Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 9. 4. 2008 18:09

ancia
♥♥♥----

kytky na okno - jih

Jaké kytky si mám pořídit na okenní parapet (dovnitř) na okno směřující na jih? Jsme v 7. patře takže to pere rovnou do oken..díky za rady

Není tady

#2 9. 4. 2008 19:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Re: kytky na okno - jih

ancia napsal(a):

Jaké kytky si mám pořídit na okenní parapet (dovnitř) na okno směřující na jih? Jsme v 7. patře takže to pere rovnou do oken..díky za rady

Na stejně situovaných okech mám fialky, oxalis, břečan, tlustici, aloe  a spoustu mě neznámých druhů sukulentů . V horkých dnech stahuju žaluzie a si na fialkách nespálím listy.

Není tady

#3 15. 4. 2008 8:38

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

My máme kaktusy, oxalis, trnovou korunu,gloxinie a honzíky(achimenes). Na venkovním parapetu muškáty.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#4 18. 4. 2008 20:48

coveri
♥------

Babička jednou zasadila semínko z nějakého citrusu (nevíme, jestli to byl pomeranč, citron, nebo mandarinka...). Rostlinka se ujala, několik let mi skomírala na západním okně, poté jsem se přestěhovala a dala ji na jižní okno, v létě za balkon. Citrusovník roste pod rukama, je neuvěřitelně košatý a sebevětší ostré slunce ho nespálí.
Prosila bych touto cestou o radu... Dá se nějak donutit ke květu? Roubováním nebo tak? Máte někdo nějaké zkušenosti?

Není tady

#5 25. 4. 2008 15:10

Sally
♥♥♥----

Citroním může kvést i neroubovaný, jen mu to déle trvá (2 roky roubovaný, 5 a více neroubovaný) smile ale hlavně!!! musí mít správné podmínky pro život: Nemá rád celou zimu pokojovou teplotu, potřebuje vegetační klid, teploty do 10°C a slabší zálivka a bez ostrého slunce. I tohle má vliv na kvetení.

Není tady

#6 25. 4. 2008 15:33

Fifida
♥♥♥----

coveri napsal(a):

Babička jednou zasadila semínko z nějakého citrusu (nevíme, jestli to byl pomeranč, citron, nebo mandarinka...). Rostlinka se ujala, několik let mi skomírala na západním okně, poté jsem se přestěhovala a dala ji na jižní okno, v létě za balkon. Citrusovník roste pod rukama, je neuvěřitelně košatý a sebevětší ostré slunce ho nespálí.
Prosila bych touto cestou o radu... Dá se nějak donutit ke květu? Roubováním nebo tak? Máte někdo nějaké zkušenosti?

Ahojky,citrus rostlý z pecky vykvete až za 10 let.Ale dá se roubovat.Existují kluby citrusářů a tam prý zadarmo a rádi dají rouby.Kdysi jsem měla přenádherný citrus,ale už nevím název.: smile

Pravý přítel jež tě v srdci chová,nezná sladká lichotivá slova,
pravdu poví třeba trpce zněla,pravdu přijmy i když zabolela.

Není tady

#7 26. 4. 2008 10:35

coveri
♥------

No já Vám moc děkuju za rady, myslela jsem, že čím více sluníčka, tím lépe smile Budu se o to teď mnohem více zajímat!!! Děkuju

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí