Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 25. 4. 2008 20:01

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: Zvířátka - proč je máme a co nám dávají

pocity viny v souvislosti s bezmocnými, na lidi odkázanými zvířaty.... to je taky síla.
Sunyato, já jsem si to sama sobě vysvětlila, zakázala pocit viny a přijala to co se stalo jako součást plánu, jinak bych se zbláznila.
Pocity viny jsou fakt jeden z těch t잚ích sebedestrukčních programů, dělám vše pro to, abych se s ním vždy srovnala.

Není tady

#27 25. 4. 2008 20:02

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Damila napsal(a):

Tak mně ještě před očima zvířátko neumíralo, to mě teprv ještě čeká. :-(

pro mě to bylo poprvé, byla jsem na to fakt nepřipravená, dost mě to zasáhlo.

Není tady

#28 28. 4. 2008 19:20

x62358
Host

Krásný řádky všechny do jedný. Jsem i já začala přemýšlet co mi moje zvířátka dávají a přišla jsem na to, že to je trénink bezpodmínečné lásky (kočka i pes) - psa se musím přiznat, že jsem nechtěla, nevěděla jsem jak budu zvládat další "povinnosti" - teď už vím, že je můžu zvládat - s láskou. Je to krásný ňuchňat ho.

#29 3. 5. 2008 4:54

konstance
♥♥♥♥♥--

lasku lasku lasku a zase lasku.. a to v daleko vetsi mire nez si opravdu zaslouzime smile

Není tady

#30 3. 5. 2008 20:55

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

já  si beru ze zvířátek jejich vlastnosti, momentálně třeba toto
http://darkfantasy.blog.cz/galerie/vili … e/21054368

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#31 7. 5. 2008 23:35

trisestri
♥♥-----

zvieratka nam davaju pritulnost,su dobrymi spoločnikmi a niekedy je zabavne ich sledovat

Není tady

#32 8. 5. 2008 0:11

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem z vesnice a měly jsme tam vážně všechno, komplet hospodářství, mého psa, kočku, kachnu, co za mámou chodila jako pejsek, kohoutka, co mne napadl (celou v červeném), prase, co mne kouslo...žáby... a vždy jsem chtěla pracovat v ZOO, chovatelka zvířat.
V bytě-v paneláku už jsem nic povoleno neměla,jo, sestra rybičky, ale ty mne neberou, nedá se s nima mazlit! ale jako velká jsem začala... křeček, japonské tancující myši, papoušek, a pak zase křečkové. Vždy jsem to šíleně obrečela, když umřely, i když mne bylo už nad 30.
Pudlíka mne ukradli po 5-ti letech spolužití a dodnes ji hledám a mám výčitky svědomí, co je s ní, přičemž nejspíš už je v nebi... už je to 10 let.
Na tom samém místě po roce ukradli dalšího psa a to byl pro mne stop stav se zvířaty.
Poslední leta ustupuji dceři...takže osmáci degu, morče, rybičky, kočka (musela pryč, zoufale se mne zhoršila alergie, ale dlouho mne to mrzelo, že musela pryč i když s náma byla jenom pár měsíců). Takže od té doby kvůli alergii nás obou...jenom rybičky. Ovšem alergoložka řekla, že alergii vyvolává i krmení pro rybičky!
Ted jsem ustoupila (i mne chybí zvíře!) a zítra, resp. dnes to je týden, co mám doma štěnátko bišonka. no, v neděli oslavíme 2 měsíce věku.
Jen se bojím, co udělá alergie, nebot z kočky jsem chytla alergii na psí chlupy a já zrovna psi velice můžu! Holka...no, ona kýchá, špatně se ji dýchá...tak nevím, nevim.
Aniž by mé dítě znalo můj dětský sen, ona taky chtěla pracovat v ZOO...
Už jako malá obrečela třeba i kreslený film, kde se zvířátku něco stalo. A i když to má na videu...tak když to je smutné a už to viděla 1000x, obrečí to znova.
Až bych měla dům, kočku bych zas měla. Do bytu už nemůže.
Věřím tomu, že zvířata mají duši, myslí a chápou. Vždyt to malé srdíčko jak miluje páníčka co vše pro něj něudělá!teskní, miluje, žárlí, dovádí, hraje divadlo atd.atd.atd. Jen hady nemusím.

Není tady

#33 8. 5. 2008 0:17

ita
♥♥♥♥♥♥-

Byly mi 4 roky, když táta donesl štěně. Byl to chytrý, milý oříšek, doprovázel mě do školy. Bratr byl ve škole daleko a jezdil domů občas, pes ho poznal na 50 metrů. Když pes odešel, dalšího otec nechtěl. Až moje děti neustále toužily po zvířátkách, měli jsme kočku a korely. Pak zase dlouho nic, až před 11 lety jsme v lese našli NO. Zpočátku jsem se velkého psa bála, ale on byl tak šastný, že našel rodinu, byl to nejhodnější pes, jakého znám. Loni odešel, pohřbili jsme ho na zahradě. Zhroutil se mi svět, všude jsem ho viděla. Tak jsem do 14 dnů sehnala štěně NO. Máme v parku velkou smečku, jezdíme na psí tábory s báječnými lidmi.

Není tady

#34 8. 5. 2008 6:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Lidi, vy jste úžasní, tolik lásky. smile
Čtu klukovi před spaním knížku
"Slepičí polévka pro milovníky koček".
To byste koukali, jak ten divoch, který hraje vojenské PC hry a dívá se na válečné filmy, se při čtení těch dojemných pravdivých příběhů nádherně rozněžní, a chce další a další, a komentuje to...na polštáři mu spí kocour, na břiše ho tlapkuje kočenka. Ne tohle nemůže být zlý člověk, až vyroste. big_smile

Není tady

#35 9. 5. 2008 2:14

konstance
♥♥♥♥♥--

ja jsem vyrustala s pejsky, sama mam radeji kocicky.. dlouho jsem hledala po inzeratech bilou kocicku, a nemohla porad najit to prave, a taky muj pritel a rodice kocky fakt nemusi tak jsem se uz predem trapila jak to vyresim s hlidanim a s tim abych ji nenechavala dlouho doma samotnou - az najednou jsem narazila na obrazek pejska maltezacka a rozhodla jsem se okamzite (noo.. co se tyce kocicek - neni vsem dnum konec.. stolt )..
ted ho mam doma par dni a byla to laska na prvni pohled. jak mi usnul prvni den vystraseny v posteli, uplne jsem se rozplynula..par  a pak me hned napadlo co budu delat az mi jednou odejde.. a co asi, poridim si dalsiho podobneho.. nejlepsi lek. (bracha mel labradora, a kdyz odesel, za par dni tam bylo nove stenatko, uplne stejne.. strejda mel jezevcika - a po jeho odchodu za 3 dni tam pobihalo nove stenatko jezevcika.. ze by nejaka zavislost.. gloria

Není tady

#36 22. 5. 2008 14:54

Danda
♥♥-----

Tiez som odmalicka chcela zvieratko.Podarilo sa mi to az ked mal najmladsi syn 6 rokov.Objednali sme mu steniatko charlie spaniel King kavaliera.Prisiel nam vlakom z Kosic a bol akurat do dlane.Ked mal asi dva mesiace,zlomil si komplikovane nozicku.Bola som prekvapena s akou trpezlivostou znasal liecenie.Ked bol starsi,chodil s nami na motorovom clne po Dunaji.Miloval to.Ak pristal pri brehu nejaky cln,uz bol na spici a cakal,kedy odstartujeme.Vobec mu nevadilo,ze ten cln je cudzi.Mal devat a pol roka,ked mu srdiecko nevydrzalo a on nam odchadzal.Byvali sme v panelaku a ked sa mu pritazilo,odisiel do kupelne a tam bol do rana.Ja som tam pri nom preplakala celu noc a ked sme rano prisli k zverolekarovi,ten nam povedal,ze nech mu to ulahcime injekciou.Plakali sme ja,moj manzel a aj zverolekar,ktory ho osetroval cely zivot.Pochovali sme ho na jeho oblubene miesto na brehu Dunaja.Teraz mame doma dvoch kocurikov,dve macicky a troch psikov.Vsetko to su najdusi a su strasne zlati.Ale uz byvame v rodinnom dome,kde maju vybeh na dvore.

Není tady

#37 22. 5. 2008 14:59

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Dando, krásný příběh.
Nám když odcházely fenečky, taky jsme moc plakali. Je to vždycky smutné. A bolí to.
Ač se to zdá jako nevěra, tak pořídit si nové zvířátko člověka tak nějak rozptýlí, a uvědomí si, že aby mohla přijít nová, musí odejít ta stará.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí