Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 4. 2008 13:38

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Reakce na očkování proti TBC

Dcerka dlouho neměla rakci téměř žadnou,jen mailunká bulka pod kůží a slabé začervenání na povrchu. Na kalmetizaci(ve třech měsících) nám řekli, že je to velmi malá reakce a že nejspíš bideme muset ve 2 letech na přeočkování. Ale ve čtvrtém měsící se začala bulka zvětšovat a šla až na povrch. Teď to má opravdu veliké, v průměru 1cm,ne-li více a plné krve. Dětská doktorka dělala punkci, v 5.měsíci,(vytahovala obsah bulky),ale nezmenšilo se to spíš naopak. Byli jsme znovu naplicnim a tam řekli vydržet 3týdny a pokud to samo nepraskne, znovu punkce. Tu dělala tedy Mudr včera a zase šla ven jen krev a to co vymáčkla, to se v bulce znovu objevilo a má to akorát tak rozrýpané a snad ještě větší grater grater . Z plicního v Teplicích nás poslali do Ústí na dětské odd.
Co s tím?? Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky moc za každou radu.

Není tady

 

#2 29. 4. 2008 20:34

buchtuna
♥♥♥----
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 20. 3. 2008
Příspěvky: 190

Re: Reakce na očkování proti TBC

Dneska o tom byl rozhovor v Sama Doma,tak se zkus mrknout na jejich stránky.  Zkušenost s tím nemám,říkali tam že to je reakce na Hexa vakcínu,že se to může stát.

Není tady

 

#3 29. 4. 2008 22:38

Jaja78
♥♥-----
Místo: FM
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 35

Re: Reakce na očkování proti TBC

Ahojky, tak nás TBC taky potrápilo, dodnes nemáme kvůli tomu za sebou celé základní očkování. Jak píšeš, malý měl pořád hnisavé bulky, na kalmetizaci mi zase říkali nevymačkávat. Naštěstí to praskalo samo. Dostávali jsme Framykoin, vím, že některé maminy dávaly obklady z řepíku a když už to vypadalo k hojení, tak jsme mazali hypermanganem. Teď už má docela velkou jizvu a zvětšenou uzlinku pod paží, kterou máme jenom hlídat.


http://www.dumex.com.my/members/tickers/99385/ticker2.png

Není tady

 

#4 1. 5. 2008 8:46

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Reakce na očkování proti TBC

Očkovaná Hexou právě kvůli ramínku vůbec nebyla. A včera jsme tedy byli v Ústí. Holky, to bylo staršné!!!! Doktor nás s tatínkem poslal ven a vymačkával jí to. Chudinka plakala, tak zoufale, že já za dveřmi brečela taky. A prý se to bude muset opakovat, protože tam toho má hodně a že tam byl i hnis. Kdyby tam prý ten hnis zůstal, mohla by dostat otravu krve. Chudinka moje, nejradši bych tomu doktorovi co jí to píchal spřerážela ruce!! Známá z plavání byla na školení právě na očkování proti TBC a je to prý tím, že to píchli moc hluboko.

Není tady

 

#5 1. 5. 2008 9:33

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Reakce na očkování proti TBC

Pay to je mi moc líto, mám úplně husí kůži, to si chudinka vytrpěla. My taky ještě nemáme Hexu, Adamíšovi rameno hnisalo snad pětkrát a pořád není v pořádku, mám z toho taky nervy, už mi pomalu začíná lézt a blíží se léto, bude chtít do vody a bez očkování se teda bojím... no teď už se to snad zatahuje, dr mi poradila na noc mazat framykoinem a zalepovat, je to o dost lepší. Pay tak držím palce a je to brzy v pořádku....

Není tady

 

#6 1. 5. 2008 14:04

Jaja78
♥♥-----
Místo: FM
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 35

Re: Reakce na očkování proti TBC

Bobek malinkej sad Já jsem taky slyšela, že tyhle komplikace můžou mít po špatném vpichu, že by to měli očkovat na plicním, ne už v porodnici. Nám to hnisalo do cca 6. měsíce, pak se objevila ta uzlinka. První hexu jsme dostali v 11 měsících. Čekanko, my chodíme plavat od 7. měsíce na bazén a Dr. nevadilo, že nejsme naočkovaní, tak já bych se toho nebála tummenupp


http://www.dumex.com.my/members/tickers/99385/ticker2.png

Není tady

 

#7 1. 5. 2008 14:06

Jaja78
♥♥-----
Místo: FM
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 35

Re: Reakce na očkování proti TBC

Payi,a dali vám něco na mazání? Co zkusit ten řepík?


http://www.dumex.com.my/members/tickers/99385/ticker2.png

Není tady

 

#8 1. 5. 2008 14:19

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Reakce na očkování proti TBC

NO tak nam to taky v porodnici sestra ne Dr. pichla moc hluboko dle Dr. z plicniho a jak to merila tak rikala ze to mame tak tak na hranici aby se to nemuselo preockovavat a rikala ze je to prave tim jak moc hluboko to pichla (krava jedna) ale nastesti s tim mala jine problemy nemela takze jak to ctu co potkalo vas tam me deha mraz po zadech. Mam to natocene na videu jak ji osetrovala ta sestra a jak ji to pichala a je videt ze to pichala jak konovi a ne cerstve narozenemu mimi.

Není tady

 

#9 1. 5. 2008 14:35

BerusMon
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 866

Re: Reakce na očkování proti TBC

Tak o ockovani na TBC muzu psat dlouhe romany. Melo by se ockovat 1mm pod kuzi, bohuzel nas pripad byl 4-5mm dle odhadu na kalmetizaci. Male to do 7.mesice vubec neprasklo, pouze mala bulka a vypadalo to jako bedarek. Kalmetizaci jsem navstivila s ni snad 10x. Posledni zaver byl, ze se muzeme nechat naockovat konecne na hexu, ze to jiz nic neudela. Toz nas naockovala  po 2tydnech bulka, ktera praskla, hnis a to se neustale opakuje dokola. nejhorsi je, ze nam mudra postupne naockovala po mesici vsechny tri davky hexy, se slovy, ze to nevadi ted uz... Tak fakt nevim..neustale nam to hnisa a praska a hnisa a praska...Ted mi napsala nejakou zelenou vodu a mam to potirat vecer, pry to zaschne..no to jsem tedy zvedava..mrzi me, ze jsme s malou kvuli lajdacky odvedene jedne injekci nemohla chodit na plavani. Proste v porodni mudra chtela mit rychle hotovo a ockovala asi jak vztekla...koza jedna..

Není tady

 

#10 1. 5. 2008 14:39

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Reakce na očkování proti TBC

Me holky sokouje ze ve Zline to dela normane detska sestra u vas to dela aspon Dr. vylozene mlada holky tesne po skole:(

Není tady

 

#11 2. 5. 2008 9:50

BerusMon
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 866

Re: Reakce na očkování proti TBC

No jak vidis i mudr je leva jak savle...na kalmetizaci je sestra, ale v porodnici- tedy podle zapisu v ockovacim prukazu- ockovala mudra.

Není tady

 

#12 2. 5. 2008 12:45

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Reakce na očkování proti TBC

Tak u nas prasne naopak ockuji detske sestry a kalmetizaci dela Dr.

Není tady

 

#13 2. 5. 2008 13:27

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Re: Reakce na očkování proti TBC

Tak mi nikdy ani na žádné kalmetizaci  nebyli...kontrolovala vždy jen Mudra va

Není tady

 

#14 2. 5. 2008 13:32

Klaris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice - Polabiny
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 3047

Re: Reakce na očkování proti TBC

My jsme byly na KO na kalmetizaci - tam si nás pozvali, jelikož neměla Aduš žádnou reakci byly jsme na kouknutí znova na kalmetizaci letos v březnu a museli ji zkusit píchnou jestli má obranné látky, za 14dní jsme tam byly znova a zase nic tak jí píchali znova, po 2měsících jsme byly na KO a dobrý, jsme prý jeden z mála případů který nemá nic vidět, žádnou reakci roll, ale teď už to prý OK a ozvou se nám zase v 11 letech na přeočkování..

Není tady

 

#15 2. 5. 2008 19:17

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Reakce na očkování proti TBC

Lucka 1 napsal(a):

Tak mi nikdy ani na žádné kalmetizaci  nebyli...kontrolovala vždy jen Mudra va

Luci to je fakt divne toto delat plicni lekar a pise to do ockovaku. TA vase Mudra je nejaka divna co o ni pises.

Není tady

 

#16 2. 5. 2008 19:22

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Re: Reakce na očkování proti TBC

fakt jsme nikde nebyli dumbom

Není tady

 

#17 2. 5. 2008 21:29

kiki24
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 707
Web

Re: Reakce na očkování proti TBC

No teda,my jsme naštěstí nikdy problémy s reakcí na očkování neměly.Ani jsem nevěděla,že nějaké takové problémy s tím mohou být.Naopak Naty nemá na rameni nic vidět a ted ve dvou letech máme  jít na kontrolu na kalmetizaci,tak myslím,že nás budou chtít přeočkovat.Co myslíte?


http://newtickers.bump-and-beyond.com/28/2807/280755.png
http://newtickers.bump-and-beyond.com/28/2807/280753.png

Není tady

 

#18 2. 5. 2008 21:29

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Reakce na očkování proti TBC

tak my na kalmetizaci byli a verdikt je , že se nám očkování neujalo, takže ve dvou letech valíme přeočkovat hmm hmm hmm

Není tady

 

#19 4. 5. 2008 21:22

Štarmik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: západ
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 3888
Web

Re: Reakce na očkování proti TBC

Lucka 1 napsal(a):

fakt jsme nikde nebyli dumbom

tak my taky nikde nebyli a co jsme mluvila s maminkama z cvičení v plzmi tak většina taky nebyla hmm kontrolovala nám to jen mudra , naštěstí to máme v pořádku smile

Není tady

 

#20 5. 5. 2008 14:31

payah
♥♥♥♥---
Místo: Teplice
Registrovaný: 1. 10. 2006
Příspěvky: 325

Re: Reakce na očkování proti TBC

Tak po vymáčknutí od Mudra je to mnohem lepší, sice ještě nějaká bulka je,ale to už je krááásnéé. Koukala jsem do papírů od Mudra, co jí to vymačkával, měřil jí to a měla to dokonce 3x3cm. Po tom vymáčknutí měla doslova dírku v paži,bála jsem se, že to zůstane,ale udělal se jí stroupek. Sice se při koupání vždy kousek odloupne,ale hned je zpátky. Nesmíme koupat ve stojaté vodě, tudíž máme zakázáno i kojenecké plavání, které se Anetce moc líbilo grater Mazat ničím nemáme.
A představte si, že ani jeden doktor, u kterých jsme byli(celkem 4) neřelk, že je to z hlubokého píchnutí, prý se to stává!!!!dumbom Že to, pr..., špatně píchli mi řekla instruktorka plavání, která byla nedávno na školení právě o očkování. Ach jo, je vidět, že držej spolu. 
Na plicním mi doktorka řekla, že kvůli velkým reakcím se očkování proti TBC možná posune do 7.měsíce. Konečně taky něco rozumného.
Čekan, my taky neměli zakázané plavání kvůli tomu, že nemáme Hexu.

Není tady

 

#21 5. 5. 2008 18:43

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Reakce na očkování proti TBC

Pay tak hlavně že je to lepší, já vím že někde očkování na plavání nevyžadují, u nás jsme skoro výjimky, je to tu přísné. U nás očkování zatím taky nehrozí, pořád je tam strup. Mně dr taky řekla ničím nemazat, na kalmetizaci zas mazat, tak týden mažem, týden nemažem, po mazání se mi to zdá lepší, tak snad se do léta očkování dočkáme. Tak a jste brzy v pořádku a neboj, plavání neuteče, tak půjdete později...

Není tady

 

#22 12. 1. 2010 19:05

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: Reakce na očkování proti TBC

ahoj holky, trochu to tu ozivim,at nezakladam nove....jak ma ten prubeh po ockovani vypadat, pokud tomu dobre rozumim, tak to ze se udela prvni bulka je v poradku a pak by mela sama zaschnout? Verca to mela v poradku, tak uz si to nepamatuju, ale malemu se udelala bulka, v 6 tydnech naznala dr. ze je to v poradku a ted se mu tam dela jakoby bedar


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#23 12. 1. 2010 20:19

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Reakce na očkování proti TBC

v poradku je když je tam reakce. bud hnisavá nebo nehnisavá do určité velikosti. To je vše co si pamatuju.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#24 12. 1. 2010 20:45

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Reakce na očkování proti TBC

Asi jiný kraj jiný mrav.. Nám to kontrolovala taky jenom dětská dr. Ale posílala někam jakýsi záznam o reakci...

Haňule, my to měly v pořádku a vypadalo to tak jak říkᚠ- tj. někdy kolem šestinedělí začalo být něco vidět, to se zpočátku čím dál víc "zhorhošovalo" - taky tam měla takovej beďar s hnisem a pak se to celkem po dlouhý době začalo hojit a zasychat.. Jenže už si přesně nepamatuju kdy.. Divný co big_smile Vždy to není tak dlouho..

Není tady

 

#25 12. 1. 2010 21:04

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Reakce na očkování proti TBC

Hani my jsme teď taky ve stavu "beďaru" . Když se mu to o něco strhne, tak chvilku vytéká hnis. A pak to zase vytvoří tu bílou čepičku.
Mě v nemocnici řekli nic s tím nedělat a přijde nám pozvánka na kontrolu.


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů