Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 7. 4. 2008 19:04

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: pauza..??

XYZ : "Ano, ale soustředit se na sebe neznamená přece být sám! Přece člověk se dokáže chovat sebevědomě a nezávisle, ale zároveń snad může někoho milovat, ne????"


1. Chovat se sebevědomě a zodpovědně je něco jiného, než zodpovědný a sebevědomý BÝT

2. Milovat někoho skutečně, to znamená i to, umět mu dát svobodu, když si o ni řekne

3. Nejdůležitější ze všeho je, mít rád sám sebe - někdo neumí být sám, není sám se sebou občas rád, nechá si ubližovat....... Kdo nemá rád sám sebe, neumí milovat ani ostatní - všechno je to jen závislost na tom, někoho svého mít


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#52 7. 4. 2008 21:05

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Jiněnka napsal(a):

XYZ napsal(a):

Co je na něm jedinečného? Už jsem to psala někde na nějakém vlákně. Mám třikrát rozvedenou mamku a vím, co ti její chlapi byli zač. Nejen ti její, mám kolem sebe spoustu příkladů a jsem si jistá, že chlapa, jako jsou tihle, bych nidky nechtěla. Oproti tomu o něm vím, že má svoje zásady, jak podle něho má fungovat např. manželství, a taky vím, že jeho rodiče mají šastné manželství, a cítím se u nich strašně dobře. Taky vím, že dokáže jednat s lidmi, dokáže je zaujmout, dokáže jednat s dětmi. Je hrozně spotnánní člověk se spoustou energie, se kterým se nedá nudit se. Je extrémně inteligentní. Máme podobné zájmy a podobné cíle. Je hrozně živý, ale dokáže být i klidný, něžný, dokáže potěšit nebo utěšit, když je třeba. Je samostatný, bydlí už delší dobu sám, umí se o sebe postarat. A je mi s ním hrozně dobře, když jsem vedle něho, cítím, že chci, aby on byl jednou otcem mých dětí, cítím, že s ním chci být, i když vím, že má své "myšky", ale dokážu je přejít, protože mi za to stojí. Má strašnou spoustu přátel, je dost oblíbený (to je ta objektivní skutečnost).

Ja mám rozvedenou mamku dvakrát. A vím, že vztah kdy chce žena muže víc než on ji půjde do záhuby tím dřív, čím víc ona mu vydává veškerou svoji energii. To vše.

Moje mamka je ale úplně jiná povaha než já a ona k nim neměla stejný vztah jako např. já ke svému příteli. Já jenom vidím ty důsledky a povahy těch chlapů. Chtěla jsme tím naznačit, že vím, čeho jsou schopní a že můj přítel takový není.


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#53 7. 4. 2008 21:26

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

mashanka napsal(a):

XYZ : "Ano, ale soustředit se na sebe neznamená přece být sám! Přece člověk se dokáže chovat sebevědomě a nezávisle, ale zároveń snad může někoho milovat, ne????"


1. Chovat se sebevědomě a zodpovědně je něco jiného, než zodpovědný a sebevědomý BÝT

2. Milovat někoho skutečně, to znamená i to, umět mu dát svobodu, když si o ni řekne

3. Nejdůležitější ze všeho je, mít rád sám sebe - někdo neumí být sám, není sám se sebou občas rád, nechá si ubližovat....... Kdo nemá rád sám sebe, neumí milovat ani ostatní - všechno je to jen závislost na tom, někoho svého mít

1. Vycházela jsem z předpokladu, že pokud je někdo sebevědomý a nezávislý, pak se tak i chová, a pokud není sebevědomý a je závislý, těžko se umí chovat sebevědomě a nezávisle wink takže ano, mᚠpravdu, není to totéž, jedno je vnější projev jisté skutečnosti a druhé je ta skutečnost sama. Ale jdou ruku v ruce. Pokud se ti to tam mermomocí nelíbí - ok, opravuju: Ano, ale soustředit se na sebe neznamená přece být sám! Přece člověk dokáže být  sebevědomý a nezávislý, ale zároveň snad může někoho milovat, ne????
2. Co si představuješ pod tím "dát mu svobodu"? a) Pokud myslíš právě to "nebýt na něm závislý a tudíž mu nedávat najevo nějakou citovou připoutanost k němu", tak s tím samozřejmě počítám. Ale proč by v budoucnu mé "nové já" nemohlo cítit tu "novou formu lásky" k mému stávajícímu příteli..?? b) pokud myslíš "dát mu svobodu" = rozejít se... Proti tomuto názoru nic nemám, jen by mě to zajímalo v praxi....kolik z vás je opravdu toho schopných...milovat někoho natolik, že je vám šumafuk, s kým žije, hlavně že je šastný...
Myslím si, že existuje spousta lidí, kteří mají sebevědomí naprosto v pořádku a přesto si nedokáží představit, že by byli bez svého partnera (nebo jakékoliv jiné blízké osoby, kterou milují). Proboha nežijeme na pustém ostrově. ..

Upravil(a) XYZ (7. 4. 2008 23:13)


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#54 8. 4. 2008 0:01

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: pauza..??

Mýlíš se - spousta lidí se chová sebevědomě a ve skutečnosti jsou samý komplex.
A dát druhému svobodu, tím jsem myslela, dovolit mu, se se mnou rozejít, když o mě nestojí a přát si, aby byl šastný - třeba s někým jiným.

Ale jsou lidi, kterým tohle nelze vysvětlit


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#55 8. 4. 2008 0:10

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

mashanka napsal(a):

Mýlíš se - spousta lidí se chová sebevědomě a ve skutečnosti jsou samý komplex.
A dát druhému svobodu, tím jsem myslela, dovolit mu, se se mnou rozejít, když o mě nestojí a přát si, aby byl šastný - třeba s někým jiným.

Ale jsou lidi, kterým tohle nelze vysvětlit

To je potom přetvářka a tu já nerada wink takže tu jsem neměla na mysli. Nemíním se nějak chovat a tvářit a doopravdy cítit něco jiného. Ani to neumím.

Co se týče té "správné lásky" - jak jsem psala, já to chápu a nic proti tomuto názoru, jenom říkám, že by mě to zajímalo v praxi...kolik lidí to doopravdy ovládá...milovat někoho natolik, že je ochotný se sám té lásky vzdát...
Ale jednoho takového jsem znala...jmenoval se Lev Myškin a přezdívalo se mu Idiot kapitulation

Upravil(a) XYZ (8. 4. 2008 0:13)


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#56 8. 4. 2008 0:29

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: pauza..??

Možná je škoda, že to neumíš. Ono někdy neškodí, ne lhát a přetvařovat se, ale neukazovat tomu druhému úplně všechno, co cítíš, nekrmit ho úplně vším, co tě napadne, o čem přemýšlíš, co se ti honí hlavou....  - může ho to zahltit. Minimálně pro něj přestaneš být zajímavá, což se asi stalo. On ztratí prostor i důvod pro to, aby někdy taky zapřemýšlel o tom, co cítí on.

Nevím kolik celkem, ale každopádně každý, kdo skutečně toho druhého miluje. Milovat neznamená vlastnit. Třeba můj bývalý přítel to dokázal.

Ale, pokud mᚠtyhle lidi za idioty, potom skutečně další polemika s tebou nemá smysl - žij si ve svých snech, nalhávej si co chceš, ale zkus přecejen místo výkřiků o idiotech zapřemýšlet, jestli náhodou na tom, co ti píšu já i většina ostatních holek, něco není.

Podívej, nám to může být jedno, ale tobě běží čas, život - čím déle budeš investovat city špatným směrem, tím déle budeš nespokojená a nešastná.
Poslala bych pana Božského někam, chvíli se učila žít sama se sebou a pak bych třeba někoho potkala.

Nezapomeň, že když před někým utíkáš, běží za tebou a naopak


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#57 8. 4. 2008 8:44

shiden
Host

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

Moje mamka je ale úplně jiná povaha než já a ona k nim neměla stejný vztah jako např. já ke svému příteli. Já jenom vidím ty důsledky a povahy těch chlapů. Chtěla jsme tím naznačit, že vím, čeho jsou schopní a že můj přítel takový není.

Se mi zdá, že před slovo přítel možná patří slůvko bývalý…

 

#58 8. 4. 2008 12:47

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: pauza..??

shiden napsal(a):

XYZ napsal(a):

Moje mamka je ale úplně jiná povaha než já a ona k nim neměla stejný vztah jako např. já ke svému příteli. Já jenom vidím ty důsledky a povahy těch chlapů. Chtěla jsme tím naznačit, že vím, čeho jsou schopní a že můj přítel takový není.

Se mi zdá, že před slovo přítel možná patří slůvko bývalý…

XYZ...a ještě dup a dup!!!! dupla sis u toho? když slyším větu že "ON takový takový není" napadne mě odpověd..."sundej růžové brýle!!!" tongue

a ptala ses co myslím tou holou pravdou...
myslela jsem tím  to že všechno vyznívá jako konec...jen velice jemně až neobratně vyřčen Tvým("bývalým")přítelem


to tučné....jak tohle víš??to je  přeci jen tvuj uhel pohledu.... va
proč má každý z nás tendenci vidět věci růžovější než ve skutečnosti jsou...?


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#59 8. 4. 2008 12:58

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: pauza..??

adra napsal(a):

shiden napsal(a):

XYZ napsal(a):

Moje mamka je ale úplně jiná povaha než já a ona k nim neměla stejný vztah jako např. já ke svému příteli. Já jenom vidím ty důsledky a povahy těch chlapů. Chtěla jsme tím naznačit, že vím, čeho jsou schopní a že můj přítel takový není.

Se mi zdá, že před slovo přítel možná patří slůvko bývalý…

XYZ...a ještě dup a dup!!!! dupla sis u toho? když slyším větu že "ON takový takový není" napadne mě odpověd..."sundej růžové brýle!!!" tongue

a ptala ses co myslím tou holou pravdou...
myslela jsem tím  to že všechno vyznívá jako konec...jen velice jemně až neobratně vyřčen Tvým("bývalým")přítelem


to tučné....jak tohle víš??to je  přeci jen tvuj uhel pohledu.... va
proč má každý z nás tendenci vidět věci růžovější než ve skutečnosti jsou...?

Protože máme strach:
- přiznat si, že jsme uděli chybu (a zhusta vlastně tu samou - nerozpoznání, že protějšek se nehodí k našim potřebám a naší představě budoucího života)
- z toho, že bychom mohli být nějakou dobu sami
- ze samotné bolesti provázející proces rozchodu
- opustit iluzi, která nás stála tolik energie
- vzdát se těch věcí a situací, které nás jakoby v tom vztahu činí "štastnými", přestože to jsou v porovnání s ostatními "ne-přílíš-štastnými" situacemi velmi řídké (poměr tak 1:10)
- z toho, že už nikoho skvělého nepoznáme a proto se spokojíme i s málem jen proto, abychom vůbec někoho měli

A taky proto, že naše osobní definice lásky a vztahu je odkojená špatnými vzory, knihami, filmy a časopisy...

Není tady

 

#60 8. 4. 2008 13:01

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: pauza..??

no jasně Nicolasi, jak jinak...děkuju že jsi to tak shrnul....  tonguetonguetongue

a jak se vůbec pořád máš...a Ty se tím vším řídíš??? reta  tonguetongue


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#61 8. 4. 2008 13:14

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: pauza..??

Adro,

poděkování je namístě :-) (i když nemusí být vlastně to shrnutí správné).

Já se řídím svými pudy, špatnou výchovou a svými potřebami.
Také se řídím knihami.
I. díl "Sympatičtí psychopati nejsou použitelní pro život, ale líbí většině žen". II. díl "Sympatičtí psychopati nemusí moc pracovat a vydělají si peníze". III. díl "Psychopati jsou spokojeni sami se sebou a mají se svými ženami spoustu krásných zdravých dětí bez psychických problémů". 
Strachy mám samozřejmě taky :-) Ale jsou čím dál menší a ty hlavní jsou pryč.

Není tady

 

#62 8. 4. 2008 13:26

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: pauza..??

někdy mi připadne - jako zrovna ted -  že at se snažím sebevíc....nedokážu Tě pochopit a natož ti pak  nějak fundovaně odpovědět hmm   ... že na Tebe zkrátka "nemůžu" wink

Upravil(a) adra (8. 4. 2008 13:27)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#63 8. 4. 2008 13:45

Somaia
Host

Re: pauza..??

Adro, tak ukonči pauzu, vydej se na cestu a třeba se s N. někde myšlenkově potkáte lol lol lol

 

#64 8. 4. 2008 13:47

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: pauza..??

adra napsal(a):

někdy mi připadne - jako zrovna ted -  že at se snažím sebevíc....nedokážu Tě pochopit a natož ti pak  nějak fundovaně odpovědět hmm   ... že na Tebe zkrátka "nemůžu" wink

:-)) ale to přeci není o fundovaných odpovědích.. navíc na blbosti se nic moc fundovaného odpovědět nedá.
A "nemůžeš-li" odpovědět, neznamená to, že si "nemůžeš" vůbec nic. Například třeba si aspon šáhnout. Což bývá často lepší než tisíce slov http://www.kolobok.us/smiles/light_skin/diablo.gif

Není tady

 

#65 8. 4. 2008 13:57

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: pauza..??

Som, když já jsem ted fakt nějak zamrzla...a nechce se mi momentálně nic a nějak si v tom lebedím big_smilebig_smilebig_smile

Nicolasi, ty tvoje odpovědi mě konkrétně dnes úplně rozhazují a konrétně pořád - rozpalují...připomínají mi - kdysi vysílaný pořad na NOVĚ  -  PEŘIČKO...tam bylo taky všechno jen v náznacích...a krásně to šimralo tongue a ten ďáblík na konci...hmmmm tongue

možná že to tvé   "navíc na blbosti se nic moc fundovaného odpovědět nedá" - má taky něco do sebe:-))
ale jsou to super blbosti :-)) SUPER ve smyslu ROZTOMILÝ tonguetongue


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#66 8. 4. 2008 17:51

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

mashanka napsal(a):

Možná je škoda, že to neumíš. Ono někdy neškodí, ne lhát a přetvařovat se, ale neukazovat tomu druhému úplně všechno, co cítíš, nekrmit ho úplně vším, co tě napadne, o čem přemýšlíš, co se ti honí hlavou....  - může ho to zahltit. Minimálně pro něj přestaneš být zajímavá, což se asi stalo. On ztratí prostor i důvod pro to, aby někdy taky zapřemýšlel o tom, co cítí on.

Nevím kolik celkem, ale každopádně každý, kdo skutečně toho druhého miluje. Milovat neznamená vlastnit. Třeba můj bývalý přítel to dokázal.

Ale, pokud mᚠtyhle lidi za idioty, potom skutečně další polemika s tebou nemá smysl - žij si ve svých snech, nalhávej si co chceš, ale zkus přecejen místo výkřiků o idiotech zapřemýšlet, jestli náhodou na tom, co ti píšu já i většina ostatních holek, něco není.

Podívej, nám to může být jedno, ale tobě běží čas, život - čím déle budeš investovat city špatným směrem, tím déle budeš nespokojená a nešastná.
Poslala bych pana Božského někam, chvíli se učila žít sama se sebou a pak bych třeba někoho potkala.

Nezapomeň, že když před někým utíkáš, běží za tebou a naopak

a) ano, to mᚠpravdu. asi jsem otevřená přespříliš sad budu s tím muset něco udělat...
b) proč by on měl ztratit prostor přemýšlet, co cítí ON??
c) jak můžeš dokázat posoudit, jestli někoho miluju nebo ne??????
d) Milovat neznamená vlastnit. To v žádném případě. Souhlasím s tebou. Já bych si nikdy nedovolila nějak přítele omezovat co se týče já nevim třeba času, který tráví s přáteli nebo co já vim. Vždycky jsem byla ráda, když jsem s ním byla, ale organizovali jsme si čas podle toho, jaký kdo máme program. To, že já jsem ten program měla daleko volnější, a i dkyby ne, byla jsem ochotná něco změnit, abych s ním mohla být, je čistě moje věc a vždycky jsme byli oba rádi, že spolu ten čas trávíme. Vzhledem k tomu, o čem se tady bavíme: já ho přece nechci vlastnit!! Jistě že já ho nemůžu nutit, aby se mnou zůstal, nebo že si nemyslím, že se mnou musí zůstat nebo že je povinen já nevím co. Jenom říkám, že ho miluju a stojím o něho a chci udělat všechno proto, aby se mnou zůstat chtěl. Nutit ho rozhodně k ničemu nechci a ani kdybych chtěla, nejde to.
e) proboha ne, tyhle lidi za idioty nemám!!! Je to čistě jenom reakce na Dostojevského, který v Idiotovi krásně ukázal, že není možné jenom dávat a nic nebrat, že není možné čistě jenom milovat a nechat toho druhého, a si dělá co chce, jen aby byl šastný on. Před tím, kdo tohle dokáže a ještě u toho dokáže být šastný, klobouk dolů. Nemyslím si ale, že by takových lidí bylo mnoho, natož většina. Takže PS - jestli jsi nepochopila, že nejde o urážku, ael název knihy, bohužel.


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#67 8. 4. 2008 17:53

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

shiden napsal(a):

XYZ napsal(a):

Moje mamka je ale úplně jiná povaha než já a ona k nim neměla stejný vztah jako např. já ke svému příteli. Já jenom vidím ty důsledky a povahy těch chlapů. Chtěla jsme tím naznačit, že vím, čeho jsou schopní a že můj přítel takový není.

Se mi zdá, že před slovo přítel možná patří slůvko bývalý…

Díky. neutral


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#68 8. 4. 2008 18:01

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

adra napsal(a):

shiden napsal(a):

XYZ napsal(a):

Moje mamka je ale úplně jiná povaha než já a ona k nim neměla stejný vztah jako např. já ke svému příteli. Já jenom vidím ty důsledky a povahy těch chlapů. Chtěla jsme tím naznačit, že vím, čeho jsou schopní a že můj přítel takový není.

Se mi zdá, že před slovo přítel možná patří slůvko bývalý…

XYZ...a ještě dup a dup!!!! dupla sis u toho? když slyším větu že "ON takový takový není" napadne mě odpověd..."sundej růžové brýle!!!" tongue

a ptala ses co myslím tou holou pravdou...
myslela jsem tím  to že všechno vyznívá jako konec...jen velice jemně až neobratně vyřčen Tvým("bývalým")přítelem


to tučné....jak tohle víš??to je  přeci jen tvuj uhel pohledu.... va
proč má každý z nás tendenci vidět věci růžovější než ve skutečnosti jsou...?

Kolik z vás tady zná mou matku?????? Kolik z vás tady ví o její povaze?????? Kolik z vás ví o jejích předchozích vztazích????? Nechci vám brát iluze o vaší vševědoucnosti, ale myslím si, že ze zde přítomných jenom já. Tak mi dovolte, abych řekla, že moje mamka má úplně jinou povahu než já, samostatná je naprosto, je taky spontánní, umí řešit problémy, je rázná, optimistická, společenská, vychází s každým, ... a na žádném chlapovi závislá nebyla, pokud já vím.
S klidným srdcem a bez růžových brýlí vám říkám - můj přítel takový není, dupat u toho nepotřebuju, nesjem jediní, kdo je tohoto názoru wink Např. nikdy by nikomu fyzicky neublížil, nikoho by psychicky netýral, není omezený, pokud je dost sebevědomý, tak má důvod, protože na svůj věk má za sebou dost práce a dost zkušeností, není nezodpovědný, není líný, chce se mi říct: není svině... to´t srovnání s manžely mé mamky. Cca.


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#69 8. 4. 2008 18:12

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Protože máme strach:
- přiznat si, že jsme uděli chybu (a zhusta vlastně tu samou - nerozpoznání, že protějšek se nehodí k našim potřebám a naší představě budoucího života) V čem se nehodí k mým potřebám a představám o životě?
- z toho, že bychom mohli být nějakou dobu sami ne z toho, že bych mohla být sama, ale z toho, že bych mohla nebýt s ním
- ze samotné bolesti provázející proces rozchodu ano
- opustit iluzi, která nás stála tolik energie dá se říct že ano
- vzdát se těch věcí a situací, které nás jakoby v tom vztahu činí "štastnými", přestože to jsou v porovnání s ostatními "ne-přílíš-štastnými" situacemi velmi řídké (poměr tak 1:10) proč myslíš, že jsou 1:10? řekla bych, že je to naopak. Nevýhoda Babinetu spočívá v tom, že lidi sem píšou, když mají problémy. Když jsou šastní, nepotřebují se o tom radit.
- z toho, že už nikoho skvělého nepoznáme a proto se spokojíme i s málem jen proto, abychom vůbec někoho měli
Nicolasi, věř tomu, že nejsem z těch, které by musely za každou cenu někoho mít. Sama jsem byla hodně dlouho, protože dobře vybírám a nešla bych do vztahu s někým, kým si nejsem jistá. Radši sama než s někým, o kom nejsem přesvědčená, že ho fakt miluju a chci být právě s ním.
A taky proto, že naše osobní definice lásky a vztahu je odkojená špatnými vzory, knihami, filmy a časopisy...
Tomu nerozumím vůbec wink Za prvé, já si lásku nedefinuju, já ji cítím/necítím, za druhé, co má můj vztah společnéhé se vztahy nějakých filmových/literárních postav..?

Upravil(a) XYZ (8. 4. 2008 18:23)


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#70 8. 4. 2008 18:13

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: pauza..??

Nějak mi to v tom slalomu replik a odbočkách diskuse uteklo...
Cože to vlastně chceš?

- znát, jestli někdo zažil pauzu ve vztahu? (a jestli to dopadlo dobře a tudíž by tvá nejistota mohla býti ukolébána s jakous-takous nadějí)
- odhalit, jestli tě přítel miluje? (zjistit nějaké náznaky a po pauze s tebou bude chtít strávit život)
- zjistit, co chceš vlastně ty sama?
- nebo ...něco jiného...?

To myslím vážně. Občas se hodí zastavit se a původní otázku znovu formulovat, protože se to posunulo někam jinam.

Není tady

 

#71 8. 4. 2008 18:22

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

- znát, jestli někdo zažil pauzu ve vztahu a jak dopadla? ano
- odhalit, jestli tě přítel miluje? tak asi..nebo jestli je možné, aby mě miloval poté, co budu nezávislejší a sebevědomější, když teď to i kvůli té dálky z jeho strany pohasíná
- zjistit, co chceš vlastně ty sama? ne, to vím
- nebo ...něco jiného...? to bude asi všechno...


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#72 8. 4. 2008 18:26

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

Protože máme strach:
- přiznat si, že jsme uděli chybu (a zhusta vlastně tu samou - nerozpoznání, že protějšek se nehodí k našim potřebám a naší představě budoucího života) V čem se nehodí k mým potřebám a představám o životě?
- z toho, že bychom mohli být nějakou dobu sami ne z toho, že bych mohla být sama, ale z toho, že bych mohla nebýt s ním
- ze samotné bolesti provázející proces rozchodu ano
- opustit iluzi, která nás stála tolik energie dá se říct že ano
- vzdát se těch věcí a situací, které nás jakoby v tom vztahu činí "štastnými", přestože to jsou v porovnání s ostatními "ne-přílíš-štastnými" situacemi velmi řídké (poměr tak 1:10) proč myslíš, že jsou 1:10? řekla bych, že je to naopak. Nevýhoda Babinetu spočívá v tom, že lidi sem píšou, když mají problémy. Když jsou šastní, nepotřebují se o tom radit.
- z toho, že už nikoho skvělého nepoznáme a proto se spokojíme i s málem jen proto, abychom vůbec někoho měli
Nicolasi, věř tomu, že nejsem z těch, které by musely za každou cenu někoho mít. Sama jsem byla hodně dlouho, protože dobře vybírám a nešla bych do vztahu s někým, kým si nejsem jistá. Radši sama než s někým, o kom jsem přesvědčená, že ho fakt miluju a chci být právě s ním.
A taky proto, že naše osobní definice lásky a vztahu je odkojená špatnými vzory, knihami, filmy a časopisy...
Tomu nerozumím vůbec wink Za prvé, já si lásku nedefinuju, já ji cítím/necítím, za druhé, co má můj vztah společnéhé se vztahy nějakých filmových/literárních postav..?

Doplnění:
- nedělám si nárok na úplnost výčtu
- 1:10 je legrace, poměr je samozřejmě u každého jiný. Nejhorší je poměr 50:50...to pak člověka rozhodí a nerozhodní jedinci váhají i několik let.
- věřím ti a je mi to celkem jedno. Mohu reagovat jen na tvůj psany projev. Otazka je, zda-li veris ty sama sobe. Uvedu priklad: pokud jsi si jistá svým přítelem = nemᚠžádný problém s jistotou a sebe-jistotou a není tudíž nutné se celou diskusí zaobírat. Protože pak si můžeš být jistá, že nějaká pauza nic nerozhodí.
- obávám se, že každý máme svoji definici lásky = vnímání, co je a co není láska. Např. jsou lidé, do jejich definice patří i to, že jejich partner každou druhou sobotu šu.ká jinou ženu, jezdí si sám na dovču s kamarády a družstvem ženského beach volejbalového týmu a říkají tomu láska, protože jsou schopni dopřát partnerovi osobní svobodu. A věř, že tito lidé také lásku cítí...
- PS: nevím, co má tvůj vztah společného s filmovými postavami - možná jen to, že naši osobní definici lásky ovlivňuje spousta faktorů. Ale to jistě není tvůj případ.

Není tady

 

#73 8. 4. 2008 18:43

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Nicolas napsal(a):

XYZ napsal(a):

Protože máme strach:
- přiznat si, že jsme uděli chybu (a zhusta vlastně tu samou - nerozpoznání, že protějšek se nehodí k našim potřebám a naší představě budoucího života) V čem se nehodí k mým potřebám a představám o životě?
- z toho, že bychom mohli být nějakou dobu sami ne z toho, že bych mohla být sama, ale z toho, že bych mohla nebýt s ním
- ze samotné bolesti provázející proces rozchodu ano
- opustit iluzi, která nás stála tolik energie dá se říct že ano
- vzdát se těch věcí a situací, které nás jakoby v tom vztahu činí "štastnými", přestože to jsou v porovnání s ostatními "ne-přílíš-štastnými" situacemi velmi řídké (poměr tak 1:10) proč myslíš, že jsou 1:10? řekla bych, že je to naopak. Nevýhoda Babinetu spočívá v tom, že lidi sem píšou, když mají problémy. Když jsou šastní, nepotřebují se o tom radit.
- z toho, že už nikoho skvělého nepoznáme a proto se spokojíme i s málem jen proto, abychom vůbec někoho měli
Nicolasi, věř tomu, že nejsem z těch, které by musely za každou cenu někoho mít. Sama jsem byla hodně dlouho, protože dobře vybírám a nešla bych do vztahu s někým, kým si nejsem jistá. Radši sama než s někým, o kom jsem přesvědčená, že ho fakt miluju a chci být právě s ním.
A taky proto, že naše osobní definice lásky a vztahu je odkojená špatnými vzory, knihami, filmy a časopisy...
Tomu nerozumím vůbec wink Za prvé, já si lásku nedefinuju, já ji cítím/necítím, za druhé, co má můj vztah společnéhé se vztahy nějakých filmových/literárních postav..?

Doplnění:
- nedělám si nárok na úplnost výčtu
- 1:10 je legrace, poměr je samozřejmě u každého jiný. Nejhorší je poměr 50:50...to pak člověka rozhodí a nerozhodní jedinci váhají i několik let.
- věřím ti a je mi to celkem jedno. Mohu reagovat jen na tvůj psany projev. Otazka je, zda-li veris ty sama sobe. Uvedu priklad: pokud jsi si jistá svým přítelem = nemᚠžádný problém s jistotou a sebe-jistotou a není tudíž nutné se celou diskusí zaobírat. Protože pak si můžeš být jistá, že nějaká pauza nic nerozhodí.
- obávám se, že každý máme svoji definici lásky = vnímání, co je a co není láska. Např. jsou lidé, do jejich definice patří i to, že jejich partner každou druhou sobotu šu.ká jinou ženu, jezdí si sám na dovču s kamarády a družstvem ženského beach volejbalového týmu a říkají tomu láska, protože jsou schopni dopřát partnerovi osobní svobodu. A věř, že tito lidé také lásku cítí...
- PS: nevím, co má tvůj vztah společného s filmovými postavami - možná jen to, že naši osobní definici lásky ovlivňuje spousta faktorů. Ale to jistě není tvůj případ.

Aha, pardon, jenom adřina věta "proč má každý z nás tendenci vidět věci růžovější než ve skutečnosti jsou...?" měla být pravděpodobně narážka na mě, takže jsem tvoji reakci na její větu pokládala taky za vztahující se ke mně wink


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#74 8. 4. 2008 18:45

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Mylsíte si, že není možné být si nejistý svými schopnostmi ale být si jistý svými city???


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#75 8. 4. 2008 19:09

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

Nicolas napsal(a):

XYZ napsal(a):

Protože máme strach:
- přiznat si, že jsme uděli chybu (a zhusta vlastně tu samou - nerozpoznání, že protějšek se nehodí k našim potřebám a naší představě budoucího života) V čem se nehodí k mým potřebám a představám o životě?
- z toho, že bychom mohli být nějakou dobu sami ne z toho, že bych mohla být sama, ale z toho, že bych mohla nebýt s ním
- ze samotné bolesti provázející proces rozchodu ano
- opustit iluzi, která nás stála tolik energie dá se říct že ano
- vzdát se těch věcí a situací, které nás jakoby v tom vztahu činí "štastnými", přestože to jsou v porovnání s ostatními "ne-přílíš-štastnými" situacemi velmi řídké (poměr tak 1:10) proč myslíš, že jsou 1:10? řekla bych, že je to naopak. Nevýhoda Babinetu spočívá v tom, že lidi sem píšou, když mají problémy. Když jsou šastní, nepotřebují se o tom radit.
- z toho, že už nikoho skvělého nepoznáme a proto se spokojíme i s málem jen proto, abychom vůbec někoho měli
Nicolasi, věř tomu, že nejsem z těch, které by musely za každou cenu někoho mít. Sama jsem byla hodně dlouho, protože dobře vybírám a nešla bych do vztahu s někým, kým si nejsem jistá. Radši sama než s někým, o kom jsem přesvědčená, že ho fakt miluju a chci být právě s ním.
A taky proto, že naše osobní definice lásky a vztahu je odkojená špatnými vzory, knihami, filmy a časopisy...
Tomu nerozumím vůbec wink Za prvé, já si lásku nedefinuju, já ji cítím/necítím, za druhé, co má můj vztah společnéhé se vztahy nějakých filmových/literárních postav..?

Doplnění:
- nedělám si nárok na úplnost výčtu
- 1:10 je legrace, poměr je samozřejmě u každého jiný. Nejhorší je poměr 50:50...to pak člověka rozhodí a nerozhodní jedinci váhají i několik let.
- věřím ti a je mi to celkem jedno. Mohu reagovat jen na tvůj psany projev. Otazka je, zda-li veris ty sama sobe. Uvedu priklad: pokud jsi si jistá svým přítelem = nemᚠžádný problém s jistotou a sebe-jistotou a není tudíž nutné se celou diskusí zaobírat. Protože pak si můžeš být jistá, že nějaká pauza nic nerozhodí.
- obávám se, že každý máme svoji definici lásky = vnímání, co je a co není láska. Např. jsou lidé, do jejich definice patří i to, že jejich partner každou druhou sobotu šu.ká jinou ženu, jezdí si sám na dovču s kamarády a družstvem ženského beach volejbalového týmu a říkají tomu láska, protože jsou schopni dopřát partnerovi osobní svobodu. A věř, že tito lidé také lásku cítí...
- PS: nevím, co má tvůj vztah společného s filmovými postavami - možná jen to, že naši osobní definici lásky ovlivňuje spousta faktorů. Ale to jistě není tvůj případ.

Aha, pardon, jenom adřina věta "proč má každý z nás tendenci vidět věci růžovější než ve skutečnosti jsou...?" měla být pravděpodobně narážka na mě, takže jsem tvoji reakci na její větu pokládala taky za vztahující se ke mně wink

???? aha...tak to je velké nepochopení. S tebou konkrétně to nemělo nic společného. Já píšu vždy jen o sobě samém a ze statistických ročenek, zřídkakdy pak uvádím závěry a citace z knih o psychoterapeutické praxi.

K tvé další otázce se tě zeptám: jak poznáš, že toho člověka miluješ a že to je láska? Co je vlastně podle tebe láska? Nevytáčej se a popiš mi/nám své pocity a podle čeho to poznáš...a za cca 3 stránky si krásně sama odpovíš na svoji otázku (Mylsíte si, že není možné být si nejistý svými schopnostmi ale být si jistý svými city???). A tato odpověď bude pro tebe mít mnohem větší cenu. To myslím vážně.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů