostě,aby byla vidět změna.Starost o domácnost bych nepřeháněla,ale nezanedbávala.Třeba úmyslně zapomnět něco udělat-večeře,svačina do práce,něco vyprat,prostě něco a ne 1x.A si někam sama zajde,třeba i jen tak se projít.
Třeba začne manžílek přemýšlet,co děje.První ji určitě seřve,ale později pokud není tupec,mu to začne v hlavince vrtat.
Nevím,jestli by kamarádka po 15 letech byla schopna mu odporovat.A si dodá odvahy a zkusí to.Pěkně a slušně.Taky chválení partnera je dobrá věc.
K tomu,co jsem napsala,potřebuje hodně odvahy a síly.Ale manžel si je s ní moc jistý a dělá mu dobře ji ponižovat.Je na to zvyklý 15let.Ale kamarádka už není,zprominutím,žádné mladé kuře a onuca,s kterou by on mohl takhle mávat.
Ono si to,ale trochu zavinila kamarádka.V začátku manželství nebo když spolu chodili,dopustila,aby on si k ní dovolil takové věci.Ne nadarmo se říká,jaké si to uděláš,takové to máš.
K psychiatrovi,psychologovi a si zajde určitě.Jen mám strach,že jí navalí prášky.Potom může být otupělá,apatická a navíc je to chemie do těla.
Má to holka těžké a ještě mít bude.Držím jí i jejím dětem palečky.

Má kamarádka měla doma chorobného žárlivce.Prý mu zahýbala s nevlastním otcem,opravářem,manžely kamarádek.godlikegodlikegodlike.Nesměla se malovat,jen když byla s ním,nechtěl,aby chodila do práce.Co kdyby tam byli i chlapi,práci si naštěstí vydupala.Tvrdil,že jejich syn není jeho,přitom mu byl podobný.
Jednou přišel dříve domů.A byl u nich soused.Utrhla se jí šnůra s prádlem na balkoně.Tak ji to spravil a pak se trochu zakecali,nevině.Byl to jen soused.Samozřejmě manžílek tvrdil i před sousedem,že kdo ví,co dělali.Ten si myslel,že manžel si dělá legraci.Pak zjistil,že to myslí vážně.A to byl začátek konce jejich manželství.V kamarádce se něco zlomilo a dala mu ultimátum,aby se změnil.Samozřejmě se nezměnil a rozvedli se.Kamarádka říkala,že se měla vzepřít dávno.Manžel si dovoloval jen na ni a děti,jinak byl srab.Mělas vidět,jak ji prosil a škemral,aby od něj nedcházela.Teď má s přítelem ročního chlapečka a je spokojená.
Říkala : "Konečně žiji jako normální člověk".vissla

Na světě je krásně.

Není tady

#8 15. 5. 2008 7:33

Jitka8
♥♥♥♥---

eremuruss napsal(a):

Tohle same prozivala ma sousedka a kamaradka v jedne osobe.Psychycky tyral jak ji tak deti.Poslouchala ho na slovo.Jednou se vzchopila a pozadala o rozvod a nastalo jeste vetsi peklo ona zila s detma a v jedne male mistnosti bez lednicky v letnich vedrech.V teto mistnosti o rozmerech 3x3 metry meli jak jidlo,nadobi tak boty ,morce a kralicka.Vecer,kdyz on se vratil domu tak tam vyhravala hlasite hudba.Vyhanel ji z bytu ona nemela kam jit tak cekala na prideleni bytu od mesta.
Nakonec se situace vyresila tim,ze on si na inzerat nasel pritelkyni chtel si ji tam nastehovat i s detma.Kamaradka s jeho pritelkyni osobne mluvila a rekla ji co jeji muz byl zac ona ji neverila sama se ji sverila,ze ji Bm tyral takze si nasla to same.Po nejake dobe se on rozhodl,ze se prestehuje k pritelkyni do Kdyne a,ze ji byt prenecha za vymeny zahradky.Jeste nez odesel cely byt ji zdemoloval vyryl do zdi damsky prirozeni pres celou zed.Znicil stropni desky a obklady.Nez odjel naschromazdil tak tyden svoji moc a vylil ji to do vypraneho pradla v celem byte byl neskutecny smrad jeste nekolik dni,pradlo musela prat nekolkrat,aby to s toho dostala.
Odvezl si vsechen nabytek jzbyli jim jen holek postele ji jen matrace.Pradlo meli v krabicich.Nemeli nic,ale byli neskutecne stastny.Postupne se zacali opravovat byt po kouskach kupovali levny nabytek,protize ona moc penez nema i z mala ten byt za rok zaridila.
Ted s odstupem jednoho roku ma skveliho chlapa,ktereho ja ji pomohla najit pres internet.Je stastna planuje snim miminko.Jeji dcery dodnes maji hrozny sny o tom,ze se jim tata vratil.Jediny co jeji dcery nechteji je,aby se k nim ten kamaradky pritel nastehoval.Boji se toho.

To je hrozné,co se děje.Já někdy na svého přítele nadávám,ale vidím,že je zlatý.stolt

Na světě je krásně.

Není tady

#9 15. 5. 2008 7:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Její děti mají 8 a 9 let.

Jitko8,
ona si nemůže udělat radost, nemá peníze na holiče, dostává příděl a tím to hasne. Jen na přežití.

Pisateli,
tos mě vyděsil, taky mě něco takového napadlo, ale doufala jsem...běhá mi mráz po zádech.

eremuruss,
tak to je dost přesné, jako přes kopírák, ale aspoň tam byla síla rozvést se.

Ona se se mnou nechce vidět, s nikým nekomunikuje, je v hluboké depresi, napsala mi dopis plný bolesti, jen mi bezmocně tekly slzy.

Děkuji moc za reakce. Pošlu jí ten telefon SMSkou, ty bere.

Není tady

#10 15. 5. 2008 7:51

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo, bohužel denní můj chléb vezdejší, klidně pro přítelkyni zajedu a ukážu jí uzavřený pavilon, kde takové dámy a pánové jsou..... (může pošpitat), smutné bohužel velice pravdivé.
P.S. jak říká Pan bude hůř, aby bylo lépe a pokud přítelkyni nenakopeš do ..... (si dodej co chceš), tak buď budeš chodit na hřbitov a nebo do basy (léčebny). Je mi líto, že nemám příznivější zprávy a podání.

Upravil(a) Pisatel (15. 5. 2008 7:53)

Není tady

#11 15. 5. 2008 8:04

majkafa
Host

Pisateli, vážně by sis nemohl své příspěvky po sobě několikrát přečíst a opravit,aby měly hlavu a patu? Vždy mluvíš normálně.
A nestraš, ano? Takové nesmysly, 5 let života. A není to tvůj ústav. Když o nic nejde, piš si blbosti, ale tady začni konečně přemýšlet, než něco napíšeš. grater

#12 15. 5. 2008 8:10

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Pisateli, vážně by sis nemohl své příspěvky po sobě několikrát přečíst a opravit,aby měly hlavu a patu? Vždy mluvíš normálně.
A nestraš, ano? Takové nesmysly, 5 let života. A není to tvůj ústav. Když o nic nejde, piš si blbosti, ale tady začni konečně přemýšlet, než něco napíšeš. grater

Ano milostivá máte vlastně pravdu, možná ani oněch 5 let. Když jí cvakne v hlavě, tak třeba i dnes, skočí pod vlak, nebo z okna a nebo si podřeže žíly.... Nebo miláška umlátí sekerou... Ano mᚠpravdu není můj je státu tento ústav, ano píšu blbosti, jen že to mám tady na stole ve stozích. Ale to je onen pohled na svět buď koukám z vnějšku a nebo ze vnitř. A buď si to chci a nebo nechci připustit.
Pokud myslíš, a hlavně pokud víš, že to nemá hlavu ani patu, prosím vyjádři se ty .....

Není tady

#13 15. 5. 2008 8:24

Jitka8
♥♥♥♥---

majkafa napsal(a):

Majkafa,mᚠsice pravdu.Ale život není jen krásný,je i krutý a hnusný.
Nikdy nevíš,co druhému pomůže.Každý jsme jiný.Jednomu pomůže litování,druhému krutá pravda,atd.
Ti dva,co se tu o nich píše,jsou oba vlastně slaboši.(Snad to špatně nevyzní.)
ONA nechá sebou mávat a neumí se vzepřít.
ON zase v ponižování a ubližování lids.ducha.
Kdo ví,co vše je za tím,že se tak chovají.Možná to spadá až do dětství.
Ona ubližuje sobě a to je někdy horší,než ubližovat druhým.gratergratergrater

Na světě je krásně.

Není tady

#14 15. 5. 2008 8:47

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

Damilo, já bych se jí vůbec neptala, ale sebrala bych se a jela rovnou tam. Určitě Ti otevře, když budeš stát na prahu, toho bych se nebála.
Já odešla od BM, protože byl taky psychický tyran, ale tak daleko to nedošlo. Já jsem měkota a taky jsem si neuměla dupnout a poslat ho do háje zeleného. Průšvih je, že je na něm finančně závislá, taky jsem to dostávala na příděly, ale naštěstí jsem pak dostala nějaké penízky, tak jsem si je rovnou schovala na nový život.
Myslíš, že by nemohla jít s dětmi bydlet do azylového domu, nebo by jsi ji nemohla vzít k sobě? i s dětmi?
Držím moc palce.

Není tady

#15 15. 5. 2008 9:01

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Kde je obě, je i násilník. Když ze sebe nebude dělat kamarádka obě, vše se vyřeší smile Ale musí chtít ona to změnit. Bez toho se nic nezmění.

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#16 15. 5. 2008 9:05

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo, at si kamaradka dojde k tomu psychiatrovi a zacne brat poradna antidepresiva. Funguji skvele a hlavni je, ze po nekolika tydnech se dostane do pohody a zjisti, ze je schopna se postavit a jednat. Taky jsem par let trpela, jako tvoje kamaradka a ty prasky udelali zazrak. Sice jsem uz byla od nej v te dobe pryc, ale porat jsem zila ve strachu, ze si me najde, ze me necha zastrelit od nekad ze strechy baraku nebo ze me hodi nekam do raseliniste (tim mi vyhrozoval, kdyz jsme byli spolu)
lecila jsem se rok a zjistila jsem, ze uz se ani nebojim sama vylezt na terasu, ani sednout do auta a vzit deti na vylet.... bez doprovodu. Sice se porat jeste strasne bojim, ale uz jen za vyhradnich okolnosti a kdybych toho grazla potkala, tak jsem v pohode a on utre....
Myslim, ze by to byl pro kamaradku ten nej zacatek, protoze i kdyz je clovek pod praskama, zacina po par tydnech videt, reagovat, uvedomovat si a stane se silnejsim odsune jaksi stranou malichernosti a miniproblemy jako "nikdo me nema rad" nebo "jsou na me zli" a skutecne problemy si uvedomi a zacne je resit realne a bez toho aby myslel na to, ze by bylo lepsi, kdyby tady nebyl

Upravil(a) Dita.L (15. 5. 2008 9:08)

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#17 15. 5. 2008 9:19

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Barusja napsal(a):

Damilo, já bych se jí vůbec neptala, ale sebrala bych se a jela rovnou tam. Určitě Ti otevře, když budeš stát na prahu, toho bych se nebála.
Já odešla od BM, protože byl taky psychický tyran, ale tak daleko to nedošlo. Já jsem měkota a taky jsem si neuměla dupnout a poslat ho do háje zeleného. Průšvih je, že je na něm finančně závislá, taky jsem to dostávala na příděly, ale naštěstí jsem pak dostala nějaké penízky, tak jsem si je rovnou schovala na nový život.
Myslíš, že by nemohla jít s dětmi bydlet do azylového domu, nebo by jsi ji nemohla vzít k sobě? i s dětmi?
Držím moc palce.

Nemá sílu, myslí si, že to nepůjde, a každopádně by jí manžel dělal velké problémy, to jí už řekl. Vyhrožuje jí, že z ní udělá blázna, děti jí vezmou, ji zavřou do blázince. Já tu holku znám přes deset let. Vím, že je tak trochu jednodušší, ale hrozně hodná, touží po lásce, a miluje své děti, moc moc moc. Je to úžasná máma. Nejlepší, co jsem poznala. Stokrát jsem jí to říkala.
Když někdo vyrůstá v ponižování celý život, uvěří tomu, že je špatný, ošklivý, nic neumí.
Ta holka má jen ty děti, se kterými má velmi úzký vztah, zcela se jim obětovala, je doma, bere dávky na POB (péče o osobu blízkou), možná se to dnes jmenuje jinak...to je fuk, prostě děti nejsou zcela zdravé a na to mladší dítko to bere (dítě má ZTP).

Zajít tam nemůžu. Ona nikomu neotvírá. A když otevře ten chlap, tak bych ho asi zabila ve dveřích...

Poslala jsem jí číslo na tu linku, kde tohle řeší (díky Bety), sms došla. I včera i dnes. Tak snad to přečetla.
V pondělí jde k psychiatrovi. SNAD jí pomůže!

Díky moc všem, co se vyjádřili k tomuto případu. Pomohlo mi to ujasnit si, co můžu udělat. Budu do ní hustit, co se do ní vleze. Napíšu jí normálně dopis, jako obvykle (jsme obě grafomanky). Určitě se chytí.
Rozhodně ale není typ, co potřebuje nakopnout. To by ji zabilo. Ran už dostala dost. Potřebuje podpořit, utěšit, navést. Budu se snažit. Ona nikoho jiného nemá, kdo by věděl, jak to u nich je...

Pisateli, Tvé zkušenosti beru vážně. Já bych asi v této situaci taky použila násilí. Jak jsem nesmělá a mírumilovná, tak za druhé (a obzvláště slabší) bych se bila. kdyby mi tohle dělal manžel, taky už bych asi popadla nůž...ale já jsem jiný případ, já mám jakž takž sebevědomí, já bych včas utekla, a taky mám rodiče, sestru, ti by mě podrželi. Ona ne, ona se narodila proto, aby řešila tento jeden velký problém, který se táhne celým jejím životem.

Není tady

#18 15. 5. 2008 9:21

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Ono je dobré si uvědomit, že člověk je děsně zranitelná nádoba a že ani chlapa se nemusíme bát, dyk stačí jen správně (a vůbec ne silně) udeřit a můžeme ho zabít. Tak proč se bát? Tím neříkám, že bychom se měli mydlit, ale že prostě není třeba se bát, ale je potřeba bojovat, bojovat za sebe a nebát se.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#19 15. 5. 2008 9:26

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Dito L.
Prášky nejsou řešení. Řešením je přece odstranění příčiny problému. A pokud je tak zjevný, jako tady...tak je napůl vyhráno. Ale chápu, že to může na přechodnou dobu pomoci, aby vzala sílu na to řešení. smile

Kaliku,
můj muž říká totéž co ty. potížje v tom, že se nedokážeš (promiň) vžít do té její situace. Zvenku to opravdu vypydá tak jednoduše.

Ale vezmi si ten nedávný případ 24 let vězněné dcery a jejich dětí  svým otcem z Rakouska.
Ty její děti (co s ní v kobce zůstaly) nikdy nezažily denní světlo, jiné lidi, neví jak se chovat ne silnici, neví jak se seznamovat s druhými lidmi. Taky bys jim řekl-stačí jenom chtít?
Podobné je to i s tou mou kamarádkou. Celý život v ponižování, a teď si má najednou představit, že má nějakou hodnotu, a jednat jako sebevědomá, když taková není?
To je jako bys beznohému řekl JDI a nedělej fóry...všichni chodí. tak ty můžeš taky. Dokud nedostane protézy, chodit nezačne. popřemýšlej o tom. Zkus to. Prosím.

Není tady

#20 15. 5. 2008 9:29

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Ale chápu, že to může na přechodnou dobu pomoci, aby vzala sílu na to řešení.

Damil, prave o to mi slo, tak jsem to myslela. smile

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#21 15. 5. 2008 9:32

Jitka8
♥♥♥♥---

Důležité asi bude rozhodnout se a udělat PRVNÍ KROK KUPŘEDU A NECOUVNOUT ANI NEZŮSTAT STÁT.
Co kdyby jste se někde sešli?Třeba jak bude u psychiatra?

Na světě je krásně.

Není tady

#22 15. 5. 2008 9:34

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo, já neříkám že je to snadné a čím je to případ extrémnější, tím víc potřebuje člověk síly, aby se sebou něco udělal. To tě ale nezbavuje odpovědnosti za svůj život a bohužel pořád platí teze, že jaké si to uděláš, takové to máš.

Čili co bych poradil tvé kamarádce je, že jestli je nespokojená, není šastná, tak a začne se sebou něco dělat. Může zpočátku pomalu, jen krůčky, ale musí začít něco dělat, jinak se z toho nevyhrabe. Musí chtít, musí tě požádat o pomoc, když si nebude vědět rady a ty jí pak můžeš pomáhat, provázet jí.

Není tady

#23 15. 5. 2008 9:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Kaliku,
jo, pravda, každý si zodpovídá za svůj život sám. Nic se neděje náhodou, a nejakou částí svého JÁ kamarádk připustila, aby se dostala do téhle situace.
Mně je jí jen líto, ale nakonec budu muset bezmocně přihlížet, jak se stane katastrofa. Ona sama nemůže. Ale je mladá, třeba v sobě najde sílu, už kvůli dětem.

Asi nemůžu změnit svět, ani jiného člověka, asi to tak z nějakého důvodu má být...ach jo. I pro mě je to lekce.

Není tady

#24 15. 5. 2008 9:45

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Omlouvám se za překlepy, emoce mnou zmítají.

Není tady

#25 15. 5. 2008 9:48

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo, přesně tak, je to její život, zodpovídá si za něj sama. Bůh nám projevil tolik milosti, že nám dal život do vlastních rukou. To je ten největší dar smile

Kamarádce je pomoci, ale akce musí vyjít od ní, ne od tebe. Neber její život do vlastních rukou smile Můžeš jí sdělit, že jestli bude chtít pomoci, pomůžeš, jak nejlépe umíš, ale to je tak jediné, co můžeš dělat.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí