Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 6. 4. 2008 21:53

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

Jiněnka napsal(a):

XYZ napsal(a):


stalo se asi to, že jsem se dožadovala opravdu té nejupřímnější odpovědi...že chci slyšet radši upřímnou špatnou zprávu než neupřímnou dobrou...a bylo mi řečeno, že neví, co bude, až se vrátí, že neví, jestli to bude jako dřív...že se mám hlavně soustředit sama na sebe a jeho vypustit z hlavy...že chce, abych měla jiné přátele, jiné chlapy...protože z jeho strany to ochladlo, neví proč..ale chce, abych na něm byla naprosto nezávislá a abych mu dokázala, že jsem soběstačná a nemám jako prioritu jeho...že to je tou dálkou, ale neví, jestli se to vrátí do normálních kolejí tím, že přijede...nemám se na něj vázat a nemám na to spoléhat

Řekl Ti to hezky a evidentně asi upřímně (což je u chlapů chválihodné). A co dělᚠTy? Místo co by sis z toho vzala to podstatné, v čem má pravdu, tedy neupínat se na něj, tak tady řešíš, do jaké míry je možné že se k sobě vrátítě... Jak jinak Ti to ještě má říct??? Promiň jestli jsem tvrdá, normálně jsem na chlapy hodně přísná, ale něco mi velí se ho "zastat".

Já jsem se ho ptala milionkrát, jestli ta "závislost" vadí přímo jemu, nebo jestli to dělá kvůli "mému dobru"...říkal, že jemu na mně nevadí nic, to říkal i teď..ale zároveň je jasné, že to vadí osobně jemu..
Jasně, že s tím něco chci udělat, a snažím se už delší dobu...píšeme si méně často, beru nové prášky - antidepresiva, chodím na psychologii...zatím teda s minimálními výsledky, ale to se doufám změní..ale mě by zajímalo, jestli i když já se změním, jestli ještě je šance, aby to bylo jako dřív...
Takže se ptám, jestli to bere:
a) tak, že mi nechce ublížit, protože když "závislákovi" vezmete jeho "drogu", nastává "absák", ve kterém se může cítit tak zle, že by byl schopný si něco udělat. Takže mě chce "odnaučit" a pak se s klidným srdcem rozejít, nebo
b) tak, že má určitou představu, jaká bych měla být, abych ho přitahovala, a štve ho současný stav, takže kdybych já se změnila, bylo by to ok...

Proč by ses měla měnit? Proč si nenajdeš někoho, kdo tě bude mít rád celou od začátku, takovou, jaká jsi? Přestaň na něj myslet, užij si svobody a počkej na někoho, kdo k tobě bude líp pasovat.

Není tady

 

#27 6. 4. 2008 21:56

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: pauza..??

...zatím teda s minimálními výsledky, ale to se doufám změní..ale mě by zajímalo, jestli i když já se změním, jestli ještě je šance, aby to bylo jako dřív...

XYZ, ne "jestli i když já se změním", ale JEDINĚ KDYŽ SE ZMĚN͊... Když změníš svůj způsob myšlení. A ne kvůli němu, ale kvůli sobě!!!! Kdyby se Ti v životě přihodilo cokoliv strašného, kdyby trakaře padaly, dokud živa budeš, jsi ten jediný člověk, u kterého mᚠjistotu že Ti zůstane. Tak dělej v první řadě tak, aby Ti s tímto člověkem (=myslím sobě se sebou), bylo dobře, to ostatní příjde.

Upravil(a) Jiněnka (6. 4. 2008 21:57)


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#28 6. 4. 2008 21:58

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Nharte napsal(a):

Ježurkovo očko, holka zlatá. Poděkuj mu a začni žít svůj život. V podstatě ti sdělil, že si jako věš v kožichu a že už ho to neustálý drbání fakt nebaví a ty se ještě ptáš.... na co vlastně? :*

Jenže on mi píše pokaždé něco jiného grater píšeme si málo, ale když jsme se o tom bavili, vždycky mi napsal - já to tak tragicky nevidím, jenom se soustřeď víc na sebe..ale chci, abys věděla, že ve mně mᚠten bod, o který se můžu opřít, a že tě miluju... nebo mi občas napsal, že mu je smutno..
ale zároveň jsem věděla, že to trochu ochladlo...


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#29 6. 4. 2008 22:01

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

henrietta napsal(a):

XYZ četla jsem si celý tvůj příběh a podle mě, i kdyby ten tvůj vážně měl v úmyslu se k tobě vrátit (jakože pravděpodobně je prostě jen srab a nechtěl ti o rozchodu říkat na přímo) tak ty bys ho vzít zpátky neměla. Je to nevěrník a sobec a vzhledem k tomu, jak jsi to řešila, se ti s takovým chlapem šastně žít nebude.

no že je sobec, to dneska řekl taky...sám o sobě...ale..já nevim, mi s ním bylo vždycky skvěle..pokud nepočítám tu krizí s tou "milou dámou"...ale jinak jsem si 100% jistá, že chci jeho... sad


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#30 6. 4. 2008 22:03

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

henrietta napsal(a):

XYZ napsal(a):

Jiněnka napsal(a):


Řekl Ti to hezky a evidentně asi upřímně (což je u chlapů chválihodné). A co dělᚠTy? Místo co by sis z toho vzala to podstatné, v čem má pravdu, tedy neupínat se na něj, tak tady řešíš, do jaké míry je možné že se k sobě vrátítě... Jak jinak Ti to ještě má říct??? Promiň jestli jsem tvrdá, normálně jsem na chlapy hodně přísná, ale něco mi velí se ho "zastat".

Já jsem se ho ptala milionkrát, jestli ta "závislost" vadí přímo jemu, nebo jestli to dělá kvůli "mému dobru"...říkal, že jemu na mně nevadí nic, to říkal i teď..ale zároveň je jasné, že to vadí osobně jemu..
Jasně, že s tím něco chci udělat, a snažím se už delší dobu...píšeme si méně často, beru nové prášky - antidepresiva, chodím na psychologii...zatím teda s minimálními výsledky, ale to se doufám změní..ale mě by zajímalo, jestli i když já se změním, jestli ještě je šance, aby to bylo jako dřív...
Takže se ptám, jestli to bere:
a) tak, že mi nechce ublížit, protože když "závislákovi" vezmete jeho "drogu", nastává "absák", ve kterém se může cítit tak zle, že by byl schopný si něco udělat. Takže mě chce "odnaučit" a pak se s klidným srdcem rozejít, nebo
b) tak, že má určitou představu, jaká bych měla být, abych ho přitahovala, a štve ho současný stav, takže kdybych já se změnila, bylo by to ok...

Proč by ses měla měnit? Proč si nenajdeš někoho, kdo tě bude mít rád celou od začátku, takovou, jaká jsi? Přestaň na něj myslet, užij si svobody a počkej na někoho, kdo k tobě bude líp pasovat.

on mi doteď říká, že mě má rád takovou, jaká jsem...prý mi nemá co vyčíst a ani mi nic vyčítat nechce...


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#31 6. 4. 2008 22:11

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Jiněnka napsal(a):

...zatím teda s minimálními výsledky, ale to se doufám změní..ale mě by zajímalo, jestli i když já se změním, jestli ještě je šance, aby to bylo jako dřív...

XYZ, ne "jestli i když já se změním", ale JEDINĚ KDYŽ SE ZMĚN͊... Když změníš svůj způsob myšlení. A ne kvůli němu, ale kvůli sobě!!!! Kdyby se Ti v životě přihodilo cokoliv strašného, kdyby trakaře padaly, dokud živa budeš, jsi ten jediný člověk, u kterého mᚠjistotu že Ti zůstane. Tak dělej v první řadě tak, aby Ti s tímto člověkem (=myslím sobě se sebou), bylo dobře, to ostatní příjde.

díky..já vim...vím, že kůli sobě...ale obávám se, že i když budu "změněná", tak ho budu milovat a nebudu chtít o něho přijít...


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#32 6. 4. 2008 22:21

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

mashanka napsal(a):

Myslím, že pauza je de facto rozchod, kde si ale ten, kdo to takhle nazval, nechává zadní vrátka, kdyby náhodou nebyl úspěšný tam, kam hodlá přesídlit

a když nehodlá přesídlit nikam, ale chce si udělat pořádek v hlavě?

Taky může být - to záleží na situaci, na tom kdy to řekl, jak....co máte spolu v hlavách za nepořádky....


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#33 6. 4. 2008 22:37

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: pauza..??

XYZ, prosímtě, uvědom si, že když řekne "Nic mi na tobě nevadí", automaticky to neznamená, že chce s tebou trávit celý život.

Přečetla jsem všechno, cos tu o vašich debatách psala a můj názor je ten, promiň, že tě má plné zuby, ale považuje tě za takovou chudinku, že se i bojí, říct ti to narovinu, abys nevyváděla - muži volí vždy tu pohodlnější cestu.

A dál si myslím, že ty to moc dobře víš a cítíš, jen si to za žádnou cenu nechceš přiznat, lžeš si a od nás čekáš, že ti budeme lhát taky a vyprávět ti, že až zjistí, že bez tebe nemůže být a až se vrátí ze zahraničí, bude už to mít v té hlavě srovnané a bude si jist, že jsi pro něj ta jediná.
Nevím jak ostatní holky, ale já si to nemyslím. Myslím si naopak to, že se každý den modlí, abys potkala někoho jiného a on měl od tbe už konečně pokoj.

Nezlob se, netvrdím, že to tak na 100% je, ale mně se to prostě z toho, jak to líčíš, takhle jeví.
Do pytle, vždy je na světě tolik chlapů - to musíš lpět zrovna na tom, který o tebe nestojí ?


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#34 6. 4. 2008 22:40

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

mashanka napsal(a):

XYZ, prosímtě, uvědom si, že když řekne "Nic mi na tobě nevadí", automaticky to neznamená, že chce s tebou trávit celý život.

Přečetla jsem všechno, cos tu o vašich debatách psala a můj názor je ten, promiň, že tě má plné zuby, ale považuje tě za takovou chudinku, že se i bojí, říct ti to narovinu, abys nevyváděla - muži volí vždy tu pohodlnější cestu.

A dál si myslím, že ty to moc dobře víš a cítíš, jen si to za žádnou cenu nechceš přiznat, lžeš si a od nás čekáš, že ti budeme lhát taky a vyprávět ti, že až zjistí, že bez tebe nemůže být a až se vrátí ze zahraničí, bude už to mít v té hlavě srovnané a bude si jist, že jsi pro něj ta jediná.
Nevím jak ostatní holky, ale já si to nemyslím. Myslím si naopak to, že se každý den modlí, abys potkala někoho jiného a on měl od tbe už konečně pokoj.

Nezlob se, netvrdím, že to tak na 100% je, ale mně se to prostě z toho, jak to líčíš, takhle jeví.
Do pytle, vždy je na světě tolik chlapů - to musíš lpět zrovna na tom, který o tebe nestojí ?

tak..taky je to názor..díyk za něho..proto sem píšu..


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#35 6. 4. 2008 22:59

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Zítra mám důležitý den a právě mi napsal - sám od sebe - ahoj zlatíčko, jenom jsem ti chtěl napsat, že zítra na tebe budu usilovně myslet, ještě usilovněji než kdykoliv jindy..a se ti to podaří..a pak napiš, jak to dopadlo...
já se v něm nevyznám  neutral kapitulation

Upravil(a) XYZ (6. 4. 2008 23:01)


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#36 7. 4. 2008 1:32

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

Zítra mám důležitý den a právě mi napsal - sám od sebe - ahoj zlatíčko, jenom jsem ti chtěl napsat, že zítra na tebe budu usilovně myslet, ještě usilovněji než kdykoliv jindy..a se ti to podaří..a pak napiš, jak to dopadlo...
já se v něm nevyznám  neutral kapitulation

Být Tebou, radši se zabývám tím, že se nevyznám sama v sobě... Vážně, já se tady opakuju, ale zkus zaměřit pozornost víc na sebe, nikdo (natož chlap) není středobodem vesmíru... Řekni mi, ale popravdě, co je na něm tak jedinečného, že na něm stále tak lpíš??? Pokus se být ale co nejvíc objektivní. Resp., co by o něm řekli jiní, nestranní a nezaujatí lidé, v čem by spatřovali jeho kvality?


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#37 7. 4. 2008 8:55

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: pauza..??

no v če...však to psala na jiném vlákně - které založila...a sice to že "by ji ho ostantní holky mohly závidět"
takže asi tak:)smile


a jinak XYZ - moc mě teší a překvapuje zároven, že to mᚠtak srovnanaé - respektive že to umíš všechno tak přesně napsat, vystihnout...na to kolik ti je...promin - mně když bylo jako tobě tak jsem si myslela že mám ve šem jasno..ha há...jak jsem se pletla....a s věkem mi to přijde občas ještě složitější...a dnes když se dívám na holkyve tvém věku, napadá mě..."Co ty můžou vedět o životě??" o oní vedí....!! a taky řeší svůlj život sovje probémy a mají svá trápení....
chci ti jen říct že vypadᚠjako svkělá holka která si ale opravdu nechce přiznat holou pravdu....ano trochu b ma mátli ty jeho sms...ALE jak píše Jiněnka -přenes svou (ne)soustředensot na sebe  smile
jo a ještě něco ty bereš prášky antidepresiva?? a chodíš na psychologii - můžu se zeptat PROC???

Upravil(a) adra (7. 4. 2008 8:58)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#38 7. 4. 2008 9:13

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: pauza..??

Nevěřím na pauzy.

Když je potřeba pauzy - něco je špatně, něco přestalo fungovat.

Možná, že když toho člověka chvíli neuvidíme, dojde nám pár věcí, bude nám chybět..atd..ale, nevěřím, že se to nebiude opakovat.

Když mi partner hlásil pauzu - cítila jsem to jako konec.

Můj názor...


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#39 7. 4. 2008 9:45

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: pauza..??

Giordanie napsal(a):

mashanka napsal(a):

Myslím, že pauza je de facto rozchod, kde si ale ten, kdo to takhle nazval, nechává zadní vrátka, kdyby náhodou nebyl úspěšný tam, kam hodlá přesídlit

Ahojky, já sama jsem jednou takovou pauzu udělala a přitom jsem nikoho druhýho nechtěla. jen si urovnat myšlenky v hlavě a nakonec sem se vrátila zpět a jsme spolu pořád.

Mám stejnou zkušenost jako Giordanie, i se stejným koncem smile

Prostě nastala situace, kdy jsme nechtěli jednoznačně od sebe, ale neuměli jsme udělat krok vpřed, a současná situace našeho vztahu byla dlouhodobě neudržitelná...pauza byla řešením, jak zjistit co doopravdy vlastně chceme, zda chceme něco měnit, pokoušet se dál....
Ikdyž naše pauza byla trochu netradiční..., dále jsme spolu bydleli, ale jako spolubydlící, pro někoho možná zvláštní, pro nás ne.....

Ikdyž nemůžu si teď vybavit situaci od XYZ a přečetla jsem jen pár prvních příspěvků.....takže klidně může být pauza jen neschopnost toho dotyčného říct, že je konec.....což se často stává...


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#40 7. 4. 2008 10:09

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: pauza..??

PetrHl napsal(a):

XYZ napsal(a):

mashanka napsal(a):

Myslím, že pauza je de facto rozchod, kde si ale ten, kdo to takhle nazval, nechává zadní vrátka, kdyby náhodou nebyl úspěšný tam, kam hodlá přesídlit

a když nehodlá přesídlit nikam, ale chce si udělat pořádek v hlavě?

pořádek v hlavě - to znamená uvědomit si jestli s tebou chce nebo nechce být? dumbom

Proč myslíš, že to je Petře na dumbom ...
Ano, jak jsem si teď přečetla příspěvky XYZ , tak se mi také zdá, že ten její přítel ji naznačuje konec,
ale když to vezmu obecně, resp. na sebe, popravdě, mě chyběla "kapka" zralosti, proto jsem si ten pořádek třeba opravdu udělat musela...   Holt i to se někdy stává smile

Ale u XYZ se mi to zdá taky jasné ..... že jde jednoznačně o konec....   Já si myslím XYZ, že si Tě musí Tvůj přítel vážit, a to on díky Tvé závislosti na něm, fakt asi nemohl....
Musela by se z Tebe stát seběvědomá žena, řídící si vlastní život, na ničem nelpící, pak by si tu pohaslou jiskřičku mohla možná oživit, ale i tak už může být pozdě ....

Upravil(a) Račice dračice (7. 4. 2008 10:11)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#41 7. 4. 2008 10:09

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: pauza..??

Když jsme si kdysi dávali s manželem pauzu (bylo nám asi dvacet), byl z toho nakonec rozchod. Nutno říct, že jsme nakonec po 3/4 roce dospěli k tomu, že vlastně nechceme nikoho jiného než toho druhého. Teď jsme už 9 let manželé a musim říct, že rozhodně nelituju smile . Asi jsme vyjímka a a rčení "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" na nás prostě neplatilo...

Není tady

 

#42 7. 4. 2008 10:52

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: pauza..??

Račice dračice napsal(a):

Proč myslíš, že to je Petře na dumbom ...
Ano, jak jsem si teď přečetla příspěvky XYZ , tak se mi také zdá, že ten její přítel ji naznačuje konec,
ale když to vezmu obecně, resp. na sebe, popravdě, mě chyběla "kapka" zralosti, proto jsem si ten pořádek třeba opravdu udělat musela...   Holt i to se někdy stává smile
Ale u XYZ se mi to zdá taky jasné ..... že jde jednoznačně o konec....   Já si myslím XYZ, že si Tě musí Tvůj přítel vážit, a to on díky Tvé závislosti na něm, fakt asi nemohl....
Musela by se z Tebe stát seběvědomá žena, řídící si vlastní život, na ničem nelpící, pak by si tu pohaslou jiskřičku mohla možná oživit, ale i tak už může být pozdě ....

Račice, mysliš že bych chtěl být s někým kdo neví jestli chce být se mnou nebo nechce? Pokud bych to bral jen jako dočasný vztah, tak ano, bylo by mi to jedno, ale jinak dumbom.
Když si chtějí udělat pauzu manželé po 20 letech soužití, dá se to pochopit, nevim jak dlouho spolu XYZ s přítelem jsou, ale myslim že 20 let určitě ne.
Tipl bych si, že si přítel nechává otevená vrátka pro jistotu....

Upravil(a) PetrHl (7. 4. 2008 10:53)

Není tady

 

#43 7. 4. 2008 11:06

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

adra napsal(a):

copak milá  XYZ??? va
co se stalo?

stalo se asi to, že jsem se dožadovala opravdu té nejupřímnější odpovědi...že chci slyšet radši upřímnou špatnou zprávu než neupřímnou dobrou...a bylo mi řečeno, že neví, co bude, až se vrátí, že neví, jestli to bude jako dřív...že se mám hlavně soustředit sama na sebe a jeho vypustit z hlavy...že chce, abych měla jiné přátele, jiné chlapy...protože z jeho strany to ochladlo, neví proč..ale chce, abych na něm byla naprosto nezávislá a abych mu dokázala, že jsem soběstačná a nemám jako prioritu jeho...že to je tou dálkou, ale neví, jestli se to vrátí do normálních kolejí tím, že přijede...nemám se na něj vázat a nemám na to spoléhat

Omlouvám se že sem lezu ale myslím že toto jsou zbytečné kecy okolo,stačilo by říct jen JE KONEC.Zřejmě to chce trochu okecat aby to neznělo hodně tvrdě.Ale z vlastní zkušenosti můžu říct že nás pauza hodně sblížila,ujasnili jsme si co oba vlastně chceme a ted' nám to klape dobře.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#44 7. 4. 2008 11:09

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: pauza..??

PetrHl napsal(a):

Račice dračice napsal(a):

Proč myslíš, že to je Petře na dumbom ...
Ano, jak jsem si teď přečetla příspěvky XYZ , tak se mi také zdá, že ten její přítel ji naznačuje konec,
ale když to vezmu obecně, resp. na sebe, popravdě, mě chyběla "kapka" zralosti, proto jsem si ten pořádek třeba opravdu udělat musela...   Holt i to se někdy stává smile
Ale u XYZ se mi to zdá taky jasné ..... že jde jednoznačně o konec....   Já si myslím XYZ, že si Tě musí Tvůj přítel vážit, a to on díky Tvé závislosti na něm, fakt asi nemohl....
Musela by se z Tebe stát seběvědomá žena, řídící si vlastní život, na ničem nelpící, pak by si tu pohaslou jiskřičku mohla možná oživit, ale i tak už může být pozdě ....

Račice, mysliš že bych chtěl být s někým kdo neví jestli chce být se mnou nebo nechce? Pokud bych to bral jen jako dočasný vztah, tak ano, bylo by mi to jedno, ale jinak dumbom.
Když si chtějí udělat pauzu manželé po 20 letech soužití, dá se to pochopit, nevim jak dlouho spolu XYZ s přítelem jsou, ale myslim že 20 let určitě ne.
Tipl bych si, že si přítel nechává otevená vrátka pro jistotu....

Ale jo, já s Tebou vlastně souhlasím, dnes,......a taky si myslím, že jsou to jen otevřená vrátka pro jistotu....
Ale z minulosti mám zkušenost, že někdy ten vztah klidně upadne i po 2, 3 letech, když si projde takovými událostmi, které někdo nestihne třeba ani za těch 20 let ... A když se připojí nezralost nebo nemoc jedince.... tak už to tak jednoznačné být nemusí.... 
Víš a za tu šanci, (kterou nám přítel po té pauze dal, i přesto, že jsem si  celkem dlouho nebyla jistá, jestli se svým přítelem chci nebo nechci být, resp. co vlastně chci), tak za tu jsem nesmírně vděčná....
A i on se někdy usměje a řekne, že je tak moc rád, že jsme se nerozešli...

Ale jak píšu, na vztah XYZ a jejího přítele mám po přečtení jejich příspěvků stejný názor jak ty....


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#45 7. 4. 2008 15:42

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Jiněnka napsal(a):

XYZ napsal(a):

Zítra mám důležitý den a právě mi napsal - sám od sebe - ahoj zlatíčko, jenom jsem ti chtěl napsat, že zítra na tebe budu usilovně myslet, ještě usilovněji než kdykoliv jindy..a se ti to podaří..a pak napiš, jak to dopadlo...
já se v něm nevyznám  neutral kapitulation

Být Tebou, radši se zabývám tím, že se nevyznám sama v sobě... Vážně, já se tady opakuju, ale zkus zaměřit pozornost víc na sebe, nikdo (natož chlap) není středobodem vesmíru... Řekni mi, ale popravdě, co je na něm tak jedinečného, že na něm stále tak lpíš??? Pokus se být ale co nejvíc objektivní. Resp., co by o něm řekli jiní, nestranní a nezaujatí lidé, v čem by spatřovali jeho kvality?

Já se v sobě vyznám...vím, čeho bych chtěla dosáhnout a vím, na co mám a na co ne. A taky vím, že mě všechno rozháže. A vím, že je to špatně. A snažím se s tím něco dělat.
Ano, ale soustředit se na sebe neznamená přece být sám! Přece člověk se dokáže chovat sebevědomě a nezávisle, ale zároveń snad může někoho milovat, ne????
Co je na něm jedinečného? Už jsem to psala někde na nějakém vlákně. Mám třikrát rozvedenou mamku a vím, co ti její chlapi byli zač. Nejen ti její, mám kolem sebe spoustu příkladů a jsem si jistá, že chlapa, jako jsou tihle, bych nidky nechtěla. Oproti tomu o něm vím, že má svoje zásady, jak podle něho má fungovat např. manželství, a taky vím, že jeho rodiče mají šastné manželství, a cítím se u nich strašně dobře. Taky vím, že dokáže jednat s lidmi, dokáže je zaujmout, dokáže jednat s dětmi. Je hrozně spotnánní člověk se spoustou energie, se kterým se nedá nudit se. Je extrémně inteligentní. Máme podobné zájmy a podobné cíle. Je hrozně živý, ale dokáže být i klidný, něžný, dokáže potěšit nebo utěšit, když je třeba. Je samostatný, bydlí už delší dobu sám, umí se o sebe postarat. A je mi s ním hrozně dobře, když jsem vedle něho, cítím, že chci, aby on byl jednou otcem mých dětí, cítím, že s ním chci být, i když vím, že má své "myšky", ale dokážu je přejít, protože mi za to stojí. Má strašnou spoustu přátel, je dost oblíbený (to je ta objektivní skutečnost).


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#46 7. 4. 2008 15:51

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

adra napsal(a):

no v če...však to psala na jiném vlákně - které založila...a sice to že "by ji ho ostantní holky mohly závidět"
takže asi tak:)smile


a jinak XYZ - moc mě teší a překvapuje zároven, že to mᚠtak srovnanaé - respektive že to umíš všechno tak přesně napsat, vystihnout...na to kolik ti je...promin - mně když bylo jako tobě tak jsem si myslela že mám ve šem jasno..ha há...jak jsem se pletla....a s věkem mi to přijde občas ještě složitější...a dnes když se dívám na holkyve tvém věku, napadá mě..."Co ty můžou vedět o životě??" o oní vedí....!! a taky řeší svůlj život sovje probémy a mají svá trápení....
chci ti jen říct že vypadᚠjako svkělá holka která si ale opravdu nechce přiznat holou pravdu....ano trochu b ma mátli ty jeho sms...ALE jak píše Jiněnka -přenes svou (ne)soustředensot na sebe  smile
jo a ještě něco ty bereš prášky antidepresiva?? a chodíš na psychologii - můžu se zeptat PROC???

Nestavěla bych celý vztah k němu na tom, že "by mi ho ostatní mohly závidět", jak jsem tady jednou někde zmínila, což sice je pravda, ale kvůli tomu s ním nejsem. Kvůli tomu že bych chtěla hrdě chodit s tím, který má kolem sebe několik dalších, které jsou do něho nešastně zamilované...Nejde mi o žádné trumfy. Spíš jsem chtěla poukázat na to, že nejsem zdaleka jediná, kdo si je jeho kvalit vědom.
Přiznat si holou pravdu? Kterou mᚠzrovna na mysli?
Psychické problémy mám proto, že se nedokážu rychle vypořádávat s problémy, všechno se na mě valí, a já - perfekcionista - nejsem schopná to zvládat. Vím, že je to špatně, ale dost věcí dělám stylem "sto nebo nula". Takže jedu sto, sto, sto, pak se složím, nula, nula, pak je chvíli klid, pak se to zase navalí...a tak pořád dokola...Asi tak ve zkratce.


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#47 7. 4. 2008 15:53

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Santala napsal(a):

Nevěřím na pauzy.

Když je potřeba pauzy - něco je špatně, něco přestalo fungovat.

Možná, že když toho člověka chvíli neuvidíme, dojde nám pár věcí, bude nám chybět..atd..ale, nevěřím, že se to nebiude opakovat.

Když mi partner hlásil pauzu - cítila jsem to jako konec.

Můj názor...

No u nás nta "pauza" je spíš právě PROTO, že se nevidíme.......Jinak pauzu mi neohlásil, tohle označení nepoužil, ani rozchod. Jenom to chce "nechat plynout a uvidí se"... Ale v podstatě je to asi totéž


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#48 7. 4. 2008 15:55

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 809

Re: pauza..??

Račice dračice napsal(a):

Giordanie napsal(a):

mashanka napsal(a):

Myslím, že pauza je de facto rozchod, kde si ale ten, kdo to takhle nazval, nechává zadní vrátka, kdyby náhodou nebyl úspěšný tam, kam hodlá přesídlit

Ahojky, já sama jsem jednou takovou pauzu udělala a přitom jsem nikoho druhýho nechtěla. jen si urovnat myšlenky v hlavě a nakonec sem se vrátila zpět a jsme spolu pořád.

Mám stejnou zkušenost jako Giordanie, i se stejným koncem smile

Prostě nastala situace, kdy jsme nechtěli jednoznačně od sebe, ale neuměli jsme udělat krok vpřed, a současná situace našeho vztahu byla dlouhodobě neudržitelná...pauza byla řešením, jak zjistit co doopravdy vlastně chceme, zda chceme něco měnit, pokoušet se dál....
Ikdyž naše pauza byla trochu netradiční..., dále jsme spolu bydleli, ale jako spolubydlící, pro někoho možná zvláštní, pro nás ne.....

Ikdyž nemůžu si teď vybavit situaci od XYZ a přečetla jsem jen pár prvních příspěvků.....takže klidně může být pauza jen neschopnost toho dotyčného říct, že je konec.....což se často stává...

Můžu se jenom zeptat, proč u vás to byla pauza s dobrým koncem, ale podle mých příspěvků u mě to bude pauza se špatným koncem?? Ne že bych to chtěla vyvracet, jenom se ptám na přesný důvod, čím to ten dojem vyvolává. Konkrétně. Díky


You cannot know wine by the barrel.

Není tady

 

#49 7. 4. 2008 18:42

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: pauza..??

XYZ napsal(a):

Co je na něm jedinečného? Už jsem to psala někde na nějakém vlákně. Mám třikrát rozvedenou mamku a vím, co ti její chlapi byli zač. Nejen ti její, mám kolem sebe spoustu příkladů a jsem si jistá, že chlapa, jako jsou tihle, bych nidky nechtěla. Oproti tomu o něm vím, že má svoje zásady, jak podle něho má fungovat např. manželství, a taky vím, že jeho rodiče mají šastné manželství, a cítím se u nich strašně dobře. Taky vím, že dokáže jednat s lidmi, dokáže je zaujmout, dokáže jednat s dětmi. Je hrozně spotnánní člověk se spoustou energie, se kterým se nedá nudit se. Je extrémně inteligentní. Máme podobné zájmy a podobné cíle. Je hrozně živý, ale dokáže být i klidný, něžný, dokáže potěšit nebo utěšit, když je třeba. Je samostatný, bydlí už delší dobu sám, umí se o sebe postarat. A je mi s ním hrozně dobře, když jsem vedle něho, cítím, že chci, aby on byl jednou otcem mých dětí, cítím, že s ním chci být, i když vím, že má své "myšky", ale dokážu je přejít, protože mi za to stojí. Má strašnou spoustu přátel, je dost oblíbený (to je ta objektivní skutečnost).

Ja mám rozvedenou mamku dvakrát. A vím, že vztah kdy chce žena muže víc než on ji půjde do záhuby tím dřív, čím víc ona mu vydává veškerou svoji energii. To vše.


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#50 7. 4. 2008 18:46

Majla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 315

Re: pauza..??

Já jsem právě ve stejné situaci, přítel mi najednou oznámil, že prostě nechce být ve vzthahu a že neví jetsli mě miluje.Takže jsme se rozešli,ale on na druhou stranu nezavrhl to, že bychom se k sobě mohli vrátit.Jsme spolu už hodně dlouho a já ho stále miluju, máme hodně společného, žijeme ve stejném městě takže pro mě je to těď fakt obtížně.Na druhé straně nevím, jetsli bych se ještě chtěla vrátit.Potřebuju někoho kdo je trochu zodpovědný a ví co chce a umí dát lásku.On je te´d zřejmě v situaci, kdy se chce věnovat hlavně sobě, škole a vztah ho jaksi svazuje, i když si myslím, že jsem byla hodně tolerantní. Vím že jinou holku nechce, ale kdyby chtěl mě nevím jak bych reagovala. Každopádně teď řeším spíš jak to říct lidem kolem sebe, jsme spolu už dlouho a všichni nás považovali za š´tastný pár, což já před pár dny ještě taky. Navíc se ve mě perou dva pocity, chci se před ním chovat jakože nic, na druhé straně cítím, že mu chci napsat jak ho miluju a že to chci nějak vrátit.nevím co s tím. Znám ty rad jakože nevšímat si ho, dělat že mě nezajímá a tak,ale je to těžké.Byl skoro 4 roky součástí mého života a je těžké ho jen tak vymazat.Navíc cítím, že ztrácím i nejlepšího kamaráda, což je možná ještě horší.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů