Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 4. 2008 14:23

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

kastrace kocoura

Dobrý den,chtěla bych se zeptat vás zkušených,co už máte kastrované kocoury jak to všechno probíha,nepotřebuju detaily,jen jestli se na zákrok musíte nějak předem objednat,nebo jestli to udělá každý veterinář při návštěvě ? Jak dlouho to asi trvá a kolik to zhruba stojí? A jak potom kocourek reaguje.my máme kocoura poprvé takže nemám představu.
Děkuji za odpovědi.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#2 7. 4. 2008 14:45

Somaia
Host

Re: kastrace kocoura

Katkad napsal(a):

Dobrý den,chtěla bych se zeptat vás zkušených,co už máte kastrované kocoury jak to všechno probíha,nepotřebuju detaily,jen jestli se na zákrok musíte nějak předem objednat,nebo jestli to udělá každý veterinář při návštěvě ? Jak dlouho to asi trvá a kolik to zhruba stojí? A jak potom kocourek reaguje.my máme kocoura poprvé takže nemám představu.
Děkuji za odpovědi.

Nevím, jestli je to všude stejné, ale u nás to probíhalo takto:

Je třeba si s veterinářem objednat termín, protože je to operativní zákrok a na ty mají veterináři často vyhrazené termíny mimo klasickou ordinační dobu.  Veterinář zvířátko uspí injekcí, při tom je dobré mít zvířátko umístěné v přepravce, protože je chvíli značně zmatené , dezorintované a nervózní, tak abyste si vzájemně neublížili. Oči zvířete zůstávají otevřené, takže je veterinář namaže takovým ochr.  filmem proti vysychání, to na mě působilo dost děsně, protože nᚠmiláček vypadal jako mrtvý... no nic..... Sama operace je nenáročná celkově netrvá déle než půl hodiny. Doma je dobré kocourka vyjmout , podložit dekou a položit někam na podlahu, aby nespadl, až se začne probírat za pár hodin. Je dobré  mít nad ním dohled. Když se nᚠprobral, tak se počůral, neudržel moč a pak se asi hodinu dost motal narážel do věcí. Nenechávejte ho samotného... večer už však bylo všechno OK, pár hodin následující den byl ještě víc spavější, ale jinak naprosto bez potíží.
U kastrovaného kocoura by se mělo dost dbát na to, aby dostatečně pil čerstvou vodu a omezují se rybí produkty, protože  častěji hrozí vyskyt  potíží s ledvinami, což našeho miláčka taky jednou postihlo.
Cenu si  nepamatuji, protože je to 8 let zpátky.

Upravil(a) Somaia (7. 4. 2008 14:45)

 

#3 7. 4. 2008 14:52

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: kastrace kocoura

je tak to děkuji moc za info,ja se s tim našim doktorem domluvím.S čerstvou vodou je to u nás problém,on totiž pije jen tekouci vodu a když mu dám misku s vodou tak se na mě díva jako na blbce a nepije.

Upravil(a) Katkad (7. 4. 2008 14:53)


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#4 7. 4. 2008 15:22

x56325
Host

Re: kastrace kocoura

Je to přesně tak, jenom ještě drobnost. Večer před operací uklidit jídlo, a pak od rána chtěl vet, aby už kocour nedostával ani pít. Ale to ti asi všechno řeknou na veterině při objednání.
A až ho budete mít zpátky doma, měl by být hlavně v teple, než se probere.  Tak a vám to dobře dopadne. tummenupp

 

#5 7. 4. 2008 15:27

x56325
Host

Re: kastrace kocoura

Som, ale teď jsi mě teda zmátla. Nᚠvet kočce právě na potíže s močovými kamínky naordinoval ryby... va

 

#6 7. 4. 2008 15:27

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: kastrace kocoura

Ještě jednou děkuji moc.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#7 10. 4. 2008 1:38

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: kastrace kocoura

...a když jej doneseš domů, ještě spícího, (né všude ti ho dají domů hned, skrzevá možnost zapadnutí jazyku a tak...ale "copadyby"?) nepokládej ho na postel, či sedačku, většina se, při probouzení počůrá ... wink

Není tady

 

#8 12. 4. 2008 21:14

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: kastrace kocoura

Taky teď řeším kastraci toho našeho šmudly. Vet říkal, že to trvá asi 20 min a stojí to něco kolem 300,- Kč. A je to prý jen minimální zákrok a že se to i dobře a rychle hojí


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#9 12. 4. 2008 21:27

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: kastrace kocoura

při kastraci se oholí místo , tedy šourek a okolí( doktorka mi jednou dala za úkol oholit nějaký kočky a já nevěděla jak moc, tak sme jim oholila celý spodek, až se doktorka divila jak sem to vzala důkladně:-) , spící kočka se přiváže za packy ke stolu, nařízne se kůže a v případě kocoura je jen malinký, vyjmou se varlata a ranka se zašije, u nás se to ještě zastříkne aluminiem, rána je pak stříbrná. měl by se pak doma kontrolovat ten jazyk, aby kočka ležela na boku nebo víc na hrudi, dávat pít z talířku, ne z hluboké misky. a hlídat aby nekde nespadl. co sme viděla cětšina zvířat čurá a zvrací při uspávání než probouzení, ale zase těch skušeností není až tolik. každopádně bych to neodkládala a šla do toho. protože pokud se zvířeti nemůže poskytnout to k čemu ho bude nutit příroda, je to zbytečné trápení.

Není tady

 

#10 12. 4. 2008 21:32

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: kastrace kocoura

mirka.. napsal(a):

každopádně bych to neodkládala a šla do toho. protože pokud se zvířeti nemůže poskytnout to k čemu ho bude nutit příroda, je to zbytečné trápení.

souhlaím. A hlavně je hrozné ošetřovat rány utržené v milostném boji roll


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#11 13. 4. 2008 14:08

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: kastrace kocoura

Ty jo Mirko díky za podrobný popis,aspon už mám nějakou představu ,hned zítra se zajdeme domluvit at to je co nejdříve.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#12 13. 4. 2008 20:08

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: kastrace kocoura

Hellga napsal(a):

...a když jej doneseš domů, ještě spícího, (né všude ti ho dají domů hned, skrzevá možnost zapadnutí jazyku a tak...ale "copadyby"?) nepokládej ho na postel, či sedačku, většina se, při probouzení počůrá ... wink

no ...nᚠse "probíral " stylem, že šel a pořád padal a zase se zvedl ušel tři kroky a spadl a celou dobu čural lol


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#13 17. 4. 2008 14:57

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: kastrace kocoura

Holky tak my jdem za pul hodky na věc big_smile
Už ted se se mnou kocour nebaví a je někde schovaný,protože nemoh dostat nažrat a je uražený,jdu ho hledat a chystat se,pak písnu jak jsme dopadli.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#14 17. 4. 2008 18:43

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: kastrace kocoura

Tak jak to dopadlo? Dobrý?

Není tady

 

#15 17. 4. 2008 22:55

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: kastrace kocoura

Ahojky tak dopadlo to tak,že mi doktor řek že tak divokeho kocoura ještě neviděl,kocour totiž nemá rád lidi co nezná a nechtěl  na sebe nechat ani šáhnout,natož píchnout,skončili jsme podrápaní všichni,ale povedlo se.Dostal dvě injekce a trošku zvracel.Jak usnul úplně tak mi ho vzali a za 15 minut byl už vykastrovaný a spal.Stálo nás to 470,pro představu.Doma se po dvou hodinách začal probouzet a samozdřejmě čůrat,jak už jste psaly.Po hodině po probuzení chtěl zvracet ale už asi neměl co,ted je ještě takový tupý a pochoduje ,nebo spí.
Zítra mu máme dát ráno jen vodu a krmení až na poledne,tak jsem zvědavá jak to pujde.Děkuji vám všem že jste mi dávaly info.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#16 18. 4. 2008 5:56

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: kastrace kocoura

A prosíím, jak to vypadá u kočičích holčiček? Kdy kastrovat, jak to probíhá, kolik to stojí? Máme doma 2, mám je nechat vykastrovat obě naráz, nebo postupně?
Děkuji

Není tady

 

#17 18. 4. 2008 6:25

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: kastrace kocoura

Kakulik napsal(a):

A prosíím, jak to vypadá u kočičích holčiček? Kdy kastrovat, jak to probíhá, kolik to stojí? Máme doma 2, mám je nechat vykastrovat obě naráz, nebo postupně?
Děkuji

My jsme zrovna před asi měsícem prodělali kastraci kočičky.
Veti mají názory různé, ale většinou se shodnou v tom, že by měla být po mrouskání, vážit aspoň 2 kila a mít aspoň půl roku.
Zákrok je to t잚í, než u kocourů, ale kočky to snášejí (ve srovnání s lidmi ) nepoměrně lépe. Naše čičinka  byla dva dny fakt slabounká, ale třetí den už skákala a trhala si stehy.
Kočenky bych nechala kastrovat najednou, a to máte při jednom.

Minulý týden jsem byla na veterině a přišel starší pán, takový typický vesničan. Vytáhl kocoura v přenosce a dal se do řeči, že ho jde kastrovat, protože mu vždycky z baráku uteče, přijde potrhaný, toulá se i dva měsíce, a pánovi je po něm smutno a bojí se o něho. smile
Dopoledne tam byl s prvním kocourem, protože tento druhý byl zrovna na toulkách. Tak jakmile se vrátil, zašen na veterinu s druhým, tak to měl na dvakrát, to ježdění.
Ale oceňuji jeho rozhodnutí. Na vesnici se o to moc nedbá, a starat se musejí především majitelé koček, nechtějí-li koata. Přijde jim to vyhození peněz. Ale tento chlapík byl sympaák a učinil moudré rozhodnutí.

Není tady

 

#18 18. 4. 2008 7:13

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: kastrace kocoura

Damilo díky za info, jen prosím, kolik Tě to stálo? A vím, kolik si nachystat chechtáčků...
Jinak mᚠpravdu, je to zodpovědné, nechat je vykastrovat. Je to pro ně jen trápení a pro nás taky, poslouchat týden v kuse bolestné mňoukání, trhá mi to srdíčko, v mém případě dvojnásob big_smile ...a přemnožená kočičí populace, to taky není zrovna super...

Není tady

 

#19 18. 4. 2008 7:48

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: kastrace kocoura

No my nechali kocoura taky kastrovat at nevříska,každé ráno měl doma koncert a začal i značkovat.
ted jsem mu dala podle rad veterinaře jen vodu a už ji vyzvracel,takže paráda,v poledne ma dostat první žrádlo tak nevím.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 

#20 18. 4. 2008 13:28

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: kastrace kocoura

Kakulik napsal(a):

Damilo díky za info, jen prosím, kolik Tě to stálo? A vím, kolik si nachystat chechtáčků...
Jinak mᚠpravdu, je to zodpovědné, nechat je vykastrovat. Je to pro ně jen trápení a pro nás taky, poslouchat týden v kuse bolestné mňoukání, trhá mi to srdíčko, v mém případě dvojnásob big_smile ...a přemnožená kočičí populace, to taky není zrovna super...

Jsem v centru většího města, ceny jsou poměrně vysoké.
Kocour nás stál 600 Kč a kočka asi tisícovku....

Upravil(a) Damila (18. 4. 2008 13:28)

Není tady

 

#21 11. 6. 2008 11:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: kastrace kocoura

Tak jsem Milagra konečně - napotřetí - odvezla na kastraci. Večer si ho vyzvednu, nemám z toho zrovnma dobrý pocit...
Nena se právě cpe uzenou rybou, je březí... Takže mne to za čas čeká ještě jednou.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#22 12. 6. 2008 14:58

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: kastrace kocoura

Pan, tak co Milagro? Je v pohodě?

Není tady

 

#23 18. 11. 2008 20:47

Niobe6
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 10. 2008
Příspěvky: 133

Re: kastrace kocoura

Po Novém roku chceme našeho miláčka nechat kastrovat,mám trošku obavy,protože jsem slyšela i četla,že si to kocouři vykusují....a pak se jim to špatně hojí....tak nevím co si o tom myslet.....snad to nebude tak hroznýsad

Není tady

 

#24 18. 11. 2008 21:30

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: kastrace kocoura

Nᚠkočičák to zvládl v pohodě. A zahojil se taky dobře.  Ale cvrkat na kočičky stejně chodí lol


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#25 18. 11. 2008 23:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: kastrace kocoura

Milagro to zvládl v pohodě. Poté, co jsem ho přinesla domů a chudáčka malýho obrečela, v jakém že je to zbědovaném stavu, tak když se oklepal, utekl nám na střechu a kontroloval rajon.
Dnes je víc než v pohodě, akorát se ho nesmím snažit dostat z domu, to je okamžitě naprdnutej a dává to hlasitě na jevo.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů