Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 22. 4. 2008 15:14

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Zvířátka - proč je máme a co nám dávají

Tak trochu mě inspirovalo jedno smutné vlákno tady na Babinetu.
A byli moji rodiče jacíkoliv... tak dvě úžasná poselství mi (a sestře) předali:
1) smysl pro humor
2) lásku ke zvířatům.

Vyrostla jsem v paneláku, ale měli jsme celkem 11 psů (pravda, těch 9 byly dva vrhy štěňátek, tak u nás byly jen 8 týdnů big_smile ), dva křečky, dva pískomyly, moc akvarijních rybiček, dva velké bílé kouzelnické holuby, co neumějí lítat, několik kočiček na přespání, než si je někdo vzal. Taky jednu dobu táta pěstoval na balkóně kus shnilého masa, kde se líhly masařky, aby měl na co chytat ryby...no mamka na to tenkrát přišla až po dvou týdnech, když tam věšela své voňavé prádlo...to byl tenkrát mazec. lol Párkrát tatík přines v rybářském batohu rejska či nějakou myš, jednou šíleně velkého slimáka, který v noci lezl mamce po polštáři...
Prvního psa tatík taky dostal místo peněz za oddělanou "fušku". Tatík si nikdy neuměl říct o peníze, tak jednou dostal psa s PPP.  Opravdu "terno". Chudák mamka. Dvě malé děti, peněz minimum, a chlap přinesl ještě psa. No, neměla to lehké. smile
Já měla tenkrát rok, ségra pět, a malé štěně, co do všeho kousalo.
Zkrátím to.
Díky za to, že jsem mohla vyrůst  postupně se dvěma pejsky. Když mi bylo nejhůře, plakala jsem jim do kožíšku, vzala je ven, mimo domov (kde nebylo vždy vlídně). Když nám umřeli, brečeli jsme všichni. Strašně. Ještě teď mám slzy v očích, a jsou to desítky let. Láska se nikdy nezapomene.

Myslím, že by každé dítě mělo mít zvířátko (pokud chce), kde si dokáže vytvořit  opravdový vztah.
Obě děti, ale hlavně nᚠmladší syn žadonil o kočku několik let. Teď máme kočky dvě. A to dítě, co to s ním dělá...no nepoznávám ho.
Sice je stejně vzpurný a hyperaktivní a drzý ke mně, ale když jde o "kočenky" (jak on říká), to jde všechno stranou. NIKDY by jim neublížil. Rád se celou noc nepohne, aby měly obě kočky v jeho posteli dost místa, zastává se jich, když něco potvory chlupaté rozškrábou...

Už teď se děsím, až jednou zemřou. Budu se muset dívat, jak mí synové prožívají první velkou ztrátu, jako jsem kdysi prožívala já. Moc, moc to bolelo. Ale staálo to za ty roky krásného přátelství se zvířátkem.

Jak na tom jste se zvířátky vy nebo vaše děti?

Není tady

#2 22. 4. 2008 15:40

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: Zvířátka - proč je máme a co nám dávají

Já je měla naopak vždycky zakázaný....takže jsem následně svůj dům taky zaplnila zvířaty smile Počínajíc psy a končíc papoušky, křečky a výchovou dvou poštolek, vypadlých z hnízda - ba dokonce u nás dožilo nádherné káně s prostřelenou pažní kostí....tehdy nebyli žádní pořádní veterináři - dneska už by to bylo jinak grater Co my jsme s tím zvířetem nadělali ve snaze, zachránit mu křídlo! Nikdy na nás nezaútočilo.
Zvířata? Já jsem asi nějaká Indiánka, Dam, bo co.....moje nejmilejší byla Kniha Džunglí a zvířata jsou moje sestry a bratři. Není ničeho, co by je mohlo nahradit - a nevadí mi ani poněkud opičí láska, jíž se jim dneska nezřídka dostává. Myslím si totiž, že je to jen malinká splátka za obrovský dluh, který vůči nim máme.
Každý, každičký živý tvor (včetně rostlin) je obrazem jedinečné cesty k obrazu božímu - a každý k tomu má co říct hjartasmilehjarta

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#3 22. 4. 2008 19:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja som mohla všelijaké zvieraá, len môjho milovaného psa nie... Preto som sa odjakživa vrhala na všetkých psov... a ako 24-ročnej sa mi konečne splnil ten sen. Môj prvý pes mal dušu, normálka funkčnú dušu - neviem, ako prečo a tak, ale mal(a). A poslala mi krátko po svojej smrti, z ktorej som sa nevedela spamäta, utešiteža - ale to celkom neklaplo. Po čase sme sa rozišli a po poldruha roku odišiel aj on tam, kde už bola Linda.... Druhá psina mi tiež niekoho poslala, dokonca krátko pred svojou smrou, keď sme už ale tušili... a uvidím, ako dopadne toto. Moji psi sú sprievodcovia mojej duše. Mala som obdobie, keď som si lepšie rozumela so psami ako s žuďmi(ale nie som na to nejako mimoriadne pyšná). Niekedy čakám, kedy mi začnú rás pazúry a srs - no, tá už začala. wink A dlhé uši... big_smile Som psia duša v žudskom tele, asi.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#4 22. 4. 2008 19:18

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

He, he, se mi chtělo napsat - no, krává dává mléko, prasátko maso, ovce vlnu, slepice vejce....ale pak mi došlo, že to nejni moc duchovní, co? smile

Takže - my měli celý můj život psiska a občas i kočky, sem tam se mihl křeček, teď máme tři psy, suchozemskou želvu, potkana a rybičky (kočku ne kvůli alergii).... A co mi to dalo? Vím, jaký je to prima pocit, když vezmete psa na vycházku a dělá vám radost, jakou on má z toho radost. Naučilo mě to zodpovědnosti - nejdřív jde pít a jíst zvíře - němá tvář a pak já. Naučila jsem se chápat je z výrazu tváře a podobně komunikovat s nimi. Mám ráda i kočky, i když jsou velmi své. V tom vidím i nějakou podobnost se mnou. Pes je víc "otrok". Každé zvíře má duši, říkám si. I když tedy v případě té naší želvy a rybiček občas pochybuji wink

A víte, jak otestovat pravou lásku? Zkuste zavřít do kufru auta vašeho muže a vašeho psa. Po hodině otevřete. Kdo vás bude s radostí a s láskou vítat? smile (To pro odlehčení.)

Není tady

#5 23. 4. 2008 16:26

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Dávají strasně moc.

Považuju ale svoji lásku ke zvířatům a zejména psům za neštěstí - tedy pro mě.

Takřka už se nemůžu dívat na zprávy, vyhýbám se některým dokumentům v TV, děsím se při mých častých jízdách kdy zase co uvidím a najdu. Nemine snad týden, aniž bych někam nevolala - útulky, policii - k opuštěným , toulajícím se psům. Už jsem si i do auta dala (mám velké) skládací klec, abych to měla jednodušší.

Mám doma 2 zvířata - pejsky. Přesto, že je s nimi práce, koupání, česání, venčení, chlupy, značkování...atd, přesto to jsou pro mě poklady. Strašně se těším, než dorazím domů, jak se ozvou rány - to naskáčou na dveře a pak, když otevřu, každý vezme jednu moji botu(domácí) a běží do místnosti, kde provádíme takové vítání s válením se. Toto je moje každodenní odreagování, kdy se dokážu úplně uvolnit. Pustím z hlavy desítky problémů a nevyřešených telefonátů a jsem šastná. Pro mě je balzám držet to psí tělíčko v náručí a vstřebávat tu bezelstnou plnotučnou  lásku a radost....

Je to zase spojeno s opačným extrémem, se strachem o tyto miláčky apod., ale to je zbytečné psát, to všichni vědí.

Není tady

#6 23. 4. 2008 17:29

Lena01
♥♥♥♥♥--

Když jsem byla dítě tak pro radost jsme měli pejsky, kočičky rybičky,
pro maso jsme chovali prasata, slípky, králíky, krůty.
Po narození mého syna to byli křečci, morčata, pískomilové, papoušek, kočky a psíci, teď už zůstal jenom pejsek zlatý retrívr a je úžasný teda úžasná je to holka... asi před půl rokem jsem jí řekla-fuj ty smrdíš, bylo zrovna po dešti...ona na mně tak zváštně koukala jako nikdy předtím a pak jsem ji řekla, však my lidi ti můžem taky smrdět...a v tom si ona kýchla  smile

Není tady

#7 23. 4. 2008 20:35

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Eva36 napsal(a):

A víte, jak otestovat pravou lásku? Zkuste zavřít do kufru auta vašeho muže a vašeho psa. Po hodině otevřete. Kdo vás bude s radostí a s láskou vítat? smile (To pro odlehčení.)

Evo,tohle je naprosto uzasny.  tummenupp

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#8 23. 4. 2008 22:59

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

No tak mně připadne příměr s kufrem trošku jakoby obrácený. smile Nevím, jestli v kufru auta pes "vítá" nebo je rád, že už není ve tmě a má dostatek kyslíku smile. S trochou nadsázky můžu říct, že po otevření kufru bych samou radostí Evě skočila na krk i já big_smile (jakkoli obě víme, že se v ledasčem neshodujeme) big_smile.
Já vůbec ta zvířata podezírám, že mě nevítají při příchodu domů proto, že bych byla kdovíjaká úúúžasná, ale proto, že konečně půjdou ven, dostanou žrádýlko, prostě prozaické věci big_smile
Ale chápu, zlehčuji a souhlasím s dosud napsaným  tummenupp

Taky si myslím, že by děti měly mít zvířátko a vůbec ne jen proto, aby se o něj "musely umět" postarat, ale tak pro radost, pro pohlazení, pro "dušičku". A jak tu někdo psal, že si jejich retrívr kýchl - tak my se taky smějeme, že nᚠpes je alergický na své chlupy big_smile, zatímco my je statečně dennodenně vysáváme bez kýchání.
Taky jsme odchovali několik generací křečků, měli mluvící andulku, pak korelu, kočku, stále chovám rybičky (zrovna máme mláďátka) smile a psa. Ale je teda fakt, že při naší pracovní vytíženosti si někdy říkám, jak by bylo fajn, kdybych po 13 hodinách strávených v práci nemusela venčit.... A zas je fakt, že se pak na toho psa kouknu - on ví, kdy ty oči správně vykulit .... a je to jasný. smile

Na to, co píše Selima, sice u sebe nějak nevěřím, možná je to spíš sugesce, ale je to zajímavé.

Upravil(a) Tercila (23. 4. 2008 23:02)

Není tady

#9 24. 4. 2008 14:41

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Pochválim sa aj ja, čo chovám... smile mám doma tri akváriá, dve vežké s cichlidami, jedno malé, v ktorom odchovávam rakov.
http://www.akva.sk/phpBB2/album_pic.php?pic_id=16302

Mám agamu bradatú
http://i134.photobucket.com/albums/q118/keschword/DSC00413.jpg

stredoázijského ovčiaka
http://www.skaaro.sk/psy/so-suky/akaja-furudal-chan-v.jpg

jedného čierneho kocúra... takého klasického, pouličného... smile

a zajtra si idem pre fenku Jacka Russela Terriéra... na tú sa moc teším...
http://st.blog.cz/d/deninkaapepicek.blog.cz/obrazky/4002377.jpg

Všetky fotky okrem akvária sú ilustračné, to akvárium je fakt moje...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#10 24. 4. 2008 15:12

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

mooc hezké akvárko!!! godlike

Není tady

#11 24. 4. 2008 21:01

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Web

Ty fotky mě dojaly. Skoro rozbrečely. Už zase dumbom Jsou to krásnííííí tvorečkové godlike
Měli jsme 9 let psa, teď máme kocoura a nedovedu si už život předsavit bez chlupatýho kamaráda :-)
Nevím, ze zvířat cítím něco vyjímečnýho, zvláštního, kouzelnýho a moudrýho. Trpím i když si náhodou zapnu Novu s nějakým stupidním filmem (omlouvám se milovníkům Novy), kde trpí zvířátko a znova brečím, když se uzdraví... Někdy si připadám jako šílenec, ale mám to v sobě od narození dudlik Takže říkám, bez zvířecí říše ani uk

Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

#12 24. 4. 2008 21:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-

V době, kdy už jsem neměla psy, a ještě neměla kočky, jsem přímo fyzicky toužila po chlupatém čtyřnohém tvorovi.
Normálně mi to chybělo. Měla jsem se s kým mazlit (děti, manžel), ale zvířátko je něco jiného. Dnes mám dvě čičinky, a naprosto naplňují mou "citovou nádobu". smile

Upravil(a) Damila (24. 4. 2008 21:48)

Není tady

#13 24. 4. 2008 21:41

Sirius
Host

Od malička jsem vyrůstal se zvířaty a ani bydlení ve "velkoměstech" tomu nezabránilo. Pes pro mne znamenal kamaráda a povinnost, ale přínosnou, donutilo mne to chodit ven i když se mi nechtělo. Ostatní zvířata pro mne byla zdrojem pobavení, odreagování a jakéhosi zklidnění. A v neposlední řadě i inspirací a zdrojem poznání. No a samozřejmě, jsem masožravec, takže zvířátka chovaná příbuznými (některá) jsem i baštil.

#14 24. 4. 2008 21:59

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth

1.1. 2004 mi spolu s bytem, ktery jsem si pronajala, prisla do zivota kocicka Meggie. Zpocatku jsem moc nadsena nebyla, muj zivot se zdal prilis komplikovany i bez zviratek. Ale pani majitelka jinak nedala, byt byl proste s kocickou a basta. Ono to ani jinak nemohlo byt, Meggie, moje dcera a ja jsme si proste byli souzeni. Bylo to jako setkani starych pratel. Pocatek toho roku byl obdobi svetla i temna, pocatek velke transformace pro mne. Pritomnost Meggie prosvetlila mnoho dnu i noci, prinesla mnoho radosti a usmevu na srdci a na tvari,  jeji pritulnost a sladke predeni ucarovalo vsem pratelum, navstevam, i klientum, kteri k nam prichazeli --nebylo to jen pro konzultace a Reiki, ale i ta mala lecitelka a carodejka Meggie byla toho vseho soucasti. V cervenci 2007 v brzkych rannich hodinach cekala na mne az se probudim a v me naruci vydechla naposledy. Ve vzpominkach je s nami navzdy.

Není tady

#15 25. 4. 2008 3:04

Opheliaa
♥♥♥♥---

Odmalička jsem vyrůstala se zvířátkama... měli jsme patnáct let fenku, která měla každou chvíli štěňátka... tu jsme měli ještě dřív, než jsem se já narodila... když mě máma dala na dvorek v kočárku a jen jsem malinko zakňourala, fenka to šla hnedka mamce hlásit, a se jako jde podívat... pak jsme měli další fenku, vlastně její dceru... opět dlouho, deset let.... a donedávna jsme po ní měli její dvě štěňata, tentokrát psí kluky... o toho staršího jsme bohužel loni o Vánocích přišli, bylo mu už 12 a byl nemocný... toho mladšího, 10letého, ještě máme... oba přežili autonehodu, ten, co ho teď máme, na tom byl hůř, pamatuju si, jak jsem mu dávala léky a brečela mu do kožichu, zprvu vypadal, že to rozhodně nemůže přežít nebo že nebude chodit nebo tak něco... chodí, běhá, dokonce i vyskočí na vyvýšená místa... myslím, že se od něj hodně učím - tu vůli k životu ... má v očích radost, i když vím, že ho ten nemocnej hřbet musí pořád bolet ... a je zajímavý, jak měli oba dva naši poslední psíci každý svou povahu, ačkoli to byli bratři... ten starší byl takový vážný, řekla bych melancholický, tvrdohlavý odjakživa... ten mladší zase odjakživa veselý, tulivý... jsem za ně všechny ráda, že jsme je měli a že toho jednoho stále ještě máme a doufám, že s námi ještě dlouho zůstane a že bude relativně zdravý...

Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

#16 25. 4. 2008 11:55

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Tato diskuze je pro mě balzámem.
Scházejí se tu milovníci zvířat a mě to  hřeje. Nejsem vůbec romantik ani snílek, ani mazlivý tvor, ale pro zvířata mám obrovskou slabost. Někdy je mi až na obtíž. Jsem ráda, když vím, že je takových lidí víc a že zlí lidé, kteří dokážou zvířeti ublížit jsou jen vyjímky. Myslela jsem si vždy, že ten můj vztah ke psům není normální, že jsem divná.

Není tady

#17 25. 4. 2008 13:10

Samum
♥♥♥----

Marku, už mᚠdoma Jacka? My máme Jack russella už měsíc a je to poklad... přeji spoustu zábavy. Akvárko je nádherné, agamy mne neslosvily a pesa je úúžasný.

Fotky naše Jacka tady http://qhodnoceni.atlas.cz/profil.php?u=67898

Já nemůžu napsat, co mi zvířátka v životě dala. Miluju všechny, krom hmyzu, pavouků, hadů, žížal a podobných stvoření. Mám je raději než lidi, jejich leckdy smutný osud se mne dotýká více než leckdy smutný život lidský. Asi je to špatně, ale je to tak.

Není tady

#18 25. 4. 2008 13:15

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Samum, idem si pre ňu až večer a už sa nemôžem dočka... smile keď budem ma niekedy čas a hlavne chu smile, tak dám fotky... ten Tvoj je roztomilý... wink

Upravil(a) Marek_ (25. 4. 2008 13:16)

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#19 25. 4. 2008 14:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Marek - krásne aqárko........tummenupp

Fati, nic si z toho nedělej - mně se taky leckdy dotýká víc osud zviřat. ale ono je to asi tím, že lidí se (zaplapámbu) dneska vždycky zastanou nějcí jiní lidi....a tak vidím ráda, když se třeba surikat zastanou....no jiný surikaty ne, takže zase lidi lol A jakto, že nemᚠráda hady a pavouky?? vadumbomlol Dy to jsou taky lidi..... gloria

Není tady

#20 25. 4. 2008 15:14

majkafa
Host

Takový kočičí kožíšek a hlazení a nufńání s číčou - úžasné antidepresivum. big_smile

#21 25. 4. 2008 15:49

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Pořád musím myslet na to jak mi před třemi dny ta králičice umírala v dlani. Pořád si říkám, možná jsem mohla něco udělat...
Myslím, že ač to dcera prožívala hodně silně v tu chvíli, byla to ohromná lekce i pro mě, já to však mám v tichosti a na dlouhou dobu. Na některé věci co člověk vidí, prostě jen tak nezapomene.
Tu noc jsem spala, hluboká noc a najednou ve snu vidím Pacinku(ten králíček) jak vesele hopká, všechno očuchává a drbe se tlapkou za ušima a olizuje tlapky. Byl to sen, ale v tu chvíli jsem v tom spánku věděla, že umřela a že se jen přišla rozloučit. To jediné mě utěšuje, že jí pak už bylo dobře.

Není tady

#22 25. 4. 2008 16:02

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

smilesmilesmile
Se mnou se přišla rozloučit moje minulá fenka Ančka - a při té příležitosti jsem zjistila z toho snu, že jsou to vlastně všechny naše mrtvý fenky v jedný va
Ančka byla ja říkala Sel- můj psychopompos, průvodce duše. smile

Není tady

#23 25. 4. 2008 16:26

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth

Ja jsem bojovala s prisernymi pocity viny, kdyz jsem tu svoji kocenku drzela umirajici v naruci. Taky jsem si rikala, ze jsem mohla neco udelat, zabranit tomu. Ale byla to a stale je obrovska lekce na tema "if you love somebody, you set them free" a taky, ze proste nemohu mit absolutni kontrolu nad vsim. Timing je vzdy perfektni at se nam to libi nebo ne.

Není tady

#24 25. 4. 2008 16:57

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Tak mně ještě před očima zvířátko neumíralo, to mě teprv ještě čeká. :-(

Není tady

#25 25. 4. 2008 19:51

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Na dvoře jsme měli slepice, husy, někdy kozy,kůzlata, ovce, jehňata, psy, kočky..
Ve chlívku jsme měli prase, v králíkárně králíky,na půdě holuby a na zahradě včely.

Co mě dala zvířata? Poučení o životě. A o tom co je důležité a co není. Zvířata dovedou být šastná,dovedou si život užít lépe než spousta lidí, umí trpět, dovedou umírat. Nejsou malicherná a na rozdíl od lidí jsou duševně zdravější, je mezi nimi málo šílenců, většina z nich je obrovsky moudrá.
Mají svou osobnost.
Pro mne je to svět, který respektuji a kde se cítím být hostem. Nikdy jsem neměla zvíře jako stálé zvířátko na mazlení, ale jako živočišného partnera, kterému jsem dávala a od kterého jsem brala a od kterého jsem se učila, několik z nich by se dalo označit jako Velký učitel.

Upravil(a) Bláža.. (25. 4. 2008 19:53)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí