Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#26 19. 6. 2008 10:42

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Re: Synechie předkožky,uvolnění předkožky sondou

Fifida napsal(a):

Tak jsem tu zase.Malýmu to samozřejmě nejde přetáhnout ůplně,jde to skoro.Ale ne rozhodně jako dospělýmu chlapovi.Co s tím,nechat to být?Jít tam znova!?!Nechat to udělat dvouletému,či se na to vykašlat.Když pujdu na urologii je to jasný,dopřetáhne to většímu a přetáhne malýmu.Na to fakt nemam.

Ve dvou letech?
Ani náhodou.
Pokud se to do 6 let ani napohne, tak snad...ale často až hormony v pubertě to uvolní.

Celkově:
Mamky, když už necháte tento zákrok dětem, tak jim prosím, nechte dát anestezii...

Upravil(a) Damila (19. 6. 2008 16:32)

Není tady

#27 19. 6. 2008 13:20

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Ve 2 letech bych to vůbec neřešila, jak říká naše Mudr. je to fyziologické a půjde to. Na řešení je spousta času, Fifido, neřeš to, vyřeší se to v 99% případů samo.

Není tady

#28 19. 6. 2008 15:08

Fifida
♥♥♥----

Tak jo nebudu.Ale štve mě,že po těch trampotách mu to nejde uplně a napadá mě co když mu to tam třeba nějak přirostlo napořád.No to by by bylo strašný.

Pravý přítel jež tě v srdci chová,nezná sladká lichotivá slova,
pravdu poví třeba trpce zněla,pravdu přijmy i když zabolela.

Není tady

#29 19. 6. 2008 18:52

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

tak to nesouhlasím..taky nám říkala dr.příroda a času dost,,bla,bla,bla....a pak jsme lítali jak blázni několikrát!!!
každej na to má svůj názor to je pochopitelný,ale pak aby netrpěl ještě víc!!!
takže já bych klusala rozhodně hned!!!

Upravil(a) sisi21 (19. 6. 2008 18:55)

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#30 20. 6. 2008 8:33

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Sisi, tak asi patříte mezi to 1% případů, kdy se to nespravilo samo. To se stává.

Není tady

#31 20. 6. 2008 20:56

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

,,1%..to určitě néé!!!,,vnouček už to podstoupil taky!!!
a znám dost maminek v okolí,kdy se to samo nespravilo,,

Není tady

#32 20. 6. 2008 22:24

Damila
♥♥♥♥♥♥-

sisi21 napsal(a):

,,1%..to určitě néé!!!,,vnouček už to podstoupil taky!!!
a znám dost maminek v okolí,kdy se to samo nespravilo,,

Jedno procento je obrovské množství.
Jestli je na světě 3 mld. mužů, pak 1% je aso 30 miliónů lidí... a to je dost hodně.
Ale jinak-ty maminky v okolí, o kterých píšeš, opravdu všechny čekaly až do puberty?

Není tady

#33 20. 6. 2008 23:30

bloncka
♥♥♥♥---

Starší syn má osm, dlouho mu kůžička nešla přetáhnout vůbec, ale teď už jde skoro úplně. Dětská doktorka ho chtěla poslat na urologii, ale nějak jsem to tehdy usmlouvala. S mladším to bude horší - jsou mu čtyři a nejde mu to ani trošku. Má jen malou dírečku, kterou čůrá. Ale nenechám na něj sáhnout! Tohle mám naprosto vyřešeno - jen mám trochu obavu z pětileté prohlídky, to se s doktorkou asi budu muset poprat dumbom Už u prohlídky ve třech letech jsem jí málem musela odstrčit ruku, jak chtěla zkoušet to přetahování. Ona mě sice přesvědčovala, že se s tím bude něco muset udělat, ale když viděla, že ho nedám, tak řekla, že uvidíme při příští prohlídce. Prý to vypadá, že se to samo určitě nespraví.
Mno, poctivě se připravuju, mám dokonce v očkovacím průkazu vystřižený článek a budu jí tím mávat před nosem. Studovala jsem i zahraniční literaturu, rozhodně se z psychologického hlediska nedoporučuje dělat zákrok na předkožce mezi prvním a šestým rokem.

A tahle diskuse mě v tom jenom utvrdila!!

Není tady

#34 21. 6. 2008 22:02

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Ale jinak-ty maminky v okolí, o kterých píšeš, opravdu všechny čekaly až do puberty?

právě že né!!!řešily to dřív!!!nečekaly ,že se to spraví samo!!!
já osobně tomu taky nevěřila,že by se samo něco spravilo!!!Je možný,že u někoho se to samo může spravit,ale nᚠpřípad to nebyl...

Není tady

#35 22. 6. 2008 12:00

bloncka
♥♥♥♥---

sisi21 napsal(a):

Damila napsal(a):

já osobně tomu taky nevěřila,že by se samo něco spravilo!!!Je možný,že u někoho se to samo může spravit,ale nᚠpřípad to nebyl...

Když nikdo nečeká do puberty, jak může vědět, že by se to nespravilo samo?? dumbom

Není tady

#36 22. 6. 2008 14:22

Damila
♥♥♥♥♥♥-

sisi21 napsal(a):

Damila napsal(a):

A ty jsi taky asi nečekala...

No já taky ne, ale to jsem neměla dost informací, neměla jsem net, a doktorům v té době ještě docela důvěřovala. Dnes toho lituji. Chudáci kluci.

Není tady

#37 22. 6. 2008 18:44

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

bloncka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Damila napsal(a):

Když nikdo nečeká do puberty, jak může vědět, že by se to nespravilo samo?? dumbom

ptotože v pubertě ,,už vidím jak bych mu vysvětlovala,že musí kvůli tomu k doktorovi!!!

Není tady

#38 22. 6. 2008 18:53

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Damila napsal(a):

A ty jsi taky asi nečekala...

No já taky ne, ale to jsem neměla dost informací, neměla jsem net, a doktorům v té době ještě docela důvěřovala. Dnes toho lituji. Chudáci kluci.

Damí nečekala,,informace jsem taky neměla. a spoléhala na dr.že dělám správně,,Začla jsem se zajímat,měla jsem pak informací dost, co mě stačily k tomu abych se rozhodla,,Onemocnění předkožky je více druhů a může z toho vzejít dost velký problém...,v pubertě by ho pravděpodobně čekala obřízka..
tak že já toho zas nelituji..
Spíš si myslím,že by maminky měly chodit s dítkama, co nejdřív..

Není tady

#39 22. 6. 2008 21:36

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Proč by v pubertě nešel k doktorovi? právě probléby s tím, že by nemohl mít normální sex. styk by byly rozhodně lepším stimulem, než když "mu to poručí maminka nebo doktorka".
To by si rozhodl ON sám, je to jeho penis, a přirostlá předkožka na životě rozhodně neohrožuje. Bylo by fajn, kdyby si děti v pubertě už o svém tělě mohly rozhodovat samy. Samozřejmě za předpokladu, že má informace. Ale Z OBOU STRAN, ne tedy jen strašení od lékaře s katastrofickými scénáři.
Zkusme se naučit, že o svém těle si rozhodujeme sami. Když sebou necháme manipulovat, pak se snadno zlobíme na lékaře...ale vždy máme volbu. Jen si připustit, že existuje i druhá strana mince, že LÉKAŘ NEMÁ VŽDYCKY PRAVDU. A to i v případě, že si to myslí a vůbec třeba nechce pacientu uškodit. Neznalost však neomlouvá. Mělo by to platit i u lékařů...

Není tady

#40 22. 6. 2008 21:40

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ

teda vy mi dáváte....no zatim jsem spíš na straně Damily a bloncky. Ale jak jsem psala, bojim se, aby malej neměl třeba nějaký problémy hmm Žádná špína by se mu tam ale dostat neměla, nemá kudy, tak snad je mít nebude...

Není tady

#41 22. 6. 2008 22:49

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Proč by nešel doktorovi,????jednoduše,protože svého syna znám,,,
a te´d vím ,že to má v pohodě,,Hlavně jsem měla strach ,aby to nebylo horší...
my třeba řešíme momentálně znamínka..Taky jsme měli jít dřív..a teď s ním nehnu..a to mě dokonce řekl,,měli jsme jít,když jsem byl malej...a přesně jak píšeš.rozhodovat o svém těle..to mě bylo řečeno!!!takže možná to pochopí ve 20ti,..

Není tady

#42 23. 6. 2008 7:34

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jasně, jsme mámy, rozhodujem do jisté míry za své děti dokud jsou malé.
Každá děláme, co si myslíme, že je pro dítě nejlepší.
Šlo mi jen o to, zamyslet se nad tím, co je nutné a akutní, a co by si fakt děcka mohla rozhodnout sama.

Já jsem svou mateřskou intuicí prostě tenkrát cítila, že nedělám dobře, le "musela jsem", a to bylo ještě horší, než kdybych myla přesvědčena o tom, že dělám dobře. Neměla bych výčitky.

No co, už je to pasé...

Není tady

#43 19. 11. 2008 10:42

Fifida
♥♥♥----

Ahoj,tak jsem trošku změnila názor.Syn 2,5 roku byl na opraci kýly,zeptali se zda chci,aby když bude v narkoze uvolnili předkožku,řekla jsem ne.Ale ukecali mě a udělali dobře,malej to má uplně v pohodě,přetahovat jen jednou denně,namazat framykoinem.Pohoda,jenom trochu u toho pobrakával.Starší to opravdu nemá pořádně stažené,takže najdem lepšího doktora,který to udělá pořádně a hlavně nebude tvrdit"přetahovat 4x denně".Měl to z toho častého přetahování zhnisané a nateklé.Holt jiný kraj jiný mrav.Malýmu to dělali v Motole.Velkému na malém městě.Tim nechci říct,že to jinde neuměj,ale zkrátka,že to každému dělali jinde.Takže velkému objednám doktora-samozřejmě jiného ,než co mu to dělal,protože chce mít pindika,tak jak má být.

Není tady

#44 19. 11. 2008 10:43

Fifida
♥♥♥----

To jsou ale trampoty s pindikama.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí