Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

• Diskuse
  •  » Kariéra
  •  » poskytnutí informace o výši platu - co je slušnost?

#1 5. 5. 2008 9:39

Alicele
♥------

poskytnutí informace o výši platu - co je slušnost?

Dobré ránko přeju,

ráda bych znala Vaše názory:

Přítel cca před 2-ma týdny nastoupil k jedné firmě do skladu. Na pohovoru mu vedoucí řekl, že plat na téhle pozici je v průměru 14 tis. čistého. Po pár dnech se ale od kolegy dozvěděl, že základ je 10 hrubého a zbytek záleží na tom, kolik kusů zboží vyskladní...
Přitom některé objednávky jsou třeba na 30kusů od jednoho druhu zboží a některé mají třeba 10 položek a každou jinou. Skladníci si je berou (prý) tak, jak je mistr vytiskne.

Myslím, že o tomhle by měli informovat už na pohovoru, aby aspoň člověk věděl, do čeho jde.
Máte podobnou zkušenost?

Já na tohle měla asi štěstí, protože mi vždycky předem řekli konkrétní částku, nebo kolik je základ a kolik ten zbytek.

Díky za názory a pěkný den

Alice

Není tady

#2 5. 5. 2008 10:34

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Re: poskytnutí informace o výši platu - co je slušnost?

Alic..
asi je to v dnešní době o slušnosti ,,s kterou se už setkáváme zřídka..
Mě před 22ti lety ,,taky řekli konkrétně o co půjde a kolik budu brát,,ale dnes!!!!no nevím..Je to asi úplně o něčem jiném..proto se modlím ,abych vydržela tam kde sem ...páč kdyby se mnou takhle jednali jako s tvým přítelem asi bych s nima vyběhla ,,nejsem na křivárny zvyklá..
Držím palce ..uvidíš po měsíci kolik doopravdy bude brát...

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#3 5. 5. 2008 11:42

Alicele
♥------

Díky za zprávičku, Sisi :-)
Dnešní doba je asi taková, ale špatné je, že většinou to odnáší právě zaměstnanec.
Mno, uvidíme, před chvílí psal, že mu řekl šéf, že zatím to vypadá na 8, maximálně 9 čistého - pokud bude dělat tak, jak doteď.
Což je blbost, protože z těch 10-ti základu bude mít cca 7,5 čistého  a kdyby měl navíc je 500, tak to je nějakých 476 položek za měsíc (za položku je 1,50 CZK) a to by vycházelo na 21 položek denně = 2,6 položky za hodinu :-)
Uvidíme, jak to bude vypadat na pásce....
Taky beru v úvahu to, že tam je chvíli a nezná to tak, jako kolegové co tam jsou déle.
Před rokem a půl, kdy jsem hledala práci jsem byla na docela dost pohovorech a většinou mi řekli konkrétně. Pravda, taky mi jednou paní rekla mezi 10-ti a 20-ti, což je hoooodně široký pojem :-) Ale jinak, konkrétně třeba velké a zahraniční firmy jsou dost konkrétní a ještě nabízí spoustu benefitů. U jedné takové společnosti jsem absolvovala 3 kola výběrového řízení (test osobnosti, pohovor v čj, pohovor v aj - půl hodiny, logický test (na 50 otázek 12 minut).
A ačkoliv mě nevybrali, myslím, že dostat se vůbec do toho třetího kola byl úspěch :-)
Uvídíme, každopádně podám zprávu, jak to vypadá....
Tak se měj pěkně, držím palečky, aby u Tebe v práci to bylo dobré a pa,

Není tady

#4 5. 5. 2008 22:17

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Nemáš vůbec zač,,
vždycky když o něco jde tak to odnáší zaměstnanec.s tím asi nic neuděláme.. Pokavad chce člověk dělat tu práci,kterou právě chce dělat..a zaměstnavatel na to hřeší a ví,že za dveřmi je dalších sto!!!!...
Není to dobré,nemám to taky ráda.Proto bych asi já osobně v dnešní době,když vidím jaký někdy je přístup asi neobstála lol
prostě záleží opravdu na lidech..Já si myslím,že to opravdu poznáš až po měsíci než dedukovat co a jak..a hlavně by to měl mít napsaný na smlouvě..kolik by měl brát .. a oč vlastně vůbec jde..no uvidíš..držím palce

Není tady

#5 6. 5. 2008 9:03

Alicele
♥------

Sisi,
však na smlouvu jsem zvědavá, ale po 2 týdnech mu ji ještě nedali......
Ono takhle bez smlouvy se dedukuje těžko...
Je to taková doba, bohužel.... Slušného chování u zaměstnavatelů je jak šafránu :-(
Mě si po 3,5 letech zavolal vedoucí, řekl, že by se se mnou rádi rozloučili a když jsem se ptala na důvod, tak mi odpověděl, že o takových detailech se nebudeme bavit. Mno, mladý týpek a frajer, co ví všechno nejlíp.
Ale tou výpovědí paradoxně udělali to nejlepší co mohli, teď mám práci, která mě baví a jsem tu docela spokojená.
Pa pa a pěkný den :-)

Není tady

#6 6. 5. 2008 10:03

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

va..jo tak přesně takový lidi nesnáším,,co si myslej ..že maj všechen rozum a hlavně se povyšujou dumbomdumbom
Alic....no nevím ,to se mě zdá dost divný,když ještě nemá smlouvu,,bůhví jak to teda bude..přece ,když nastupuji do zaměstnání tak podepisuji smlouvu!!!!! Tak to si pak radši i ověř ,jestli za něj zaměstnavatel vůbec platí to co má..
pa hjarta

Upravil(a) sisi21 (6. 5. 2008 10:04)

Není tady

#7 6. 5. 2008 10:53

Alicele
♥------

Nevím, nemám z toho dobrý pocit......
Už jsem se setkala s tím, že smlouvu dali o pár dní později, ale 2 týdny už je dost. Je to docela velká firma, tak by tuhle administrativu měli mít propracovanou.
A hlavně, kdyby mu třeba dali výpoveď, tak kdo mu potvrdí, že tam skutečně pracoval?
Když jsem nastupovala do současné práce, měla jsem všechno připravené a smlouvu podepsanou ještě před nástupem.
Určitě ověříme, jestli za něj firma platí....
Je to boj, občas mají nehorázné požadavky, ale nabízí úplné minimum...
Pa a pěkný den

Není tady

#8 6. 5. 2008 23:49

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Hmm.taky bych  z toho měla divný pocit,když nemáš v ruce žádný papír..je to divný..měl by se přítel po tom pídit aby se pak opravdu nedivil..hmm

Není tady

#9 14. 5. 2008 8:16

Alicele
♥------

Tak pracovní smlouvu už dostal - zároveň s výpovědí.
Prý se dostatečně neorientuje v náhradních dílech.
Ve smlouvě byl základ 10, ohodnocení vypsané nebylo - prý podle uvážení vedoucího. A další věc, smlouva byla na dobu určitou, ale to při pohovoru taky neřekli.
Někdy fakt lituju, že se tu nesmí uvádět jména firem....., protože tohle není slušné ani profesionální.

Pěkný den,

A.

Není tady

#10 14. 5. 2008 8:48

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

ahojky ..
tak to bych klidně uvedla..páč takové jednání je na facku!!!!!Jenže tady se opravdu kolikrát není čemu divit ..co se tu děje a co si zaměstnavatel  všechno dovolí..
To mě mrzí,že to tak dopadlo!!tak příště lepší pozor na vše!!!Hele ber to tak ..třeba si přítel teď najde něco supr a ještě bude rád,že tady v té práci nedělá!!!
a tomu vedoucímu bych řekla něco od plic!!!!dumbomdumbom
Tak držím palce..při dalším výběru zaměstnáníwink

Není tady

#11 14. 5. 2008 9:40

Alicele
♥------

Však já to tak beru, ale celkově tohle chování nesnáším...., bohužel málokdo se ozve. A co z toho, copak má jednotlivec šanci vyhrát nad firmou, když ji dá třeba k soudu? Teoreticky ano, ale v praxi?
Mno, většina firem vyžadují, aby člověk dělal za 3 lidi a bral za to jeden mizerný plat.
Děkuju za palečky, jsi hodná.
Však ona se nějaká práce najde....., ta se najde vždycky, ale aby to tam bylo slušné - podmínky, hodiny i plat.
Pa pa a krásné slunečné odpoledne.

Není tady

#12 15. 5. 2008 8:09

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Snad by mělo být absolutně normální říci ROVNOU, plat takový a onaký, základ, problém je osobní ohodnocení anebo příplatky. Anebo prémie,které člověk nijak nemůže ovlivnit, to firma stanovuje ráda.
Nová finta zaměstnavatele je, aby ušetřil, že řekne, at si zaměstnanec řekne sám, kolik by chtěl.... člověk si většinou řekne o mín, protože práci potřebuje a on ušetří.
V tom skladu to vidím a halabala systém, když se ozveš, vyrazí tě. Alespon s mých zkušeností bych to viděla tak, že tam dlouho nebudeš.... Anebo jeslti tě bude potřebovat, dostaneš smlouvu, jinak je to postoj vyděrače a otrokáře. TO JE DNES velice moderní postoj, nakonec, lidí je dost a hlavně mladí se nevyznají, take nějakou dobu je takto oblbovat a vydírat dají.

Není tady

#13 15. 5. 2008 17:01

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Určitě se práce najde...neboj..hlavně holt si dát příště bacha!!!
a při nástupu ,,hned smlouvu ,aby člověk věděl na čem je!!!tak držím palce..

Není tady

• Diskuse
  •  » Kariéra
  •  » poskytnutí informace o výši platu - co je slušnost?
NÁŠ TIP:

Zápatí