Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 26. 4. 2008 18:37

tayvet
♥♥♥♥♥♥-
Místo: teplice

opary co s tím

Poradí mi někdo co účině pomáhá na opary? Můj pubertální syn na ně dost trpí a je z toho dost nešastný,lékař mu předepsal vitamin B a zinkovou mast,ale moc to nepomáhá.Mívá je skoro každý měsíc.

Život nese radost,někdy bolest,ale většinou obojí.

Není tady

#2 28. 4. 2008 8:33

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars

Re: opary co s tím

Já na ne taky dost trpím a jakmile má v sobě ten virus tak už se ho nezbaví.Mně pomáhá mazat si to místo mastičkou proti oparu,já mám Ranivir-ale pozor,musí se mazat ještě předtím než opar vyleze,když cítí takovéto svědění,mravenčení protože opar jakmile vyleze tak je pozdě.

http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

#3 28. 4. 2008 8:51

Musim
♥♥♥♥♥♥-

A víte co to způsobuje? Kupříkladu já vím, z kterého jídla budu mít opar na puse! A celý život jsem nevěděla, že mám potravinovou-kříženou alergii. takže...ty nejdražší salámy-herz, suché, lovečák...nene. Pečené maso...za studena, řízek studený ,..nene. Nyní už vím, že mám alergii na pepř!!!a to přeci u vaření užíváš, ne? Občas hodím B vit, spíše pyridoxin, nebo pangamin... a když cítím, že potvora chce lézt ven, honem namažu zoviraxem a je po něm! musíš vyzkoušet, co bude zabírat na syna,tedy který krém.
Ale měla jsem i pásový opar, ovšem vím přesně proč. Anebo opar z teploty nad 40.
Dej ho vyšetřit na alergologii, z krve a hned budete vědět. V podstatě mohu říci, opary už nemám( jo, virus v sobě, ale nedávám mu šance dostat se ven) a když leze, zastavím včas. A když ty jídla sním, vím, co mne čeká!

Není tady

#4 28. 4. 2008 10:14

Eliska23
♥♥♥----

Ja tim taky trpim. Doktorka mne poradila, abych sem tam menila kremy, protoze virus si na ty co pouzivam zvykne a nezabira tak casto.  Kdys jsem byla mladsi tak jsem to mela casto jak tvuj syn. Hlavne se to zhorsilo, kdys jsem se v noci ulekla, tak jsem se utikala vycurat a casto to pomohlo. Zda se to jako blabol, ale fakt po pomohlo. Nebo kdys jsem mela snizenou imunitu. V tom pripade je potreba dobirat vitaminy. Jestli mu to nabehne v noci tak to muze byt ze stresu, ze se leka ve spani. To ale neznamena ze musi byt nervak, to se mladi stresuji casto treba kvuli skole...No ja pouzivam Hevizoz, Zovirax, Herpesin a jak rikam po kazdy to menim a kupuji nove baleni, protoze to otevrene za ten mesic tak nefachci, jako nove. A ten vit B pomuze aji na bedary tak mu to davej. smile

Není tady

#5 28. 4. 2008 11:36

jadwiga2
♥------

holky, já to tady teda nutím snad už na všech stránkách, až se cítím trapně rodna, ale jsem z toho úplně nadšená, tak se moc omlouvám godlikegodlike ten "zázrak" se jmenuje chlorella (sladkovodní řasa) a tím, že působí velmi očistně na celé tělo, odstraňuje nebo alespoň zlepšuje spoustu tzv. civilizačních chorob. žádný sibiřský pastevec sobů nebo japonský rybář není tak nemocný jako Evropan nebo Američan big_smile. konkrétně k těm oparům: chlorella obsahuje aminokyselinu lysin, která se používá právě proti oparům, a více vitamínu B12 než kvasnice nebo hovězí játra. nedoporučuju ale kupovat naslepo, protože na trhu je chlorelly víc druhů a některá je těžko stravitelná. bližší info na mail tummenupp

Není tady

#6 28. 4. 2008 12:55

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Nevím, každý sází na něco jiného. Já na aloe vera, lichořešnici atd.
Opar stejně nevymítíš, bohužel, na mne leta funguje jenom zovirax. Ostatní krémy a metody ne. Mám ho neustále v kabelce, bez něj ani krok.

Není tady

#7 28. 4. 2008 13:15

tayvet
♥♥♥♥♥♥-

Všem vám moc a moc děkuji za rady,dnes s tím byl u lékaře,napsal mu jen zinkovou mast,je pravda,že od malička měl sníženou imunitu,prodělal i boreliózu.Měla bych asi vyměnit lékaře,protože on sám neví co s tím.sad

Není tady

#8 28. 4. 2008 13:23

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Navštiv alergologa, a víš, čeho se v jídle vyvarovat. Já trpím na opary z dětství, do toho neustálé kopřivky! Boreliosu jsem chytla bohužel také. Nic proti zinkové masti...já bych si ji nejspíš ani nevyzvedla... Tolikrát mne slezla komplet pusa-rty. že jsem myslela, že budu netvor beze rtů. fakt. Mám alergii na pyly...z toho i ty kopřivky...ale jako velká už na kopřivky netrpím. Kam se mu dělají? matce třeba do nosu, mne tam vyjímečně, mne pusa..kolem rtů...pak nahoru směr nos, dolů směr brada...
PrAVDA, pásový opar byla lahoda, na kterou v životě nezapomenu!
Chodíte k imunologovi?Co sluníčko?

Není tady

#9 1. 5. 2008 14:49

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Tayvet, jak holky už psaly, v podstatě se opar může uděla ze spousty důvodů. Proto také každému zabere jiný krém nebo metoda.

Opar se může udělat i na popraskané puse, jeho vir (nebo aktivátor viru oparu co mᚠv sobě) se šíří vzduchem a když je na rtu ranka, snadno se tam dostane, takže kdo má sklony k tomu mít sušší rty, je důležitá jakákoliv tyčinka na rty jako prevence.

Může se také udělat z leknutí, ale i ze stresu třeba ze školy.

Z jakékoliv teploty, nebo také signalizuje začátek či konec nějaké nemoci (nejčastěji nachlazení, chřipky a pod.).

Vitamíny (obzvláště "béčka" ) jsou také důležité a pomáhají.

Jakmile začne ret svědět, je potřeba namazat krémem na opary, ten pomáhá nejvíce v tom ranném stádiu než opar vyleze, pak už ne.
Když už je venku, tam mě poslední dobou pomáhá napatlat to pastou na zuby (stará klasika). Ta z oparu vytáhne vlhkost a rychleji se to zahojí. Zároveň brání rozšíření na celou pusu.

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#10 3. 5. 2008 0:04

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

někde jsem tu četla ,Endiaron HBF-je to mastička..něvěřila sem tomu , začla pomáhat,,

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#11 3. 5. 2008 13:22

tayvet
♥♥♥♥♥♥-

Všem vám moc a moc děkuji,tak snad se s tím nějak popereme wink

Není tady

#12 4. 5. 2008 12:08

Amysterya
♥♥♥----

herpes simplex -  vyvolavatel oparu -je citlivý k tukovým rozpouštědlům - takže někdo doporučuje vysušovat lihem.Bohužel k nákaze dochází již v dětském věku,virus vstupuje do nervových zakončení a virová DNA zde přetrvává po celý život.Infekce může být vyvolána různými podněty (UV ozáření,horečka,stres,porucha hormonální rovnováhy).K léčbě se doporučuje acyklovir (Zovirax,Virolex nebo Herpesin).Je třeba ho aplikovat co nejdřív.

Není tady

#13 4. 5. 2008 14:19

mia
♥♥♥♥♥♥-

Já vysušuju - lihem,alpou,čímkoliv. Vatovou tyčinku,co je do uší, a apkám a apkám. Když už se opar vyklube,aspoň se nevytvoří ten hnusný puchýřek a dřív se to zahojí.
Jinak taky Zovirax.
Trpěla jsem na to hlavně v dětství a v pubertě,klidně i 3 parádní kousky najednou,od brady až k nosu.
Teď už míň a nejsou tak velké a i líp se mi hojí.

Není tady

#14 5. 5. 2008 16:12

Luci27
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha-východ
Web

sama na opary netrpím ale můj přítel a sestra je mají dost často a teď jim výborně zabírá Hemagel - volně prodejný v lékárně za asi 150 kč

http://lb4f.lilypie.com/KOMkp2.png
Notes:

Není tady

#15 25. 6. 2008 15:28

GAZA
♥------

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí