Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 10. 4. 2008 10:05

křepelka
♥♥♥♥---

pes a cizí prostředí

S přítelem jsme si vzali jak jsem tady již psala pejska. Měli jsme byt a dost jsme se mu věnovali, navíc jsme měli protichůdné směny takže s ním většinou někdo byl a chodil ho venčit. Jenže jsme rozešli a dohodli se že já odejdu z bytu. Prozatím budu bydlet na privátu, kde budu mít jeden menší pokojík. Psa bych si chtěla vzít sebou protože jsme na sebe dost fixovaní a neumím si představit že bych ho neměla u sebe, ale pořád přemýšlím že to bude pro něj těžké když ho v půl sedmé ráno vyvenčím a z práce přijdu až po čtvrté hodině odpoledne. Bojím se aby se netrápil. Samozřejmě s ním ráno a odpoledne udělám velké procházky a budu se mu věnovat ale přes den bude muset vydržet. Taky to pro něj bude cizí prostředí a změna, bojím se aby tam něco nezničil. Jinou možnost než ho vzít tam nemám ale i tak bych chtěla znát váš názor zda pes nebude v cizím prostředí trpět. Známá u které prozatím budu bydlet mi pejska povolila tak s tím snad problém nebude. Dík moc

Není tady

#2 10. 4. 2008 10:54

kety
♥♥♥♥---

Re: pes a cizí prostředí

Vemte mu s sebou jeho vlastní pelíšek, jeho oblíbené hračky a nechte ho přes den buď v předsíni nebo v kuchyni, prostě tam, kde nemá možnost nic rozkousat. Obývací pokoj zavřete. Určitě si zvykne.
Znám paní, zemřela ji maminka a ta měla pejska na baráku v boudě. No a pejsek musel do paneláku. Museli mu koupit nový pelíšek, prostě všechno. Vzali si ho v pátek a přes víkend s ním byli doma a navykli ho na nový domov . A v pondělí všichni do práce. Pejsek si prý dobře zvykl.

Není tady

#3 10. 4. 2008 11:15

křepelka
♥♥♥♥---

Děkuju Kety za odpověď, všechny jeho věci a pelíšek samozřejmě vezmu ale stejně mám z toho obavy protože je z útulku a taky si už něco prožil a ted zas musí změnit prostředí ach jo. Budu se mu maximálně věnovat. Myslíte že pejsek vydrží i 9 hodin bez vyvenčení?. Pořád přemýšlím jak to udělat když musím být do čtyř v práci. Jak to děláte vy?

Není tady

#4 10. 4. 2008 11:16

ita
♥♥♥♥♥♥-

Křepelko, pejci hodně času prospí. Nauč ho, že odcházíš, ale přijdeš, aby neměl strach. U nás platí "nákup". Pes spokojeně zalehne a ví, že se vrátím. Zpočátku mu vždycky dones nějakou odměnu, že byl hodný a hlídal, zvykne si být sám.

Není tady

#5 10. 4. 2008 12:27

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Přesně jak píše Ita. Nejdříve ho zvykej o víkednu, kdy prostě odejdeš třeba na půl hodiny, pak ho přiměřeně pochvala moc kolem toho ochodu nedělej caviky. Až si pejsan zvykne, tak to rád prospí.
Náš chlupatec je taky zvyklej. Taky jsme se rozešli s přítelem, taky jsme zvlášť a pesan to ví. Má takovou střídavou péči. Ráno po vyvenčení už loví v misce, dostane papů, já se ustrojím, obuju, ohlédnu a on už si hoví na sedačce s výrazem: "zmiz, teď už si budu hovět".

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#6 10. 4. 2008 15:30

křepelka
♥♥♥♥---

Holky moc vám děkuju, snad to oba zvládneme. Musíme nic jiného nám nezbyde. Štestí že je to takovej dědoušek co si rád pospinká. Spíš mám obavy zda nebude trpět a neublíží mu když bude muset vydržet až do odpoledne bez venčení. Bohužel má zdravotní potíže a čůrá opravdu hodně ,ale doted nebyl problém protože jsme s ním chodili často ven. Myslíte že to není týrání nechat ho 9 hodin doma bez venčení? Musím sehnat nějaký podnájem kde to bude lepší, na privátě to nebude asi nic moc. Já vím že lidi mají psy třeba celý den v bytě a jsou v práci ale tím jak si hodně vytrpěl mu chci dát dobré zázemí a nechci aby strádal, toho měl před pobytem v útulku ažaž. Ještě jednou děkuju

Není tady

#7 10. 4. 2008 15:43

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Ještě je možné ho na stará kolena naučit čůrat na plínku, ale to nevím přesně jak ho teď naučit. každý pejsek si nechce znečistit prostředí kolem sebe tak se snaží to vydržet. Jedině dohodnout s někým známým,aby ho vyvenčil,kdyby mohl přes odběd.

Není tady

#8 15. 4. 2008 9:43

křepelka
♥♥♥♥---

Tak jsem si večer jela pro Čika a už ho mám na privátě. Zpočátku byl vystresovanej, jazyk pořád venku ale postupně se uklidnil a večer už zvědavě rejdil po chodbě. V noci byl taky hodnej, ale stejně mám výčitky svědomí že bude muset vydržet od sedmi ráno až do čtyř odpoledne než přijdu z práce. Snad si zvykne. Když jsem večer šla na WC klidně si drzoun vyskočil na křeslo a na stůl a šmejdil po stole co by tam našel:-))Snad to oba zvládneme:-((

Není tady

#9 15. 4. 2008 10:20

ita
♥♥♥♥♥♥-

Určitě zvládnete, hlavně musíš být naprosto klidná, aby se nebál. Já, když jsem na delší dobu z domu, si pak s ním musím hrát. Nosí mi hračky a je šťastný, že jsme spolu.
Od neděle jsem mu vytahala asi 50 klíšťat, líže mi ruku a drží, je vděčný, že mu pomůžu. A to měl měsíc starý protiparazit. obojek. Už mám objednaný Advantix - prý je nejúčinnější. U nás v parku letos neshrabali listí, ale rozdrtili sekačkami a tak klíšťat je všude plno.

Není tady

#10 15. 4. 2008 11:11

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Objek mám vyzkoušený Kilttix. Je možná dražší,než ostatní,ale fakt fungue. Tedy klíšťa po něm třeba lezou,ale nezavrtávají se tak často. příjde mi, že jich je rok od roku více a více.
Křepelko neboj. On si pejsek zvykne na nové místo. Když má pes oporu a důvěru v pána, tak jde s ním téměř kamkoliv.

Není tady

#11 15. 4. 2008 12:10

ita
♥♥♥♥♥♥-

Ten můj NO asi klíšťata přitahuje, chodíme s boxerem, ten neměl žádné a kokr jedno. Advantix všichni chválí, je taky drahý a má účinnost jen měsíc, hned pak mu koupím obojek Kilttix. Dělají se mu po klíšťatech boule, v bylinkách mají dubové kapky, je to skvělá dezinfekce, přestane to svědit a neoteče.

Není tady

#12 15. 4. 2008 13:17

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Ito, mě vet říkal, že je to jako s lidma, že opravdu někteří pejskové přitahují klíšťata více než druzí. Já to mám vyzkoušeno na komárech. Jsem poštípaná od hlavy k patě a lidé okolo mě pár pupínků.
Já to taky dezinfikuji. Zase Betadinem. Je v tom propolis. Je to něco jako septonex pro dospělé, v lékárně a používám to i na sobě. Opět doporučeno od veta, že to je ke kůži šetrnější. ale ty dubové kapky, zkusím u sebe, po těch komárech v létě. Mě nějaký Fenistil nepomáhá.
Hlavně to chce tu dobrou pinzetu s pérkem na vyndávání, to jde jedna báseň.

Není tady

#13 15. 4. 2008 22:36

ita
♥♥♥♥♥♥-

Tu pinjzetu neznám. Mám takové ty neohrabané plastové, menší klíště nejde chytit. Někdke jsem viděla něco jako kreditní kartu, prý je to dobré. Tak dnes vet. Advantix ještě neměl, tak snad zítra. Už mě mrzí, že jsem si to objednala, ten obojek by byl asi lepší a za stejné peníze na delší dobu. Můj NO má jemnou polodlouhou srst, tak se na něj klíšťata dřív chytí. Jeden pejskař nemá rád chemii, doporučuje B komplex, jenže ostatní psi tolik klíšťat nemají, nebo je pánečci tak nekontrolují.
Křepelko, jak se Vám oběma daří ?

Není tady

#14 16. 4. 2008 8:31

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Ito, tu pinzetu mají určitě v každém zveráku. Je taky plastová. Má píst, který rozevře dole kleštičky, chytne klíště, pustíš píst, kleštičky se pevně za kliště zacvaknou a ty jen točíš dle vyryté šipky a krásně vytočíš celé klíště. Záležitost max do 50 kčsmile
Pak napiš, jak Advantix působil. Třeba to bude fajn, a já zkusím taky. Nezoufejn, třeba to bude o.k.

Není tady

#15 16. 4. 2008 9:03

křepelka
♥♥♥♥---

My si na privátu začínáme zvykat. Čikoušek si tam hraje na pana domácího:-)). Už je více v pohodě. Spolubydlící je s ním kamarádka. Včera když jsem přišla z práce spinkal a nic nevyvedl ani se nevyšpinil. Hned jsme šli na velkou procházku a bylo to v pohodě. Dneska jdu taky na veterinu, taky mu musím koupit něco proti klíštatům ale musím se poradit s veterinářem , protože v útulku měl nějaké kožní problémy tak aby mu přípravek neublížil......

Není tady

#16 16. 4. 2008 12:17

ita
♥♥♥♥♥♥-

Křepelko, na ty kožní problémy pomáhají granule s jehněčím a rýží. Našemu kamarádovi boxérovi, který odmala trpěl na průjmy pomohly i od tohoto problému. Kamarádka má obchod s krmivy a doporučila nám Chicopee - nejsou drahé a jsou kvalitní a pejskům chutnají.
Klubko, taháme klíšťata po každé vycházce, už ho zatím stříkám svým repelentem. Kromě těch světlých už má i černé a na krku má po klíšťatech bouli.

Není tady

#17 16. 4. 2008 13:16

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Ano, potvrzuji. Tak nám vyhovují granule jehněčí s rýží. Je v nich i lososový olej, právě na srst a pokožku. Kupuji Calibru (Lamb and Rice). 15 Kg stojí kolem 1,500 Kč. Je to naše krmivo, zkoušené v laborkách na Vet, klinice v Brně. Tak jsem ráda, že podporuji i český výrobek. A chlupáčovi moc chutná.

Proti klíšťatům jde i očkovat. Znám psa,který na borelku umřel. Hrozné. Ale ještě jsem to nijak nestudovala to pro a proti.
Boule nám zůstávají taky.
A příjde mi, že když s ním jdu někde kolem města, nebo do centrálního parku, tak má více klíšťat než z lesa butter

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí