Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 5. 2008 13:56

ellipses
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2007
Příspěvky: 60

dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

ahojky, dostala jsem se do zacarovaneho kruhu. Mam osmi letou dceru, ktera nevidela otce uz skoro pet let. Statecne jsme prekonali reci o tom ze maminka je k...., s..... atd protoze ona otce opustila, statecne jsme prekonali i recicky o tom, ze se dite nebude mit nikdy dobre s "nahradnim" otcem, protoze ti nahradni male holcicky znasilnuji, mlati a nemaji je radi.....
Se soucasnym manzelem jsme situaci postupne zvladli, zvladli jsme treba to, ze kdyz se musi ucit nasobilku, tak to neni pro to, ze by ji chtel trapit, ale proto aby nepropadla, ze kdyz musi doma uklizet, tak pro to, ze taky dela neporadek a ne proto, ze je nase sluzka.... no zkratka, BM nam v tomto smeru zavaril zdarne a dost.
Po dvou letech, kdy jsem mu dceru nutila alespon na par hodin tydne (mesicne) protoze ona si prala videt tatinka a kdy tatinek dostal napad, ze mu budu v takovych pripadech platit za to, ze mi ji hlida (!!!!) jsem se rozhodla, ze je s tatinkem dozivotne konec a dcera muze prosit a brecet jak chce.
Vim ze tim ohromne trpi, zacala mit problemy ve skole, nechce se ucit, boji se, ze ji kazdy nenavidi a kamaradky ji stejne opusti, protoze je hrozna a hloupa..... zacala jsem s ni chodit tedy k psycholozce, dcera se lepsi, ale objevil se opet na scene tatinek. Cele noci mala probreci, ze k nemu zas chce jit (tatinka hleda kriminalka za zlodejiny a ja ho nehodlam kontaktovat ani kdybych vedela kde  je), pise mu dopisy, ktere jako posilam a za rohem je hazu do popelnice....stejne nemam kam bych je poslala, psycholozka tvrdi, ze je to prechodny stav, neco jako otevrene a prave prekonavane trauma, ktere musime ustat a pak bude vse ok a ja absolutne netusim, co mam delat, kdyz rano prijde do postele, polozi mi hlavu na rameno se slzickama v ocich a prosi, abych udelala cokoliv, aby se ji tatinek konecne uz ozval a vzal ji zas k sobe domu na bideohry jako pred lety.
Poradte mi co mam delat. ja uz jsem strasne zoufala jenom z toho, jak vidim jak strasne se trapi a navic to trva uz druhy mesic a bojim se, ze to snad nikdy neskonci.

Upravil(a) ellipses (13. 5. 2008 13:57)

Není tady

 

#2 13. 5. 2008 14:29

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

Těžko radit, výborná je spolupráce s psychologem, ale pokud je tvoje dcerka statečná a je zvyklá na pravdu od tebe, tak bych jí nelhala s dopisy. Vysvětlila bych jí, to co ty nám, že nevíš , kde je a že nevíš, kam se mu ozvat. Tohle skrývání k ničemu nevede. Holka, pokud je školačka, je už dost velká, aby aspon tohle pochopila. Klidně jí řekni, že bys ji taky ráda k tátovi poslala, ale že nevíš kam. A že budeš čekat, až se  táta ohlásí.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#3 14. 5. 2008 13:18

ellipses
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2007
Příspěvky: 60

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

jeji tata se neohlasi asi nikdy, neplati vyzivne a jeste chce po me penize. Prece ho nebudu uplacet za to, aby ho smela vidat. ale to je trochu neco jineho nez dotaz.
Pavlo, ja ji rikam pravdu. Sice jsem ze zacatku taky pouzivala ty psychologicke reci o tom, ze i kdyz se tatinek s maminkou nemaji radi bla bla bla... ale k nicemu to nevedlo, tak jsem ji vpalila rovnou, ze o ni tata nestoji a bylo. Ona je navenek hodne hodne tvrda, neukaze jen tak, ze by ji neco ublizilo, ale uvnitr je to citliva nezna dusicka. To s temi dopisy vymyslel manzel, ja ji nechtela dovolit vubec, aby nejake psala, ale manza se za ni tolik primlouval, ze bude spokojena a ze sama uvidi, ze se ji tata neozyva, tak at si pise, pro klid duse..... az jsem ho nakonec poslechla.
Dneska rano mi zas brecela na rameni chudinka. Pry se ji o nem zdalo.

Není tady

 

#4 14. 5. 2008 13:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

Elipses a co takhle se poradit s její psycholožkou, jak na takové domácí výlevy? Možnost je, že holčinka tímto způsobem s lidmi kolem sebe manipuluje...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#5 14. 5. 2008 13:50

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

nějak nechápu: je jí 8 let a 5 let tátu neviděla... pak zase dva roky jsi jí dávala tátovi...
jsem z toho poněkud zmatená...

jinak mi přijde, pokud se od tří let s otcem nestýká, že je to celý nějaký divný... že jen využívá tvůj pocit viny...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#6 14. 5. 2008 14:15

ellipses
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2007
Příspěvky: 60

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

Jajo, opustila jsem jejiho otce, kdyz bylo maly 7 mesicu. Do jejich tri let jsem se vsemozne snazila aby se s nim mohla stykat a od jejich 5ti let jsem to vzdala. on se o to ani nesnazi. jsou to jen hrube pocty, male bude brzo 9, tak to neni presne, ale naoko.

Pavlo, tak to bych ji za to asi natrela nacerno, zasila do pytle a schodila do studny, protoze mi toto hodne ublizuje. Kazdopadne, dneska odpoledne k psy zas jdeme, tak to s ni zkusim rozebrat podrobneji.


taky me napadla tahle varianta, ale zase je divny, ze ty vylevy ma az po tom, co jsme zacali chodit k ty psycholozce. predtim obcas rekla, ze se ji styska, ja ji na to odpovedela, ze ma smulu, ze s tim nemuzu nic delat a tim to vsechno koncilo. Nikdy jsem se s ni o tom vic ani nehodlala bavit. navic jeji starsi sestra ji uz nekolikrat jasne rekla, ze jejich otec je xxx a ze by mela byt rada, ze mame noveho tatinka, ktery se o nas stara. Holky spolu taky hodne mluvej, velka ji lecos vysvetli. taky je zvykla na uprimnost a jako podsttne starsi toho i vic chape.

Není tady

 

#7 14. 5. 2008 14:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

Možná mᚠnového manžela, ale tátu mají děti jenom jednoho, a to toho biologického. Nic na tom nemění fakt, že v reálném životě je to třeba kriminálník. Pořád je to táta dítěte. Dítě je z půlky máma a z půlky táta, tak se nediv, že malé táta chybí...

Musím to pro ni být hodně těžký, když nemůže svého tátu vidět. Neříkám, že musíš býv. manžela za každou cenu nahánět, když o dítě nemá zájem, to určitě ne. Ale podle mě nejde dítěti zazlívat, že se mu stýská po vlastním otci.

Je pěkné, když se současný manžel stará o Tvé dítě z předchozího manželství, ale PLNĚ dětem tátu nahradit prostě nemůže. Ale může to být dobrý "náhradní" táta. Ale podle mě je dobré tohle rozlišovat.

Podotýkám že je to pouze můj názor, nechci začínat debaty na téma "nemá právo být otcem, protože je to grázl"...

Není tady

 

#8 14. 5. 2008 16:37

ellipses
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2007
Příspěvky: 60

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

Marti, to cos napsala je sice pravda, ale me o tohle vubec neslo, me slo o to, jak male usnadnit prave ten fakt, ze ji nechce, jak ji pomoct to prekonat. nikdo ji nechce zakazat na nej myslet. Je to normalni, ze se ji styska, ale musi pochopit, ze se s nim vidat proste nemuze

Není tady

 

#9 14. 5. 2008 22:50

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

ellipses, velmi tě ovládají emoce, možná holčička potřebuje cítit tvůj zájem, a tak si našla záminku, která na tebe zabírá. To ale určitě nedělá naschvál, uvědom si to.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 15. 5. 2008 18:01

váhavá
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 4. 2008
Příspěvky: 118

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

zažila jsem se svou dcerou totéž co popisuješ Ty. Dnes je dceři 16 let a asi teprve před rokem pochopila co je otec zač.Do té doby nepohlo moje pravdivé vysvětlování ani spolupráce s psycholožkou.

Není tady

 

#11 31. 5. 2008 23:04

jahudka11110
♥------
Registrovaný: 20. 4. 2008
Příspěvky: 16

Re: dite milujici otce a otec, ktery ho nechce

Dobrý den mě je 13 let a otec mě nechce nikdy vidět a já jeho ano, ale on mě nechce a já ho NIKDY neviděla, ale překonat se to T̎CE dá....par

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů